مراحل ثبت شرکت در آبدانان

دسامبر 23

مراحل ثبت شرکت در آبدانان

مراحل ثبت شرکت در آبدانان

برای توسعه کسب و کار و انجام فعالیت رسمی و قانونی در شهر آبدانان نیاز به ثبت شرکت در این شهرستان خواهید داشت. به منظور آشنایی با مراحل ثبت شرکت در آبدانان تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با شهر آبدانان:

آبدانان یکی از شهرستان های استان ایلام می باشد که در میان رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است.

آبدانان از جهت گردشگری و توریستی دارای مکان های باستانی و تاریخی متعددی می باشد.

این شهرستان دارای طبیعت زیبا و بکری است که در فصل بهار زیبایی های طبیعی آن دو چندان می شود.

با وجود داشتن معادن بزرگ گوگرد، نفت و گاز میزان بهره برداری از آنها بسیار محدود است و این معادن در اقتصاد این منطقه نقش چشم گیری ندارد.

آبدانان دارای یک فرودگاه با شرایط استاندارد می باشد که برای اهداف نظامی، لجستیکی و ترابری مورد استفاده قرار می گیرد.

آبدانان در همسایگی دهلران، دره شهر و اندیمشک واقع شده است.

ثبت شرکت در آبدانان:

اگر در شهر آبدانان سکونت دارید و در همین شهر به کسب و کار می پردازید و قصد دارید برای توسعه شغلتان به آن رسمیت ببخشید و یا از شهرهای دیگر تصمیم دارید به آبدانان بروید و در این شهر سرمایه گذاری هدفمندی را انجام دهید. باید با جزئیات ثبت شرکت آشنا شوید.

فرقی نمی کند شما چه جزو افرادی هستید که به روش سنتی کار می کنید و اصلا با دانش و تکنولوژی روز دنیا جلو نمی روید و چه جزو افراد خلاق و نوآور هستید و همیشه به دنبال ایده های جدید در کسب و کار خود می گردید.

به هر حال با ثبت شرکت می توانید مسیر کسب و کار و تجارت خود را تغییر دهید و گامی بلند به سمت موفقیت و ساختن فردایی روشن بردارید.

اگر در زمینه ی کارهای حقوقی اطلاعات دارید و از وقت کافی برخوردار هستید خودتان می توانید با مراجعه به سامانه ثبت شرکتها، به شغلتان شخصیت حقوقی بدهید و بدین منظور اقدام نمایید.

اما اگر شما در زمینه مسائل حقوقی و ثبت شرکت اصلا اطلاعاتی ندارید، ثبت شرکت توسط خودتان ریسک بزرگی محسوب می شود.

بدین منظور می توانید از یک کارشناس کارآزموده و باتجربه کمک بگیرید تا شما را با مسیر آشنا کند و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهد.

شما برای ثبت شرکت در شهر آبدانان می توانید از کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره تلفنی بگیرید.

مراحل ثبت شرکت در آبدانان

مراحل ثبت شرکت در آبدانان:

مراحل ثبت شرکت را که در ذیل به آن اشاره می کنیم در مورد ثبت شرکت در تمام شهرهای ایران از جمله آبدانان صدق می کند.

انتخاب شریک:

می توانیم به جرئت بگوییم که هیچ شخصی برای استارت یک کار جدید، فردی غریبه را که هیچ گونه شناختی از وی ندارد را به عنوان شریک انتخاب نمی کند.

اکثریت مردم برای شروع فعالیت تجاریشان با دوستان، آشنایان یا اعضای خانواده شان شریک می شوند، زیرا از این افراد شناخت کافی دارند و به آنها اعتماد دارند.

با افرادی شریک شوید که اهداف مشترکی دارید، مهارت هایتان می تواند مکمل یکدیگر شود و در پیشبرد کار تاثیر مثبت داشته باشد و ...

انتخاب نوع شرکت تجاری:

با شریک هایتان جلسه تشکیل دهید و در مورد انتخاب نوع شرکت صحبت کنید. براساس تعداد شریک هایی که دارید، اهدافی که برای ثبت شرکت دارید، میزان سرمایه شرکت و اعتبار آن و .... می توانید از انواع شرکتهای تجاری که شامل (سهامی، تضامنی، نسبی، تعاونی، با مسئولیت محدود، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی) می باشد یک مورد را انتخاب نمایید.

مراجعه به سامانه ثبت شرکتها:

در چند سال اخیر اکثریت کارها به صورت الکترونیکی و اینترنتی انجام می شود و روش های سنتی که شخص متقاضی به صورت حضوری به سازمان مراجعه می کند در حال منسوخ شدن می باشد.

به منظور ثبت شرکت باید به سایت سامانه ثبت شرکتها مراجعه نمایید و ثبت شرکت را به صورت اینترنتی انجام دهید.

انتخاب نام شرکت:

همانطوری که انتخاب نام برای یک نوزاد تازه متولد شده مهم است، انتخاب نام برای یک کسب و کار تازه بنیان گذاری شده هم مهم است.

