روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی کشور

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران ، یکی از ارگان های وابسته به قوه قضائیه می باشد.این روزنامه در قالب شرکت سهامی اداره می شود.

روزنامه رسمی کشور یکی از ارکان قانونی اطلاع رسانی می باشد که تمامی قوانین و مقررات و مصوبات مجلس ، مصوبات هیئت دولت و مسائل حقوقی به وسیله آن به اطلاع مردم می رسد.

وظایف روزنامه رسمی کشور

  • انتشار آگهی های قانونی و قضائی مثل ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت و ثبت علامت تجاری یا انحلال شرکت
  • انتشار قوانین و آیین نامه های رسمی کشور
  • انتشار آگهی انحلال یا تشکیل شرکت
  • انتشار آگهی حکم قطعی در مورد اعتراض به علامت ثبت شده
  • دریافت استعلام ثبت شرکت ، ثبت برند ، طرح صنعتی و اختراع
  • انتشار و چاپ خلاصه نامه شرکت

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

ثبت شرکت دارای مراحل مختلفی می باشد که یکی از این مراحل انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی می باشد.با انتشار این آگهی شروع فعالیت های یک شرکت و یا تغییرات به وجود آمده در یک شرکت ثبت شده به اطلاع عموم مردم می رسد.

برای ثبت شرکت ابتدا به سامانه اداره کل ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و فرم ارائه شده را مرحله به مرحله تکمیل نمایید و سپس مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگذاری نمایید.پس از این مرحله و انجام مراحل باید منتظر تایید ثبت نام و تایید نام شرکت بمانید .در صورت تایید کلیه مدارکی که در سامانه وجود دارد را بعد از امضا توسط موسسین به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.در صورت تایید مدارک ارسال از طریق سامانه که به صورت پیامکی به شما اطلاع داده می شود باید در مرحله آخر آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها منتشر نمایید.برای این کار باید به سامانه روزنامه رسمی کشور مراجعه نمایید و هزینه چاپ آگهی را پرداخت نمایید.

در سال های گذشته افراد برای ثبت آگهی ثبت شرکت یا ثبت تغییرات در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها باید به صورت حضوری اقدام می نمودند و هزینه آن را از طریق دفاتر پستی یا اداره ثبت می پرداختند.اما امروزه این امور به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه روزنامه رسمی کشور به آدرس www.rooznamehrasmi.ir صورت می گیرد.

نکته : روزنامه رسمی کشور با روزنامه کثیرالانتشار فرق دارد.بسیاری از افراد این دو را یکی می دانند.

روزنامه رسمی کشور نام یک روزنامه خاص می باشد که دارای عملکرد خاص و مشخصی می باشد و با روزنامه هایی که در دکه ها مشاهده می نمایید و روزانه چاپ می شوند متفاوت است.

برای ثبت شرکت علاوه بر انتشار آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها باید یک آگهی دیگر هم در روزنامه کثیرالانتشار چاپ شود.

با ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها و انجام مراحل ثبت شرکت فعالیت شما به شکل قانونی صورت می گیرد و کلیه افراد از تاسیس شرکت شما با خبر می شوند.

سایت روزنامه رسمی کشور

در سایت روزنامه رسمی کشور خدماتی مثل سامانه دستور ، مشروح مذاکرات مجلس ، انتشار آگهی ها ی حقوقی و قوانین و مقررات کشور.

کارشناسان موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر می توانند شما در انجام مراحل ثبت شرکت و نحوه انتشار آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها راهنمایی نمایند.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.