اخذ کد اقتصادی شرکت ها

 هرشخصی که حقیقی باشد و یا حقوقی هنگامی که مشغول یک فعالیت تجاری است و به امور بازرگانی،خرید و فروش کالا، واردات صادرات محصولات، مونتاز محصولات مشغول فعالیت است برای بسیاری از امور خود به اخذ کد اقتصادی شرکت ها نیازمند است.

و باید برای آن اقدام کنددر واقع این کد یک کد 12 رقمی است که در سال ۷۳ برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات اشتغال دارند مشغول به فعالیت هستند اکنون به علت افزایش روز به روز جمعیت و توسعه ی شرکت ها و افزایش شرکت ها این کد 12 رقمی به کد اقتصادی قدیم معروف شد و و بعد از اخذ آن باید برای اخذ کد 16 رقمی اقدام شود که به کد اقتصادی جدید معروف شده است.برای انجام مراحل اخذ کد اقتصادی خود به موسسه ی ما مراجعه کنید.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند ، ثبت برند در کرج ، کد اقتصادی ، اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید.

اخذ کد اقتصادی شرکت ها

 

یک کد لازمه ی کار شما محسوب می شود به این صورت که  اشخاص حقیقی و یا حقوقی باید کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش خود ثبت کنند.از جمله دلایل درج کد اقتصادی روی فاکتورهای خرید و فروش محاسبه سود به دست آمده در معاملات است.

و بنابراین با محاسبه دقیق سودهای کسب شده مالیات ها نیز کمتر برآوردی و نظری خواهند بود و محاسبه آنها بیشتر بر اساس اسناد و مدارک صحیح خواهد بود.علاوه براین به وسیله کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی بررسی کند.


اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی شرکت ها

 
      همان طور که در بالا بیان کردیم کلیه اشخاص حقوقی و حقوقی که به امر تولیدکالا،پخش کالا، مونتاژ محصول، واردات و صادرات انواع محصول، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی اشتغال دارند  و دارای پروانه کسب و کار ازمراجع مربوط به حوزه ی کاری را دارا هستند و یا دارای محل فعالیت تجاری اندملزم به اخذ شماره اقتصادی هستند.


مدارک اخذ کد اقتصادی شرکت ها


- کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس
- کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن، کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.
-  نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
- پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارایی و گواهی امضاء فردی که دارای حق امضاء است.
- دریافت دفترچه و تکمیل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائی)
- دریافت فرمهای مربوطه و تکمیل آنها (واحد ثبت و شناسائی اداره دارائی)
- کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره
- کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی (2 نسخه)
- کپی اساسنامه شرکت
- کپی از اظهارنامه شرکت (و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی)
- کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن


ضرورت دریافت کد اقتصادی شرکت ها

       همان طور که در بالا نیز بیان کردیم تمامی افراد اعم از حقیقی و یا حقوقی که به توزیع انواع کالاها و محصولات، واردات و صادرات، امور خدماتی، تولید و مونتاژ مشغول به کار هستند و نیز دارای پروانه کسب و کار از مراکز قانونی و مکان مشخص برای فعالیت تجاری خود هستند می بایست کد اقتصادی دریافت نمایند.

 

 

افراد غیر مکلف به اخذ شماره اقتصادی شرکت ها

  * مکان های مذهبی شامل( مساجد و تکایا)
  *  اشخاص حقیقی مشغول به کار در حیطه ی هنر شامل: طراحی، نقاشی، خطاطی،فیلم سازی و کارهای مرتبط به آن، نویسندگی، گرافیک، ویراستاری و ترجمه کتاب .
  * اشخاص حقیقی شاغل در امور تحقیقی و یا مشاوره فنی (افراد عضو هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز عالی آموزشی)
  * اتحادیه های امور صنفی
  * اشخاص حقیقی که در زمینه پیمانکاری در حال فعالیت می باشند (تنها در صورتی که ارزش قرارداد پیمانی و مبلغ کلی دریافتی آنها در طول یک سال بیشتر از پنجاه میلیون تومان نباشد).

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی شرکت ها

    1)کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای هیات مدیره
    2)گواهی امضاء حق امضا داران شرکت
    3)قبض تلفن موجود در نشانی دفتر مرکزی شرکت
    4)مهر شرکت
    5)کپی کلیه مدارک شرکت(اساسنامه، تقاضا نامه، شرکت نامه)
    6)کپی روزنامه رسمی و آگهی تاسیس
    7)اجاره نامه دارای کد رهگیری یا سند مالکیت دفتر مرکزی شرکت

     

 اخذ کد اقتصادی

اخذ کد اقتصادی در کرج

اخذ کد اقتصادی 16 رقمی

مراحل اخذ کد اقتصادی

مدارک اخذ کد اقتصادی

مدارک لازم جهت اخذ کد اقتصادی شرکت

مدارک لازم جهت اخذ کد اقتصادی

ثبت برند

اخذ کد اقتصادی اشخاص حقوقی

دریافت کد اقتصادی جدید برای اشخاص حقوقی

متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.