عجله نکنید، زمان بگذارید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

نام با مفهوم، جذاب و زیبایی را برای کسب و کار قانونی خود انتخاب نمایید.

اسمی که برای شرکت انتخاب می کنید باید از سه قسمت مجزا (سه کلمه) تشکیل شده باشد و البته فارسی باشد.

در سامانه ثبت شرکتها می توانید 5 نام را وارد کنید که اگر نام اول مورد تایید واقع نشد، نام دوم را سامانه بپذیرد. (پس رعایت اولویت در ورود نام به سامانه مهم است.)

موضوع فعالیت شرکت:

در مورد تمام مسائل ثبت شرکت شفاف رفتار کنید، موضوع و زمینه فعالیت شرکت را تعیین نمایید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید برخی موضوعات ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز از سازمان های مربوطه دارند.

تعیین مدت زمان فعالیت شرکت:

اگر اهداف کوتاه مدتی برای ثبت شرکت دارید، برای مدت زمان فعالیت شرکت بازه ی زمانی محدودی را مشخص کنید به عنوان مثال دو سال، ولی اگر قصد دارید تا بی نهایت کسب و کارتان را توسعه دهید زمان فعالیت شرکت را نا محدود انتخاب نمایید.

تعیین نشانی شرکت:

بطور کلی آغاز یک کسب و کار بدون داشتن جا و مکان امکان پذیر نیست، مکانی با موقعیت تجاری را برای ثبت شرکت در نظر بگیرید اگر برایتان امکان دارد جایی را خریداری کنید در غیر این صورت می توانید یک مکان مناسب را اجاره کنید.

کد پستی 10 رقمی و نشانی محل فعالیت شرکت را به سامانه وارد کنید.

تعیین سرمایه اولیه شرکت:

برخی تصور می کنند ثبت شرکت نیاز به یک سرمایه ی اولیه ی هنگفتی دارد و به همین دلیل سالها بدون ثبت شرکت فعالیت می کنند، در صورتیکه سرمایه ی اولیه ثبت شرکت که در قانون اعلام شده برای شرکت سهامی عام 500 هزار تومان و برای شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود 100 هزار تومان می باشد.

البته سرمایه ی اعلام شده حداقل میزان می باشد و شما می توانید مبلغ بیشتری را به عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید.

مبلغ سرمایه ی اولیه ای که در نظر گرفته اید را به سایت ثبت شرکتها وارد نمایید.

تعیین مشخصات شرکا:

هر شخصی که در شرکت به فعالیت می پردازد اعم از اینکه جزو هیئت مدیره است یا جزو شرکا می باشد باید اطلاعات شخصی اش در سامانه ثبت شود.

تعیین سهام و سرمایه هر شخص:

شرکتهای سهامی سرمایه شان به صورت سهام تقسیم می شود و سایر شرکتها سرمایه شان به سهام تقسیم نمی شود.

میزان سهام و سرمایه هر شخص را در سامانه مشخص کنید.

تعیین مشخصات شعبات دیگر شرکت:

برخی شرکتها در ابعاد وسیع در شهرهای مختلف فعالیت می کنند و دارای شعبه های متعددی هستند، اگر شرکت شما هم دارای شعبات دیگری نیز هست. مشخصات شعبه های دیگر را در سامانه وارد نمایید.

تعیین سال مالی و روزنامه:

در این مرحله تاریخ سال مالی شخصیت حقوقی و روزنامه ای که قصد دارید آگهی های تاسیس و تغییرات شرکت را در آن چاپ نمایید را مشخص کنید.

بارگذاری اساسنامه و... در سامانه:

در مراحل بعدی صورتجلسه ی شرکت، اظهارنامه یا تقاضانامه ی شرکت، اساسنامه و شرکت نامه شخصیت حقوقی را تایپ نمایید یا فایل آن را در سامانه بارگذاری کنید.

تایید مدارک:

به تناسب نوع شرکتی که انتخاب کرده اید باید مدارک شرکت را به صورت تمام و کمال تهیه نمایید، در این مرحله لیست مدارک را نشان می دهد اگر آنها را آماده کرده اید، تیک تایید مدارک را انتخاب کنید و تایید نهایی را انجام دهید.

ارسال مدارک:

مدارکی را که برای ثبت شرکت انتخاب کرده اید را در پاکت پستی قرار داده و به سازمان ارسال کنید.

با استفاده از کد رهگیری که به شما تعلق گرفته پس از مدت زمان مقرر شده به سامانه مراجعه کنید و وضعیت ثبت شرکت را بررسی نمایید.

مراجعه به اداره ثبت شرکتها:

اگر درخواست شما مبنی بر ثبت شرکت از سمت اداره ثبت شرکتها مورد تایید قرار گرفته باشد، بصورت حضوری مراجعه نموده و امضاهای لازم را انجام دهید.

چاپ آگهی تاسیس در روزنامه:

هزینه های ثبت را پرداخت نموده و آگهی تاسیس شرکت را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید.

بازدید 210 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید