طرح صنعتی

در دنیای تجارت بدلیل رقابت شدید صاحبان مشاغل و فروشندگان زبده نیاز است که شما کسب و کار خود را به شکلی نوین به بازار عرضه و معرفی کنید.

طرح صنعتی از جمله مهمترین وسیله برای داشتن محصولاتی با ظاهری نو و متفاوت است.با سرمایه گذاری در طرح های صنعتی ، شکلی نوین به محصولات تولیدی خود ببخشید ، تا بتوانید در بازی تجارت دوام بیاورید.

اگر خلاقانه عمل نکنید ، همانند بسیاری از افرادی می شوید که یا ورشکست شده اند و یا دارای روزمرگی در تجارت خود گشته اند.ظاهر زیبا در محصولات شما ، تفاوت ، تمایز و جذب مشتری را بهمراه خواهد داشت.

اگر شما خود ، فردی خالق و خلاق هستید به طراحی یک طرح صنعتی اقدام کنید و مراحل ثبتی آن را به ما بسپارید.باید بدانید که داشتن طرحی زیبا ، شما را مالک آن خواهد کرد.مالکیتی که قبل از افشاء آن بایست اقدام به ثبت آن نمایید.

ثبت طرح صنعتی طیف وسیعی از تمامی محصولات و رشته ها را در بر میگیرد.در هر رشته ای که هستید و دارای هر نوع محصولی که باشید ، میتوانید نوآوری داشته باشید و طرح صنعتی خلق کنید.

دردنیایی که هر روزه مسئله ، طرح ، نقشه ، محصول ، فرآیند جدیدی ابداع میگردد ، اشخاص برای مالکیت و ثبت و ضبط و نگهداری آن اصرار به ثبت آن به نام خود دارند، پس قبل از مطرح کردن آن ، با تحقیق و مشاوره با موسساتی چون موسسه حقوقی تکسفیر که دارای سابقه ای درخشان در زمبنه انواع امور ثبتی (ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی، ثبت رتبه بندی شرکت ها،ثبت لوگو، ثبت برند ، اخذ کارت بازرگانی ، ثبت علائم تجاری و...) می باشد.طرح صنعتی و مالکیت فکری خود را به ثبت رسانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح صنعتی و مشاوره رایگان :

 84 24 40 32 - 026         |       174 1986 - 0912

طرح صنعتی ، به شکل و شمایل ظاهری کالا و یا نوع یسته بندی جدید آن ، نقش و تزئیناتی است که توسط فرآیند صنعتی در یک کالا به کار رفته است که ایجاد زیبایی و جذابیت آن نمو میکند.

ویژگی های طرح صنعتی :

ثبت طرح صنعتی میتواند طیف وسیعی از تمامی رشته ها و محصولات را دربرگیرد اعم از

محصولات صنعتی، خانگی ، اداری، ورزشی ، صنایع دستی، اسباب بازی ، مبلمان اداری ، لوازم برقی، خودرو و قطعات آن، ابزار های فنی و پزشکی بهداشتی ، اقلام لوکس، تزئینی ، منسوجات ، فرش و لباس گرفته تا ظروف آشپزخانه و پلاستیکی و ... باشد.

از این رو و وفق ماده 20 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی علائم تجاری مصوب 1386 هرگونه ترکیب خطوط یا رنگها و هرگونه شکل سه بعدی یا خطوط، رنگها و یا بدون آن به گونه ای باشد که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا کالا و یا محصول از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی است". در ضمن طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییرشکل ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی شود.

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی (شخص حقوقی) :

 • روزنامه تاسیس و تغییرات شرکت
 • کپی مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی مالک و طراح
 • نمونه محصول یافرآیند / عکس پرسنالی در 6 زاویه متفاوت
 • آدرس دقیق بهمراه کدپستی

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی (شخص حقیقی) :

 • کپی مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی مالک
 • کپی مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی طراح
 • نمونه محصول یا فرآیند / عکس پرسنالی در 6 زاویه متفاوت
 • آدرس دقیق بهمراه کدپستی

چه مشخصاتی به روند تسریع ثبت طرح صنعتی کمک میکند؟

 • حداکثر سایز تصاویر 4A باشد.
 • تصاویر بصورت اسکن شده باشد.
 • تصویر محصول و یا کالا رنگی و با حجم KB500
 • پس زمینه تصاویر ساده و قابل مشاهده باشد.
 • پسوند تمامی فایل ها و تصاویر jpg باشد.

ویژگی های طرح صنعتی  :

یک طرح صنعتی بایست در ابتدا نوین و جدید باشد ، ساخته ی ذهن خلاق و طراحی متفاوت  فرد باشد بطوری که قبل از آن ، چنین ابداعی موجودیت نیافته باشد و از دید یک شخص آگاه ، تفاوت آن ، از طرح هایی که تاکنون ارائه گردیده است محسوس باشد.

طرح های صنعتی غیرقابل ثبت :

1-طرح هایی که تنها در نتیجه عملکرد فنی محصول ایجاد می شوند.

(به عنوان مثال یک دستگیره در ،اگر نوآوری در شکل ظاهری باشد قابل ثبت به عنوان طرح صنعتی است اما اگر نوآوری در نحوه ی باز و بسته شدن دستگیره باشد این قابل ثبت به عنوان طرح صنعتی ، ثبت طرح صنعتی نمی باشد با رعایت دیگر شرایط قابل ثبت به عنوان اختراعمی باشد.)

2-طرح هایی که شامل نماد یا نشان های رسمی می باشد.

3-طرح هایی که مخالف نظام عمومی یا اخلاق حسنه می باشد.

از همراهیتان سپاسگزاریم .

ثبت شرکت "تکسفیر" با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات  به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

"در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم."

موسسه حقوقی ثبتی تکسفیر، ارائه دهنده انواع امور ثبتی ، اعم از ؛ ثبت شرکت،ثبت تغییرات شرکت،ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی ،ثبت رتبه بندی شرکت ها،ثبت لوگو،ثبت برند،اخذ کارت بازرگانی،ثبت علائم تجاری   

 84 24 40 32 - 026         |       174 1986 - 0912

طرح صنعتی , ثبت طرح صنعتی , مدارک طرح صنعتی , مدارک ثبت طرح صنعتی , نحوه ثبت طرح صنعتی , مراحل ثبت طرح صنعتی , مراحل طرح صنعتی , ویژگی طرح صنعتی , طرح صنعتی قابل ثبت

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.