company register

 

 

شرکت چیست ؟ هدف از ثبت شرکت چیست؟

کلمه شرکت ( company ) اصطلاحا معنای شریک شدن از 2 نفر یا بیشتر را میدهد که که هدف خاصی را دنبال میکنند. این شرکت با برای قانونی شدن و برخورداری حمایت از دولت نیاز به ثبت دارد تا شرکا از شخصیت های حقیقی به یک شخصیت حقوقی تبدیل شوند.

ما برای اینکه بتوانیم در کسب کار خود با موفقیت بیشتر عمل کنیم و با استفاده از امکانات و امتیاز های مختلف که از طرف دولت فقط برای شرکت های ثبت شده در نظر گرفته شده است ، جهت ارتقا سطح کیفی خدمات و فعالیت های مجموعه حرکت کنیم حتما باید کسب و کار خود را به ثبت برسانیم و شرکت ثبت کنیم.

 

مزایای ثبت کردن شرکت

مزایای ثبت شرکت

شما با انجام فعالیت رسمی و قانونی وجهه محبوب تری در جامعه پیدا میکنید با ثبت شرکت حوزه ی فعالیت شما در چهار چوب قانون آزادی بیشتری به خود میگیرد .

ثبت شرکت باعث گسترش فعالیت های شما می شود که این گسترش فعالیت باعث الحاق افراد زیادی به شرکت شما و در نتیجه کارآفرینی در فعالیت های شما می گردد.

اگر می خواهید قراردادهای بزرگ را تجربه کنید و اطمینان و اعتماد ارگان ها ، نهاد ها و سازمان های دولتی را به خود جلب کنید به ثبت شرکت نیازمند خواهید بود.

حمایت بسیار گسترده تر دولت از اشخاص حقوقی و شرکت شما با ثبت شرکت تحقق میپذیرد.

با ثبت شرکت این امکان را دارید تا در مناقصات و مزایدات سایر شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی پیروز شوید

با ثبت شرکت قادر خواهید بود نمایندگی رسمی از سایر نهاد های داخلی و حتی خارجی را بگیرید.

میتوانید با ثبت شرکت یک تبلیغات گسترده با نام شرکت داشته باشید و نام شرکت شما در بین افراد یک جامعه محبوب شود و اسم و رسم پیدا کنید و اعتماد بیشتر مشتریان به شرکت خود را جلب کنید شما موفق شده اید و امکان پیشرفت روز افزون را نیز خواهید داشت.

تنها راهی که میتوانید از امتیازات ، اعتبارات و تسهیلات سایر سازمان ها بهره مند شوید ثبت شرکت است.

برای برخورداری از بیمه های تجاری و دریافت هرگونه حمایتهای مالی و تسهیلات بانکیبهتر است که اقدام به ثبت شرکت خود کنید.

افتتاح حساب بانکی تجاری ، برخورداری از منابع مالی ، کسب اعتماد ، معاملات سودمند ، سفر تجاری به سایر کشورها از مزایای دیگر ثبت شرکت به حساب می آید.

به طور کلی مزایای پذیرش شخصیت حقوقی برای شرکت ها عبارتست از تسهیل در تنظیم قراردادها ،طرح دعاوی از جمله اعلام ورشکستگی به دادگاه مرکز اصلی شرکت (اقامتگاه شخص حقوقی) می باشد و هدف اصلی تشکیل شرکت این است که دو یا چند نفر برای انجام امور تجارتی با قصد انتفاع با سرمایه ثبت شده فعالیت می کنند و شرکت مدنی فاقد شخصیت حقوقی می باشد.

با ثبت شرکت می توان در چار چوب قوانین تجاری قدم بردارید و در زمینه های وسیع تری نسبت به قبل فعالیت خود را ادامه دهید کیفیت محصولتان را بالا ببرید و هرگز نگرانی به خود راه ندهید که از کیفیت محصول شما سواستفاده شود در واقع با ثبت شرکت و ثبت برند میتوانید مطمئن باشید که موفقیت در کسب و کار شما حتمی است.

انواع شرکت

انواع شرکت

ما انواع مختلفی برای ثبت یک شرکت داریم که شما باید با توجه به محدوده کاری خود ،تعداد اعضاء شرکت (تعداد عضای هیئت مدیره سهامی خاص بیشتر است) ، اعتبار شرکت ( اعتبار سهامی خاص برای شرکت در مناقصات و مزایدات بیشتر است ) و..... انتخاب میکنید که میخواهید شرکت خود را از کدام نوع ثبت کنید.

لازم به ذکر است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه گروه ها دارد که یکی از دلایل مهم آن را میتوان کاهش محدودیت تعداد شرکا گفت که حداقل 2 نفر است و دلیل دیگر هم نیاز نداشتن به واریز کل سرمایه شرکت است .

ماده 20 ل.ا.ق.ت- شرکتهای تجاری بر هفت قسم است:

 • شرکت سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف

که شرکت سهامی خود شامل شرکتهای سهامی عام و خاص می باشد از میان همه ی این نوع شرکتها ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص از تقاضا و مرسومیت بیشتری برخوردار میباشد.

که با توجه به نوع فعالیت شرکت ها، تعداد نفرات و اعتبار بیشتر در مناقصات و مزایدات و سایر موضوعات این اعضای هیئت مدیره هستند که تصمیم می گیرند که فعالیتشان را در قالب چه نوع شرکت به ثبت برسانند. که البته در بین این دو نوع شرکت، شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برخوردار می باشد و به تبع مراحل ثبت آن نیز دارای پیچیدگی های بیشتری نسبت به شرکت با مسئولیت محدود می باشد که در ادامه توضیح مختصری از هرکدام به تفکیک بیان می شود.

 


مراحل ثبت شرکت

ما به صورت کلی مراحل ثبت کردن شرکت را برای شما باز خواهیم کرد که البته باید توجه کنید که شرکت مورد نظر شما با توجه به نوع آن ممکن است تفاوت هایی در زمینه ی اساسنامه ها و شرایط و کارشناسی داشته باشند که در ادامه مقاله به کلیه جزئیات هر کدام از شرکت ها نیز پرداخت خواهسم کرد . در زیر به نکات کلی مراحل ثبت شرکت پرداخته ایم:

مراحل ثبت شرکت

1. انتخاب موضوع شرکت

اولین مرحله ثبت شرکت انتخاب موضوع فعالیت های شرکت است که شرکا دبعد از همفکری و تصمیم گیری آن را تعیین میکنند. .تعیین موضوع شرکت از ساده ترین اقداماتی است که شما در آن مشکلی ندارید و باید طبق کار و فعالیت خود آن را انتخاب کنید.

مدیران نمی توانند خارج از موضوعات تعیین شده  فعالیتی فراتر از آن انجام دهند  و دچار مشکل خواهند شد، البته اگر فعالیت شما نیاز به مجوزی از سازمان یا ارگان مریوطه داشته باشد ابتدا باید نسبت به اخذ آن اقدام کنید .

2. انتخاب نوع شرکت

نوع شرکت به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله آنها میزان مسئولیت های اعضا یا همینطور تعداد شرکای آن است که شما با مطعه این مقاله و بررسی تک تک انواع شرکت میتوانید بدول مشکل انتخاب خود را انجام دهید.

3. تعیین میزان سرمایه شرکت

 دارایی و سرمایه شرکت شما میتواند در اعتبار شرکت شما نقش داشته باشد و شما را در مناقصات و مزایدات موفق تر کند،مهم ترین خصیصه شرکت های تجاری میزان سرمایه آن است .برای امقدار سرمایه میزان حداکثری تعیین نشده است و شرکا در انتخاب میزان آن و درصد های هر شریک اختیار دارند ولی میزان حداقلی سرمایه مشخص شده است که مبلغ آن 1.000.000 ریال می باشد .

4. تعیین مدت فعالیت شرکت

 مدت فعالیت شرکت را میتوانید بنا به خواسته ی خود انتخاب کنید یعنی میتوانید مثلا زمان فعالیت شرکت را یکساله ببدندید و همچنین میتوانید مدت فعالیت را نامحدود انتخاب کنید و سالها از آن استفاده کنید . فقط باید به این موضوع توجه کنید که در صورتی که زمانی تعیین نگردد فعالیت نامحدود خواهد بود و همینطور در صورت انتخاب مدت زمان در صورتی که مدت طی شود شرکت به خودی  خود منحل شده و فعال نخواهد بود مگر اینکه قبل از طی شدن مدت زمان آن را تمدید کرده باشید.

5. انتخاب مرکز اصلی شرکت

 مرکز اصلی شرکت و آدرس آن باید به طور دقیق و صحیح مشخص شود ،  این مکان جایی است که جلسه مجامع عمومی در آن تشکیل میشود و بازرسان و مدیران به طور مداوم در آن حضور دارند و به فعالیت می پردازند.

6. تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز

در این مرحله میبایست کلیه مدارک را بطور منظم و با رعایت تمام شروط های ذکر شده تهیه نمایید تا به مشکل بر نخورید.

7. مدارک کلی برای ثبت شرکت

 • گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره
 • کپی برابر با اصل شده ی مدارک شناسایی اعضاء
 • اساسنامه و اظهارنامه متن صورتجلسه امضاء شده توسط سهام داران و اعضاء هیئت مدیره
 • این مدارک به صورت کلی بیان شده است و باید با توجه به نوع شرکت خود مدارک مربوط به آن شرکت را تهیه کنید.

 

تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت

 

پس از ثبت شرکت اگر اعضای شرکت تصمیم به تغییراتی در فعالیت ها و یا مفاد اساسنامه از جمله تغییر تعداد اعضا ، نام شرکت ، موضوع فعالیت و همینطور تغییر درصد سهام نمایند لازم است مجمعی تشکیل دهند . کلیه اعضای هیئت مدیره و سهامدارن شرکت بعد از تشکیل مجمع  تصمیمات را تصویب و ارسال میکنند و بعد تایید آن توسط اداره ثبت شرکت ها میبایست آگهی رسمی آن منتشر شود که تغییرات جنبه قانوی نیز پیدا کند که در این صورت است که کلیه تغییرات ثبت میشود.

مدارک برای ثبت تغییرات شرکت

 • تحویل اصل و رونوشت آگهی تاسیس شرکت
 • کپی آخرین تغییرات تصویب شده
 • مدارک شناسایی مدیر عامل
 • کپی کارت پایان خدمت برابر با اصل شده تمامی اعضا و بازرسان
 • مهر رسمی شرکت
 • در صورت ثبت عضو جدید در شرکت کپی کارت پایان خدمت ، شناسنامه و کارت ملی ضروری است
 • همراه داشتن برگ دارایی برای نقل و انتقال سهام
 • امضا و اثر انگشت وکالتنامه در موسسه برای انجام تغییراتی از جمله خروج اعضای شرکت ، انحلال شرکت ، افزایش یا کاهش سهام سهامداران لازم است

انحلال شرکت

انحلال شرکت به معنای اتمام فعالیت شرکت میباشد دلایلی برای انحلال موجود است که میتوان به اختلاف بین اعضا و قهر بین آنها باشد یا به صورت اختیاری باشد و دلایلی مانند ورشکستگی شرکت،نبود کارکرد برای شرکت و فعالیت نداشتن شرکت و دردسر های مالیاتی برای آن که باید اظهار نامه هر 3 ماه فرستاده شود و کارکرد را صفر اعلام کند، عدم تحقق اهداف در شرکت،نداشتن سود دهی شرکت ، اتمام زمان معین شده به صورت محدود برای شرکت

قابل ذکر است که برای انحلال یک شرکت تمام  شرکا می بایست صورت جلسه مخصوص انحلال شرکت را امضا کنند. اگر یکی از شرکا حاضر نشود.

باید پس از ۵ر وز که از امضای صورت جلسه گذشت، مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید. و تا آگهی انحلال در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های شرکت در آن به چاپ میرسند ، منتشر نشده باشد ،  شرکت رسماً منحل نمیشود.

در انحلال شرکت شخصی را به عنوان مدیر تصفیه باید معرفی کنید. این شخص به مدت ۱۰سال در قبال بدهی­ها، طلب­ها، مالیات­های مستقیم و غیرمستقیم و سایر امور شرکت که هنوز تمام نشده مسئول است.

مراحل انحلال شرکت

تشکیل مجمع عمومی فوق العاده با حضور کلیه شرکاء این صورتجلسه توسط سهامداران امضاء شده و مهر شرکت پای صورتجلسه میخورد.

درسایت سازمان ثبت ثبت نام انجام میشود و یک نسخه پیرینت خلاصه اطلاعات پرونده از طریق همین سامانه گرفته میشود و همراه رسید پزیرش به اداره ثبت حوزه مربوطه ارسال میشود بعد از آن انحلال شرکت صدور آگهی میشود.

و با پرینت یک نسخه از پیش نویس آگهی انحلال مدیر تصفیه به اداره ثبت مربوطه مراجعه و اصل آگهی را دریافت میکند که پس از آن این آگهی توسط روزنامه رسمی جمهوری اسلامی جنبه حقوقی پیدا میکند.

مدارک انحلال شرکت

صورتجلسه تنظیمی توسط سهامداران شرکت

مدارک شناسایی مدیر تصفه اگر پس از ثبت شرکت وارد شرکت شده باشد باید برابر اصل شده همراه داشته باشید

معمولا مفاد اصلی اساسنامه شرکت ها را مواردی از قبیل :

 • نام و اسم شرکت
 • موضوع شرکت
 • مدت زمان شرکت
 • مرکز اصلی ( آدرس دفتر مرکزی شرکت  (
 • شعب یا شعبات شرکت
 • نام مدیر یا مدیران شرکت
 • میزان سرمایه شرکت ( نقدی و غیر نقدی )
 • نوع سهام (بی نام ، با نام ، عادی ، ممتاز ، خاص ، وثیقه(
 • حوزه اختیارات
 • مجامع عادی
 • مجامع فوق العاده
 • مجامع هیئت مدیره شرکت
 • اختیارات نماینده قانونی
 • مفاد مربوط به تقسیم سود
 • انحلال شرکت
 • تصفیه شرکت
 • ختم تصفیه

و موارد پیش بینی نشده ای که اعضای هیئت مدیره در صلاح دید وضعیت شرکت وضع مینماید را شامل می شود البته تعداد مفاد و ماده های اساسنامه بستگی دارد به توافق و وضع ماده توسط هیئت موسس که شرکاء یا سهام داران آن را تشکیل می دهند .


شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص چیست؟

در شرکت های سهامی خاص که معمولا هدف های تجار یا بازرگانی و ... دارند کلیه سرمایه توسط شرکا تامین میشود، سرمایه‌ی شرکت سهامی خاص به سهام تقسیم میشود و مسئولیت افرادی که این سهام ها به نام آنهاست، ‌تنها همان مبلغ اسست که سهام آنهاست.

تعداد سهام داران شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر است و عنوان شرکت سهامی خاص هم حتما باید قبل یا بعد از نام شرکت ببدون فاصله با نام شرکت درج شود.

 

 

مزایای ثبت شرکت سهامی خاص

یا ثبت شرکت سهامی خاص این امکان را خواهید داشت که در مزایده ها و مناقصات شرکت های بزرگ پشتکار قوی ای داشته باشید و پروژه های خوبی را پذیرا باشید و رشد و پیشرفت کاری را تجربه کنید.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

 
وارد سایت http://irsherkat.ssaa.ir شوید

 1.  اطلاعاتی خواسته شده که عبارت اند از: اسم شرکت ، موضوع شرکت ،سرمایه اولیه ، نفرات شرکت ، آدرس دفتر مرکزی شرکت ، ارتباط بین افراد ، سهام و سرمایه هر شریک ، شعب ها ، روزنامه رسمی و سال مالی ، سمت افراد ، اظهارنامه و اساسنامه شرکت و صورتجلسه  را وارد سایت نمایید.
 2.  پس از اینکه کارشناسان مربوطه ، اطلاعات را بررسی کرد و مدارک را بدون نقص تایید کرد سپس باید مدارک را برای شرکت ارسال کنید.
 3.  در این مرحله باید نسخه اوراق در سامانه را پرینت کنید و به امضاء اعضای شرکت برسانی د. و مدارک مورد نیاز را به آدرس در تاییدیه پذیرش پست کنید و سپس شماره مرسوله را درون فرم سامانه وارد کنید.
 4.  در مرحله بعدی باید آگهی ثبت شدن شرکت را در روزنامه رسمی منتشر کرده و آگهی روزنامه رسمی را در قسمت مربوطه وارد کنید.

 

مدارک لازم ثبت شرکت سهامی خاص :

 1. تهیه دو نسخه از اظهارنامه‌ی کامل شده شرکت سهامی خاص که باید کلیه سهامداران آنرا امضا کرده باشند.
 2. تهیه دو نسخه از اساسنامه‌ی شرکت از نوع سهامی خاص که سهامداران آنرا امضا کرده اند.
 3. تهیه دو نسخه از صورت جلسه‌ مجمع عمومی مؤسسین که و سهامداران و موسسان آنرا امضا کرده باشند.
 4. تهیه دو نسخه از صورت جلسه‌ هیأت مدیره شرکت که مدیران آنرا امضا کرده باشند.
 5. کپی شناسنامه‌ی بازرسان و سهام‌داران که در دادگستری برابر اصل شده باشد
 6. فیش بانکی پرداخت شده که واریز 35% از سرمایه‌ی شرکت را ثابت کند

در صورت غیر نقدی بودن سرمایه ( اموال منقول یا غیرمنقول ) باید تقویم نام کارشناس دادگستری ارائه شود و اگر اموال غیر منقول جزئی از سرمایه های شرکت باشد، سند مالکیت باید ارائه شود

و در صورت نیاز باتوجه به درخواست کارشناس اداره ثبت ارئه جواز نیز لازم است.


شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام چیست؟

شرکت سهامی عام برای اهداف تجاری بزرگی تاسیس میشوند و نایزمند سرمایه های کلانی هم هستند که برای تامین این سرمایه سهام های آن به قسمت های کوچکتری تقسیم میشود و مردم با خرید این سهام ها به سرمایه گدار این شرکت ها تبدیل میشوند.

 سهام داران باید حداقل 3 نفر باشند و مسئولیت آنها محدود به قیمت سهام آنها است ، عبارت شرکت سهامی عام حتما باید قبل یا بعد از نام شرکت بدون داشتن فاصله با نام شرکت در کلیه‌ جا هایی که نام شرکت درج میشود  قید شود

مزایای ثبت شرکت سهامی عام

این شرکت وجه حقوقی دارد و مدیران آن  میتوانند در مجامع عمومی عادی و فوق العاده شرکت کنند .

