ثبت شرکت تبلیغاتی

این روزها بیشتر کارآفرینان خدمات بازاریابی را به بسیاری از مشاغل ارائه می دهند و بیشتر شرکت ها کار خود را برون سپاری می کنند. بنابراین در اینجا مراحل کامل ثبت شرکت بازاریابی در ایران را مرحله به مرحله به شما توضیح می دهیم.

ما این فرآیند را به مراحل ساده تقسیم کرده ‌ایم و اسناد و تاییدیه‌های مختلف مورد نیاز برای ثبت شرکت تبلیغاتی شما را فهرست کرده‌ایم. ثبت شرکت به طور کلی یک فرآیند 3 مرحله‌ای است. اگر روش صحیح را دنبال کنید و زمان را تلف نکنید، می توانید ظرف 14 روز کاری گواهی ثبت را دریافت کنید. اما همیشه برای یک انتظار طولانی ‌تر آماده باشید، به‌ویژه اگر اداره ثبت شرکت ‌ها در آن زمان سرشان شلوغ باشد یا نام شرکت پیشنهادی شما در اولین تلاش رد شود.

شرکت های تبلیغاتی به شرکت هایی اطلاق می شود که در راستای تشکیل، طراحی و اجرایی کردن انواع تبلیغات با هدف ارزش دهی به محصولات و خدمات سایر شرکت ها و موسسات و ارگان ها و پیام رسانی و اطلاع دهی به مشتریان و متقاضیان محصولات و خدمات ایجاد می گردند.

یک شرکت تبلیغاتی می تواند استراتژی های بازاریابی و برندینگ و فروش های فوق العاده را برای مشتری خود طراحی کند. این نوع شرکت برای تولید انواع تبلیغات از جمله تبلیغات تلویزیونی، تبلیغاتی رادیویی، تبلیغات آنلاین، تبلیغات موبایلی و یا ترکیبی از استراتژی های فعالیت دارند.

در این مقاله با نحوه راه اندازی و ثبت شرکت تبلیغاتی در ایران آشنا می شوید. اطلاعات دقیقی در مورد کسب و کار، بازار، سرمایه گذاری، مجوز و ثبت نام، ریسک رقابت، بازاریابی و درآمد پیدا کنید.

ثبت شرکتهای تبلیغاتی

ایده‌ های شرکت های تبلیغاتی و دانش آن‌ ها در مورد قوانین را تجزیه و تحلیل کرده ‌ایم، بنابراین می ‌خواهیم برخی از نکات مهمی را که برای ایجاد شرکت های تبلیغاتی برای شما مفید است، به اشتراک بگذاریم.

همیشه ثبت شرکت را به عنوان اولین پایه کسب و کار خود انتخاب کنید، زیرا یک حق و حقوق قانونی قوی برای شما فراهم می کند و همچنین برای سرمایه گذاری راحت خواهید بود.

در حین ثبت شرکت تبلیغاتی، همیشه قراردادهای سهامداری با سهامداران موجود داشته باشید. این به شما کمک می کند تا شرایط را با وضوح بیشتری بیان کنید و از شما در برابر هرگونه نیت مخرب و انجام اشتباه دیگران محافظت می کند.

شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی خدماتی را در زمینه تبلیغات، رسانه و کمپین های آگاهی رسانی ارائه می دهند.

شرکت های تبلیغاتی نیز همچون سایر انواع شرکت ها باید ثبت شوند. در این خصوص متقاضیان ثبت شرکت های تبلیغاتی می توانند به اداره ثبت شرکت ها مراجعه و در مورد نحوه ثبت مشاوره و راهنمایی لازم را دریافت کنند.

مزایای ثبت شرکت تبلیغاتی

مزایای ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی مزایای زیادی برای کارآفرینان به ارمغان می آورد که در ادامه آن ها را نام برده ایم.

ثبت شرکت به تولید سرمایه کمک می کند. سرمایه پولی است که برای تولید کالا و خدمات لازم است. هنگامی که یک شرکت ثبت می شود، قابل اعتمادتر در نظر گرفته می شود. از این رو بدست آوردن سرمایه آسان خواهد بود.

ثبت شرکت امکان تأمین منابع مالی به شکل سهام را فراهم می کند. علاوه بر این، اگر وجوه از سهام عمومی به جای گروه خصوصی تامین شود، شرکت باید شرایط یک شرکت سهامی عام را داشته باشد و در بورس اوراق بهادار شناخته شده پذیرفته شود. از این رو ثبت شرکت تبلیغاتی، راه آسان برای تشکیل و ادغام سرمایه را ترویج می کند.

