اخذ کد اقتصادی در درق

ژانویه 03

اخذ کد اقتصادی در درق

اخذ کد اقتصادی در درق

ثبت شرکت های گوناگونی در قانون تجارت وجود دارد که تمامی آنها به اخذ کد اقتصادی برای انجام امور مالیاتی احتیاج دارند که هر کدام شرایط خاص خود را دارا می باشند شما باید ابتدا مراحل ثبت شرکت در حوزه ی کاری خود را انجام داده.

و سپس مراحل اخذ کد اقتصادی را طی کنیدمثلا ثبت شرکت مهندسی می بایست یک نفر مدرک مهندسی را داشته باشد و یا ثبت شرکت های دیگر بر طبق نوع فعالیتی که انجام می دهند می توانند از انواع ثبت شرکت ها که به شرایط کاریشان وابسته است انتخاب نمایند.

شهر درق که در جنوب غربی استان خراسان شمالی واقع می باشد در نقطه تلاقی سه استان سمنان و خراسان شمالی و استان گلستان قرار دارند.برای انجام امور اخذ کد اقتصادی ،ثبت برند ،جواز تاسیس ،اخذ کد اقتصادی در کرج و ثبت اختراع و ثبت شرکت با ما تماس بگیرید.

از صنایع دستی شهر درق می‌توان کلاه کرکی یا کلاه گوشی را نام برد که از هنرهای زیبای این شهر به شمار می رود و توسط سالمندان تهیه می گردد که بعد از آن به فروش می رسد.

این افراد می توانند ثبت شرکت بافتنی سنتی نمایند و هنرهای خود را به نمایش گذارند و گسترش دهند به همین دلیل اقدام نمودن به ثبت شرکت یکی از مراحل اصلی توسعه بخشیدن به فعالیت ها و اقتصاد کسب و کار به شمار می رود.ما میتوانیم شما را در اخذ کد اقتصادی در درق یاری نماییم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی و ثبتی در زمینه ثبت شرکت، برترین مجری فوق تخصصی تکسفیر تماس حاصل فرمایید تا با مشاوران ما به رایگان اطلاعات جامعی کسب کنید.

و انجام امور ثبتی مانند ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت تغییرات شرکت و ... را با خیال راحت به ما بسپارید.مراحل اخذ کد اقتصادی در درق را به ما بسپارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدفتان برسانیم.

اخذ کد اقتصادی در درق

هرشخصی که حقیقی باشد و یا حقوقی هنگامی که مشغول یک فعالیت تجاری است و به امور بازرگانی،خرید و فروش کالا، واردات صادرات محصولات، مونتاز محصولات مشغول فعالیت است برای بسیاری از امور خود به اخذ کد اقتصادی شرکت نیازمند است.

و باید برای آن اقدام کنددر واقع این کد یک کد 12 رقمی است که در سال ۷۳برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات اشتغال دارند مشغول به فعالیت هستند.

اکنون به علت افزایش روز به روز جمعیت و توسعه ی شرکت و افزایش شرکت این کد 12 رقمی به کد اقتصادی قدیم معروف شد و و بعد از اخذ آن باید برای اخذ کد 16 رقمی اقدام شود که به کد اقتصادی جدید معروف شده است.برای انجام مراحل اخذ کد اقتصادی خود به موسسه ی ما مراجعه کنید.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست.

و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید.

ایک کد لازمه ی کار شما محسوب می شود به این صورت که اشخاص حقیقی و یا حقوقی باید کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش خود ثبت کنند.

از جمله دلایل درج کد اقتصادی روی فاکتورهای خرید و فروش محاسبه سود به دست آمده در معاملات است و بنابراین با محاسبه دقیق سودهای کسب شده مالیات ها نیز کمتر برآوردی و نظری خواهند بود و محاسبه آنها بیشتر بر اساس اسناد و مدارک صحیح خواهد بود.

علاوه براین به وسیله کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی بررسی کند.

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی در درق

همان طور که در بالا بیان کردیم کلیه اشخاص حقوقی و حقوقی که به امر تولیدکالا،پخش کالا، مونتاژ محصول، واردات و صادرات انواع محصول، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی اشتغال دارند و دارای پروانه کسب و کار ازمراجع مربوط به حوزه ی کاری را دارا هستند و یا دارای محل فعالیت تجاری اندملزم به اخذ شماره اقتصادی هستند.

مدارک اخذ کد اقتصادی در درق

- دریافت فرمهای مربوطه و تکمیل ذو تنظیم آنها

-کپی پروانه بهره برداری و یا مجوز تاسیس

-کپی سند شرکت (و یا اجاره نامه ی مربوط به اقامتگاه شرکت)

- کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره

- کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی 

- کپی اساسنامه شرکت

- کپی از اظهارنامه شرکت شرکت

- کپی آگهی روزنامه رسمی شرکت و تغییرات شرکت

-نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت

-پرداخت مالیات حق تمبر .

-دریافت و تنظیم دفترچه و تکمیل آن

ضرورت دریافت کد اقتصادی شرکت ها

همان طور که در بالا نیز بیان کردیم تمامی افراد اعم از حقیقی و یا حقوقی که به توزیع انواع کالاها و محصولات، واردات و صادرات، امور خدماتی، تولید و مونتاژ مشغول به کار هستند.

و نیز دارای پروانه کسب و کار از مراکز قانونی و مکان مشخص برای فعالیت تجاری خود هستند می بایست کد اقتصادی دریافت نمایند.

افراد غیر مکلف به اخذ کد اقتصادی در درق

*مکان های مذهبی شامل.

*اشخاص حقیقی فعال در حوزه ی هنر  .

*اشخاص حقیقی شاغل در امور تحقیقی و مشاوره فنی

*اتحادیه های امور صنفی

* اشخاص حقیقی که در زمینه پیمانکاری در حال فعالیت می باشند

بازدید 504 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 25 بهمن 1397 ساعت 11:30

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید