مقالات

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت

منظور ازصورتجلسه چیست ؟

صورتجلسه حاوی تصمیمات و گفتگوهایی است که در جلسات شرکت اتخاذ می شود.در صورتجلسه تاریخ و ساعت و محل برگزاری جلسه قید می شود.

برای رسمیت یافتن صورتجلسه باید آن را ثبت نمود.برای این منظور می توانید از سامانه ثبت شرکت ها استفاده نمایید و بعد از اینکه متن صورتجلسه را در سامانه درج نمودید باید اصل صورتجلسه که توسط اعضا امضا شده است را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.

 

در ادامه نمونه ای از قرارداد تعیین میزان آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز خودرو های ساخت داخل، آورده شده است.

این قرارداد فی ما بین شرکت ......... به نمایندگی ..........(مدیرعامل) و..........(نائب رئیس هیئت مدیره) به نشانی...........که در این قرارداد شرکت بازرسی نامیده می شود از یک طرف و شرکت ................به نمایندگی ..............(مدیرعامل) به شماره ثبت ......... و به نشانی ............تلفن............که در این قرارداد شرکت نامیده می شود از طرف دیگر منعقد می شود.

ماده ی اول :در رابطه با موضوع قرارداد است.

واگذار کردن امور و فعالیت های مربوط به تهیه ی مقدمات عملیات های اجرایی برای پرونده های مربوط به تسهیلات .... شرکت .... در قالب عقد کردن اجاره به شرطی که خریداران تملیک داشته باشند و پیگیری پرونده های مربوط در دادگاه های دادگستری و دوایر اجرایی ثبت تا مرحله ی ثبت اسناد برای انتقال اجرایی و توقیف کردن اتومبیل و تنظیم کردن صورتجلسه ی حراج اموال بازداشتی به سود موسسه و وصول کردن مطالبات موسسه.

  1. تهیه کردن مقدمات عملیات اجرایی پرونده های مرتبط به تسهیلات عقب افتاده ی شرکت در ارتباط با خودرو در قالب عقد قرارداد اجاره به شرطی که تملک طبق مفاد قرارداد صورت گیرد از سمت شعب کتبا به وکیل اعلام می گردد.
  2. پیگیری کردن صدور اوراق اجرایی و اخطاریه ها از اسناد رسمی و دوایر اجرایی جهت ابلاغ و انجام دادن تشریفات قانونی تا آخرین مرحله و همچنین تسویه حساب کردن و خاتمه دادن به پرونده ها و قانونی بودن روند طبق قرارداد.
  3. پیگیری نمودن پرونده های اجرایی که در دفاتر اسناد رسمی و دوایر اجرایی موجود هستند و رفع کردن نواقص آنها در مراجع ذکر شده تا آخرین مرحله و سپس تسویه و اتمام و مختومه کردن پرونده های ارجاعی .

تبصره :ارجاع دادن پرونده های مورد نظر بنا به تشخیص شعب های موسسه که در طی نامه ی رسمی و همراه با قید مشخصات ضامنین و بدهکاران و وثیقه گذاران براساس مورد با شماره ی کد شناسایی شان در شعبه به شرکت تجارت و اعتبار اعلام میشود .مواردی که از شعبه اعلام میشوند تابع مفاد و شرایط این قرارداد در مورد هرکدام از پرونده های ارجاعی هستند وقابل اجرا هستند.

نمونه قرارداد ارزشیابی کیفی خودرو

 

نمونه قرارداد ارزشیابی کیفی خودروها

این قرارداد فی مابین شرکت ..... به نمایندگی .......(مدیرعامل) و...........(عضو هیئت مدیره) به آدرس.............که در این قرارداد شرکت بازرسی نامیده می شود. از یک طرف و شرکت .........به نمایندگی .........(مدیرعامل)به شماره ثبت ...........به آدرس...........و به شماره تلفن............که در این قرارداد "شرکت" نامیده می شود. از طرف دیگر طبق شرایط ذیل منعقد می شود.

قرارداد پیمانکاری جهت تجهیز خودرو به سیستم گازسوز

طبق توافقات صورت گرفته و همچنین ماده ی 10 از قانون مدنی ، قراردادهای خصوصی اگر مخالف صریح قانون نباشند در برابر افرادی که آنها را به منعقد کرده اند نافذ میباشد و در صورت تنظیم ، برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

ماده ی اول :این ماده به معرفی طرفین قرارداد میپردازد.(کارفرما و پیمانکار)

کارفرما :شرکت .....به مدیرت آقای ...... به نشانی : ........

پیمانکار : آقای .....فرزند....شماره ی ملی....صادر شده از ..... به نشانی : .....

ماده ی دوم :در رابطه با موضوع قرارداد خواهد بود.

موضوع قرارداد عبارت است از تجهیز ....دستگاه خودروی سواری .... به سیستم گازسوز

ماده ی سوم :در این ماده به زمان اجرای قرارداد می پردازیم.

