ثبت شرکت و وکالت ثبت شرکت

مارس 25

ثبت شرکت و وکالت ثبت شرکت

666666

شرکت عبارت است از گروهی از سهامداران و یا شرکا و یا موسسین که به منظور مشخصی گرد هم جمع شده اند. به طور خلاصه این افراد برای تاسیس شرکت مورد نظر خود اولین کاری که باید انجام دهند این است که شرکت خود را به ثبت برسانند و آخرین کاری که باید انجام دهند آگهی دادن برای تاسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار است که منظور از روزنامه کثیر الانتشار روزنامه ای است که در تمام نقاط کشور به طور گسترده توزیع شود مانند : روزنامه همشهری.

شرکت ها به هفت دسته تقسیم زیر تقسیم می شوند:

1-    شرکت های سهامی

2-    شرکت های نسبی

3-    شرکت های تضامنی

4-    شرکت های با مسئولیت محدود

5-    شرکت تعاونی

6-    شرکت مختلط سهامی

7-    شرکت مختلط غیر سهامی

ثبت شرکت ها نیز به سه دسته زیر تقسیم می شود:

ثبت شرکت های دولتی: مبنای این مدل از شرکت ها دولتی می باشد و بیشترین میزان سرمایه آن به دولت تعلق دارد.

ثبت شرکت های مدنی: در شرکت های مدنی سود و زیان و سهام برای همه شرکا یکسان است و این دسته از شرکت ها برای افرادی مناسب است که فعالیت های مشابه داشته باشند.

ثبت شرکت های تجاری: در شرکت های تجاری میزان سهام و وظایف و جایگاه ها بین افراد سهامدار و شرکا مشخص می شود و هدف از این نوع شرکت ها انجام فعالیت های تجاری است.

آیا عموم مردم از نظر قانونی امکان ثبت شرکت را دارند یاخیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله – در ایران همه افراد جامعه اعم از ایرانی و یا خارجی و با هر اهلیتی می توانند شرکت تاسیس کنند حتی افراد خارجی میتوانند بدون داشتن شریک نیز شرکتی در ایران تاسیس کنند که مالکیت صد در صد آن شرکت را دارا باشند.لازم به ذکر است که در ایران این امکان نیز وجود دارد که چند شرکت بدون وجود افراد حقیقی با هم دیگر شرکتی جدید را تاسیس کنند که علت وجود این قوانین در ایران اشتغال زایی می باشد.

نکته: تنها موضوع قابل توجهی که برای ثبت شرکت ها وجود دارد این است که در عین حال که همه افراد جامعه توانایی تاسیس شرکت را دارند اما افرادی که دارای سوءپیشینه باشند اگر شرکتی را تاسیس کنند نمی توانند عضوی از هیئت مدیره یا مدیریت عامل یا از بازرسین شرکت باشند.

آیا داشتن وکیل ثبت شرکت الزامی است یا خیر؟

برای ثبت شرکت راه های قانونی بسیاری باید با تخصص در این زمینه طی شود که ما را به یک وکیل ثبت شرکت متخصص برای پیمودن این مسیرها و همچنین برای مشاوره و راهنمایی گرفتن در زمینه های دیگر ثبت شرکت نیازمند میکند.

برای ثبت شرکت مورد نظر خود در تمامی شهرها و در رشته های کاری مختلف از متخصصان موسسه حقوقی تکسفیر راهنمایی و مشاوره بگیرید.موسسه حقوقی تکسفیر آماده همکاری با شما در تمامی زمینه های حقوقی ثبتی است.

 

بازدید 33 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 10:01

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید