نمونه اسم شرکت و برند

می 03

نمونه اسم شرکت و برند

Sample Company and Brand Name

از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار در در ثبت شرکت ها و ثبت برندها تعیین و انتخاب نام می باشد . نام مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روی جلب مشتری و بازاریابی و فروش یک محصول دارد و چنانچه نام یک شرکت و یا برند با تیزهوشی و دقت انتخاب شود باعث می شود که محصول و برند مورد نظر ما در ذهن مشتری بماند و تصویری را در ذهن مشتری نسبت به محصول ایجاد کند .

در این مقاله سعی بر آن داریم تا چند نمونه اسم شرکت و برند را که بسیار موفق گشته اند و دارای محبوبیت و جذابیت برای مشتریان هستند را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم .

در این قسمت چند نمونه از اسامی شرکت ها و برندها را مورد بررسی قرار می دهیم :

چنانچه نام یک برند طوری انتخاب شود که به سادگی در ذهن مشتری باقی بماند در این صورت می تواند یک نام تجاری موفق باشد . اسامی که یک ساختار تکرارشونده دارند از این دسته می باشند مانند :

کیت کت و کوکا کولا که از برندهای معروف و معتبر خارجی هستند و یا برند های مزمز و اشی مشی که از برندهای معروف داخلی هستند .

همچنین نام یک برند می تواند در بر گیرنده ویژگی های یک محصول باشد . از قبیل نام های زیر که همگی برای نوشابه های انرژی زا انتخاب شده اند :

MONSTER که به معنای هیولا می باشد . REDBULL که به معنای گاو قرمز می باشد . BIG BEAR که به معنای خرس بزرگ می باشد . ROCKSTAR که به معنای ستاره راک می باشد .

همگی این نام ها به گونه ای هستند که معنای انرژی را به مخاطب می رسانند و در نتیجه ویژگی یک نوشابه انرژی زا را این گونه بیان می کنند .

برای انتخاب نام برند بهتر است که از اسامی مخفف استفاده نشود زیرا این اسامی تصویری را در ذهن مشتری ایجاد نمی کنند و بیشتر این کلمات مخفف شده تلفظ اسانی ندارند . مانند برند : BMW و یا IBM که با وجود اینکه برند های معروفی هستند اما به این دلیل که شما ممکن است سرمایه عظیمی مانند این شرکت ها ندارید بنابراین استفاده از اینگونه اسامی برای شما ریسک زیادی به همراه دارد زیرا فهماندن معانی این اسامی به مشتری ها هزینه زیادی را لازم دارد .

در هنگام انتخاب نام برای برند و شرکت بهتر است از نام های پارسی مطابق با ملیت تان استفاده کنید :

مثلا می توانید واژه پارسی کاشانه را جایگزین واژه بیگانه آپارتمان کنید , یا به جای استفاده از کلمه کلینیک می توانید از واژه درمانگاه استفاده کنید و یا واژه سامانه را جایگزین واژه سیستم قرار دهید .

چند نمونه اسم پارسی مناسب برای برند و شرکت :

آرون : به معنی نیک صفت

رایکا : به معنی مطلوب

رزین : به معنی محکم

سپنتا : به معنی مقدس

راویا : به معنی شهرت

ساتیدا : به معنی شهرت

بهیان : به معنی تندرست

مانا : ابدی

ارزین : به معنی ارزشمند

شایا : به معنی شایسته

مرسین : به معنی همیشه سبز

ویستا : به معنی پاینده

مد آرا : به معنی زیبا

هونامیک : به معنی خوش نامی

نیتا : به معنی بی مانند

نیسا : به معنی دل پذیر

میشا : به معنی همیشه جوان

و ......

استفاده از چه کلماتی در نام برند ها نیاز به دریافت مجوز دارد ؟

اسامی از قبیل : انجمن – کانون – بهداشت – گمرک – صندوق قرض الحسنه – بانک و ... در صورتی که در نام برند مورد استفاده قرار بگیرند نیاز به دریافت مجوز از مراجع مربوطه دارند .

در این مقاله چند نمونه اسم مناسب برای برند و شرکت را بیان کردیم و چند نمونه از اسامی برند های معروف را مورد بررسی قرار دادیم .امید بر آن داریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد .

در پایان این مقاله لازم به ذکر است که اگر در رابطه با انتخاب نام برند و شرکت خود نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر واقع در استان البرز تماس حاصل فرمایید تا مشاوران و متخصصان ما شما را در این امر یاری دهند .

بازدید 270 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 بهمن 1398 ساعت 10:27