مقالات

پلمپ دفاتر سال 98

برای پلمپ دفاتر سال ۱۳۹۸ کافی است با شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس گرفته و مراحل پلمپ دفاتر خود را به کارشناسان ما با کمترین هزینه بسپارید.

پلمپ دفاتر سال 98

اگر برای دریافت پلمپ دفاتر خود اقدام نکنید به مشکل برخواهید خورد و مشمول جرائم مالیاتی و علی الراس شدن میشوید و ممیز دارایی با توجه به موضوع فعالیت شما شرکت شما را با شرکت هایی فعال در حوزه ی کاری شما مقایسه میکنند و برای شما مالیات رد میکنند.

حتی اگر هیچگونه فعالیتی را نداشته باشید همچنین میتوانید در صورت فعالیت نداشتن در شرکت خود اقدام به انحلال شرکت کنید ویا آن را به فروش برسانید تا هیچگونه مشکلی نداشته باشید.

در واقع انجام مراحل پلمپ دفاتر از اقدامات ضروری و واجب برای انجام امور مالی شرکتها است . که باید نسبت به طی مراحل آن در موعد معیین اقدام نمایید تا دچار مشکل نشوید شرکتها باید قبل از شروع به کار در سال مالی جدید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه کرده و سپس اظهارنامه ی مربوط به پلمپ دفاتر را تنظیم کنند و اقدام به ثبت نام آن نمایند.

مراحل ثبت نام پلمپ دفاتر سال 98

برای انجام مراحل ثبت نام پلمپ دفاتر سال 98 کافیست به موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه نموده و این مراحل تخصصی را به کارشناسان مربوطه با هزینه ای بسیار اندک سپرده و از اتمام کار و رفع مشکلات مالیاتی آسوده خاطر شوید

ابتدایی ترین کار مراجعه به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir/Design/RqstAdmission/PolompRequest.aspx میباشد در این مرحله باید اقدام به درج نمودن سال مالی و روز مالی و شماره ی خود کنید. در مرحله بعد ابتدا باید اقدام به درج مشخصات شناسایی متقاضی شرکت که دارنده ی حق امضاء در شرکت است کرده و بعد از آن مشخصات شناسایی کلیه ی اعضای هیئت مدیره را نیز درج نموده.

و سمت هریک از اعضای هیئت مدیره را به طور دقیق و کامل قید کنید. و دفاتر مورد نیاز شرکت را به با تعداد صفحات آن مشخص کنید.

در انتها باید مدارک خود را در سیستم بررسی کنید و تایید نهایی ثبت نام را بزنید.

در پایان کار باید پرینت اظهارنامه ی پلمپ دفاتر را از سیستم بگیرید و زیر آنها را تمام صاحبان حق امضاء ی شرکت امضا کرده و مهر شرکت را نیز در آن درج نمایید.

اظهارنامه ی مد نظر را که مهر و امضاء شده است با کپی مدارک شناسایی مدیر عامل و یک نمونه کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات شرکت و کپی از آگهی تاسیس شرکت را به اداره ثبت شرکت ها فرستاده اگر مدارک تکمیل باشند و مورد تایید کارشناسان باشد با پرداخت هزینه های مربوطه در سامانه ، دفاتر به آدرس متقاضی فرستاده میشود.

شما میتوانید با توجه به زمان بر بودن و تخصصی بودن مراحل ثبت نام پلمپ دفاتر سال 98 کلیه ی مراحل را با هزینه ای بسیار کم به کارشناان و وکلای موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید.

هزینه ی ثبت نام پلمپ دفاتر سال 98 بسیار ناچیز است و با پرداخت هزینه ای جزئی میتوانید از جرائم سنگین جلوگیری نمایید مدارک لازم برای ثبت نام پلمپ دفاتر سال 98 در بالا شرح داده شده است

برای ثبت موسسه ی خود بتنها کافیست مدارک مربوطه را تهیه کرده و کلیه ی مراحل را به کارشناسان ثبتی ما بسپارید . تجربه ثابت کرده است که فعالیت های گروهی و دسته جمعی موفق تر از فعالیت های تک نفره و با تعداد افراد کم بوده است و همیشه به نتیجه های مطلوب دست یافته اند این افراد که دارای توانایی های مادی و معنوی و دانش های گوناگونی هستند یک موسسه را به ثبت میرسانند و توانای های خود را میان یکدیگر تقسیم میکنند و هر کدام از افراد نقص هایی را برطرف میسازند و با یکدیگر هم هدف میشوند و در یک راستا فعالیت میکنند .

در ثبت یک شرکت هدف تنها رسیدن به سود اقتصادی و کسب سرمایه بالا است این در حالی است که هدف های ثبت موسسه نامحدود ، گسترده است و حتی میتواند موسسه برای اهدافی غیر از سود آوری و کسب و کار های اقتصادی ثبت شود.

موسسه حقوقی تکسفیرgridbandi peymankaran

ما به شما اطمینان می دهیم که پس از خواندن این مقاله ، به هیچ مقاله ای در خصوص ثبت شرکت

نیاز نخواهید داشت و می توانید با اطمینان خاطر راجع به مجموعه ای که میخواهید با آن همکاری داشته باشید تصمیم گیری نمایید.

در ابتدا قبل از اینکه راجع به نحوه ثبت شرکت ، مدارک مورد نیاز ، هزینه ها و مراحل ثبت شرکت صحبت کنیم توضیحی در ارتباط با تعریف شرکت ارائه می دهیم.شرکت همانطور که از نامش پیداست هم خانواده ی شراکت و شریک است.به طور کلی شرکت از اجتماع 2 یا چند نفر شریک یا سهامدار و یا موسس با اهداف مشترک (معمولا تجاری) تشکیل می شود، فعالیت میکنند نفعی میبرند و پس از کسر هزینه های انجام شده سود باقیمانده را بین اعضای شرکت طبق اساسنامه تقسیم میکنند.

انواع شرکت ها شامل شرکت های سهامی که خود شامل سهامی عام و سهامی خاص می باشد ، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط سهام، مختلط غیر سهامی و نسبی می باشد.

ثبت اختراع غذایی

برای ثبت اختراع غذایی میتوانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید.

ثبت اختراع غذایی میتواند به بهترین شکل ممکن به نحو احسنت انجام پذیرد یک نمونه از این اختراعات میتواند کنترل دمای مواد غذایی با یک سنسور قابل خوردن باشد این اختراع برای محصولات غذایی است که به مکان های دور صادر میشود مثل ماهی هایی که در دریای ژاپن صید می شوند و باید راه درازی را طی کنند تا به اروپا برسند.

چگونه ميتوان متوجه شد كه اختراعيقبلاً توسط شخص ديگر به ثبت نرسيده است؟

اطلاعاتي كه در داخل پورتال سازمان هست همانعنواني است كه مخترع به اختراع خود ميدهد وتوسط كارشناس وارد سيستم ميشود، يعني چنانچهاختراع مشابهي وارد شود كارشناس، اختراع مورد نظر را در سيستم جست وجو ميكند.

سپس در صورت يكه اختراعات مشابه در بانكاطلاعات مشاهده كند به متقاضياعلام و آن را رد میکند.

پس درصورتي كه متقاضياختراع خود را مشابهاختراعاتسابق بداند اختراع وي مطابق بنده ماده 4 قانون ثبتاختراعات و علائم تجاري و... مصوب 1386 اخطار ورد اختراع صادر ميشود.

چه مقدار طول ميکشد تا يك اختراع رسماً ثبت شود؟

به طور نسبي است. درصورتي كه مدارك از ابتدا كامل باشد حدود 30 الي 40 روز طول ميكشد تا به مرحله استعلام برسد و تا زماني كه جواب استعلام به اين سازمان داده نشود، عملاً ما كاري نميتوانيم انجام دهيم. كارهاي مربوط به استعلام كه توسط مرجع انجام ميگيرد 1 الي 6 ماه طول ميكشد تا به مرحله تأييد برسد.

در صورتي كه اختراع توسط مرجع استعلام تأييد شود كارشناس مربوطه ابلاغ پذيرش را صادر و به متقاضي اعلام میكند. كه در اين مرحله پرداخت هزينه حق ثبت از طريق سيستم اينترنتي و تشكيل پرونده به صورت حضوري انجام ميگيرد و پس از تشكيل پرونده شماره ثبت به پرونده اختصاص داده ميشود.

و جهت انتشار آگهي به روزنامه رسمي كشور اقدام میشود كه آن هم از طريق مجازي صورت ميگيرد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر تمام تلاش و نیروی خود را دارد تا شما را در ثبت اختراع مواد غذایی به نتیجه مطلوب برساند

ثبت طرح صنعتی بسته بندی محصولات

چرا طرح صنعتی بسته بندی محصولات خود را ثبت نماییم ؟

هرگاه تصمیم بر این گرفتید کهیک طرح جدید یا نوع بسته بندی جدیدی برای محصول خود ارائه دهد، باید آن را ثبت کنید تا از سودجویی سودجویان در امان باشید و این طرح و شکل به نام شما ثبت شده با ثبت آن در بازار رقابت موفق تر خواهید شد زیرا که کسی این اجازه را ندارد تا با طرح و سبک و نوع بسته بندی شما فعالیت کند.

ثبت طرح صنعتی در حوزه ی بسته بندی محصولات و هر زمینه ی دیگر را میتوان اینگونه بیان کرد که در واقع ابتکارات و خلاقیت هایی است که در هویت طرح قابل اجراء باشد.

و شما زحمات خود را بی حاصل ببینید زیرا که آن فرد سودجو حتی میتواند با کیفیتی پایین که در کار شما نیست فعالیت کند و نام و اعتبار شما را در بازار به خطر بیندازد و شما این امکان را نیز دارید که از سودجو شکایت کنید زیرا کهد شما طرح صنعتی خود را ثبت کرده اید.

ولی اگر آن را ثبت نکرده باشید، ثابت کردن این که شما پیش تر از آن، از آن استفاده می کردید و این طرح و ایده شما بوده است دشوار می باشد.

به همین دلیل توصیه می شود کسانیکه کالای جدید یا بسته بندی جدیدی دارند، ابتدا آن طرح را ثبت، سپس اقدام به تولید آن نمایند تا دیگر رقبا و سودجویان نتوانند آن را کپی برداری کنند.

چگونه طرح صنعتی بسته بندی محصولات خود را ثبت کنیم ؟

اگر می خواهید طرح صنعتی را پیش ببرید میتوانید آن را به اسم شخص ثبت کنید یا به اسم شرکت.و بعد از آن با تهیه و در دست داشتن مدارک مربوطه به موسسه ی با سابقه و با تجربه ی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید

مدارک ثبت طرح صنعتی حقیقی یا شخصی :

فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شخص

اصل جواز کسب یا جواز تأسیس

کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن

نمونه ای از طرح

مدارک ثبت طرح صنعتی حقوقی یا شرکتی:

مدارک ثبتی شرکت

مدارک شناسایی کسانی که در شرکت حق امضا دارند

اصل جواز کسب یا جواز تأسیس

کارت بازرگانی ( در صورت لاتین بودن )

نمونه طرح

مراحل ثبت طرح صنعتی

با توجه به پیچیده و زمان بر بودن مراحل ثبت طرح صنعتی میتوانید به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و مراحل تخصصی ثبت طرح صنعتی خود را به ما بسپارید ما نیز میتوانیم با صداقت و پشتکاری قوی شما را از مراحل ثبت طرح صنعتی آگاه سازیم و همچنین مراحل ثبت طرح صنعتی را به نحو احسنت در زمانی کوتاه و هزینه ای مناسب به پایان رسانیم

از منحصر به فرد ترین ویژگی های موسسه ی حقوقی تکسفیر صداقت در کار و مشاوره ای دقیق و حرفه ای و جلب رضایت مشتری است.

مجوز از سازمان غذا و دارو

مجوز های سازمان غذا و دارو به چند دسته کلی تقسیم میشود از جمله این مجوز ها می توان به پروانه بهره برداری بهداشت ، سیب سلامت ، شناسه ی نظارت کارگاه ، موافقت نامه اصولی بهداشتی ، پروانه های ساخت بهداشتی میتوان اشاره نمود.

پیش ثبت نام ارزش افزوده

اولین و مهمترین وظیفه یک فعال اقتصادی پس از احراز شرایط مشمولیت در نظام مالیات بر ارزش افزوده ، ثبت نام میباشد ابتدا باید وارد سایتWWW.evat.ir شوید.

ثبت برند و لوگو تجاری

برای ثبت برند و لوگو تجاری در کرج و شهرستانها میتوانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و مراحل ثبت برند و لوگو تجاری را به ما بسپارید شما میتوانید صفرتا صد مراحل را به ما بسپارید و با توجه به دشواری ها ی مراحل ثبت برند و لوگو تجاری و وقتگیر بودن آن میتوانید مراحل را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنیدثبت برند

چه مدارکی برای ثبت برند لازم است؟

اگر به دنبال ثبت برند خود هستید باید در ابتدای امر جویا باشید که چه مدارکی برای ثبت برند لازم است؟ برای دریافت این موضوع که شما چه مداری را احتیاج دارید میتوانید با مراجعه به دفتر مرکزی ما در کرج مشاوره ای حرفه ای و دقیقی را از کارشناسان باسابقه دریافت کنید

چگونه ثبت برند را انجام دهیم

برای گرفتناطلاعات در زمینه های ثبت برند در کرج با موسسه ی حقوقی تکسفیر در تماس باشید و کلیه ی اطلاعات را در مقوله های متنوع در حوزه ی مدارک ثبت برند در کرج ، خرج ثبت برند در کرج ، مدت زمان لازم برای ثبت برند در کرج کسب کنید