مقالات

ثبت اختراع غذایی

برای ثبت اختراع غذایی میتوانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید.

ثبت اختراع غذایی میتواند به بهترین شکل ممکن به نحو احسنت انجام پذیرد یک نمونه از این اختراعات میتواند کنترل دمای مواد غذایی با یک سنسور قابل خوردن باشد این اختراع برای محصولات غذایی است که به مکان های دور صادر میشود مثل ماهی هایی که در دریای ژاپن صید می شوند و باید راه درازی را طی کنند تا به اروپا برسند.

چگونه ميتوان متوجه شد كه اختراعيقبلاً توسط شخص ديگر به ثبت نرسيده است؟

اطلاعاتي كه در داخل پورتال سازمان هست همانعنواني است كه مخترع به اختراع خود ميدهد وتوسط كارشناس وارد سيستم ميشود، يعني چنانچهاختراع مشابهي وارد شود كارشناس، اختراع مورد نظر را در سيستم جست وجو ميكند.

سپس در صورت يكه اختراعات مشابه در بانكاطلاعات مشاهده كند به متقاضياعلام و آن را رد میکند.

پس درصورتي كه متقاضياختراع خود را مشابهاختراعاتسابق بداند اختراع وي مطابق بنده ماده 4 قانون ثبتاختراعات و علائم تجاري و... مصوب 1386 اخطار ورد اختراع صادر ميشود.

چه مقدار طول ميکشد تا يك اختراع رسماً ثبت شود؟

به طور نسبي است. درصورتي كه مدارك از ابتدا كامل باشد حدود 30 الي 40 روز طول ميكشد تا به مرحله استعلام برسد و تا زماني كه جواب استعلام به اين سازمان داده نشود، عملاً ما كاري نميتوانيم انجام دهيم. كارهاي مربوط به استعلام كه توسط مرجع انجام ميگيرد 1 الي 6 ماه طول ميكشد تا به مرحله تأييد برسد.

در صورتي كه اختراع توسط مرجع استعلام تأييد شود كارشناس مربوطه ابلاغ پذيرش را صادر و به متقاضي اعلام میكند. كه در اين مرحله پرداخت هزينه حق ثبت از طريق سيستم اينترنتي و تشكيل پرونده به صورت حضوري انجام ميگيرد و پس از تشكيل پرونده شماره ثبت به پرونده اختصاص داده ميشود.

و جهت انتشار آگهي به روزنامه رسمي كشور اقدام میشود كه آن هم از طريق مجازي صورت ميگيرد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر تمام تلاش و نیروی خود را دارد تا شما را در ثبت اختراع مواد غذایی به نتیجه مطلوب برساند

ثبت طرح صنعتی بسته بندی محصولات

چرا طرح صنعتی بسته بندی محصولات خود را ثبت نماییم ؟

هرگاه تصمیم بر این گرفتید کهیک طرح جدید یا نوع بسته بندی جدیدی برای محصول خود ارائه دهد، باید آن را ثبت کنید تا از سودجویی سودجویان در امان باشید و این طرح و شکل به نام شما ثبت شده با ثبت آن در بازار رقابت موفق تر خواهید شد زیرا که کسی این اجازه را ندارد تا با طرح و سبک و نوع بسته بندی شما فعالیت کند.

ثبت طرح صنعتی در حوزه ی بسته بندی محصولات و هر زمینه ی دیگر را میتوان اینگونه بیان کرد که در واقع ابتکارات و خلاقیت هایی است که در هویت طرح قابل اجراء باشد.

و شما زحمات خود را بی حاصل ببینید زیرا که آن فرد سودجو حتی میتواند با کیفیتی پایین که در کار شما نیست فعالیت کند و نام و اعتبار شما را در بازار به خطر بیندازد و شما این امکان را نیز دارید که از سودجو شکایت کنید زیرا کهد شما طرح صنعتی خود را ثبت کرده اید.

ولی اگر آن را ثبت نکرده باشید، ثابت کردن این که شما پیش تر از آن، از آن استفاده می کردید و این طرح و ایده شما بوده است دشوار می باشد.

به همین دلیل توصیه می شود کسانیکه کالای جدید یا بسته بندی جدیدی دارند، ابتدا آن طرح را ثبت، سپس اقدام به تولید آن نمایند تا دیگر رقبا و سودجویان نتوانند آن را کپی برداری کنند.

چگونه طرح صنعتی بسته بندی محصولات خود را ثبت کنیم ؟

اگر می خواهید طرح صنعتی را پیش ببرید میتوانید آن را به اسم شخص ثبت کنید یا به اسم شرکت.و بعد از آن با تهیه و در دست داشتن مدارک مربوطه به موسسه ی با سابقه و با تجربه ی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید

مدارک ثبت طرح صنعتی حقیقی یا شخصی :

فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شخص

اصل جواز کسب یا جواز تأسیس

کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن

نمونه ای از طرح

مدارک ثبت طرح صنعتی حقوقی یا شرکتی:

مدارک ثبتی شرکت

مدارک شناسایی کسانی که در شرکت حق امضا دارند

اصل جواز کسب یا جواز تأسیس

کارت بازرگانی ( در صورت لاتین بودن )

نمونه طرح

مراحل ثبت طرح صنعتی

با توجه به پیچیده و زمان بر بودن مراحل ثبت طرح صنعتی میتوانید به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و مراحل تخصصی ثبت طرح صنعتی خود را به ما بسپارید ما نیز میتوانیم با صداقت و پشتکاری قوی شما را از مراحل ثبت طرح صنعتی آگاه سازیم و همچنین مراحل ثبت طرح صنعتی را به نحو احسنت در زمانی کوتاه و هزینه ای مناسب به پایان رسانیم

از منحصر به فرد ترین ویژگی های موسسه ی حقوقی تکسفیر صداقت در کار و مشاوره ای دقیق و حرفه ای و جلب رضایت مشتری است.

اخذ رتبه انفورماتیک

شرکت انفورماتیک، شرکتی است که در حوزه انفورماتیک فعالیت دارد و به طور قانونی ثبت شده است. رتبه انفورماتیک، شرکتهای فعال در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را در زمینه های سطح کیفی بررسی میکند. رتبه انفورماتیک از ۱تا ۷طبقه بندی میشود و 1 بالاترین رتبه و 7 پایین ترین رتبه است.

برای اخذ رتبه انفورماتیک باید به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری یا شورای عالی انفورماتیک کشور مراجعه کرد.

با توجه به پیچیدگی و تخصصی بودن مراحل اخذ رتبه بندی میتوانید مراحل اخذ رتبه خود را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید و در زمان و هزینه ی خود صرفه جویی کنید.

شما میتوانید با توجه به میزان حقوق و دستمزد پرداختی شرکت ها به کارکنان ، درآمد مشمول بر مالیات ، رضایت مشتریان در انجام پروژه های قبلی نسبت به اخذ رتبه ی شرکت انفورماتیک خود اقدام کنید.

رتبه بندی شرکت های انفورماتیک در شاخه و رشته های زیر صورت میپذیرد:

1)فعالیت در زمینهارائه و پشتیبانی سخت‌افزاری Mainframe

2)فعالیت در زمینه تولید و ارائه رایانه‌های غیرMainframe

3)فعالیت در زمینهتولید و ارائه دستگاه‌های جانبی

4)فعالیت در زمینهتولید و ارائه قطعات و ملزومات

5)فعالیت در زمینهتولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای سفارش مشتری

6)فعالیت در زمینهارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و نرم افزارهای حامل محتوا

7)فعالیت در زمینهارائه و پشتیبانی نرم‌افزارهای پایه، سیستم و ابزارها

8)فعالیت در زمینهخدمات شبکه‌های اطلاع رسانی Providers

9)فعالیت در زمینهشبکه داده‌های رایانه ای و مخابراتی

10)فعالیت در زمینهامنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات

11)فعالیت در زمینهمشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های انفورماتیکی

12)فعالیت در زمینهآموزش و پژوهش

13)فعالیت در زمینهخدمات پشتیبانی

14)فعالیت در زمینهسیستم‌های ویژه

15)فعالیت در زمینهسیستم های اتوماسیون صنعتی

برای انجام مراحل تخصصی و پیچیده ی اخذ رتبه بندی شرکت خود به موسسه ی تکسفیر که با سابقه و با تجربه خود سالها توانسته است به موفقیت دست یابد مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را به ما بسپارید

مراحل اخذ رتبه انفورماتیک

1)در ابتدایی ترین مرحله برای اخذ رتبه باید برای دریافت شناسه کاربری و گذر واژه وارد سامانه

http://sajat.mporg.ir شوید. در این مرحله باید شما باید مدارکی مانند اسکن روزنامه رسمی تاسیس ،اسکن روزنامه رسمی تغییر نام شرکت یا روزنامه رسمی تغییر نوع شرکت (در صورت وجود تغییرات در نام یا نوع شرکت)را بارگذاری کنید.

2) باید به سامانه ذکر شده مراجعه کنید و به ورود به سیستم با استفاده از گذرواژه دوم اقدام کنید . در این مرحله باید اطلاعات عمومی ، سهامداران و هیات مدیره و پرسنل ، خود اظهاری و پرسشنامه و بارگذاری مجوزهای تولید و قراردادها را درج کنید . و باید همزمان با ارجاع پرونده الکترونیکی به دبیرخانه شورا ، مدارک فیزیکی را به آدرس دبیرخانه نیز ارسال کنید.

3)مدارک مورد نیاز الکترونیکی جهت بارگذاری در سامانه :

۱- فایل اسکن شده ای از روزنامه رسمی تأسیس شرکت

۲-فایل اسکن شده ای از روزنامه رسمی تغییر موضوع فعالیت شرکت

۳- فایل اسکن شده ای از روزنامه رسمی تغییر نام شرکت

۴- فایل اسکن شده ای از روزنامه رسمی تغییر مدیرعامل شرکت

۵- فایل اسکن شده ای از مدارک تحصیلی ، صفحه اول شناسنامه ، تصویر پشت و رو ،کارت ملی ، برای آقایان کارت پایان خدمت مدیرعامل ، یک قطعه عکس که توسط مدیر عامل برابر اصل شده باشد که با مهر شرکت مهر شده باشد

6- فایل اسکن شده ای از سه لیست بیمه اخیر شرکت(شامل دو کارشناس ، مدیر عامل )

7- فایل اسکن شده ای از فیش‌ های پرداختی سه لیست اخیر بیمه مذکور که دو کارشناس و مدیر عامل در آن درج شده باشد.

مدارک برای اخذ رتبه انفورماتیک

*تهیه مدارک شناسایی ، مدارک تحصیلی و عکس پرسنلی مدیرعامل

*تهیه لیست بیمه 2 سال اخیر مربوط به مدیرعامل و کارشناسان و لیست بیمه یک سال اخیر سایر پرسنل

*تهیه روزنامه تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات شرکت

*تهیه اظهارنامه مالیاتی 2 سال اخیر شرکت

*تهیه برگ قطعی عملکرد مالیاتی شرکت در 2 سال اخیر

*تهیه تعهدنامه مبنی بر رعایت مقررات قید شده در سر برگ شرکت. مدیرعامل باید تعهدنامه را مهر و امضا کند.

*درخواست کتبی مبنی بر اخذ رتبه­بندی انفورماتیک. مدیرعامل باید درخواست را مهر و امضا کند.

* ارائه تعهدنامه مبنی بر تحویل روزنامه تغییر موضوع فعالیت اگر به حکم دبیرخانه شورا ، شرکت ملزم به تغییر موضوع فعالیت باشد

*شرکت تازه تاسیس یا شرکتی که به تازگی کارشناس خود را تغییر داده اند ملزم به ارائه تعهدنامه مبنی بر تحویل لیست بیمه ماه های بعد نیز هستند.

