ثبت برند صنایع دستی

صنایع دستی یکی از مهمترین رشته های شغلی جهت ثبت برند می باشد.با توجه به اهمیت صادرات صنایع دستی و توریستی بودن کشور بسیار حائز اهمیت است که صنایع دستی داخل کشور

با ثبت برند صنایع دستی راهی بازارهای مصرف سایر کشورها شود تا علاوه بر وجود نام و نشان بر روی آنها بتوان این صنایع را در قالب بسته بندی به بازارعرضه نمود.

بسته بندی و ثبت برند صنایع دستی، باعث میشود تا ارش محصولات بالا برود.

به طوری که تولید کنندگانی که با اشراف به این موضوع قصد ثبت برند صنایع دستی را داشته باشند نسبت به رقبای خود چند قدم جلوتر هستند چون علاوه بر اینکه وفاداری و اطمینان مشتری را جلب می کنند امکان تبلیغات با ثبت برند صنایع دستی برای آنها فراهم می گردد.

ثبت برند

برای نمونه ثبت برند صنایع دستیدر حوزه فرش بسیار برای تولید فرش این هنر و صنعت ماندگار ایرانی اهمیت دارد. بازار فرش در سراسر دنیا پذیرای فرش های دستباف ایرانی است حال این مسئله بسیار جای گسترش و رشد را دارد که این فرش ها با برندهای معتبر به بازار ارسال گردند.

ثبت برند صنایع دستی در این حوزه به اندازه تجارت های بزرگ برای کشور و تولید کنندگان پرسود خواهد بود.

در زمینه انوع صنایع دستی از جمله خاتم کاری ، قلم کاری ، صنایع چوبی ، حصیر بافی ، گلیم ، جاجیم و… ثبت برند صنایع دستی امکان پذیر است. همچنین می توان در این موارد اقدام به ثبت طرح صنعتی جهت حفظ مالکیت و امتیاز طرح های نوین نیز نمود.

نقل و انتقال برند

طبق ماده ١٢ قانون ثبت و علائم و اختراعات که مقررمی دارد:(علامت تجارتی قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر است که موافق مقررات این قانون ثبت شده باشد)مستفاد می شودکه علامت تجارتی قابل انتقال است. اما برای آن که این انتقال نسبت به اشخاص ثالث معتبر تلقی گردد. نحوه انتقال علامت از صاحب قبلی به صاحب جدید باید به ثبت برسد.

مدت اعتبار علائم تجاری ۱۰ سال است که از تاریخ تسلیم اظهارنامه شروع آن می باشد. بعد از این ۱۰ سال با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی به مدت ۱۰ ساله قابل تمدید میباشد.

ثبت علامت تجاری تضمین کننده ی موفقیت در بازار کسب و کاراست و دارای مزایای بسیاری میباشد. شما با ثبت علامت تجاری می توانید کالای خود را محبوب کنید و بدین صورت سود حاصل از کسب و کار خود را بیش از پیش افزایش دهید. تولید کنندگان می توانند با ثبت علامت تجاری میزان خسارات احتمالی را تا حد زیادی کمتر کنند. زیرا با این اقدام می توانند کالای خود را با ویژگی های منحصر به فرد خود معرفی کنند.

 

مدارک لازم جهت ثبت برند:

اشخاص حقیقی:

کپی شناسنامه و کارت ملی

ارائه کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علائم تجار

تصویر رنگی علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر

ثبت برند تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.

ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجه و شهرت شرکت‌ها هستند.

خرید و فروش برند

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند

مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای ثبت برند صنایع دستی ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج با موسسه ی حقوقی ثبتی تکسفیر در ارتباط باشید با سپردن مراحل ثبت برند و ثبت شرکت به کارشناسان با تجربه ی ما در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.