شهرستان اراک یکی از کلان شهرهای کشور ایران و بزرگترین شهر در مرکز ایران و مرکز استان مرکزی می باشد که با توجه به این که این شهر دارای شهرهای صنعتی بسیاری می باشد و از نظر گوناگونی محصولات صنعتی که دارا می باشد از دومین و چهارمین قطب صنعتی کشور به شمار می رود

از این جهت که با گسترش و توسعه رشد جمعیتی و اقتصادی در کشور این شهر موقعیت بسیار خوبی از لحظ سرمایه گذاری جهت تاسیس و ثبت شرکت به شمار می رود که جمعیت این شهر بالغ بر بیش از 500 هزار نفر می باشد

که چهاردهمین شهر پرجمعیت کشور ایران می باشد و این شهر به دلیل وجود صنایع مادر، تولید 80% تحهیزات انرژی کشور را دارا می باشد و اشخاصی تصمیم به ایجاد کارآفرینی و حتی ثبت شرکت را دارند می توانند با موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر با دارا بودن سال ها تجربه و کارشناسان مجرب آماده هر گونه خدمات امور ثبتی جهت ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، تغییرات شرکت و سایر امور ثبتی دیگر می باشند.

و همچنین در شهر اراک، تولیدات صنایع این شهر علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، به کشورهای خارجی نیز صادر می‌گردد. به همین دلیل بخش بزرگی از صادرات کالاهای صنعتی را این شهر به خود اختصاص داده است. و شما می توانید جهت تغییرات شرکت و... و جهت پاسخگویی و مشاوره با کارشناسان و مشاوران موسسه با ما در تماس باشید.

ثبت شرکت فرایندی است که طی آن اشخاص حقیقی یا حقوقی قراردادی را مابین خود امضا می کنند که این قرارداد در برگیرنده قواعدی برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالت (خارج شرکت) است.

اقسام ثبت شرکت در اراک

از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک و ثبت شرکت سهامی خاص در اراک می باشد. قالب ثبتی شرکت ها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

شرکت سهامی ( خاص و عام )

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

شرکت تعاونی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی

انتخاب نام شرکت های سهامی

در شرکت سهامی باید از اسم مخصوصی برخوردار باشند چرا که نامیدن شرکت به نام شریک های آن به این دلیل که مسئولیتی ندارند ممنوع است و به این علت که هر شخص حقوقی باید قابل تشخیص باشد درست مانند شخص حقیقی باید دارای نام باشد، به همین دلیل انتخاب و تعیین نام شرکت سهامی لازم و ضروری و از اقدامات اولیه ثبت شرکت می باشد.

در نام های شرکت سهامی، کلمه “سهامی” به این علت می باشد که اشخاص به خصوص معامله کنندگان متوجه محدود بودن مسئولیت مدیران باشند و اطلاع داشته باشند که هیچ یک از افراد ضمانتی اضافه بر سرمایه شرکت عهده دار نمی باشد.

در شرکت های سهامی عام کلمه “عام” و در شرکت های سهامی خاص کلمه “خاص” بعد از اسم شرکت اضافه می‌شود چرا که باید برای مراجعه کنندگان نوع شرکت قابل تشخیص باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم اولین و مهمترین مرحله در ثبت شرکت در اراک انتخاب نام شرکت می باشد.

اسم یک شرکت باید حداقل از سه کلمه‌ی خاص یا به اصطلاح “سه سیلابی” تشکیل شود چرا که باید تشابه نام در شرکت های سرار کشور به حداقل برسد. و همچنین نباید ترکیب مشابه آن‌ در نام سایر شرکت های ثبت شده وجود داشته باشد.

نکات انتخاب اسم جهت ثبت شرکت در اراک

1.سیلاب های انتخاب شده برای نام شرکت باید هر کدام فارسی و معنادار باشد و در فرهنگ لغت دهخدا و عمید و فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز موجود باشد.

2.نام شرکت نباید مختصر و مخفف شده باشد! یعنی نباید از حروف اول چند کلمه و یا ترکیبی از چند حرف استفاده شود.

برای مثال: از کلمه‌ی (مثحت) که ترکیبی از حروف اول (موسسه ثبتی حقوقی تکسفیر ) می‌باشد نمی‌توان به عنوان نام برای شرکت استفاده کرد.

3.استفاده از کلمه و حروف ‌های ربطی (مثل: از ، با ، و) در اسم شرکت ممکن است مشکل‌ ایجاد کند.

4.باید از اعداد به صورت نوشتاری استفاده شود!

برای مثال: در اسم شرکت استفاده از “پنجاه” صحیح و استفاده از “100” غلط می باشد.

5.کلمه‌هایی (مثل: خدماتی ، توسعه ، تجاری ، صنعتی ، بازرگانی و…) که برای توضیح نوع فعالیت و نوع کار شرکت محسوب می‌شود را نباید جزء سه کلمه ی اصلی “سه سیلاب اصلی” شرکت در نظر گرفته شود!

6.استفاده از کلمه‌های زیر در انتخاب نام شرکت ممنوع می باشد و یا برای به کارگیری از آن ها باید مجوز از مراجع خاصی گرفته شود.

ملی، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشیمی، دادگستر، بنیاد، سازمان، مرکز، بهزیست، بانک، بسیج، جهاد، آسانسور، آژانس، ایثار، ایثارگران، شاهد، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو، فامیلی، فیلتر، نیک، باور، میکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پیک، امنیت، کارواش، فانتزی، شهروند، اقتصاد، میهن، جوانان، ایمان، دکوراسیون، هدف، سپاه، تکنیک، دیتا، تک نو، تکنولوژی، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ایتال، بیو، کنترل،‌متریک، مترلژی.

7.کلمه‌های قومی و محلی ایرانی (مثل: کلمه‌های کردی ، آذری ، ترکی و…) تنها در استان و شهر و محل خودشان قابل ثبت هستند.

8.در هنگام انتخاب اسم شرکت، باید از “اسم خاص” استفاده شود. اسم خاص، اسمی می باشد که تنها به یک فرد یا شی اشاره کند و همه را شامل نشود.

اسامی خاص به 4 دسته تقسیم بندی می‌شوند:

۱- اسم مخصوص انسان‌ها

۲- اسم مخصوص حیوان‌ها

۳- اسم مخصوص اماکن مختلف جغرافیایی (مثل: آسیا – ایران – اراک)

۴- اسم مخصوص اشیایی که بیشتر از یکی نیستند (مانند: تخت جمشید)

9.در بعضی از کشورها مانند انگلستان و آلمان شرکت به نام شریک مؤسس از لحاظ زحماتی که در تأسیس شرکت کشیده‌اند با ذکر کلمه “محدود” که معرف محدودیت مسئولیت او است نامیده می‌شود. ولی در برخی از کشورها مانند فرانسه استفاده از آن ممنوع می باشد.

10.نام شرکت سهامی ممکن است بستگی به موضوع شرکت داشته باشد، مانند شرکت سهامی عام پنبه ایران که برای خرید و فروش پنبه تشکیل شده و ممکن است نام دیگری باشد مانند شرکت سهامی عام تهران و نیز ممکن است به حروفی که به مناسباتی از موضوع شرکت اخذ شده نامیده شود.

11.نام تجارتی شرکت همان نام شرکت است. بنابراین در صورتی که در محلی شرکتی به نامی تأسیس شده است، نمی‌توان همان نام یا نامی که شباهت خیلی زیادی به آن دارد برای شرکت دیگر انتخاب نمود که باعث اشتباه مراجعه کنندگان شود.

ثبت تغییرات شرکت دراراک

کلیه تغییرات و تصمیمات شرکت ها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می پذیرد.

فواید ثبت شرکت در اراک

1.فعالیت قانونی و رسمی:

یکی از مهمترین فواید ثبت شرکت این است که شما یک فعالیت رسمی ‌و قانونی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم کسب‌ نمایید. با ثبت شرکت، فعالیت‌های آن تحت نظر و کنترل قانون قرار ‌می‌گیرد و تردید افراد حقیقی و حقوقی برای شروع یک همکاری جدید از بین خواهد رفت.

2.کسب اعتماد شخص ثالث و مسئولیت مشترک تمام شرکا:

اگر یک شخص به تنهایی فعالیت اقتصادی داشته باشد، مسئولیت مالی و حقوقی فعالیت‌هایش به عهده خودش خواهد بود. در حالی که در یک شرکت ثبت شده، اعضای هیات مدیره و شرکا نسبت به اعمال شرکت در برابر شخص ثالث مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

به این شکل مسئولیت‌ها تقسیم شده و به عهده یک نفر نیست که این موضوع به نفع شرکا بوده و باعث اطمینان بیشتر افراد و شرکت‌های دیگر برای تعامل با شرکت مذکور است.

3.تحت حمایت قانون:

با ثبت یک شرکت تمام جزییات از جمله ‌میزان سرمایه،‌ میزان سهام و … به صورت مکتوب و قانونی در اساسنامه شرکت و مابقی اسناد قید ‌می‌شود. چنانچه مشکلی بین اعضا و اشخاص ثالث (مشتری‌ها) پیش بیاید، روند حل اختلاف بسیار ساده‌تر از زمانی است که شراکت شخصی باشد.

4.شرکت در مزایدات و مناقصات:

از دیگر مزایای ثبت شرکت این است که شما‌ می‌توانید به شکل حضوری در مزایدات و مناقصات شرکت نموده و از فواید آن بهره‌مند شوید. حضور در این مزایدات و مناقصات موجب ‌می‌شود که با شرکت و سازمان‌های بزرگ آشنا شده و معاملات پر سودی انجام دهید.

5.اخذ نمایندگی رسمی:

به طور معمول شرکت‌های بزرگ و معتبر برای جلوگیری از مشکلات قانونی ترجیح‌ می‌دهند که با شرکت‌های ثبت شده همکاری داشته باشند تا اشخاص حقیقی. ثبت شرکت بهترین راه برای داشتن نمایندگی این شرکت‌های بزرگ است.

6.ثبت سابقه شرکت:

پس از ثبت شرکت، این گذر زمان و فعالیت صادقانه است که اعتبار یک شرکت را افزایش‌ می‌دهد. این اعتبار باعث شناخته شدن یک شرکت شده و احتمال همکاری آن با ارگان‌های بزرگ را بالا ‌می‌برد.

7.اخذ مجوز، امتیاز و اعتبار:

با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت انها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است و تسهیلات بانکی بهره مند شد.

8.اطلاع رسانی و جلب اعتماد:

از مزایای دیگر ثبت شرکت با ثبت هر گونه شرکت تمام اطلاعات آن از جمله نشانی، موضوع فعالیت، شعبه شرکت و… در روزنامه رسمی ‌کشور ثبت شده و باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت‌ می‌شود.

شما می توانید جهت ثبت شرکت و سایر امور ثبتی خود با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل نمایید.

برای ثبت برند و ثبت شرکت و ثبت برند در کرجو ثبت شرکت در کرج با موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید

 

02632401712

09125934724

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.