دریافت کد اقتصادی برای شرکت

دسامبر 08

دریافت کد اقتصادی برای شرکت

 

اخذ کد اقتصادی

کاملا واضح است که هر فعالیت اقتصادی در هر کشوری متناسب باشرایط آن کشور است و مفهومی تحت عنوان اخذ کد اقتصادی همه روزه به گوش ما رسیده است و برای ما آشنا است و این کسب مجوز برای فعالیت های تجارتی را در قالب پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابتها و تلاشهای ناسالم می توان بیان کرد.

هنگامی که یک شرکت به ثبت رسید و مراحل دریافت کارت بازرگانی آن طی شد ضرورت اخذ شماره اقتصادی برای شما نمایان می شود پس باید با استفاده از مقررات مربوطه که در واحدهای ذیربط وزارت امور اقتصادی و دارایی هستند نسبت به اخذ شماره اقتصادی اقدامات لازم را به عمل آوریدو مراحل اخذ کد اقتصادی را انجام دهند.

دریافت کد اقتصادی برای شرکت

 در واقع به طور کلی اشخاصی را می توان موظف به اخذ شماره اقتصادی کرد وآنها را نام برد.

تمام افراد حقوقی و حقوقی که مشغول تولید محصولات و ارائه ی کالا ای هستند و به امر مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی اشتغال دارند موظف به اخذ کد اقتصادی هستند البته این افراد باید پروانه کسب نیز داشته باشند یا دارای محل فعالیت تجاری باشند.

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت هر کسب و کاری از طرف مراجع دارای صلاحیت تایید می شود مثل فعالیت مرغداری از جهاد.

محل فعالیت تجاری

محلی که از طرف شهرداری یا مراجع قانونی دیگر بعنوان محل فعالیت اقتصادی شناخته شده و فعالیت مربوط در آن جواز کسب و یا بدون جواز انجام می شود.

رسید بانکی

پرداخت هزینه ی تعیین شده است که مبلغی است فیش بانکی در کلیه شهرستانها به حساب 523 خزانه نزد یکی از شعب بانک ملی از جانب متقاضی واریز می شود.

پرینت مربوط به شماره اقتصادی

پرینیت یک برگ صادر شده به وسیله کامپیوتر قبل از صدور کارت می باشد که تمام اطلاعات مربوط به متقاضی که اطلاعات هویتی و مالیاتی را را شامل می شود که بعنوان رسید از متقاضی توسط مامورین پست و بایگانی در پرونده متقاضی استفاده می شود .

کارت اقتصادی اشخاص حقیقی

این کارت شامل عکس 2*3 متقاضی ، نام ونام خانوادگی، شماره اقتصادی ، نشانی محل فعالیت تجاری و شماره حوزه مالیاتی متقاضی است که در آن درج شده است .

کارت اقتصادی اشخاص حقوقی:

این کارت عکس ندارد و نوع شخص حقوقی نیز درج شده است . در صورت هماهنگی با خدمات ماشینی کارت اشخاص حقوقی بصورت لیزری صادر خواهد شد .

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

فرم اطلاعات هویتی ، تصویر شناسنامه ، (اصل و تصویر)فیش بانکی، مجوز فعالیت یا سند محل فعالیت تجاری(رسمی وغیر رسمی )و سه قطعه عکس 2*3 که در صورت داشتن شماره اقتصادی آن را پشت عکس درج و در غیر این صورت مشخصات پشت آن درج می گردد. و همچنین فتوکپی کارت اقتصادی یا فیش کامپیوتری (برای دارندگان شماره اقتصادی)به همراه ، تحویل حوزه مالیاتی می شود.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی

عبارت است از فرم اطلاعات هویتی مربوط ، اگهی تاسیس در روزنامه رسمی و فیش بانکی و فتوکپی کارت اقتصادی یا فیش کامپیوتری (برای دارندگان شماره اقتصادی )اشخاص حقوقی نیاز به عکس ندارند.

نحوه در خواست شماره اقتصادی

متقاضی مالیاتی با بررسی شرایط قید شده در اطلاعیه منتشره در روزنامه های کثیر الانتشار و دستور العمل اجرایی قانون وصول برخی از در آمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین ، در صورت داشتن شرایط ، فرم اطلاعات هویتی مربوطه را از روزنامه جدا می کنند.

و یا از فرم نمونه کپی می گیرد و پس از تکمیل قسمت مربوط به خود و درج کردن یک قطعه عکس بر روی فرم هویتی به همراه سایر مدارک تحویل حوزه مالیاتی مربوطه می دهند و یک رسید دریافت می دارد .

پس از رسیدگی حوزه ، به مدارکی که ناقص باشد شماره اقتصادی داده نمی شود و ادامه ی مراحل نیز طی نمی شود . اشخاص حقوقی نیز مانند اشخاص حقیقی هستند با این تفاوت که در صورت داشتن تغییرات باید فرم تغییرات اطلاعات هویتی نیز از طرف مؤدی تکمیل شود.

تشکیلات قانونی نیز در صورتی که دارای ذیحساب مستقل بوده و مورد تایید امور ذیحسابی ها باشد می توانند با مراجعه به حوزه مالیاتی تکلیفی خود ، درخواست شماره اقتصادی نماید .

تشکیل پرونده دارایی

مشمولین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

کلیه ی شرکت ها و موسسات تجاری که مراحل قانونی ثبت شرکت خود را انجام داده اند و شرکت خود را به ثبت رسیده اند و دارای شماره ی ثبت می باشند . مالیات شامل آنها نیز می باشد.

تمامی افراداعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي نسبت به اموال خود مشمول مالیات هستند،هر شخص حقيقي و یا حقوقی ايراني نسبت به کلية درآمدهايي که در ايران يا خارج از ايران داردمشمول مالیات است، همچنین هر شخص غير ايرانی چه حقیقی باشد و چه حقوقی نسبت به درآمدهايي که در ايران به دست می اورد مشمول مالیات است.

چه کارهایی برای امور مالیاتی خود باید انجام بدهیم ؟

۱تنظیم دفاتر قانونی

۲تنظیم تخصصی اظهارنامه مالیاتی

۳انجام کلیه امور حسابداری شرکتها

۴دفاع مالیاتی

۵معافیت مالیاتی 

 با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج  )

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید.

با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید برای دریافت کد اقتصادی برای شرکت با ما تماس بگیرید.

برای دریافت کد اقتصادی برای شرکت میتوانید با موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید .

بازدید 843 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 دی 1397 ساعت 10:51