مقالات

1-نام دستگاه ( یا کارفرما):

2-نام نماینده دستگاه:

3-سمت نماینده دستگاه:

4-اسم شرکت (طرف قرارداد):

شماره ثبت و تاریخ ثبت شرکت:

5-تاریخ تعیین صلاحیت و شماره شرکت:

شماره:                تاریخ:                 توسط:

ثبت شرکت دانش بنیان فوری و سریع

ثبت شرکت دانش بنیان فوری و سریع

طبق ماده 1 قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات شرکت یا موسسه دانش بنیان ، شرکتی است که با هدف هم افزایی علم و ثروت و رسیدن به اهداف علمی و اقتصادی و تجاری سازی نتیجه تحقیق و توسعه در زمینه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به خصوص در تولید نرم افزارهای مربوط ایجاد می شود.

با ثبت شرکت دانش بنیان شما می توانید هم از علم خود درآمدزایی نمایید و هم به توسعه اقتصاد کشور کمک نمایید.

از مهترین بخشهای شروع کسب و کار انتخاب نام شرکت است.نام شرکت این توانایی را دارد که تاثیر شگرفی بر مشتریان و سرمایه گذاران داشته باشد .براساس اینکه اقتصاد امروزه جهانی به حساب می آید و روابط تجاری به یکدیگر نزدیک شده اند نام شرکت را نیز می توان یک عنصر جهانی دانست.

گاهی با این قضیه رو به رو میشویم که برخی از افراد نامی را برای شرکتشان برمی گزینند که بعدها حتی از بیان کردن آن نام شرمنده خواهند شد و دلیل این انتخاب این است که در آن زمان به دنبال ارزان تمام کردن این راه هستند و حتی یک ساعت نیز به فکر دریافت کردن مشاوره ی برندسازی نبوده اند و اکنون برای اصلاح نام شرکتشان باید چندین برابر هزینه کنند تا آن را تغییر دهند.

10 قانون برای انتخاب نام شرکت

نام شرکت باید منحصر به فرد باشد و این قابلیت را داشته باشد که در یاد بماند

امروزه شاهده به ثبت رسیدن میلیون ها نام شرکت هستیم و در این میان انتخاب نام شرکت که منحصر به فرد باشد و همیشه به روز و جوان و جذاب باشد امری دشوار است زیرا برخی از نام ها در گذر زمان کاربردشان کمتر خواهد شد و استفاده کردن از دسته ای از این نام ها از دسته ای دیگر پیشی خواهد گرفت.

روش رایگان استعلام نام شرکت

هر شرکت در ابتدا باید نامی مخصوص و منحصر به فرد برای خود داشته باشد. می توان گفت که نام شرکت نشانگر هویت آن است و باعث شناسایی شدن شرکت می باشد و آن شرکت را از دیگر شرکت های موجود متمایز می سازد.

پس از به ثبت رسیدن شرکت قانون آنرا بعنوان یک شخصیت حقوقی به حساب می آورد و از آن حمایت میکند.

لازم به ذکر است که شخصیت حقوقی شرکا ی شرکت منفک از شخصیت تجاری و حقوقی آنهاست بنابراین معمولا نام شرکت را خارج از نام تجاری یا حقیقی شرکا انتخاب میکنند و همچنین قانون تجارت صراحت دارد که نام شرکت از اسم های مخصوص بهره بگیرد.

جهت تعیین کردن نام برای شر.کت موسسین شرکت باید بدوا تایید اداره ی ثبت شرکت ها را دریافت کنند.

نکاتی که در انتخاب نام شرکت باید رعایت فرمایید:

  • نام منتخبتان نباید سابقه ی به ثبت رسیدن داشته باشد.
  • نام شرکت باید معنا دار باشد و طبق فرهنگ اسلامی باشد.
  • حداقل از 3 سیلاب تشکیل شده باشد.
  • لاتین نباشد.

در مقاله در مورد ثبت موسسه در سمنان توضیحات تکمیلی ارائه می شود:

حتما می دانید که یک شرکت جهت امور تجاری و فعالیت هایی از این دست تشکیل می شود. ولی در خصوص فعالیت هایی همچون علمی وادبی ، آموزشی، ورزشی، حقوقی و... باید موسسه ثبت کرد. لازم به ذکر است که به دلیل اینکه موسسات غیر تجاری محسوب می شوند، مشمول مالیات کمتری نسبت به شرکت های تجاری هستند.

مدت زمان ثبت اختراع

اختراع حاصل فکر و اندیشه یک نفر یا تعدادی از افراد می باشد که برای اولین بار محصول یا فرآورده ای خاص را که قبلا وجود نداشته است را ارائه می نمایند که نتیجه آن حل مشکل یا مسئله ای در یک حرفه ، صنعت و یا فناوری می باشد.

در واقع اختراع به حق استعمال انحصاری مخترع در برابر اختراع محصول جدید می باشد.برای اینکه یک محصول اختراع به حساب بیاید باید دارای ویژگی های ابتکاری و نوبودن باشد.

بنابراین اختراع یعنی به وجود آوردن راه حل جدید و مبتکرانه در حل یک مشکل فنی که به ایجاد یک وسیله یا محصول جدید منجر می شود.

یک اختراع در صورتی از حمایت های قانونی برخوردار می شود که مطابق قوانین کشور ثبت شود.ثبت اختراع از سوء استفاده و کپی برداری های غیر مجاز از اختراع جلوگیری می نماید.

اولین و مهمترین گام برای ثبت اختراع این است که از مشاوره و راهنمایی یک فرد مجرب در این زمینه استفاده نمایید.شما می توانید برای دریافت مشاوره و کسب آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل نمایید.

 

هیئت مدیره شرکت بالاترین رکن اجرایی است. کلیه مدیران شرکت نیز برای شرکت که شخصیتی حقوقی محسوب می شود، مانند وکیل و یا نماینده می باشند. هیئت مدیره شرکت با در نظر گرفتن قوانین و مقررات و اساسنامه شرکت دارندگان حق امضا و حدود اختیارات را تعیین می نماید.

ثبت حدود اختیارات مدیرعامل و هیئت مدیره

 

حدود اختیارات مدیرعامل و هیئت مدیره 

براساس آنچه در ماده 125 لایحه اصلاحی قانون تجارت آمده است، شخص مدیرعامل شرکت در حیطه اختیاراتی که هیئت مدیره به وی محول کرده اند نماینده شرکت است و از سوی شرکت دارای حق امضا نیز می باشد. البته بعضا در صورتجلسات شرکت های سهامی دیده می شود که نحوه حق امضا به صورت های مشرکا یا متفقا همراه با یکی از افراد اعضای هیئت مدیره شرکت صورت می گیرد و یا حتی مدیرعامل اصلا دارای حق امضا نمی باشد که دراین روش مراتب خلاف روح ماده ذکر شده به نظر می رسد. در هر صورت در مورد حق امضا اسناد و اوراق بهادار امکان دارد در اساسنامه شرکت مراتبی تعریف شود و یا تعیین حق امضاء اسناد و اوراق تعهد آور به عهده هیئت مدیره باشد.

ثبت طرح صنعتی فوری و سریع

طرح صنعتی ابداع ظاهر ، بسته بندی و یا طراحی نقشه جدیدی است که تا کنون وجود نداشته است و به شکل و ظاهر اشیا مربوط می شود.طرح صنعتی زمینه های مختلفی از اقلام صنعتی را شامل می شود مثل پوشاک ، لوازم منزل ، صنایع دستی ، مبلمان و...

ثبت طرح صنعتی مزایای بیساری برای صاحب آن دارد.از جمله آن ها این است که با ثبت طرح صنعتی از سوء استفاده و کپی برداری دیگر رقبا جلوگیری می شود .

همچنین ثبت طرح صنعتی باعث ایجاد شهرت و اعتبار برای شرکت می شود.به دلیل اینکه وقتی طرحی منحصرا به نام شما باشد ، با افزایش مشتریان محصول به اعتبارو ارزش شما اضافه می شود.

اگر طرح صنعتی خود را به ثبت نرسانید ممکن یک کالای مشابه محصول شما ولی با کیفیت پایین تر باعث شود به اعتبار محصول و شرکت شما لطمه بخورد.

طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی به ثبت می رسد.

 

ثبت اختراع در استان البرز

ثبت اختراع جنبه های علمی و حقوقی دارا می باشد.به دلیل اینکه اختراع از ابتکار و تراوشات فکری و ذهنی انسان سرچشمه میگیرد ابعاد علمی دارد و از سمت دیگر ثبت اختراع در استان البرز روندی حقوقی نیز در بر دارد.

تنظیم کردن و سپس ارائه دادن پرونده ی ثبت اختراع بصورتی که همه ی خواص نوآورانه و فنی اختراع را شامل شود و به آن قابلیت حمایت قانونی را اعطا کند و از هرگونه کپی برداری و تقلید بشکل غیر مجاز از اختراع جلوگیری کند از مهمترین و تخصصی ترین اموری است که موسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر برعهده دارند.

ثبت اختراع در استان البرز

به شخص مخترع هنگام ثبت اختراعش گواهی اختراع یا patent داده میشود که این گواهی امتیازی است به منظور استفاده ی اختصاصی از اختراع و افرادی که بدون اجازه ی مالک اختراع بخواهند آن را عرضه کنند یا تولید و صادر و بفروشند منع قانونی میشوند.

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی

1.چه اشخاصی مجاز به ثبت طرح صنعتی می باشند ؟

هر شخص حقیقی و حقوقی که طرح جدیدی به وجود آورده است و یا به موجب یک قرارداد استخدام و یا فروش به کارفرما تعلق یافته است می تواند تقاضای ثبت طرح نماید.

2.چه زمانی می توان طرح صنعتی را ثبت نمود ؟

زمانی که طرح صنعتی جدید و یا اصیل باشد می توان آن را ثبت نمود.زمانی یک طرح صنعتی جدید به حساب می آید که از طریق انتشار به صورت محسوس و یا استفاده به هر شکل دیگری پیش از ارائه اظهارنامه یا بر حسب مورد پیش از حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هیچ کجای دنیا برای عموم افشا نشده باشد.

طرح صنعتی زمانی اصیل به حساب می آید که مستقلا توسط طراح پدید آمده باشد و از طرح های موجود تقلید و یا کپی نکرده باشد.و به گونه ای باشد که از نظر یک کاربر آگاه از طرح های موجود قبلی متفاوت باشد.