جواز تاسیس و پروانه بهره برداری

جواز تاسیس لازمه پروانه بهره برداری می باشد.به عبارت دیگر زمانی کارخانه یا کارگاه تولیدی به بهره برداری می رسد که موافقت نامه اصولی این کار را دریافت نموده باشد.

جواز تاسیس قبل از پروانه بهره برداری صادر می گردد و اعتبار یکساله دارددر صورتی که پروانه بهره برداری زمان اعتبار بیشتری را دارا می باشد و تا زمانی که تولید ادامه داشته باشد ،پروانه بهره برداری دارای اعتبار می باشد.  

جواز تاسیس در سایت بهین یاب ثبت نام می گردد و پروانه بهره برداری نیز از سایت بهین یاب قابل پیگیری است. در گذشته در ابتدا جواز تاسیس صادر می شد و سپس استعلامات ادارات مختلف در هنگام اخذ پروانه بهره برداری صورت می گرفت

ولی امروزه قبل از صدور جواز تاسیس استعلاماتی از قبیل استعلام محیط زیست،بهداشت،امور اراضی،دارایی،شهرداری،اداره آب،اداره برق و......صادر می گردد و در صورت موافقت ،جواز تاسیس صادر می گردد و بعد از آن باید مراحلی طی شود تا پروانه بهره برداری صادر گردد.

 

مراحل طی شده از زمان اخذ جواز تاسیس تا صدور پروانه بهره برداری به شرح ذیل است :

1-      صدور جواز تاسیس

2-      اخذ نامه زمین (سوله)

3-      جواز ساخت سوله

4-      احداث سوله ،بنا،تاسیسات

5-      کامل کردن تجهیزات و ماشین آلات

6-      چیدمان خط تولید ،ماشین آلات

7-      تولید آزمایشی

8-      صدور پروانه بهره برداری

معمولا جواز تاسیس به اصل و زادگاه خود که همان پروانه بهره برداری می باشد،باز می گردد.جواز تاسیس نقطه ای می باشد که مراحل رشد را طی می نماید و به پروانه بهره برداری تبدیل می گردد.

پروانه بهره برداری گرد شمع تولید می گردد و می سوزد و پخته می شود و تبدیل به پروانه ای پا به سن و سال گذاشته می شود،

همچون کارت های شناسایی یا گواهی های فعالیت صنعتی که در دهه 70(هفتاد) در کشور پا به عرصه ظهور و صدور گذاشته و فارق از نگرانی های امروزه شرایط زیست محیطی در اقصا نقاط محدوده قانونی شهر صادر می شوند و امروزه نیز به دلیل منع صدور در شعاع 120 کیلومتری دارای ارزش و اعتبار فراوانی هستند.

جواز تاسیس لازمه اصلی و واجب صدور پروانه بهره برداری می باشد و کلیه اقلام و کد آیسیکهایی که در جواز تاسیس نام برده می شود و ظرفیت تولید آنها مشخص می گردد،در پروانه بهرداری به فاز تولید در می آید و عملیاتی می شود.

رنگ و رخسار جواز تاسیس های لاغر و بی رمق یکساله که هنوز صلاحیت تولید ندارند تبدیل به پروانه های بهره برداری چاق و پربار و کهن می گردد.

مراحل صدور و تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری نیز همچون عمر آدمی فراز و نشیب هایی را دارد که تجربه را یدک می کشد .

جواز تاسیس حرفی برای گفتن دارد و آن این است که هرچه سریعتر به مرحله رشد برسد و لقب و عنوان پروانه بهره برداری را بر خود بگیرد و رهسپار بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای اخذ وام و تسهیلات شود.

نتیجه آن که جواز تاسیس مرحله رشد و مقدماتی و ابتدایی احداث یک واحد تولیدی و ایجادی می باشد که تبدیل به پروانه بهره برداری که سرشار از بهره وری و بهره گیری از تولید است ، می شود.

 

به امید امروزی پر جواز تر و فردایی پر پروانه تر (هلدینگ اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری تک سفیر)

 

 تعریف جواز تاسیس

مزایای جواز تاسیس

 تمدید جواز تاسیس

موافقت اصولی

اخذ جواز تاسیس

اصلاح جواز تاسیس

تعلیق جواز تاسیس

هزینه جواز تاسیس

جواز تاسیس صنایع

روال اخذ جوا تاسیس

نکات مهم در اخذ جواز تاسیس

اهمیت جواز تاسیس

جواز تاسیس در کرج

ابطال جواز تاسیس

اعتبار جواز تاسیس

تغییر نام جواز تاسیس

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.