بعد از ثبت شرکت شما باید نسبت به اخذ کد اقتصادی خود اقدام کنید اخذ کد اقتصادی مزایای بیشماری برای شما دارد و شما را در اخذ کارت بازرگانی، کسب مجوز برای فعالیت های تجاری،پرداخت مالیات یاری می کند.

هر شرکتی برای قانونی شدن خود حتما لازم دارد تا مراحل اخذ کد اقتصادی را انجام دهد و پس از تهیه مدارک اخذ کد اقتصادی باید مراحل اخذ کد اقتصادی را انجام دهد و هر شرکت یا موسسه ای باید پس از اخذ کد اقتصادی این کد را روی فاکتور های خرید و فروش خود درج کند.

اخذ کد اقتصادی

هر شرکتی پس از اینکه به ثبت رسید باید حتما 2 ماه پس از ثبت برای اخذ کد اقتصادی خود اقدام کند.با اخذ کد اقتصادی از تلاشهای ناسالم جلوگیری می شود.امروزه کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که مشغول به فعالیت اقتصادی می باشند.

می بایست جهت کلیه فعالیت های اقتصادی و مالی تجاری خود شماره و کد انحصاری دریافت نمایند که کد اقتصادی نامیده می شود و از طرف سازمان امور مالیاتی تخصیص داده می شود و در پرونده مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی درج می گردد و برای کلیه افراد که حیطه اقتصادی فعالیت می نماید.هر شخص پس از ثبت شرکت باید مراحل اخذ کد اقتصادی خود را طی کند.

اخذ کد اقتصادی بعد از ثبت شرکت و ثبت برند از اهمیت بسیاری برخوردار است .اخذ کد اقتصادی اجباری می باشد و کلیه اشخاص حقیقی و شراکت ها می بایست کد اقتصادی را اخذ و دریافت نمایند .از جمله مناسباتی که می بایست جهت ورود به آنها و یا شرکت در آنها شماره اقتصادی داشت می توان به انواع مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی اشاره نمود .

کد اقتصادی در واقع لازمه ورود به این مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی می باشد و افرادی که فاقد ثبت شرکت و کد اقتصادی می باشند نمی توانند در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی شرکت نمایند .

بازرگانی را در نظر بگیرید ، که قصد و هدف او اخذ کارت بازرگانی می باشد ، پس خاطر نشان می کنیم که جهت اخذ کارت بازرگانی نیز می بایست کد اقتصادی داشت و کد اقتصادی در این امر کارت بازرگانی نیز راه گشا می باشد.

صادر کردن کلیه فاکتور های رسمی نیز مستلزم کد اقتصادی می باشد ، بدین معنی که کلمه رسمی زمانی در فاکتور معنا پیدا می کند که فاکتور دارای کد اقتصادی باشد .بعضی مواقع در افتتاح حساب بانکی نیز کد اقتصادی نقش دارد و می بایست کد اقتصادی اخذ گردد .می توان به تعبیر دیگری نام دیگر کد اقتصادی را شماره فعالیت اقتصادی یا به اختصار کد اقتصادی نامید .

کد اقتصادی هایی که امروز مرسوم می باشد به صورت موقت می باشد و کد اقتصادی موقت نامیده می شود که متشکل از 12 رقمی می باشد یا به اصطلاح کد اقتصادی 12 رقمی نامیده می شود .

در حال حاضر به دلیل مشکلات اساسی و سیستمی که در سیستم مالیاتی کشور وجود دارد ، کد اقتصادی 16 رقمی کارایی می یابد .کد اقتصادی جدید که همان کد اقتصادی 16 رقمی می باشد طی مراحلی بعد از کد اقتصادی 12 رقمی اخذ می گردد .

هنگامی که یک شرکت به ثبت می رسد می بایست تا 2 ماه تشکیل پرونده مالیاتی دهد و کد اقتصادی خود را اخذ نماید در غیر این صورت جریمه دیر کرد مشمول شرک متاخر خواهد بود ، لذا می بایست توجه لازم به 2 ماه فرصت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی را مد نظر قرار داد .