یک شرکت یک شخصیت حقوقی جداگانه برای ذینفعان زیر دارد:

 • مروجین: افرادی که راه اندازی شرکت را آغاز کردند.
 • مدیران: افرادی که شرکت را کنترل می کنند و تجارت آن را مدیریت می کنند
 • سهامداران: افرادی که مالک شرکت هستند

ویژگی های ثبت شرکت عبارتند از:

 • شرکت می تواند خرید، فروش و مالکیت ملک داشته باشد.
 • شرکت می تواند به نام خود شکایت کند و مورد شکایت قرار گیرد

در گذشته نه چندان دور، قانون شرکت‌ها در سال 2013 اجازه راه‌اندازی دسته جدیدی از شرکت ‌ها را داده است که به عنوان یک شرکت یک نفره شناخته می‌شوند. این ساختار مزیت «شخصیت مجزا» را برای یک فرد فراهم کرده است که تحت شکل مالکیت انفرادی سابق در دسترس نبود. با توجه به این تغییر، مالک انحصاری نیز از مسئولیت محدود برخوردار است.

همچنین دریافت وام تجاری یا افتتاح حساب آسان تر می شود. مزیت دیگر ثبت شرکت این است که به شرکت اجازه می دهد یک حساب بانکی شرکتی ایجاد کند و برای یک وام بانکی ساده درخواست دهد. حساب بانکی شرکت یکی از با ارزش ترین دارایی های یک شرکت است که با ارائه مدارک واضح ثبت شرکت قابل اثبات است. مزیت دیگر ثبت کسب و کار این است که به عنوان یک شرکت بورسی، ممکن است به راحتی از وام دهندگان و سرمایه گذاران وام دریافت کنید.

ثبت یک شرکت امتیازات قانونی یا به رسمیت شناختن را در یک کشور اعطا می کند و وجود شرکت را مستقل از سهامدارانش تثبیت می کند. شرکت هایی که به صورت قانونی ثبت شده اند در دنیای شرکت ها اولویت دارند، بنابراین ثبت شرکت شما می تواند به شما در گسترش بازار و گسترش تجارت خود کمک کند.


ثبت شرکت تبلیغاتی با مسئولیت محدود

 اعضا از نظر قانونی موظف به پرداخت تنها تا میزان مسئولیت و بدهی خود هستند. در مورد شرکت محدود به سهام، مالکان و کارکنان محدود به مبلغی هستند که در سهام آنها پرداخت نشده است. در حالی که در شرکتی که با ضمانت محدود شده است، مسئولیت فقط مبلغی است که اعضا بر آن توافق کرده اند.

در حال حاضر، همانطور که بیشتر در مورد شرکت های نزدیک (شرکت های خصوصی) مشاهده می شود، یک عضو نمی توانست مسئولیت خود را انجام دهد. در چنین حالتی از وی خواسته می شود که در زمان انحلال شرکت، حقوق خود را تسویه کند. این یک انگیزه برای اعضا است زیرا مسئولیت آنها بر خلاف شرکت انفرادی یا مشارکت محدود است.

با ثبت شرکت از قابلیت انتقال راحت سهام استفاده کنید!

 سهام برابر با اموال منقول در نظر گرفته می شود و از این رو به راحتی از شخصی به شخص دیگر قابل انتقال است. این جنبه نقدینگی را برای سهامداران فراهم می کند. اعضا در موقعیتی هستند که هر زمان که بخواهند سهام را نقد کنند. در شرکت سهامی عام، سهام می تواند آزادانه منتقل شود. در حالی که در شرکت سهامی خاص، نقل و انتقال سهام به دلیل نزدیک بودن، مکرر نیست، اما بلامانع است.

برای ثبت موضوع نامه شرکت های تبلیغاتی نیاز به مجوز همراه با شماره مجوز می باشد که در زیر شرایط گرفتن مجوز آورده می شود:

شرایط اخذ مجوز برای شرکت تبلیغاتی

راه اندازی شرکت تبلیغاتی خود در ایران می تواند یک ایده کسب و کار کوچک بسیار مفید و بسیار موفق باشد. ثبت نام، افتتاح، پرسنل، مکان، بازاریابی و راه اندازی شرکت تبلیغاتی شما مستلزم کار و تعهد زیادی است، اما با آمادگی مناسب، مطمئنا می توانید این کار را در این زمینه به راحتی انجام دهید.

آژانس تبلیغاتی شرکتی است که تمام بار بازاریابی محصولات را بر عهده می گیرد و بر اساس آن به مشتری مناسب می رسد. همچنین با ایجاد رویکردی خلاقانه و جذاب برای مشتری، شرکت را در تبلیغات محصولات خود ارتقا می دهد.

شرکت های بزرگ و کوچک تبلیغاتی را برای دستیابی به مشتریان منتخب استخدام کرده اند. برخی از شرکت ها تمام مراحل کمپین های تبلیغاتی، تحقیقات بازار و بازاریابی را برای ایجاد برند و توسعه استراتژی هایی برای جذب محصول در بازار انجام می دهند. شرکت خلاق همچنین تبلیغات چشم نوازی را برای رسانه های مربوطه ایجاد می کند.

با توجه به اینکه دریافت مجوز برای شرکت های تبلیغاتی ضرورت دارد، شرایط اخذ آن به صورت زیر می باشد:

 • متقاضیان دریافت مجوز شرکت تبلیغاتی ابتدا باید به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل سکونت یک تقاضانامه را ارائه دهند که در آن امضای صاحب امتیاز و معرفی مدیر مسئول قید شده باشد.
 • ارائه عکس ۴*۳چهار قطعه از مدیر مسئول و صاحب امتیاز شرکت ضرورت دارد.
 • ارائه کپی مدرک تحصیلی مدیر مسئول و صاحب امتیاز شرکت و ارائه آن به اداره کل فرهنگ ضرورت دارد.
 • سایر مدارکی که باید به ادار کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شود، عبارتند از: تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دایم و ارائه اصل آن و گواهی عدم سوء سابقه کیفری با معرفی اداره کل.
 • برای دریافت مجوز شرکت تبلیغاتی دریافت تاییدیه اماکن نیروی انتظامی با معرفی اداره کل استان ضرورت دارد.

این شرکت ها معمولا به صورت دو نوع سهامی خاص و مسئولیت محدود ثبت می شوندکه در ادامه شرایط ثبت آن به اختصار بیان می گردد:

شرایط ثبت شرکت تبلیغاتی (سهامی خاص)

 • حداقل دارای 3 فرد که عضو هیئت مدیره باشند و 2 فرد بازرس (بازرسان نباید جزو اعضای هیئت مدیره محسوب شوند) و علاوه بر آن یک شخص به عنوان منشی جلسه حضور داشته باشد.

 •  حداقل مقدار و میزان سرمایه مورد نیاز و ضروری باید یک میلیون ریال باشد.

 •  انجام فرآیند ثبت تقریبا به مدت 20 روز کاری طول می کشد.

 • حداقل به میزان 35 درصد سرمایه باید به نام شرکت و نزد بانک پرداخت شود.

مدارک ضروری برای ثبت شرکت تبلیغاتی ( سهامی خاص)

 •  کپی شناسنامه و همچنین کارت ملی (برابر اصل باشد)
 • گواهی اصل عدم و نبود سوء پیشینهامضای اقرار نامه
 •  کپی برابر اصل شده مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت

شرایط و ضوابط ثبت شرکت تبلیغاتی ( با مسئولیت محدود)

 •  حداقل باید دارای 2 عضو/ شخص باشد.
 •  داشتن حداقل یک میلیون ریال سرمایه اولیه ضروری است.
 •  تعهد و یا پرداخت سرمایه کل

 انجام پروسه ثبت شرکت بستگی به کارشناسی ارجاع شده توسط اداره ثبت شرکت ها دارد که در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک و بدون اشکال بودن کار بین یک هفته تا بیست روز می باشد.

مزایای ثبت شرکت مسئولیت محدود

 • اگر شرکت به دلیل فعالیت عادی تجاری دچار مشکل مالی شود، دارایی های شخصی سهامداران در معرض خطر توقیف طلبکاران نخواهد بود.
 • حداقل تعداد سهامدارانی که برای شروع کسب و کار نیاز دارند.
 • حتی در صورت فوت یکی از مالکان، تجارت ادامه خواهد داشت.
 • می توان سرمایه بیشتری را افزایش داد زیرا حداکثر تعداد سهامداران مجاز 50 نفر است.
 • دامنه گسترش به دلیل سهولت جذب سرمایه از موسسات مالی و مزیت مسئولیت محدود بیشتر است.
 • سرمایه گذاری هر فرد مشخص است.
 • قابلیت انتقال آسان مالکیت سهام
 • چارچوب قانونی روشن و مناسب برای قابلیت انتقال سود (سهام)
 • جانشینی دائمی
 • آسان برای جمع آوری سرمایه
 • مسئولیت پذیری و مسئولیت محدود
 • تهیه و حسابرسی حسابها
 • ارتقاء وضعیت کسب و کار
 • ادغام جایگاهی بالاتر از شراکت و مالکیت در سلسله مراتب سازمانی می دهد.
 • اعتبار ایجاد کنید
 • چارچوب حقوقی و سازمانی فشرده

شرکت تبلیغاتی با مسئولیت محدود امتیاز مسئولیت محدود را به اعضای خود حداکثر تا سقف سرمایه گذاری یا سهم آنها در واحد تجاری یا تعهد شده توسط آنها در صورت انحلال می دهد. بدهی های شرکت بدهی این شخص حقوقی(شرکت) است و نه افرادی که شرکت را اداره می کنند یا سهام آن را دارند. اموال شخصی سهامداران را نمی توان برای بازیابی بدهی ها ضمیمه کرد.

شرکت با مسئولیت محدود بدان معناست که اگر شرکتی در مرحله انحلال قرار گیرد، افرادی که مالک شرکت هستند تنها ملزم به پرداخت مبلغی هستند که قبلا پرداخت کرده اند یا برای تسویه بدهی آن موافقت کرده اند. مسئولیت محدود از صاحبان شرکت (اعضای آن) در صورت شکست شرکت محافظت می کند.

همچنین داشتن یک کسب و کار ثبت شده به هر کسب و کاری اعتبار بیشتری در بین مشتریان بالقوه، فروشندگان، شرکا و کارمندان می بخشد.

مدارک ضروری برای ثبت شرکت تبلیغاتی تحت عنوان مسئولیت محدود

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه و همچنین کارت ملی
 • گواهی اصل عدم سوء پیشینه
 • امضای اقرار نامه

تصورات غلط در مورد ثبت شرکت

تصورات غلط در مورد ثبت شرکت 

ثبت شرکت به معنای عدم مسئولیت شخصی است. اگرچه مفهوم شخصیت حقوقی جداگانه وجود دارد، اما مالکان را به طور کامل از مسئولیت مبرا نمی کند. به عنوان مثال، مالک ممکن است با امضای نام خود اجازه معامله برای شرکت را داده باشد، یا وامی را به نام خود تضمین کند یا مرتکب تقلب شود. در چنین مواردی شخصا مسئول خواهد بود.

مدارک غیرقابل حل برای انطباق

خیلی اوقات، مردم از بار پرونده و اسنادی که همراه با ثبت یک شرکت می آید می ترسند. اما روند ادغام ساده شده است و با راهنمایی کارشناسان مناسب می توان کار را به سرعت و به درستی تکمیل کرد.

شرکت ها با نرخ بالاتری مالیات می گیرند

یک تصور اشتباه رایج که در ذهن مردم وجود دارد این است که اگر کسب و کار به شکل دیگری مانند مشارکت یا مسئولیت محدود راه اندازی شود، بدهی مالیاتی را کاهش می دهد. اینطور نیست زیرا چه یک شرکت مشارکتی باشد یا یک شرکت، همه آنها با نرخ مشخص مشمول مالیات هستند. در واقع، برای شرکت های خاصی که گردش مالی کمتر از حد تعیین شده دارند، باید مالیات بر درآمد را با نرخ کمتری بپردازند.

هزینه های گزاف

با ظهور محیط رقابتی، هزینه های پرداخت شده توسط متخصصان به طور قابل توجهی کاهش یافته است. خدمات مختلف ثبت برند آنلاین آن را بدون دردسر و مقرون به صرفه برای مشتریان می کند. قانون مالیات بر درآمد همچنین مزیتی را برای استهلاک مخارج قبل از تشکیل شرکت با اجازه کسر مبلغی معادل یک پنجم هزینه برای هر یک از پنج سال متوالی قبل فراهم می کند.

معیار حداقل گردش مالی

یک شرکت درست مانند هر شکل دیگری از سازمان تجاری است که می توان آن را از صفر شروع کرد و هیچ معیاری برای حداقل گردش مالی برای ادغام کسب و کار به عنوان یک شرکت وجود ندارد.

 

ثبت شرکت «تکسفیر» یاری رسان شما در زمینه ثبت شرکت مورد نظرتان می باشد. با ما در تماس باشید

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت، ثبت برند، ث، کد اقتصادی، اخذ کد اقتصادی همراه شماست شما میتوانید مراحل ثبت شرکت را به ما بسپارید.

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.