مراحل ثبت شرکت سهامی عام

 • یک برگ از اساسنامه که توسط موسسان امضاء شده باشد
 • اعلامیه پذیره نویسی با درج در حداقل 2 روزنامه رسمی کثیر الانتشار
 • 20درصد نگهداری سرمایه در شرکت و 35 درصد به حساب شرکت در بانک قرار داده شود
 • اخد مجوز های  مورد نیاز از سازمان بورس و اوراق بهادار

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی عام:

 

الف ) ‌مدارکی که جهت کسب اجازه‌ پذیره‌ نویسی از مرجع ثبت شرکت‌ ها ذکر شده :

 1.  طرح اظهارنامه‌ شرکت
 2.  طرح اساسنامه‌ شرکت
 3. طرح اعلامیه‌ پذیره‌ نویسی
 4. گواهی بانک برای تاییده پرداخت 35%‌ سرمایه
 5. فتوکپی شناسنامه‌ کلیه مؤسسین شرکت

ب ) مدارک شرکت سهامی عام‌:

 1.   اظهارنامه
 2. اساسنامه
 3. صورت جلسه‌ مجمع عمومی مؤسسیان
 4. صورت جلسه‌ هیأت مدیره
 5. آگهی دعوت مجمع مؤسسان در روزنامه‌ی رسمی
 6. یک نسخه کپی شناسنامه‌ی هیئت مدیره البته برای اشخاص حقوقیباید برگ نمایندگی اداده شود
 7. گواهی بانکی  واریز 35% سرمایه‌ی شرکت برای تاییدیه واریز مبلغ.
 8. در صورت لزوم باید موافقت اصولی و یا مجوز از مراجع ذیل صلاح ارائه شود

انحلال شرکت سهامی

انحلال شرکت سهامی مانند شرکت با مسئولیت محدود میباشد با این تفاوت که انحلال شرکت سهامی خاص و محدود در نحوه تنظیم صورتجلسات آنها می باشد چراکه انحلال شرکت در همه شرکت ها در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده در حضور کلیه سهامداران می باشد اما در شرکت سهامی خاص در مجمع رعایت ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت که همان تشکیل مجمع هیئت رئیسه می باشد ضروری می باشد.

هیئت رئیسه مرکب از یک نفر رئیس جلسه و دونفر ناظر جلسه و یک نفر منشی جلسه می باشد که امضای هریک از آن ها در ذیل صورتجلسه به همراه مهر شرکت الزامی می باشد.


شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدودشرکت با مسئولیت محدود چیست؟

اگر میخواهید امور تجاری خود را پیش ببرید میتوانید شرکت خود را با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.

شرکتی را که میخواهید با مسئولیت محدود ثبت کنید باید با تعدادی عضاء برای به انجام رساندن امور تجاری تشکیل دهید در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه شرکا به سهام تبدیل نمیشود و هر شریک فقط به میزان سرمایه‌ که گذاشته است مسئولیت  بدهی ها و قرض ها را دارد توجه کنید که میبایست نام شرکت در کنار عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› ذکر شود.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت محدود تقریبا همان مراحل ثبت شرکت سهامی خاص است البته تفاوتی دارد که میتوانید از طریق ارتباط با موسسه ی حقوقی تکسفیر و دریافت مشاوره ی کارشناسی دقیق این مراحل را طی کنید.

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت مسئولیت محدود این است که شرکت با مسوولیت محدود با حضور 2 شریک هم ثبت میشود و میتوان آن را تشکیل گردد.

در این نوع شرکتحداقل سرمایه تعیین نشده است که در شرکت های سهامی عام و خاص این شکلی نیست.

در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر که خارج از شرکا هم باشند میتوانند به صورت نامحدود اداره شرکت را برعهده داشته باشند که از مزایای این نع شرکت به حساب می آید.

مدارک برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

 1. تهیه و چاپ دونسخه اظهار نامه و شرکت نامه به همراه امضای کلیه اعضای هیئت مدیره
 2. تهیه و چاپ دو نسخه صورتجلسه موسسین و هیئت مدیره به همراه امضای اعضای هیئت مدیره
 3. کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره (در دفاتر اسناد رسمی (
 4. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضای هیئت مدیره (در پلیس +10 (

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

انحلال شرکت با مسئولیت محدود

طبق ماده 114 ق.ت عوامل زیر باعث انحلال شرکت با مسئولیت محدود میشود:

 • اتمام مهلتی که در اساسنامه برای مدت فعالیت شرکت تعیین شده است
 • وقتی ماموریت شرکت تمام شده است و یا تحقق ماموریت شرکت غیر ممکن شده باشد.
 • ورشکستگی
 • تصمیم گیری سهامدارانی که بیش از نصف سرمایه شرکت را در اختیار دارند.
 • در صورت تقاضای انحلال یکی از شرکاء بدلیل زیان .های شرکت
 • در صورت فوت یکی از شرکاء بنا به اساسنامه.

شرکت تضامنی

شرکت تضامنی چیست؟

اگر قصد دارید تا شرکتی ثبت کنید که هر یک از شرکا ضامن سود زیان فعالیت های شرکت باشند باید اقدام به ثبت شرکت تضامنی کنید این شرکت بین دو یا چند نفر تشكیل میشود. قابل ذکر است که بدانید اگر دارائی های این شركت ثبت شده برای تسویه کردن کلیه بدهی های شرکت کافی نباشد در اینجا هر یك از اعضا نسبت به پرداخت تمام بدهی های این شرکت مسئولیت داردن و میبایست آن را تسویه کنند..

در شركت تضامنی اصالت و اعتبار به میزان سرمایه اشخاص در شرکت نیست بلکه اصالت در این شركت از طرف شركا و میزان اعتبار آن‌ها تامین میشود، نه میزان سرمایه ای که آن‌ها در شركتدارند.

  باید در ابتدای ثبت شرکت بدانید که اشخاص شرکت چه در انجام معاملات شرکت مداخله داشته باشند چه نداشته باشند در قبال تمام تعهدات شركت مسؤول هستند.

شرکت تضامنی معمولا بین افراد خانواده یا دوستان بسیار صمیمی یا حداقل دو یا چند نفر تشکیل می گردد ؛

از خصوصیات بارز این شرکت ها:

 • مسئولیت تضامنی شرکاء در مقابل طلبکاران شرکت
 • بدهکار شرکت نمی تواند در مقابل طلبی که از شریک شرکت دارد استناد به تهاتر نماید
 • هر شریک بعد از انحلال یا ورشکستگی شرکت به طور فردی در مقابل تمام بدهی شرکت با سایر شرکاء به نحو تضامن مسئولیت پرداخت دارد
 • به دنبال نام شرکت،حداقل نام یکی از شرکاء قید گردد.
 • قابل ذکر است که برای ثبت شرکت تضامنی اخذ مجوز از بانک مرکزی از واجبات برای ثبت شرکت است ، شرکت تضامنی شرکتی است که رابطه مستقیم با پول را دارند،مانند شرکتهای صرافی
 • برای ثبت شرکت تضامنی لازم است که تابعیت و سکونت داخل ایران را داشته باشید ،میبایست ﻳﮑﻲ ﺍﺯ پیروان ﺍﺩﻳﺎﻥ ﺭﺳﻤﻲ کشور ایران باشید ، و ﺻﻼﺣﻴﺖ فردی داشته باشید و ﺳﺎﺑﻘﻪ ﭼﮏ ﺑﺮﮔﺸﺘﻲ نداشته باشید و هیچگونه ﺑﺪﻫﻲ  ﺑﻪ ﻣﺆﺳﺴﺎﺕ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﻱ و دولتی نداشته باشید و ...

مراحل ثبت شرکت تضامنی

برای انجام مراحل ثبت شرکت تضامنی میتوانید با کسب مشاوره از مشاوران ما در انجام مراحل موفق باشید. و به صورت تخصصی و حرفه ای مراحل را برای شما به پاین خواهیم رساند

مدارک جهت ثبت شرکت تضامنی

 1. دو مورد نسخه شرکتنامه تکميل شده
 2. دو مورد نسخه تقاضانامه تکميل شده
 3. دو مورد نسخه اساسنامه تکميل شده
 4. کامل کردن فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام پيشنهادی شما و همچنين فيش واريزی
 5. اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردی ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
 6. درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند لازم است تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت ناظر را داشته باشید
 7. اصل گواهی عدم سوءپيشينه برای اعضاء هیأت مديره، مديرعامل
 8. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسين
 9. دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره
 10. در صورتي اگر ثبت شرکت شما برعهده وکيل باشد باید اصل وکالتنامه وکيل دادگستری را داشته باشید .

انحلال شرکت تضامنی

انحلال شرکت تضامنی مانند شرکت های دیگر به دلیل های زیادی مثل ورشکستگی شرکت و .... اتفاق میفتد شما میتوانید کلیه ی مراحل انحلال شرکت را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و این کار تخصصی را به متخصص آن بسپارید.


شرکت تعاونی

شركت تعاونی را میتوان اینگونه معرفی کرد که شرکتی است با تعداد عضای بیشتر از 7 نفر تشکیل میشود و موقعیت ویژه ای در اقتصاد و کسب و کار یک جامعه و ممكلت دارد که سه نفر به عنوان هیئت موسس و یك نفر به عنوان نماینده در اداره كل تعاون می باشند قابل ذکر است که در شرکت تعاونی باید حداقل ٥١% اعضا در اختیار شركت قرار گیرد برای به تحقق رساندن اهدافی مثل:

اشتغال زایی گستره، کمک کردن و دادن وسائل كار به كسانی كه قادر به كارند ولی وسائل كار ندارند.برای تحقق عدالت اجتماعی در یک کشور و جلوگیری از متمرکز شدن ثروت در دست ثروتمندان. برای جلوگیری از كارفرمای مطلق شدن دولت.پیشگیری از تورم.

دریک شرکت تعاونی فقط اشخاص حقیقی می توانند عضو شوند و شركت فقط درامور مربوط به تولید و توزیع می تواند فعالیت كند.

انواع شرکت تعاونی:

شرکت تعاونی به دو شرکت تعاونی تولید و شرکت تعاونی توزیع تقسیم میشود:

 1. شرکت تعاونی تولید: شرکتی که برای فعالیت های مربوط به ، دامداری، پرورش ماهی،صنعت، کشاورزی ، شیلات، معدن، عمران شهری دامپروری، و عشایری و روستایی  و نظیر آن شکل میگیرد.
 2. شرکت تعاونی توزیع: شرکتی است که در زمینه مرتبط با مسکن ، تهیه و توزیع کالا ، خدمات و دیگر نیازمندیهای شرکا فعالیت می کند.

شرکتهای تعاونی در عضویت اعضا نکاتی دارد که باید به آنها توجه شود.

شرکت تعاونی اگر عام باشد عموم مردم امکان عضویت در آن را دارا می باشند و سهام آن به عموم عرضه میگدد.

شرکت تعاونی اگر از نوع خاص باشد عضویت آن مطلق به کارگران ، ایثارگران ، کارمندان ، کارمندان ، کشاورزان و شغل های این چنین است

 مراحل ثبت شرکت تعاونی

باید پس از اعلام قبولی جلسه اولین مجمع عمومی عادی،برای ثبت شرکت تعاونی خود اقدام کنید.

 • هنگام ثبت تعاونی باید به تایید اداره کل تعاون یا اداره تعاون برسد و برای آن مجوز ثبت صادر شود.و شما باید این مجوز را به مرجع ثبت شرکت ها بدهید.
 • .در ابتدا باید مدارک لازم برای ثبت و اخذ مجوز ثبت را تهیه کنید و به ادره تعاون تحویل دهید
 • اداره تعاون مجوز ثبت به همراه مدارک لازم را به "اداره کل ثبت شرکت ها" ارسال می کند تا به ثبت تعاونی اقدام کند.
 • در اداره ثبت باید بعد از ثبت تعاونی،موضوع را به وسیله درج آگهی در "روزنامه رسمی" به اطلاع عموم برساند و رونوشتی از آگهی ثبت و اساسنامه که مهر شده است را به اداره کل یا اداره تعاون ارسال می دارد.
 • پس از اخذ پروانه تاسیس شرکت تعاونی می تواند فعالیت خود را شروع کند در واقع هیات مدیره تعاونی پس از ثبت باید از اداره تعاون برای آن پروانه تاسیس بگیرند.

 

مدارک ثبت شرکت تعاونی

 1. سه نسخه اساسنامه که مهر اداره تعاون مربوطه در آن درج شده باشد
 2. دو نسخه از صورتجلسه اولين مجمع عمومی
 3. دو نسخه از صورتجلسه هيأت مديره
 4. دو نسخه از تقاضانامه تعاونی
 5. دو نسخه از شرکتنامه تعاونی
 6. فرم تعيين نام با اولويت نام های پيشنهادی کامل کنید
 7. اصل گواهی بانک که نشان دهنده پرداخت حداقل 35% سرمايه شرکت باشد
 8. اصل مجوز از اداره تعاون مربوطه
 9. کپی برابر با اصل شده ی شناسنامه و کارت ملی اعضاء هيأت مديره

 

انحلال شرکت تعاونی

شرکت تعاونی در موارد زیر انحلال میشود

 • رعایت نکردن مقرارات و قانون آیین نامه
 • در صورتی که اعضا از حد نصاب مقرر شده کمتر شود بید ظرف 3 ماه به حد نصاب برسد در غیر اینصورت منحل می شود.
 • انقضای مدت تعیین شده در اساسنامه به شرط اینکه مجمع عمومی مدت را تمدید نکرده باشد
 • در صورتی که مدت تعیین شده اساسنامه منقضی شود و مجمع عمومی هم به هر دلیلی مدت آن را تمدید نکرده باشد.
 • زمانی که شرکت بدون داشتن عذری موجه بیش یک سال فعالیتی نکند
 • ورشکستگی شرکت

شرکت نسبی

شرکت نسبی چیست؟

برای توضیح شرکت نسبی با ما همراه باشید شرکت نسبی به شرکتی میگویند که بایک اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل میشود و به ثبت میرسد و مسؤلیت هر یک از شریک ها به نسبت سرمایه آنهاست برای ثبت شرکت نسبی به حداقل دو شریک نیازمندید.

این نکته حائز اهمیت و قابل ذکر است که اگر دارائی های یک شرکت نسبی برای تاییدیه تمام قروض شرکت کافی نبود ، هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه ای که در شرکت دارند ، مسؤول قرض های شرکت هستند .

برای اینکه مشخص شود که دارائی شرکت برای پرداخت بدهی های آن کافی هست یا خیر ، باید آن شرکت منحل شود و دارایی آن به نقد تبدیل شود و بابت طلب طلبکاران به آنها پرداخت شود .

اگر بخشی از طلب طلبکاران به علت کم بودن دارائی شرکت ، یا تمام طلب طلبکاران به علت صفر بودن دارائی آن ، پرداخت نشده باقی بماند .

میتوانند از تمام اعضا و شریک ها به طور جداگانه و به نسبت سرمایه آنها در دادگاه اقامه دعوی نمایند .و هر یک از طلبکاران شرکت باید به طور جداگانه علیه هر یک از آنها به دادگاه دادخواست بدهد

مراحل ثبت شرکت نسبی

مراحل ثبت شرکت نسبی مانند شركت تضامنی است و تنها تفاوت این دو شركت در میزان مسئولیت شركا در قبال طلب طلبكاران است که در شرکت نسبی در صورتی كه دارائی و سرمایه شركت برای بدهی و قروض شركت كافی نباشد مسئولت شرکا به نسبت سهم الشركه خود از كل قروض در مقابل طلبكاران مسئولیت دارد.

مدارک ثبت شرکت نسبی

 1. دو نسخه از شرکتنامه کامل شده
 2. دو نسخه از تقاضانامه کامل شده
 3. دو نسخه از اساسنامه کامل شده
 4. کامل کردن فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی و همچنین فیش واریزی
 5. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز دارد.
 6. در مواردی که تعداد شرکاء بیش از 12 نفر باشند کپی برابر با اصل شده ی مدارک احراز هویت کلیه شرکاء ، مدیران و هیات ناظر
 7. اصل گواهی از عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیات مدیره ، مدیر عامل
 8. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان
 9. دو نسخه از صورتجلسه هیات مدیره
 10. اصل وکالتنامه وکیل در صورتی که ثبت توسط وکیل انجام شود.

انحلال شرکت نسبی

برای انحلال شرکت نسبی خود به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید

در این شرکت ورشکستگی شرکت ربطی به ورشکستگی شرکاء ندارد ، یعنی اگر شرکت ورشکست شود دلیل بر این نیست که شرکاء هم ورشکست شده اند . زیرا شخصیت حقوقی آن ها مستقل و جدا از شخصیت حقوق شرکت است.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در کلیه ی زمینه های انحلال شرکت مشاوره ای دقیق برای شما دارد شما میتوانید با مراجعه به موسسه ی ما مراحل را دقیق و تخصصی به پایان برسانید.

 


شرکت مختلط غیر سهامی

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیرسهامی چیست؟

شرکت مختلط غیرسهام یشرکتی است که مابین فرد یا تعدای افراد ضامن و همینطور چندین نفر شریک با داشتن مسئولیت محدود بدون در نظر گرفتن سهام تشکیل می شود.

این نکته برای شریک ضامن حائز اهمیت است که در مقابل تمام بدهی ها .و قروضهای شرکت مسئول است حتی اگر این بدهی ها بیشتر از دارای و سرمایه شرکت باشد. اعضای شریک با مسئولیت محدود کسانی هستند که فقط مسئولیت سرمایه ای هستند که گداشته اند و این نکته باید رعایت شود که در اسم شرکت باید شرکت مختلط  قید شود.

در ثبت شرکت مختلط سهامی تنظیم اساسنامه جداگانه لازم نیست ولی هیچگونه مانعی وجود ندارد که شریک ها علاوه بر شرکت نامه ، اساسنامه نیز تنظیم کنند.

بعد از تنظیم شرکت نامه که به امضاء کلیه شریک ها می رسد شرکت نامه مزبور به انضمام یک نسخه مصدق اساسنامه ( در صورتی که جداگانه تنظیم شده ) به اداره ثبت شرکت ها تسلیم می گردد. زیرا شرکت های مختلط دربرگیرنده همه ویژگی های شرکت تضامنی ، سهامی و مسئولیت محدود هستند

مدارک ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

 1. دو نمونه از اظهارنامه که به همراه امضای شرکا باشد
 2. دو نمونه از شرکتنامه که به همراه امضای کلیه شرکا باشد
 3. دو نمونه از اساسنامه که به امضای شرکارسیده باشد
 4. دو نمونه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان به امضای کلیه شرکا
 5. کپی شناسنامه هر یک از شریک ها و پایان خدمت در صورت مشمولی
 6. دریافت مجوز های لازم از شورای مرکزی اصناف یا موافقت اصولی از وزارتخانه مربوطه

انحلال شرکت مختلط غیر سهامی

به موجب ماده (161 ق.ت) ناظر به ماده 136 همان قانون شرکت مختلط سهامی در موارد ذیل منحل میگردد

 

 • در موارد فقرات 1 و 2و 3 ماده (93 ق.ت) (منسوخه)
 • در صورت تراضی تمام شرکاء
 • درصورتی که یکی از شرکاء به دلایلی انحلال شرکت را از دادگاه تقاضا نموده و دادگاه با احراز موجه بودن دلایل مزبور حکم به انحلال شرکت دهد.
 • در صورت فسخ یکی از شرکاء مطابق ماده (137 ق .ت)
 • در صورت فوت یا محجوریت یکی از شرکاء (ضامن) مطابق مواد (139 و 140 ق.ت)

 

تذکر این نکته ضروری است که در مورد بند 3 فوق چنانچه دلایل انحلال منحصرا مربوط به شریک یا شرکاء معین باشد دادگاه میتواند به تقاضای سایر شرکاء به جای انحلال شرکت حکم اخراج شریک مزبور یا شرکاء مزبور یا شرکاء معینی را صادر کند.


شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی چیست؟

شرکت مختلط سهامی با تعدادی شریک سهامی و تعدادی شریک ضامن شکل میگیرد و به وجود می آید.شریک های سهامی شریک هایی هستند که سرمایه‌ی آنها به سهام تبدیل میشود و مسئولیت آنها به همان اندازه سرمایه‌ ی آنهادر شرکت است .

افرادی که شریک ضامن میشوند کسانی هستند که سهامی ندارند و فقط مسئوب قروضی میشوند که ممکن است علاوه بر دارایی های شرکت به وجود بیاید.

در ثبت شرکت مختلط سهامی باید در نام شرکت عبارت «شرکت مختلط»‌ ‌و حداقل نام یکی از شرکای ضامن درج شود.

با توجه به ماده فوق شرکت مختلط سهامی نیز مانند شرکت مختلط غیرسهامی دارای دو نوع شریک است.

یک تا چند نفر شریک ضامن که میزان مسئولیت آن‌ها در قبال قرض ‌های شرکت ، تضامنی است.

ب) یک عده شریک غیر ضامن که در حکم سهام‌دار شرکت‌های سهامی هستند و حدود و حدوده مسئولیت آنها تا میزان سهام و آورده‌ شان می‌باشد .

در شرکت مختلط سهامی سهم‌الشرکه شریک های غیرضامن به سهام یا قطعات سهام تقسیم میشود و مانند شرکت‌های سهامی قابل نقل و انتقال هستند.

«در اسم شرکت باید عبارت (شرکت مختلط) و حداقل اسم یکی از (شرکای ضامن) قید شود

مدارک ملزم برای ثبت شرکت مختلط سهامی :

 1. یک برگ از شرکت نامه
 2. یک صفحه ی چندبرگی که اساسنامه ی مختلط سهامی میباشد
 3. اسامی اعضای هیئت رئیسه ی شرکت سهامی
 4. تهیه تعهدی حاکی از پرداخت کردن تمام سرمایه و یا حداقل ثلثی از آن با امضای مدیر شرکت
 5. تهیه متنی حاکی از پرداخت کلیه سرمایه نقدی شریکان ضامن و همینطور تمام سرمایه های غیر نقدی با امضای مدیر عامل

وضعیت حقوقی شرکای شرکت مختلط سهامی:

در شرکت مختلط سهامی، شریک های سهامی که سرمایه آن‌ها به صورت سهام با ارزش مساوی ایجاد شده است و حق دخالت در امور شرکت را نخواهند داشت و ندارند و فقط حق نظارت بر آن را میتوانند داشته باشند و وظیفه دارند سهام و آورده خود را کاملاً پذیره‌ نویسی کرده و حداقل ثلث آن را به صورت نقد در موقع تأسیس شرکت بپردازند.

شریک های ضامن در شرکت مختلط سهامی،در صورت تعدّد شریک های ضامن، مسئولیت دارند تا در مقابل طلبکاران و روابط آن‌ ها تابع مقررات شرکت تضامنی باشند.

شریک های ذکر شده ، مدیریت شرکت را به عهده خود دارند و سرمایه را در این شرکت فقط شریک های سهامی تأمین می‌کنند و شریک ضامن ملزم به سرمایه‌گذاری نیست و فقط با انجام کار و فعالیت صنعتی خود، اداره امور شرکت را عهده‌دار است و در مقابل، قسمتی از منافع شرکت را که معمولاً به نسبت یک دوم، یک سوم و یا یک چهارم است، در پایان سال مالی دریافت میکند.

 

انحلال شرکت مختلط سهامی

به موجب ماده (181 ق.ت) شرکت مختلط سهامی در موارد ذیل منحل میشود

 • در موارد فقرات 1 و 2و 3 ماده (93 ق.ت)
 • بر حسب تصمیم مجمع عمومی در صورتی که در اساسنامه این حق برای مجمع مذکور تصریح شده باشد
 • بر حسب تصمیم مجمع عمومی و رضایت شرکاء ضامن در صورت فوت یا محجوریت یکی از شرکاء ضامن مشروط بر این که انحلال شرکت در این موارد در اساسنامه تصریح شده باشند

ثبت موسسات

دقت نمایید که کلیه فعالیت های فرهنگی و آموزشی و همچنین خیریه ها در قالب موسسه به ثبت میرسند که در ادامه مقاله به مسائل ریز مربوط به موسسات میپردازیم:

 

ثبت موسسه

موسسه چیست؟

طبق خواسته و اهداف شما ثبت موسسات علاوه بر ثبت شرکت از خدمات موسسه حقوقی تکسفیر برای شما عزیزان است شما باید به نکاتی برای ثبت موسسه خود توجه داشته باشید:

تعداد شریک های شما از دو نفر کمتر  باشد ومیزان سرمایه آزاد است .

وجود اظهارنامه برای ثبت موسسه ضروری است.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت کشور و افزایش یک کسب و کار در جامعه باید بتوانید در بازار رقابت فعالیت کنید و در بین رقبا به پیروزی برسید این کار با ثبت شرکت امکان میپذیرد.

توجه به اهداف کلان شهر ها و گسترش روز افزون تجارت ها و تولیدات و به روز شدن کارها در راستای ارتقاء و پیشرفت وضع اقتصادی برای انجام امور تجاری ، مالی و بازرگانی ، اقتصادی و راه اندازی کار می بایست شرکت یا موسسه مورد نظر در چهارچوب قوانین مربوطه به ثبت برسد تا بتواند به راحتی به صورت قانونی به ادمه فعالیت بپردازد و اسم و رسم و محبوبیت را برای آینده ی شغلی خود تضمین که با ثبت کردن  شرکت این تضمین برای شما به وجود مب آید.