*برچسب آدرس شرکت که باید شامل نشانی دقیق و کد پستی شرکت باشد.

*کپی جدیدترین اساسنامه شرکت

شرایط اخذ رتبه انفورماتیک

مدیرعامل شرکت باید حداقل دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های کامپیوتری یا مهندسی در رشته های عمران، مکانیک، صنایع، شیمی و برق یا علوم پایه فیزیک، آمار یا ریاضی باشد. اگر مدرک تحصیلی وی دیپلم یا فوق دیپلم باشد ملزم به ارائه مدارک مبتنی بر سابقه کار در امور کامپیوتری است. تمام وقت بودن مدیر عامل نیز ضروری است.

قید موضوع فعالیت شرکت در زمینه ی انفورماتیک در اساسنامه شرکت الزامی است.

باید حتما اظهارنامه مالیاتی سال قبل را تحویل داده باشند.

موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر با سالها تجربه در زمینه رتبه بندی شرکت و فعالیت در زمینه خرید و فروش شرکت شما را به موفقیت و کسب رضایت میرساند و تمام تلاش و نیروی خود را دارد تا با صداقت تمام و به نحو احسنت کار شما را پیش ببرد

رتبه بندی پیمانکاری

با توجه به تخصصی بودن و مراحل پیچیده و گسترده ی اخذ رتبه بندی میتوانید مراحل اخذ رتبه بندی را به کارشناسان با تجربه ی ما بسپارید با اخذ رتبه بندی در پروژه های بزرگ شرکت میکنید در ابتدا باید مفاهیم رتبه بندی را شرح دهیم در واقع رتبه بندی معیاری است که صلاحیت بر اساس استانداردهایی را تعیین میکند.

و همچنین رتبه بندی پیمانکاری برای شرکتها، به بررسی میزان توانایی شرکت ها بر اساس نفرات و سوابق آن ها و تجربه ی کاری و توان مالی میپردازد.

مجوز از سازمان غذا و دارو

مجوز های سازمان غذا و دارو به چند دسته کلی تقسیم میشود از جمله این مجوز ها می توان به پروانه بهره برداری بهداشت ، سیب سلامت ، شناسه ی نظارت کارگاه ، موافقت نامه اصولی بهداشتی ، پروانه های ساخت بهداشتی میتوان اشاره نمود.

پیش ثبت نام ارزش افزوده

اولین و مهمترین وظیفه یک فعال اقتصادی پس از احراز شرایط مشمولیت در نظام مالیات بر ارزش افزوده ، ثبت نام میباشد ابتدا باید وارد سایتWWW.evat.ir شوید.

ثبت برند و لوگو تجاری - 4.0 امتیاز از 5 بر اساس 1 رای

ثبت برند و لوگو تجاری

برای ثبت برند و لوگو تجاری در کرج و شهرستانها میتوانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و مراحل ثبت برند و لوگو تجاری را به ما بسپارید شما میتوانید صفرتا صد مراحل را به ما بسپارید و با توجه به دشواری ها ی مراحل ثبت برند و لوگو تجاری و وقتگیر بودن آن میتوانید مراحل را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنیدثبت برند

چه مدارکی برای ثبت برند لازم است؟

اگر به دنبال ثبت برند خود هستید باید در ابتدای امر جویا باشید که چه مدارکی برای ثبت برند لازم است؟ برای دریافت این موضوع که شما چه مداری را احتیاج دارید میتوانید با مراجعه به دفتر مرکزی ما در کرج مشاوره ای حرفه ای و دقیقی را از کارشناسان باسابقه دریافت کنید

چگونه ثبت برند را انجام دهیم

برای گرفتناطلاعات در زمینه های ثبت برند در کرج با موسسه ی حقوقی تکسفیر در تماس باشید و کلیه ی اطلاعات را در مقوله های متنوع در حوزه ی مدارک ثبت برند در کرج ، خرج ثبت برند در کرج ، مدت زمان لازم برای ثبت برند در کرج کسب کنید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image