برابر توافق طرفین قرارداد مدت اجرای قرارداد.... روز معادل .... ماه خواهد بود.زمان شروع قرارداد از تاریخ .... توسط کارفرما به پیمانکار خواهد بود.

جهت رفع هرنوع شبه تحویل کارگاه طی صورت جلسه با قید تاریخ به امضای طرفین قرارداد خواهد رسید.

ثبت موسسه فوری و سریع

ثبت موسسه ممکن است برای رسیدن به اهداف غیر تجاری صورت گیرد.بر خلاف ثبت شرکت که برای اهداف تجاری ایجاد می شود. دو نفر یا بیشتر که قصد دارند فعالیت غیر تجاری انجام دهند می توانند موسسه غیرتجاری ثبت نمایند.فعالیت های موسسه می تواند شامل امور علمی ، فرهنگی ، ادبی و یا خیریه باشد.همچنین برای امور حقوقی و حسابداری و... نیز باید موسسه ثبت نمایید.

تعداد شرکا در موسسه غیر تجاری حداقل 2 نفر می باشد و میزان سرمایه برای شروع فعالیت هر مقداری می تواند باشد و نباید کمتر از 100 هزار تومان باشد. موسسات دارای دو نوع انتفاعی و غیرانتفاعی می باشند.

اگر در مورد ثبت موسسه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس بگیرید.

 

ثبت برند در کرج به دو حالت حقوقی وحقیقی صورت می گیرد. وقتی از برند حقیقی صحبت می کنیم، منظورمان برندی است که شخص برای خودش اقدام به ثبت آن می کند. برند حقیقی نیز برندی می باشد که برای شرکت، کارخانه و... اقدام به ثبت آن می شود.

ثبت اسم تجاری در کرج

منظور از علامت و نام تجاری چیست؟

براساس تعاریف موجود در قانون تجارت علامت به معنی یک نشان تصویری می باشد که قابل رویت باشد، به نحوی که موجب تمایز کالاها و یا خدمات افراد حقیقی و یا حقوقی گردد. اما نام تجاری به معنای عناوین و اسامی است که به شکل اختصاصی تعریف می شوند و برای اشخاص حقیقی و حقوقی به شکلی کاملا انحصاری ثبت می گردد.

یکی از تغییرات شرکت ها افزایش سرمایه می باشد .سرمایه شرکت ممکن است به دلایلی مثل نوسانات اقتصادی و بحران های مالی تغییر یابد و سرمایه اولیه شرکت افزایش یا کاهش یابد.در این صورت باید هیئت مدیره تغییر سرمایه را اعلام نماید و بازرس یا بازرسان نیز تایید نمایند.بعد از آن مجمع عمومی فوق العاده در مورد افزایش یا کاهش سرمایه تصمیم گیری می نماید.

افزایش سرمایه در شرکتهای سهامی خاص و عام

افزایش سرمایه :

شرکت ها برای افزایش سرمایه حداکثر پنج ماه از تاریخ تصمیم مجمع عمومی فرصت دارند.طبق ماده 162 لایحه قانونی 1347 باید در همان بازه زمانی افزایش سرمایه صورت گیرد.

هیئت مدیره وظیفه دارد که در هر نوبت بعد از افزایش سرمایه ظرف مهلت یک ماه و ضمن اصلاح اساسنامه ، میزان سرمایه افزایش یافته را برای آگاهی عموم به اداره ثبت شرکت ها اعلام نماید.همچنین افزایش سرمایه شرکت تا زمانی که سرمایه قبلی شرکت تادیه نشده است امکانپذیر نمی باشد.

 

اگر قصد انجام اموری به غیر از امور تجاری و بازرگانی مانند: امور حقوقی، آموزشی، فرهنگی و... را دارید، باید برای شروع کار خود اقدام به ثبت موسسه نمایید. به دلیل فعالیت های غیر تجاری موسسات، برای آنها مالیات کمتری نسبت به شرکت های تجاری در نظر گرفته می شود.

تعریف موسسه از منظر قانون تجارت

کلیه تشکیلاتی که برای اهداف غیر تجاری همانند امور علمی و یا خیریه و... تشکیل می گردند،حال آنکه تاسیس کنندگان موسسات غیر تجاری قصد کسب سود داشته باشند یا خیر.

موسسات می توانند در نام خود از کلماتی مانند نهاد، کانون، بنگاه و یا انجمن استفاده کنند و از تاریخ ثبت، شخصیت حقوقی خواهند داشت.

 

نحوه ی استعلام شماره ی ثبت شرکت ها

همه ی شرکت ها بعد از گذراندن مراحل ثبتشان و دریافت کردن شماره ی ثبت از سمت متقاضیان قابل استعلام و پیگیری خواهند بود.اگر پس از استعلام اطلاعات مجموعه یافت نشد باید بدانید که مجموعه ی مورد نظر بعنوان شرکت به ثبت نرسیده است.در ادامه نحوه ی استعلام شرکت های به ثبت رسیده را مورد بررسی قرار میدهیم.اگر در این رابطه نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید میتوانید با کارشناسان ما در موسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید.