برند چیست؟

برند میتواند یک نام خاص ، علامت یا طرحی منحصر به فرد باشد که شرکتی که بکار خود شروع میکند آن را انتخاب میکند و آن را به عنوان هویت خود بر میگزیند و بر پایه این نام یا علامت ثبت برند را انجام میدهد و فعالیت های خود را ادامه میدهد .

ثبت برند برای کلیه فعالیتها و مشاغل از جمله فعالیتهای  تجاری ، بازرگانی ، تولید  ، خدماتی و ... انجام می شود

 

 

این نام یا علامت تجاری (برند) به مدت 10 سال متعلق به شخص ثبت کننده است و هر شخص یا شرکت فقط با برند خودش مجاز به تبلیغات است و این نام بعد از 10 سال قابل تمدید است و می تواند درخواست دهد..

با ثبت برند یا ثبت علامت تجاری از طرف قانون حمایت شوید

اگر میخواهد حق انحصاری نسبت به برندی که سالها با آن کار کرده اید داشته باشید باید اقدام به ثبت کردن برند کنید از این طریق اگر سودجویی به عرضه ی کالایی مشابه کالای شما اقدام کرد و با کیفیت اندک خدمات خود خدمات پر کیفیت شما را زیر سوال برد و باعث شد که محصول شما را از انتخاب خریدار دور کرد و زحمات شما را حدر داد امکان شکایت داشته باشید البته یک سودجو هیچگاه تصمیم بر سواستفاده از یک برند ثبتی را نخواهد داشت و شما در پناه قانون و به صورت ثبتی به فعالیت خود ادامه میدهید

در غیر اینصورت سودجویان و رقبا باعث میشوند که سرمایه‌گذاری شما در بازاریابی یک محصول به هدر رود. اگر نشان تجاری خود را ثبت نکنید ممکن است رقیب برندی مشابه برند شما را به ثبت رسانند و مشتری را گمراه کنند .

 

یک برند یا علامت تجاری ثبت شده که محبوبیت کسب کرده است. برای دریافت وام از موءسسات مالی یتواند اقدام کند .

چه برندی قابلیت ثبت شدن دارد؟

هدف از ثبت برند چیست ؟

هدف از ثبت نشان تجاری کسب اطمینان و حافظت از نشان تجاری و ثبت کیفیت محصول و خدمات شماست و از سودجویی سود جویان جلوگیری میکند ، ثبت نشان تجاریبا رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها یک سرمایه گذاری امن و سودمند برای شما خواهد بود.

زمانی که شما باید با نام تجاری که انتخاب کرده اید شروع به فعالیت کنید اگر اقدام به ثبت نشان تجاری خود نکنید امکان دارد که از شما ، محصولات و خدمات و همچنین از کیفیت محصول شما سواستفاده شود به این صورت که شما سالها با نام تجاری خود کار کرده اید و یک فرد دیگر با همین نام شروع به ارائه ی خدمات کند.

ممکن است فردی با نام تجاری شما شروع به فعالیت کند و خدماتی با کیفیت پایین را عرضه کند و کیفیت و محصول شما را در بازار رقابت زیر سوال ببرد و سالها زحمات و تلاش شما را به باد دهد در صورتی که با ثبت نشان تجاری به موفقیتی چندین برابر میرسید.علاوه بر محبوبیت و کسب درامد و پیشرفت روز افزون در بازر رقابت از مزایای دیگری بهره مند خواهید شد.

چگونه میتوانیم برند خود را ثبت کنیم ؟

اگر میخواهید نشان تجاری خود را ثبت کنید به شما تبریک میگوییم زیرا که برای کسب و کار خود اقدام مناسبی را انجام میدهید و در پیشرفت و رشد کاری خود به موفقیت بیشتر دست پیدا خواهید کرد اگر میخواهید از کالا ها ، خدمات و تولیدات خود و همچنین از نام و تجارت خود در برابر سودجویان محافظت کنید باید نشان تجاری خود را ثبت کنید و برای این کار به یک مشاور با تجربه و امین نیازمندید.

با ثبت نشان تجاری مشتری شما را بهتر و زود تر پیدا میکند و مشتری با نام تجاری محصولات است که قیمت و هزینه محصول و کیفیت محصولات را باهم مقایسه میکند و به سرغ با صرفه ترین و بهترین کیفیت محصول میرود و همچنین با ثبت علامت تجاری شما میتوانید قانونی کیفیت محصول خود را بالا ببرید و این اطمینان را داشته باشید که هیچگونه سواستفاده ای از کالای شما نخواهد شد.

این حق شماست تا برند خود را به ثبت برسانید و سالها زحمات با کیفیت خود را ثبت کرده و به پیشرفت کاری خود بیندیشید.

شما می توانید پس از طی کردن مراحل اینترنتی و اسکن مدارک و آپلود آن در سایت  www.ip.ssaa.ir  کلیه مراحل ثبت برند خود  را به ما بسپارید.

ثبت برند برای چه برند هایی ممنوع هستند ؟

 • برند قابل ثبت باید برندی باشد که مخالف عرف و قانون جامعه نباشند
 • پرچم ایران و علامت های پرچم ایران و پرچم های کشورهایی كه ایران استفاده آن را ممنوع کرده باشد.
 • نشانه های دولتی ، علامت هلال احمر
 • كلمات و عبارات دولتی
 • علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب احمر و نظایر آن.
 • علائم و نشانی كه مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشند.

چه علامت هایی ثبت نمیشوند؟

 • علامت و برندی که قادر نباشد كالاها يا خدمات صاحب خود را از كالاها و خدمات افراد دیگر جدا سازد و نتواند تمایز بین آن ها را به افراد جامعه معرفی کند و نشان دهد .
 • نام هایی که در قانون و شرع نباشند غیر قابل ثبت خواهند بود.
 • نامهای گمراه کننده ای که افراد را در زمینه ی کالا ها ، خدمات و خصوصیات کالا ها به نتیجه نمیرسانند و برای افراد گمراه کننده هستند.
 • اگر علامتی که میخواهید ثبت کنید شبیه یکی از نشان های نظامي‌، پرچم کشور‌ و ارگلان های دولتی باشد به هیچ عنوان ثبت نخواهد شد
 • اگر نام و لوگو انتخابی شما حتی به میزان کم شبیه برندی در زمینه ی خدمات شما فعالیت داشته باشد حتی این شباهت بسیار کم باشد ثبت نمیشود زیرا برای افراد جامعه گمراه کننده خواهد بود.
 • اگر نشان تجاری شما شبیه یک نشان تجاری بسیار معروف حتی اگر در حوزه ی کاری دیگر باشد به ثبت نخواهد رسید
 • برای انتخاب نامی که میخواهید ثبت کنید باید خلاقانه عمل کنید و نامی منحصر به فرد که در شان شما و خدمات شما باشد و ویژگی ها و خصوصیات کالای شما را برای مشتری روشن سازد شما با این نام سالها فعالیت خواهید داشت و نام شما با کیفیت خدمات شما میتواند به محبوبیت و معروفیت بسیار بالا دست یابد.
 • نام هایی که در فرهنگ دهخدا معنی نداشته باشند قابل ثبت نخواهند بود

هنگامی که میخواهید برندی را ثبت کنید دقت داشته باشید که برند شما از نظر نام و معنای نام بسیار باارزش باشد زیرا این نام در گوش شنونده بیانگر ویژگی ی محصولات و خدمات شما خواهد بود این نام هرچه منحصر به فرد و جذاب باشد به شما در رشد کاریتان کمک بیشتری خواهد کرد

ثبت برند یا علامت تجاری بین المللی

ثبت برند بین المللی

ثبت برند بین المللی را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید واز ویژگی منحصر به فرد موسسه ی ما که صداقت در کار است و کسب رضایت مشتری را در الویت قرار داده است بهره مند شوید در ثبت برند بین المللی در ابتدا لازم است در کشور مبدأ برند مورد نظر مطابق با قوانین و مقررات آن کشور و بصورت رسمی به ثبت برسانید.

با عضویت ایران در کنوانسیون پاریس هر برند تجاری که در ايران ثبت شود در سيستم مادريد (بین المللی) نیز قابل ثبت است.برای ثبت برند بین المللی علاوه بر رقابت در بازار کشور خود در بازار کشورهایی که برند شما در آن ثبت شده است میتوانید رقابت کنید جهانی شوید کار خود را توسعه ببخشید و به صادرات محصول خود بیندیشید و کارآفرینی کنید.

مراحل ثبت برند بین المللی

با سپردن مراحل ثبت برند بین المللی خود به موسسه حقوقی تکسفیر موفقیت در ثبت نشان تجاری قانونی خود را حتمی بدانید ویژگی منحصر به فرد ما کسب رضایت مشتری است و برای پیشرفت و توسعه ی کاری شما تمام تلاش و تجربه ی خود را به کار میگیریم.

ثبت نشان تجاری بین المللی شما را جهانی میکند و محصول و خدمات شما را برای افراد جامعه خود و همچنین کشور های همسایه گسترش میدهد و علاوه بر اینکه در کشوره خود در بازار پیشرفت میکنید و معروفیت و محبوبیت کسب میکنید در کشور های دیگر نیز موفق میشوید و با صادرات میتوانید به افزایش تولیدات و خدمات خود و همچنین کارافرینی و کمک به آینده ی کشور خود کمک کنید.

ثبت برند بین المللی اقدامی تخصصی و حرفه ای است و به یک تجربه نیازمند است موسسه ی با سابقه ی تکسفیر و کارشناسان با تجربه ی ما سالها فعالیت در این حوزه و کسب تجربه ی دیرینه در این حوزه شما را به نحو احسنت به نتیجه ی مطلوب میرساند شما باید بدانی که برای اینکه نشان تجاری شما در ایران و سازمان جهانی ثبت نشان تجاری بدون مشکل ثبت شود بر روی تخصص و حرفه ی ما حساب کنید و با ثبت نشان تجاری حوزه ی فعالیت خود را گسترش کنید.

موسسه ی حقوقی تکسفیر برای سهولت در کار شما و به جای دریافت دو بار هزینه از شما و صرفه جویی در زمان شما که به نصف زمان میرسد نام تجاری و لوگوی شما را یکجا باهم به ثبت میرساند بنابراین هرچه سریع تر برای ثبت برند و لوگوی خود اقدام کنید.

 

چه علائمی قابلیت ثبت دارند؟

علامت ها نباید از هر نظر مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد

برندی که انتخاب میشود علاوه بر جدابیت و زیبایی باید ویژگی های منحصربفرد داشته باشد و به گونه ای مربوط به نوع فعالیت شما باشد و برندی موفق است که به سادگی به ذهن مخاطب سپرده شوند

 

مراحل ثبت برند چگونه است؟

مراحل ثبت برند

شما باید در اداره مالکیت صنعتی برند خود را به ثبت برسانید در کشور عزیزمان ایران هر برندی به ثبت نخواهد رسید و باید نشان تجاری مدنظر شما با قوانین و موازع شرعی جامعه هم سو باشد.

شما باید به این نکته بسیار توجه داشته باشید که نام و لوگو انتخابی شما باید حتما قابلیت ایجاد تمایز و فرق با محصولات و خدمات رقابتی را دارا باشد همچنین باید نشان تجاری دارای اصالت باشد ، از حروف لاتین در آن استفاده نشده باشد و در صورت استفاده از حروف لاتین صاحبان علامت تجاری باید دارای کارت بازرگانی باشند.

سعی کنید علامت خود را از جایی و مطابق برندی انتخاب نکنید و سعی داشته باشید که نام تجاری شما زاده ی ذهن خلاق خودتان باشد.

بعد از انتخاب نام تجاری خود به تهیه اظهار نامه ثبت برند اقدام کنید .اظهارنامه از اولین و مهم ترین اسناد شما برای ثبت یک نام تجاری خواهد بود. اظهارنامه را میتوان اینگونه معرفی کرد که یک برگه ی حقوقی است که حاوی اطلاعت برند و مالک آن به همراه تمامی موارد حقوقی مورد نیاز است .این سند پر اهمیت و با ارزش است و تنها یک کارشناس میتواند آن را به طور دقیق تکمیل کند این کار را به کارشناسان با تجربه و با سابقه ی موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید

پس از تنظیم اظهارنامه باید اقدام به ثبت نام در سایت اداره مالکت صنعتی کنید در این مرحله میتوانید کلیه ی شرایط ثبت را به طور دقیق بررسی کنید در این حین باید وارد سایت اداره مالکیت صنعتی شوید و در قسمت مالکیت معنوی اطاعات مربوط به متقاضی و همچنین اظهار نامه تهیه شده و کلیه ی مدارک مورد نیاز را بارگذاری و درج کنید و در اتمام کار تقاضای شما با دریافت کد رهگیری ارسال خواهد شد.

بررسی تقاضا توسط اداره مالکیت معنوی ، در این صورت مشکلات نام تجاری شما را بررسی میکنند و مهلت یک ماهه به شما خواهند داد تا به رفع مشکلات بپردازید و اگر نام تجاری کلا امکان ثبت نداشت آن را رد میزنند.

اگر نام تجاری شما با مشکلی مواجه نشد باید برای تشکیل پرونده اقدام کنید و به همراه اصل مدارک و کپی آنها حضوری به اداره مالکیت معنوی بروید و هزینه ی ثبت برند را بپردازید

شما باید هزینه روزنامه رسمی دادگستری و هزینه روزنامه کثیرالانتشار را بپردازید تا نام یا علامت تجاری شما اگهی این مرحله فرصتی برای زمانی که مدعی و شاکی نسبت به این نام وجود داشته باشد .کسانی که احساس میکنند ثبت برند شما میتواند به نام تجاری آنها آسیب بزند میتوانند شکایت کنند.

اداره مالکیت معنوی بعد از اینکه یک ماه از اگهی برند گذشت گواهینامه ثبت برند را برای مدت 10 سال استفاده متقاضی صادر میکند

پس از صادر شدن گواهینامه بار دیگر شما اگهی میشود که به آن اگهی دوم برند میگویند.

مدارک ثبت برند که نیاز است ارائه کنید

مدارک ثبت برند

 

 • اقدام به تکمیل و پرکردن فرم اظهارنامه ثبت برند
 • کامل کردن و جمع آوری مدرک های لازم و ارسال کلیه ی مدارک
 • کپی مدارک شناسایی متقاضی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • برابر اصل شده از جواز تولید یا پروانه کسب برای شرکت و اشخاص حقوقی
 • یک کپی از نام تجاری درخواستی خود و توضیح مختصری در برگی جداگانه در حوزه ی خصوصیات علامت
 • پرداخت هزینه و تاییده ی پرداخت

پس از تهیه ی مدارک لازم  به موسسه ی ما مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید و در زمان خود صرفه جویی کنید و برای گسترش و رونق کار خود به هدف هایتان برسید .

 ثبت برند

مزایای ثبت برند و نام تجاری

 • داشتن تبلیغات هدفند در راستای افزایش شهرت برند ثبت شده
 • این امکان نیز برای مشتریان به وجود می آید تا محصولات خود را از همدیگر تشخیص دهند.
 • به شرکت ها این امتیاز را میدهد تا محصولات‌ خود را از دیگر محصولات رقبا در بازار جدا کنند و همچنین برای ایجاد بازاریابی و ایجاد اعتبار ، شهرت ، و نام و رسم برای شرکت‌ شماست
 • امکان حق بهره برداری از آنها با اجازه ی صاحبان آنها به افراد دیگر داده می‌شود و همچنین امکان فروش آن نیز وجود دارد
 • از واجبات برای موافقت‌ نامه‌ها در حوزه ی دریافت نمایندگی ها میباشند
 • ثبت یک نشان تجاری ارزش و دارایی کسب و کار شما را افزایش میدهد
 • شرکت‌ها را در سمتی سوق میدهد که کیفیت محصولات تولیدی خود را افزایش دهند
 • هنگامی که قصد دارید وام دریافت کنید یک نشان تجاری ثبت شده میتواند به شما کمک کند 

 

هزینه ثبت کردن برند

 

هزینه ثبت برند

 

هزینه ثبت برند با توجه به شخصیت ثبت کننده آن که میتواند حقیقی یا حقوقی باشد متفاوت بوده و از جمله هزینه های آن میتوان هزینه های چاپ روزنامه رسمی در چند نوبت ، طراحی علامت ، حق الوکاله وکیل ، هزینه های تمبر و حق و الزحمه موسسه ثبتی اشاره کرد که برای اطلاع ریز هزینه های آن میبایست با موسسه ثبتی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید و هزینه کامل آن را جویا شوید.

 ثبت برند رایگان

صادقانه بگوییم پروسه ثبت برند مراحل گوناگونی دارد که شامل هزینه های متفاوت دولتی هست و باید مرحله به مرحله پرداخت شود ، اگر به آینده بیزینس خود اهمیت میدهید گول تبلیغات افراد سودجو با عناوین ثبت برند رایگان را که هدف کلاهبرداری یا جذب مشتری دارند  نخورید  و با هزینه معقولی ثبت برند خود را به شرکت های معتبر با سابقه چند ساله بسپارید تا با امنیت خاطر به فعالیتتان ادامه دهید ، پس در نهایت باید بگوییم عملا ثبت برند رایگان وجود ندارد.

ثبت تغییرات در برند چگونه است ؟

کادر مجرب و با تجربه و حرفه ای تکسفیر تمام تلاش و نیروی خود را بر این پایه بنا نهاده است تا شما را به نحو احسنت در مسیر انجام مراحل ثبت نشان تجاری یاری نمایند.

ما میتوانیم مراحل ثبت نشان تجاری را برای شما به بهترین شکل ممکن و با کارشناسان ثبتی با تجربه به پایان برسانیم همچنین با توجه به اینکه مدت نشان تجاری که ده ساله است میتوانید اقدام به تمدید نشان تجاری خود کنید همچنین میتوانید تغییراتی را در خصوص طبقه ی برند انجام دهید و حوزه ی کاری خود را عوض کنید و یا میتوانید  طبقه ای را به طبقه ی کاری خود اضافه کنید و در آن بقش هم فعالیت کنید  همچنین میتوانید اعتراضات در خصوص رد ثبت نشان تجاری خود را در موسسه ی حقوقی ثبتی تکسفیر جویا شوید و برای آن راه حل پیدا کنید کارشناسان مجرب تکسفیر میتوانند با تجربه ی کاری خود شما را در راستای به ثبت رساندن برندتان یاری نمایند و کلیه ی مراحل نقل و انتقال برند ها به درستی به انجام میرسانیم و در این خصوص مشاوره ای دقیق و حرفه ای را نیز برای شما عزیزان در نظر گرفتیم تا شما عزیزان را در استای اهدافتان به موفقیت برسانیم،قابل ذکر است که در زمانی که قصد فعالیت با نشان تجاری ثبتی خود را ندارید میتوانید حق استفاده از آن را به فرد دیگری در حوزه ی کاری مربوطه داده تا فعالیت کند و یا آن را به فرد دیگری بفروشید.

 

سوالات متداول ثبت علامت تجاری

اعتبار ثبت برند چه مدت است؟
برند یا گواهی علامت تجاری بعد از ثبت اظهارنامه تا 10 سال اعتبار دارد.بعد از پایان 10 سال با درخواست صاحب برند برای دوره های 10 ساله قابل تمدید می باشد.برای تمدید اعتباربرند ، شش ماه مهلت داده می شود.
هزینه ثبت برند چقدر است؟
این هزینه با توجه به اموری که باید طی شود متغیر است و برای اطلاع از قیمت دقیق لطفا تماس بگیرید.
برای ثبت برند حتما باید ثبت شرکت انجام داد؟
خیر شما برای ثبت یک برند لازم نیست حتما شرکت ثبت کنید .شما اگر شرکت هم نداشته باشید با گرفتن جواز مربوط به فعالیت خود میتوانید اقدام به ثبت برند برای خود انجام دهید برای مثال اگر شما دارای جواز کسب در زمینه کفش فروشی باشید می توانید نام برندی که با آن مشغول به فعالیت هستید ثبت نمایید تا به این وسیله هم در بسته بندی ها و تبلیغات خود از آن برند استفاده کنید و هم از نام خود در مقابل کپی برداری سایر رقبا محافظت نمایید . ولی اگر بخواهید ثبت برند به نام شخصیت حقوقی ثبت شود ابتدا باید اقدام به ثبت شرکت نمایید و بعد از آن به نام شرکت خود ثبت برند انجام دهید.
ثبت برند برای کدام کالاها الزامی می باشد؟
کالاهای مربوط به داروهای اختصاصی مورد استفاده ی پزشکی و طبی و همچنین لوازم آرایشی که به طور مستقیم بر روی پوست استفاده می شوند و نیز نوشیدنی های گازدار و مواد غذایی که در ظروف مخصوصی طبخ و ارائه می شوند برای تبلیغات ،بسته بندی ،فرآوری و توزیع حتما باید قبلا به ثبت رسیده باشند.
آیا می توانم برند خود را به شخص دیگری واگذار کنم؟
بله شما هر زمان که خواستید میتوانید برند خود را به شخص دیگری انتقال دهید که این عمل مستلزم ثبت انتقالی و صلحنامه تنظیمی در دفترخانه اسناد رسمی می باشد و پس از آن در سامانه اداره مالکیت اقدام به ارسال اظهارنامه انتقال کرده و پس از طی مراحل ثبتی و انتشار در روزنامه رسمی کشور گواهی نامه پشت نویسی شده و به مالک جدید انتقال می یاید.
آیا می توان از جواز شخص دیگری به عنوان مدارک ارائه شده برای ثبت برند خود استفاده کرد؟
خیر جوازی که برای ثبت برند مورد استفاده قرار می گیرد به نام هرشخصی چه حقیقی و چه خصوصی به نام همان شخص صادر می شود و نمیتوان نام شخص دیگری را به عنوان صاحب ان نام تجاری ثبت کرد. پس اگر شما جواز فعالیت در طبقات مورد درخواستی خود ندارید ابتدا باید اقدام به اخذ جواز نمایید و پس از تکمیل مدارک لازم اقدام به ارسال اظهارنامه ثبت برند خود نمایید.

 

ثبت برند یا علامت تجاری

 • 2 نفر نظر داده اند
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.
 • نظر شما بعد از تایید منتشر می شود
  avatar
  علی زارانی · 5 ماه قبل
  سلام برند پوشاک هم ثبت میکنید؟
  • نظر شما بعد از تایید منتشر می شود
   avatar
   موسسه تکسفیر · 2 ماه قبل
   بله تماس بگیرید تا کامل راهنمایی بشید