کارت شناسایی صنایع

کارت شناسایی صنایع به مجوزی اطلاق می گردد که در دهه 70 (دهه سال 1370)واحدهای صنعتی جهت تولید اقلام صنعتی تخصیص داده می شد . کارت شناسایی صنایع در واقع همان مجوز تولید می باشد که امروزه از درجه اعتبار زیادی برخوردار است .

کارت شناسایی صنایع در دهه ای در کشور و در مقطع زمانی در کشور صادر می گردید که پس از بهبهه جنگ کشور نیاز به چرخاندن چرخه صنعت بود لذا سازمان محیط زیست با بخشنامه ها و ضوابط استقرار هنوز شکل امروزی را به خود نگرفته بود به همین دلیل کارت های شناسایی صنایع که امروزه به چشم می خورند در نواحی صادر گشته اند که با ضوابط امروزی سازمان محیط زیست و حفاظت از محیط زیست منافات دارند .

به همین دلیل ارزش ریالی بالایی نیز پیدا کرده اند . زیرا یکی از موارد استفاده از کارت شناسایی صنایع خرید کالا ، شناسایی صنایع و انتقال آن به شهرک صنعتی می باشد که ضوابط استقرار محیط زیست ، اجازه فعالیت واحد جواز را نمی دهد .

کارت شناسایی صنایع امروزه مورد خرید و فروش قرار گرفته است و ارزش بالایی بدست آورده است .

کارت شناسایی صنایع در انواع صنعتی ، تولیدی ، در رشته های فلزی پلاستیک ، غذایی ، شیمیایی ، نساجی و غیره موجود می باشد .

اگر خواستار کارت شناسایی صنایع در انواع کاربردهای مختلف می باشید با کارشناسان تکسفیر در تماس باشید .

کارت شناسایی صنایع در شهرک های صنعتی مختلف قابل جابجایی می باشد . انتقال کارت شناسایی صنایع از فردی به فرد دیگر و یا از شرکتی به شرکت دیگر نیز میسر می باشد .

امروزه دیگر کارت شناسایی صنایع صادر نمی گردد و پروانه بهره برداری صنایع جای آن را گرفته است .

امروزه بیشترین حوزه کارت شناسایی صنایع در حوزه فعالیت های تولیدی می باشد که محیط زیست با استقرار در حوزه شهری و شعاع 120کیلومتر مشکل دارد . بسیاری از کارخانه های تولیدی که ضوابط رده محیط زیست آنها بالا می باشد می بایست حتما خارج شعاع 120 کیلومتری تهران استقرار یابند که می بایست یا در شهرک صنعتی اشتهارد مشغول به فعالیت شوند یا به طور مثال شهرک فیروز کوه زیرا این شهرک ها از لحاظ ضوابط زیست محیطی موافقت محیط زیست را دارا می باشند .

در موارد مذکور برای اینکه یک واحد تولیدی بخواهد در داخل شعاع 120 کیلومتری مشغول فعالیت گردد مجبور می باشد که مجوز قدیمی که همان کارت شناسایی صنایع می باشد را خریداری نموده و فعالیت نمایند .

کارت شناسایی صنایع یا فعال می باشد یا غیر فعال که در صورت فعال بودن می توانند مورد تایید واقع شوند .

 

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج  )

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.