شرایط و مدارک ثبت برند لاتین چیست ؟

جولای 28

شرایط و مدارک ثبت برند لاتین چیست ؟

منظور از برند چیست ؟

کلمه برند ریشه کلمه اسکاندیناوی برندر می باشد.در زمان های گذشته برای اینکه صاحبان حیوانات بتوانند حیوان خود را از دیگر حیوانات تشخیص بدهند تن آن ها را به صورت علامت می سوزاندند.این نشانه ها اولین نمونه های نام تجاری محسوب می شدند.

از برند برای تشخیص محصولات یک تولید کننده از سایر تولید کنندگان می باشد.برند معمولا به شکل نقش ، تصویر، رقم ، حرف ، عبارت و... استفاده می شود.

علامت تجاری یا برند را باید در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران ثبت نمود.

برند لاتین

ثبت برند لاتین چه شرایطی دارد ؟

اگر برند شما معنی فارسی نداشته باشد و دارای حروف لاتین باشد باید آن را در قالب برند لاتین ثبت نمایید.بنابراین برای ثبت برند لاتین علاوه بر درخواست ثبت برند خود باید کارت بازرگانی نیز دریافت نمایید.

اگر شخص حقیقی یا حقوقی کارت بازرگانی نداشته باشد نمی تواند برند لاتین خود را ثبت نماید.

چگونه برند لاتین خود را ثبت نمایید ؟

بعد از اینکه کارت بازرگانی خود را اخذ نمودید می توانید درخواست ثبت برند لاتین نمایید.فرقی نمی کند که این حروف فارسی باشند که به لاتین نوشته شده و یا اینکه ریشه لاتین داشته باشند.در هر صورت اگر حروف لاتین در آن ها به کار رفته باشد علامت تجاری یا برند لاتین محسوب می شوند.

بعد از اخذ کارت بازرگانی و درخواست ثبت برند باید مدارک مورد نیاز آن را تهیه نمایید.و علامت تجاری لاتین را مانند علامت فارسی ثبت نمایید.اما یک فرق دیگری که با ثبت برند فارسی دارد این است که باید بررسی شود که این برند مطابق قوانین و شرایط بین المللی برند می باشد یا نه.و سپس استعلام می شود که برند شما در کشور های دیگر ثبت نشده باشد.

برند لاتین شما باید مطابق با استاندارد های توافقنامه مادرید و پروتکل الحاقی آن باشد.به همین دلیل ثبت این نوع برند ها زمان بیشتری می برد.

لازم به ذکر است که مالیات و عوارض برند لاتین با سایر برند ها فرقی نمی کند.

شرایط ثبت برند لاتین

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لاتین برای اشخاص حقوقی :

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی افراد دارای حق امضا در شرکت
  2. کپی مدارک ثبتی شرکت
  3. کارت بازرگانی
  4. نمونه ای از برند در اندازه های 12*12 سانتی متر

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لاتین برای اشخاص حقیقی:

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  2. کارت بازرگانی
  3. نمونه برند در اندازه های 12*12 سانتی متر

ثبت برند لاتین چه مراحلی دارد ؟

  1. تکمیل و ارائه 3 نسخه اظهارنامه ثبت برند به اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران و یا اداره ثبت محل فعالیت در شهرستان که حاوی مشخصات متقاضی و نوع علامت یا کالا باشد.
  2. استعام از برند برای اینکه مشخص شود که برند شما قبلا ثبت نشده باشد یا مشابه علامت دیگری نباشد.
  3. بررسی برند از نظر عدم مغایرت با قوانین و مقررات قانونی

علامت مورد نظر بعد از داشتن شرایط بالا در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود.اگر بعد از گذشت یک ماه از انتشار آگهی هیچ گونه اعتراضی نسبت به علامت صورت نگرفت می توانید علامت را ثبت نمایید.

به دلیل اینکه ثبت برند یا علامت تجاری لاتین زمانبر است و مراحل پیچیده تری نسبت به ثبت برند فارسی دارد.مثلا نوع درخواست و اظهارنامه آن ها متفاوت می باشد.بنابراین افراد در ثبت برند دچار سردرگمی می شوند.به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که از مشاوره های کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر استفاده نمایید.

موسسه تکسفیر مراحل ثبت برند شما را در کوتاهترین زمان انجام می دهند.

بازدید 99 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 12:51