اخذ کد اقتصادی ابتدا به ساکن تعیین حوزه مالیاتی را طلب می نماید. یعنی می بایست جهت اخذ کد اقتصادی چه شخصی و چه حقوقی یا شرکتی ابتدا متناسب با محل و آدرس دفتر مرکزی حوزه مالیاتی را مشخص نمود .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی (حقوقی)

1-   دریافت و اخذ دفترچه مودیان مالیاتی و تکمیل موارد متعدد مذکور در دفترچه مالیاتی ( معمولا دفترچه از قسمت و واد اطلاعات اداره مالیاتی اخذ می گردد )

2-   دریافت و اخذ فرم های مرتبط از واحد مربوطه در اداره مالیاتی و تکمیل و امضاء فرم ها .

3- کپی و کپی برابر اصل مدارک هویتی اعم از کارت ملی، شناسنامه تمامی اعضاء موسس و هیئت مدیره .

4- کپی کلیه مدارک شرکت اعم از آگهی تاسیس شرکت و آگهی تغییرات ثبتی و صورتجلسات

5- کپی اساسامه شرکت( معموا 2 سری کپی ارائه گردد)

6- کپی شرکت نامه و تقاضانامه شرکت ( مخصوص شرکت با مسئولیت محدود ،شرکت تضامنی، نسبی، مختلط و موسسات ) کپی اظهارنامه ( مخصوص شرکت های سهامی اعم از شرکت سهامی خاص و عام و بعضی موسسات)

7- کپی آگهی های تغییرات و صورتجلسات شرکت و نیز آگهی روزنامه رسمی تاسیس

8- در صورت وجود کپی مجوز ها اعم از جواز،جواز تولید، واز پخش ، پروانه بهره برداری ،پروانه کسب و ..

9- کپی سند مالکیت اعم از سند قطعی ، مبایعه نامه ، بنچاق، سرقفلی و یا اجاره نامه اعم از دفتر خانه ای و یا اتحادیه ای ( املاکی)

10- نامه درخواست کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی

11- نامه شروع فعالیت و یا عدم فعالیت شرکت در سر برگ شرکت ممهور به مهر شرکت

12- پروانه حق التمبر سرمایه شرکت

13- گواهی امضاء اشخاص صاحبان امضاء مجاز

14- ممکن است بنابر مقتضی زمانی و بخشنامه های اداره مالیات تعداد کپی ها و مدارک لازمه متغیر گردد.

مراحل اخذ کد اقتصادی

برای انجام صفر تا صد مراحل اخذ کد اقتصادی به موسسه ی ما مراجعه کنید با توجه به اینکه مراحل اخذ کد اقتصادی نیاز به تمرکز بالا و دقت زیاد است مستوانید این کار تخصصی را به کارشناسان با تجربه ی ما بشسپارید

مراحل اخذ کد اقتصادی

هزینه اخذ کد اقتصادی

برای هزینه اخذ کد اقتصادی خود اصلا نگران نباشید زیرا که موسسه ی حقوقی تکسفیر با صداقت خود شما را در کلیه مراحل اخذ کد اقتصادی شما را یاری میکند و در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدفتان میرساند و با یک بار هزینه اخذ کد اقتصادی از مزایای بیشمار اخذ کد اقتصادی بهره مند خواهید شد.

پس از اخذ کد اقتصادی 12 رقمی یا همان کد اقتصادی موقت می بایست جهت پیش ثبت نام کد اقتصادی 16 رقمی اقدام نمود . ( تمامی امور مربوط به اخذ کد اقتصادی خود را به متخصصان امور مالی موسسه تکسفیر بسپارید).

پس از پیش ثبت نام کد اقتصادی 16 رقمی می بایست ثبت نام کد اقتصادی 16 رقمی را انجام داد ( جهت مشاوره با ما در تماس باشید).

 موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در اخذ کد اقتصادی ،مراحل اخذ کد اقتصادی ،اخذ کد اقتصادی 16 رقمی،دریافت کد اقتصادی یاری میکند.برای اخذ کد اقتصادی میتوانید با موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید  همچنین میتوانید برای ثبت برند در کرج با موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید برای اخذ کد اقتصادی با ما در ارتباط باشید ما میتوانیم شما را به نحو احسنت به نتیجه برسانیم و مراحل اخذ کد اقتصادی شما را به سرعت به پایان برسانیم برای کسب اطلاعات در زمینه های ثبتی با ما در ارتباط باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.