مراحل ثبت موسسات کدامند  ؟

ابتدا باید به تهیه ی مدارک ثبت موسسه ی خود بپردازید و مدارک تهیه شده را به متصدی ثبت شرکت تحویل دهید و با این مدارک وارد سیستم و سامانه ثبت شرکت شوید و در سیستم اساسنامه و شرکت نامه را تنظیم کنید و در این مرحله درخواست شما را به اداره ثبت شرکت ها فرستاده میشود. اداره ثبت اگر ایرادی از مدارک و اساسنامه شما نگرفت ، یا اگر تاسیس شما نیازمند دریافت مجوز نبود و یا از نام های انتخابی شما ایراد گرفته نشد و این نام ها قانونی و طبق ضوابط بودند و مشابه آنها قبلا به ثبت نرسیده بود و تایید نام انجام گرفت بخشی از مراحل را طی کرده اید و میتوانید این اطمینان را داشته باشید که شرکت شما ثبت خواهد شد.

در مرحله ی بعد باید در سامانه شروع به کپی گرفتن از 2نسخه از اساسنامه ، 2 نسخه از شرکتنامه و 2 نسخه از تایید نام شرکت خود بگیرید و کلیه سهامداران موسسه باید به امضای این اساسنامه و تایید نام بپردازند. نوبت به تهیه ی سوء پیشینه کلیه ی اعضاء میرسد و باید اساسنامه و سوء پیشینه و مدارک شناسایی اعضاء را به اداره ثبت پست کنید.

در این مرحله دوباره امکان رد و ایراد توسط اداره ثبت شرکت موجود است ،توسط شماره پیگیری که ادره ثبت به شما داده است بررسی کنید و اگر رد صورت نگرفته بود موسسه ی شما به مرحله ی تاسیس رسیده است.

در این مرحله سامانه یک پیش نویس آگهی به شما تحویل میدهد(در این مرحله باید هزینه ی حق التمر و حق الدرج را پرداخت کنید و اگر سرمایه ی شرکت را بالا اعلام کرده باشید موظف به پرداخت هزینه ی بیشتری خواهید بود) و شما باید موضوعات مختلف را در این پیش نویس آگهی بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد و به همراه این پیش نویس آگهی به اداره ثبت شرکت ها رجوع کنید و با تحویل این پیش نویس آگهی به اداره ثبت اعلام میکنید که موسسه ی شما ثبت شده است و اصل اساسنامه و آگهی تاسیس خود را تحویل میگیرید .

 مرحله ی بعدی شما مرحله پرداخت هزینه ی روزنامه رسمی شرکت میباشد. در این مرحله با استفاده از شماره مکانیزه ی مندرج در آگهی تاسیس به سایت قوه قضائیه مرجعه میکنید و هزینه های مربوط به روزنامه رسمی را پرداخت میکنید و روزنامه شرکت شما به آدرس کد پستی مندرج در سایت فرستاده میشود

برای انجام مراحل ثبت شرکت خود به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و با پرداخت هزینه ای اندک در زمان و هزینه ی خود صرفه جویی کنید

 

مدارک ثبت موسسات غیر تجاری

 1. تهیه صورتجلسه موسسان
 2. تنظیم اساسنامه و امضای کلیه شرکاء در زیر آن
 3.  تکمیل فرم تقاضا نامه ی ثبت موسسهغیر تجاری
 4. کپی از کارت ملی و شناسنامه کلیه شرکا
 5. دریافت مجوز های مربوط  به موضوع فعالیت های موسسه

هزینه ثبت کردن شرکت چقدر است ؟

ثبت شرکت رایگان با مراجعه به سایت اینترنتی اداره ثبت شرکت ها امکان پذیر است اما می توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان ثبت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر انجام اموری مانند تنظیم اساسنامه و یا موضوع شرکت ، انتخاب نوع شرکت و تنظیم صورتجلسات مختلف و مورد نیاز، انتخاب نام مناسب برای شرکت و تنظیم مقررات برای شرکت را انجام دهید .

موسسه ی حقوقی تکسفیر سعی دارد تا شما را به نحو احسنت به موفقیت برساند و برای پیشرفت و رونق کسب و کار شما تمام تلاش خود را دارد تنها کافیست با مراجعه به موسسه ی حقوقی تکسفیر و مشاوره با کارشناسان ثبتی ما از صفر تا صد هزینه ثبت شرکت خود مطلع شوید.

موسسه ی حقوقی و تثبتی تکسفیر این تضمین را برای شما دارد که در حین انجام وضیفه هیچ مبلغی به شما اضافه نکند و گواهی ثبت شرکت شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما تحویل دهد.

با یکبار هزینه ثبت شرکت سالها از مزایای ثبت شرکت استفاده کنید و در مناقصات و مزایدات سربلند باشید و کلیه ی امور ثبتی اعم از ثبت شرکت ،ثبت برند ، اخذ کد اقتصادی ، جواز تاسیس ، جواز کسب ، پروانه بهره برداری ، اخذ کارت بازرگانی ، ثبت اختراع و ...... را به موسسه تکسفیر بسپارید

.

خريد و فروش شرکت

زمانی که شما قصد ادامه فعالیت در شرکت خود را نداشته باشید اقدام به فروش شرکت خود میکنید و مسئولیت ها را به فردی که خواهان شرکت شماست میسپارید و میتوانید حتی در این زمان هزینه ای حتی بیشتر از هزینه ای ک برای ثبت داشته اید را دریافت کنید.

خرید شرکت نیز زمانی اتفاق می افتد که شما زمان لازم برای صرف مراحل ثبت شرکت را نداشته باشید و باید فورا در مناقصه ای شرکت کنید و به یک شرکت با ویژگی های خاصی نیازمندید در این صورت در زمانی کمتر از 24ساعت باخرید شرکت صاحب شرکت مورد علاقه ی خود میشوید.

ايجاد شعب در سراسر کشور

توسعه ی کار و حوزه ی فعالیت شما نیاز به ایجاد شعبه در شهر های مختلف را دارد که این کار با استفاده از تجربه ی کارشناسان ما امکان پذیر است.

 

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.