روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

منظور از روزنامه رسمی، روزنامه ای است که تمامی مقررات و امور و مسائل مرتبط با حوزه حقوقی در آن درج می شود و قوه قضاییه به ساختار آن نظارت مستقیم دارد. این روزنامه که به عنوان سند دولتی و رسمی تلقی می شود، رکن قانونی اطلاع رسانی حقوقی کشور می باشد. روزنامه رسمی وظیفه دارد تمامی قوانین حوزه آیین نامه ها و مصوبات مجلس، هیات دولت و... را به چاپ برساند زیرا انتشار موارد مذکور باعث به رسمیت شناخته شدن آن می گردد.

همان گونه که در اصل 69 از قانون اساسی آمده است، کلیه مذاکرات مجلس می بایست از طریق روزنامه رسمی و رادیو به اطلاع عموم برسد تا حالت علنی داشته باشد. مگر در شرایط اضطراری که باید جهت رعایت امنیت و تقاضای رئیس جمهوریا ده نفر از نمایندگان ویا یکی از وزرا، جلسه به صورت غیر علنی تشکیل گردد. البته گزارش و مصوبات این جلسات نیز بعد از به پایان رسیدن شرایط اضطراری به عموم اطلاع رسانی می شود.

سایت روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

همه چیز در مورد روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

در صورتی که می خواهید از روزنامه رسمی ثبت شرکت خود پرینت تهیه کنید و یا می خواهید در مورد ثبت شرکت خاصی اطلاعات کسب کنید، باید به نشانی الکترونیکی روزنامه رسمی کشور به آدرس WWW.rooznamehrasmi.ir مراجعه کنید.

به خاطر سهولت در امر انتشار آگهی های قانونی و ارتقا سطح خدمات اداری، اقدامات مشترکی فی مابین شرکت روزنامه رسمی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شکل گرفته است. به این ترتیب که به محض ثبت و تایید نهایی سند ثبتی به شکل کاملا اتوماتیک سند برای انتشار به روزنامه رسمی کشور ارسال می شود و ذی نفعان قادر خواهند بود از به صورت اینترنتی وغیر حضوری، پرداخت ها و دیگر تشریفات انتشار را انجام دهند. نتایج نیز از طریق همان درگاه الکترونیک و یا پیامک اطلاع رسانی می شود.

روزنامه رسمی کشور علاوه بر اینکه به عنوان یک رکن اطلاع رسانی حقوقی شناخته می شود، کلیه متون قانونی تصویب شده و تمامی مقررات لازم الاجرا و رویه دادگاه ها و مراجع قضایی را در سایت خود به اطلاع عموم می رساند و افراد می توانند به روز ترین اطلاعات حقوقی را از مرجع روزنامه رسمی پیگیری نمایند.

افراد فعال در زمینه اقتصادی نیز برای اینکه فعالیتشان جنبه قانونی داشته باشد و بتوانند از مزایا و تسهیلات دولتی بهره مند شوند، قرارداد تحت عنوان ثبت شرکت تنظیم می نمایند. تا با استفاده از آن سود حاصل از مشارکت خود را به شکل قانونی بین شرکای خود تقسیم نمایند.

برای ثبت کردن شرکت، باید به درگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرده و از طریق فرم مربوطه مراحل را تکمیل کنید. مدارکی نیز به طبع مورد نیاز است که باید آنها را بارگذاری و ارسال کنید. بعد اتمام مراحل ثبت در سامانه باید صبر کنید تا ثبت نام و اسم شرکت انتخابی شما تایید گردد. درصورت تایید شما باید مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت های استان مورد تقاضای خود تحویل دهید. در آخر اگر تاییدیه مدارک به اطلاع شما رسید، می بایست ضمن مراجعه به سایت روزنامه رسمی کشور و پرداخت حق چاپ آگهی ، مراحل ثبت شرکت خود را به پایان برسانید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.