مقالات

گاهی ممکن است نیاز باشد پس از ثبت شدن شرکت، بخواهید تغییراتی از جمله تغییر آدرس شرکت انجام دهید و بخواهید در این مورد اطلاعاتی کسب کنید. در این مقاله، به شکلی مختصر در مورد نحوه ثبت صورتجلسه تغییرآدرس شرکت در کرج توضیحاتی داده شده است.

تغییر آدرس دفتر یا دفاتر مرکزی شرکت از جمله تغییرات مهمی است که ممکن است رخ دهد و باید ثبت شود. در استان البرز واحدهای ثبتی شامل: واحد ثبتی هشتگرد، واحد ثبتی نظرآباد، واحد ثبتی کرج، واحد ثبتی طالقان و واحد ثبتی اشتهارد می باشد.

جهت ثبت تغییرات شرکت در کرج شرکا ویا صاحبان سهام صورتجلسه ای با نام مجمع عمومی فوق العاده تنظیم می کنند. لازم به ذکر است که مراحل تغییر آدرس شرکت در کرج بسته به اینکه شرکت ازچه نوعی است تفاوت دارد.

قرارداد بررسی چگونگی وضعیت خودروهای تولیدی با استاندارهای ملی

ماده ی اول به موضوع قرارداد ارتباط دارد:

موضوع قرارداد به معنی بررسی شدن وضعیت خودروهای تولیدی شرکت مورد نظر از لحاظ منطبق بودن با استاندارهای اجباری ملی میباشد که این کار توسط موسسه ی تحقیقات صنعتی ایران و موسسه ی استاندارد انجام می پذیرد.

ماده ی دوم در رابطه با مدت اجرای قرارداد است:

که تعیین کننده ی مدت اجرای قرارداد از تاریخ شروع لغایت تاریخ اتمام آن است.

تبصره ی 1 : اگر طرفین به توافق و نظر مشترکی برسند این قرارداد برای مدت معین دیگری میتواند تمدید شود.

ماده ی سوم به نحوه ی اجرای قرار داد اشاره دارد:

شرکت بازرسی باید طبق استاندارد و دستورالعمل هایی که موسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تعیین کرده خودروهای موضوع قرارداد را در راستای منطبق بودن آنها با استاندارد های ملی اجباری بررسی کند (موارد مورد بررسی در پایین آورده شده) و سپس گزارش نهایی خود را برای تصمیمگیری جهت صدور گواهینامه ی تایید نوع به موسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ارائه دهد.

منظور از برند چیست ؟

کلمه برند ریشه کلمه اسکاندیناوی برندر می باشد.در زمان های گذشته برای اینکه صاحبان حیوانات بتوانند حیوان خود را از دیگر حیوانات تشخیص بدهند تن آن ها را به صورت علامت می سوزاندند.این نشانه ها اولین نمونه های نام تجاری محسوب می شدند.

از برند برای تشخیص محصولات یک تولید کننده از سایر تولید کنندگان می باشد.برند معمولا به شکل نقش ، تصویر، رقم ، حرف ، عبارت و... استفاده می شود.

علامت تجاری یا برند را باید در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران ثبت نمود.

برند لاتین

پلمپ دفاتر سال 98

برای پلمپ دفاتر سال ۱۳۹۸ کافی است با شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس گرفته و مراحل پلمپ دفاتر خود را به کارشناسان ما با کمترین هزینه بسپارید.

پلمپ دفاتر سال 98

برای ثبت موسسه ی خود بتنها کافیست مدارک مربوطه را تهیه کرده و کلیه ی مراحل را به کارشناسان ثبتی ما بسپارید . تجربه ثابت کرده است که فعالیت های گروهی و دسته جمعی موفق تر از فعالیت های تک نفره و با تعداد افراد کم بوده است و همیشه به نتیجه های مطلوب دست یافته اند این افراد که دارای توانایی های مادی و معنوی و دانش های گوناگونی هستند یک موسسه را به ثبت میرسانند و توانای های خود را میان یکدیگر تقسیم میکنند و هر کدام از افراد نقص هایی را برطرف میسازند و با یکدیگر هم هدف میشوند و در یک راستا فعالیت میکنند .

در ثبت یک شرکت هدف تنها رسیدن به سود اقتصادی و کسب سرمایه بالا است این در حالی است که هدف های ثبت موسسه نامحدود ، گسترده است و حتی میتواند موسسه برای اهدافی غیر از سود آوری و کسب و کار های اقتصادی ثبت شود.

موسسه حقوقی تکسفیرgridbandi peymankaran

ما به شما اطمینان می دهیم که پس از خواندن این مقاله ، به هیچ مقاله ای در خصوص ثبت شرکت

نیاز نخواهید داشت و می توانید با اطمینان خاطر راجع به مجموعه ای که میخواهید با آن همکاری داشته باشید تصمیم گیری نمایید.

در ابتدا قبل از اینکه راجع به نحوه ثبت شرکت ، مدارک مورد نیاز ، هزینه ها و مراحل ثبت شرکت صحبت کنیم توضیحی در ارتباط با تعریف شرکت ارائه می دهیم.شرکت همانطور که از نامش پیداست هم خانواده ی شراکت و شریک است.به طور کلی شرکت از اجتماع 2 یا چند نفر شریک یا سهامدار و یا موسس با اهداف مشترک (معمولا تجاری) تشکیل می شود، فعالیت میکنند نفعی میبرند و پس از کسر هزینه های انجام شده سود باقیمانده را بین اعضای شرکت طبق اساسنامه تقسیم میکنند.

در صورتی که اعضای هیئت مدیره یک شرکت پس از ثبت آن تصمیم میگیرند تغییراتی در اساسنامه ی شرکت انجام دهند لازم است جهت هرکدام از تغییرات درخواستی مجمعی را تشکیل داده و نسبت به آن موضوع تصمیم گیری نماید که هر کدام از تغییرات اساسنامه در صلاحیت نوع خاصی از مجامع مثل مجمع عمومی عادی ، مجمع عمومی فوق العاده ،مجمع هیئت مدیره و... میباشد. برای مثال جهت تغییرات در اعضاء هیئت مدیره نیازمند تشکیل مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده میباشد و بعد از تشکیل مجامع و تصویب آن توسط سهامداران و اعضای هیئت مدیره تصمیمات باید در اداره ثبت شرکتها مورد تایید قرار گرفته و سپس توسط آگهی رسمی تغییرات جنبه ی حقوقی و قانونی پیدا کند

آموزش دریافت کد اقتصادی

کد اقتصادی یک شناسانه برای سهولت انجام امور مالیاتی است هر شرکت پس از ثبت باید نسبت به اخذ کد اقتصادی خود اقدام کند 2 ماه فرصت برای دریافت کد اقتصادی در نظر گرفته شده است این نکته حائز اهمیت است که پرونده مالیاتی برای اخذ کد اقصادی از اهمیت برخوردار است.ما در این مقاله سعی داریم تا مراحل آموزش دریافت کد اقتصادی را برای شما شرح دهیم

برای ارسال اظهارنامه مالیاتی و گزارش فعالیت یا عدم فعالیت خود را به دارایی این کد واجب است و باید برای اخذ کد اقدام کنید.

هنگامی که شما تصمیم میگیرید تا کارت بازرگانی دریافت کنید یا در مناقصات و مزایدات شرکتها شرکت کنید ، برای صدور فاکتور ، باز کردن حساب در بانک و اخذ قرارداد با شرکتها دولتی نیازمند کد اقتصادی خواهید بود و بدون این کد مراحل کاری شما طی نخواهد شد.مراحل آموزش دریافت کد اقتصادی را میتوانید با دریافت مشاوره از کارشناسان ثبتی ما به صورت کامل به پایان برسانید .

آموزش دریافت کد اقتصادی

مزایای اخذ کد اقتصادی:

_ کد اقتصادی را سازمان امور مالیاتی به فعالان اقتصادی میدهد با این کد به سازمان مالیاتی معرفی میشوید این کد یک کد منحصر به فرد است .

 _با این کد سازمان امور مالیاتی کشور می تواند دفاتر قانونی ، صورتحسابها و فاکتورهای صادر شده را راحت تر بررسی کند.

_ این کد شما را در کسب مجوز برای فعالیت های تجارتی و پرداخت حقوق دولت در قالب مالیات یاری مینماید و از رقابتها و تلاشهای ناسالم جلوگیری میکند.

با دریافت مشاوره ی رایگان از مشاوران با تجربه و متخصص تکسفیر میتوانید به صورت حرفه ای و بدون هیچگونه ایرادی مراحل را به انجام برسانیذد تنها کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید

افراد موظف به اخذ کد اقتصادی:

کلیه ی افراد حقوقی که در زمینه های تولید ، مونتاژ ، صادرات و واردات ، توزیع کالاها و امور خدماتی فعالیت دارند.

اشخاص حقیقی به پروانه ی کسب و کار از مراجع مربوطه نیازمند هستند و محل فعالیت تجاری داشته باشند و شرایط لازم را برای اخذ کد اقتصادی داشته باشند میتوانند به موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه کنند و مراحل آموزش دریافت کد اقتصادی را در موسسه ی تکسفیر به صورت حرفه ای و تخصصی به انجام برسانند و در این زمینه اطلاعات کسب کنند.

افراد غیر موظف به دریافت کد اقتصادی:

 1. مسجد ها و تکیه ها
 2. فعالیت های هنری مانند فیلمسازی،طراحی،خطاطی،نقاشی،نویسندگی،ترجمه کتاب،گرافیک و ویراستاری نیازی به دریافت کد اقتصای ندارند.
 3. اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و کسانی که در زمینه های تحقیق و یا مشاوره فنی به فعالیت میپردازند ملزم به کسب کد اقتصادی نخواهند بود
 4. نظام های صنفی و اتحادیه های مجاز ملزم به دریافت کد اقتصادی نیستند.
 5. افراد حقیقی که درحوزه ی پیمانکاری فعالیت میکنند اگر مبلغ دریافتی کل پیمان های آن ها در یکسال شمسی از مبلغ پنجاه میلیون ریال بیشتر نباشد ملزم به اخذ کد اقتصادی نیستند.

مدارک برای اخذ کد اقتصادی

مدارک اخذ کد اقتصادی اشخاص حقیقی:

 1. نوشتن درخواست کتبی برای اخذ کد اقتصادی شرکت
 2. تهیه 3 عد عکس 2*3 از متقاضی.
 3. فتوکپی از پروانه کسب.
 4. کپی از کلیه صفحات مدارک شناسایی .
 5. پرداخت هزینه به مبلغ 10000 ریال و ارائه فیش پرداختی.
 6. کامل نمودن فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی.
 7. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

مدارک اخذ کد اقتصادی اشخاص حقوقی:

 1. تهیه یک درخواست کتبی از سمت شرکت.
 2. روزنامه ی رسمی که آگهی تأسیس شرکت در آن قد شده است.
 3. تهیه ی مبلغ 10000 ریال برای فیش پرداختی.
 4. کپی از کلیه ی صفحات شناسنامه.
 5. تنظیم و تهیه یک فرم اطلاعات هویتی برای افراد حقوقی
 6. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

مراحل و مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی:

با تهیه ی مدارک کد اقتصادی و آموزش دریافت کد اقتصادی توسط کارشناسان موسسه ی حقوقی تکسفیر مراحل دریافت کد اقتصادی به نحو احسنت به پایان خواهد رسید

 1. ابتدا باید دفترچه را در واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی تکمیل کنید
 2. کامل نمودن فرم اداره دارای
 3. تهیه کپی از آگهی تأسیس شرکت و اساسنامه ی شرکت
 4. تهیه ی کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی اعضای هیأت مدیره شرکت
 5. کپی جواز تاسیس شرکت و اظهارات شرکت
 6. کپی سند مالکیت در زمینه ی فعالیت شرکت را تهیه کنید

انجام مراحل پرداخت هزینه حق تمبر به اداره دارایی

اگر میخواهید در انجام کلیه ی امور مالیاتی خود هیچگونه مشکلی نداشته باشید باید حتما نسبت به اخذ کد اقتصادی خود اقدام کنید در غیر این صورت در برابر سازمان امور مالیاتی علی الراس می شوید انجام مراحل دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر به نحو احسنت و به بهترین شکل ممکن انجام میشود زیرا که کارشناسان ما تنها هدف خود را موفقیت شما عزیزان میدانند و آموزش دریافت کد اقتصادی در کرج و سایر شهرستانها را برای شما با صداقت کامل بازگو میکنند.

اخذ کد اقتصادی جدید:

کد اقتصادی جدید با کد اقتصادی قدیمی تفاوت دارد و باید حتما برای آن اقدام کنید برای اخذ کد اقتصادی جدید حتما باید مراحل تشکیل پرونده در دارایی انجام شود. داشتن کد اقتصادی جدید در اموری مثل پیش نیاز ارایه اظهارنامه مالیاتی ، اخذ کارت بازرگانی ، اخذ گواهی ارزش افزوده برای شما الزامی است.

ابتدا باید به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانیhttp://tax.gov.irمراجعه  کنید

از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه ی "ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی" کلیک کنید و گزینه ی "ورود به سامانه" را انتخاب نمایید.روی گزینه ی "سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی" کلیک کنید. نسبت به درج اطلاعات خواسته شده در سامانه اقدام کنید.

در این مرحله پاکتی حاوی اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز ورود توسط سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال میشود.

هنگامی که پاکت مربوطه را دریافت کردید ،باید دوباره به سامانه ی امور رفته و اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی در سامانه ی مذکور درج کنید.

اگر در مراحل به مشکل نخورید و مراحل به نحو درست طی شدند کد اقتصادی جدید برای شما ارسال میشود.

برای پیگیری کلیه ی وضعیت های ثبت نام کد اقتصادی خود می توانید به سامانه ی سازمان امور مالیاتی و در قسمت"پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی" نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید و از آخرین وضعیت کد اقتصادی خود مطلع شوید و در صورت وجود ایراد،نسبت به رفع آن اقدام کنید

_باید اقدام به تکمیل پرونده مالیاتی مربوط به خود در سازمان امور مالیاتی کنید

تعاریف کد اقتصادی

مجوز فعالیت

سندی است که بر اساس آن امور اقتصادی هر فرد از سمت مراجع ذیصلاح تایید شده باشد مانند کارت بازرگانی از طرف وزارت بازرگانی

محل فعالیت تجاری

مکانی که فعالیت شرکت در آن جا انجام میشود ،این آدرس و کدپستی در اساسنامه ی شرکت درج میشود

رسید بانکی

با پرداخت مبلغ فیش بانکی میتوانید رسید بانکی خود را دریافت کنید

پرینت مربوط به کد اقتصادی

یک برگ که اطلاعات شخصی متقاضی که قبل از صدور کارت آن را صادر میکنند و بعنوان رسید از متقاضی توسط مامورین پست و بایگانی در پرونده متقاضی مورد استفاده قرار میگیرد .

کارت اقتصادی اشخاص حقیقی

به کارتی میگویند که عکس متقاضی، نام ونام خانوادگی، شماره اقتصادی ، نشانی محل فعالیت تجاری و شماره حوزه مالیاتی متقاضی در آن قید شده است .

کارت اقتصادی اشخاص حقوقی

در کارت اشخاص حقوقی عکس وجود ندارد .

وظایف حوزه مالیاتی

تشکیل پرونده اقتصادی متقاضی مورد نظر که اعم از اشخاص حقیق و حقوقی میباشند.تعیین وقت بازرسی از محل فعالیت مودی ، ارجاع به کارشناس مربوطه جهت بررسی پرونده مورد تقاضا ، صدور کد اقتصادی از مرکز اصلی اداره مالیات برای کلیه شهرستانها از طریق اداره مالیات تهران قابل وصول میباشد که پس از 24 تا 48 ساعت کاری بعد از آن در حوزه مالیاتی شهرستان موردنظر قابل تاییدیه میباشد.آموزش دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی تکسفیر توسط کارشناسان مجرب و کاردان و با تجربه انجام میپذیرد.

هزینه اخذ کد اقتصادی چقدر است ؟

با توجه به تخصصی بودن پرسه ی اخذ کد اقتصادی و همچنین زمان بر بودن اتمام مراحل اخذ کد اقتصادی میتوانید به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را به کارشناسان ما که تجربه ی چندین ساله در این زمینه دارند بسپارید.

آموزش دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی تکسفیر

هزینه ی مشاوره ها و آموزش دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی تکسفیر ناچیز است و موفقیت شما ارزشی والا تر دارد.

ثبت اختراع غذایی

برای ثبت اختراع غذایی میتوانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید.

ثبت اختراع غذایی میتواند به بهترین شکل ممکن به نحو احسنت انجام پذیرد یک نمونه از این اختراعات میتواند کنترل دمای مواد غذایی با یک سنسور قابل خوردن باشد این اختراع برای محصولات غذایی است که به مکان های دور صادر میشود مثل ماهی هایی که در دریای ژاپن صید می شوند و باید راه درازی را طی کنند تا به اروپا برسند.

چگونه ميتوان متوجه شد كه اختراعيقبلاً توسط شخص ديگر به ثبت نرسيده است؟

اطلاعاتي كه در داخل پورتال سازمان هست همانعنواني است كه مخترع به اختراع خود ميدهد وتوسط كارشناس وارد سيستم ميشود، يعني چنانچهاختراع مشابهي وارد شود كارشناس، اختراع مورد نظر را در سيستم جست وجو ميكند.

سپس در صورت يكه اختراعات مشابه در بانكاطلاعات مشاهده كند به متقاضياعلام و آن را رد میکند.

پس درصورتي كه متقاضياختراع خود را مشابهاختراعاتسابق بداند اختراع وي مطابق بنده ماده 4 قانون ثبتاختراعات و علائم تجاري و... مصوب 1386 اخطار ورد اختراع صادر ميشود.

چه مقدار طول ميکشد تا يك اختراع رسماً ثبت شود؟

به طور نسبي است. درصورتي كه مدارك از ابتدا كامل باشد حدود 30 الي 40 روز طول ميكشد تا به مرحله استعلام برسد و تا زماني كه جواب استعلام به اين سازمان داده نشود، عملاً ما كاري نميتوانيم انجام دهيم. كارهاي مربوط به استعلام كه توسط مرجع انجام ميگيرد 1 الي 6 ماه طول ميكشد تا به مرحله تأييد برسد.

در صورتي كه اختراع توسط مرجع استعلام تأييد شود كارشناس مربوطه ابلاغ پذيرش را صادر و به متقاضي اعلام میكند. كه در اين مرحله پرداخت هزينه حق ثبت از طريق سيستم اينترنتي و تشكيل پرونده به صورت حضوري انجام ميگيرد و پس از تشكيل پرونده شماره ثبت به پرونده اختصاص داده ميشود.

و جهت انتشار آگهي به روزنامه رسمي كشور اقدام میشود كه آن هم از طريق مجازي صورت ميگيرد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر تمام تلاش و نیروی خود را دارد تا شما را در ثبت اختراع مواد غذایی به نتیجه مطلوب برساند

ثبت طرح صنعتی بسته بندی محصولات

چرا طرح صنعتی بسته بندی محصولات خود را ثبت نماییم ؟

هرگاه تصمیم بر این گرفتید کهیک طرح جدید یا نوع بسته بندی جدیدی برای محصول خود ارائه دهد، باید آن را ثبت کنید تا از سودجویی سودجویان در امان باشید و این طرح و شکل به نام شما ثبت شده با ثبت آن در بازار رقابت موفق تر خواهید شد زیرا که کسی این اجازه را ندارد تا با طرح و سبک و نوع بسته بندی شما فعالیت کند.

ثبت طرح صنعتی در حوزه ی بسته بندی محصولات و هر زمینه ی دیگر را میتوان اینگونه بیان کرد که در واقع ابتکارات و خلاقیت هایی است که در هویت طرح قابل اجراء باشد.

و شما زحمات خود را بی حاصل ببینید زیرا که آن فرد سودجو حتی میتواند با کیفیتی پایین که در کار شما نیست فعالیت کند و نام و اعتبار شما را در بازار به خطر بیندازد و شما این امکان را نیز دارید که از سودجو شکایت کنید زیرا کهد شما طرح صنعتی خود را ثبت کرده اید.

ولی اگر آن را ثبت نکرده باشید، ثابت کردن این که شما پیش تر از آن، از آن استفاده می کردید و این طرح و ایده شما بوده است دشوار می باشد.

به همین دلیل توصیه می شود کسانیکه کالای جدید یا بسته بندی جدیدی دارند، ابتدا آن طرح را ثبت، سپس اقدام به تولید آن نمایند تا دیگر رقبا و سودجویان نتوانند آن را کپی برداری کنند.

چگونه طرح صنعتی بسته بندی محصولات خود را ثبت کنیم ؟

اگر می خواهید طرح صنعتی را پیش ببرید میتوانید آن را به اسم شخص ثبت کنید یا به اسم شرکت.و بعد از آن با تهیه و در دست داشتن مدارک مربوطه به موسسه ی با سابقه و با تجربه ی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید

مدارک ثبت طرح صنعتی حقیقی یا شخصی :

فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شخص

اصل جواز کسب یا جواز تأسیس

کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن

نمونه ای از طرح

مدارک ثبت طرح صنعتی حقوقی یا شرکتی:

مدارک ثبتی شرکت

مدارک شناسایی کسانی که در شرکت حق امضا دارند

اصل جواز کسب یا جواز تأسیس

کارت بازرگانی ( در صورت لاتین بودن )

نمونه طرح

مراحل ثبت طرح صنعتی

با توجه به پیچیده و زمان بر بودن مراحل ثبت طرح صنعتی میتوانید به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و مراحل تخصصی ثبت طرح صنعتی خود را به ما بسپارید ما نیز میتوانیم با صداقت و پشتکاری قوی شما را از مراحل ثبت طرح صنعتی آگاه سازیم و همچنین مراحل ثبت طرح صنعتی را به نحو احسنت در زمانی کوتاه و هزینه ای مناسب به پایان رسانیم

از منحصر به فرد ترین ویژگی های موسسه ی حقوقی تکسفیر صداقت در کار و مشاوره ای دقیق و حرفه ای و جلب رضایت مشتری است.