ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت  سهامی خاص دارای مراحل مختلفی می باشد که در زیر به اختصار به توضیح مراحل مختلف آن توسط موسسه حقوقی تکسفیر می پردازیم.

همان طور که عنوان شد ثبت شرکت یکی از مهم ترین اقدامات برای شرکت ها می باشد ، ثبت شرکت و دریافت تمامی امتیازات بعد از آن می تواند راه رسیدن به اهدافتان را تسریع ببخشد و علاوه بر تمامی مزایایی که به همراه دارد می تواند در رونق کسب و کار شما تاثیر به سزایی بگذارد.

البته ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت نیازمند مراحل و موارد گوناگونی خواهد بود که در مدارک مورد نیاز و زمان بندی برای ثبت نهایی تاثیر به سزایی خواهد داشت . از این جهت است که نوع شرکت در هزینه و حتی نحوه ی ثبت شرکت دخیل خواهد بود .

یکی از انواع شرکت ها شرکت های سهامی خاص هستند.

در واقع شرکتی عنوان سهامی خاص را به دنبال دارد که سرمایه ی آن از طریق موسسان آن تامین می گردد، و کلیه سرمایه آن به سهام تبدیل می شود.

به طور کلی شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه آن در موقع تأسیس منحصراً به وسیله مؤسسین تأمین می شود .شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی محسوب می شود که می تواند امور بازرگانی را هم انجام ندهد .

ثبت شرکت سهامی خاص

 

نکات ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص از پر طرفدار ترین و پر کاربردترین نوع شرکتهاست.

در شرکت های از نوع سهامی خاص سرمایه به سهام تقسیم میشود. هر شریک در برابر بدهی ها و سود ها با توجه به مبلغ اسمی آنهاست.

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید تعداد شرکا را حداقل ۲نفر در نظر بگیرید که عنوان هیئت مدیره را داشته باشند و یک عضو را سهامدار قرار دهید و همچنین ۲نفر را به عنوان بازرس در نظر بگیرید دقت داشته باشید که بازرسین را از بین عضای خانواده ها و دارای یک فامیلی یکسان انتخاب نکنید.

در شرکت سهامی خاص باید کلیه ی اعضای هیئت مدیره حداقل یک سهم در شرکت داشته باشند.

سرمایه ای که باید برای شرکت سهامی خاص در نظر بگیرید حداقل صد هزار تومان است که ۳۵درصد از این سهم را پرداخت کنید و به حساب شرکت واریز نمایید البته پس از مدتی میتوانید این مبلغ را برداشت کنید.

نام شرکت سهامی خاص

برای انتخاب نام باید دقت داشته باشید که نام انتخابی شما بسیار خاص و به روز باشد تا با نام شرکت های به ثبت رسیده تشابه نخورد و شما باید 5 نام سه سیلابی را انتخاب کنید و برای کارشناسان بفرستید همچنین میتوانید از کارشناسان ثبت شرکت ما در این زمینه مشاوره بگیرید تا نام هایی را بفرستید که احتمال قبولی آنها بالا باشد.

حوزه فعالیت شرکت سهامی خاص

فعالیت شرکت سهامی خاص در زمینه های تجاری و بازرگانی است و موسسه ی حقوقی تکسفیر میتواند شرکت سهامی خاص را برای شما در هر صنف کاری و در هر شهری برای شما به ثبت برساند.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

مزایای ثبت شرکت سهامی خاص

۱- نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص به راحتی انجام میشود زیرا که در این نوع شرکت ها سرمایه شرکت ها به سهام تبدیل میشود.

۲-مسئولیت ها در این نوع شرکت ها عادلانه است زیرا که هر سهامدار تنها به مقدار سهم خود در شرکت مسئولیت در قبال زیان ها را دارد.

3- در شرکت سهامی خاص این سهامداران شرکت هستند که اعضای هیئت مدیره ها را انتخاب میکنند.

۴- در شرکت های از نوع سهامی خاص تقسیم سرمایه ها به سهام است که از مزایای این امر این است که هر فرد به میزان توانایی مالی خود سهام خریداری میکند. به این ترتیب سرمایه­های کوچک روی هم قرار میگیرند و زمینه ساز راه اندازی امور تجاری میشوند.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص بسیار تخصصی و بسیار نکته دار است که باید برای انجام صحیح انجام دادن آنها دقت کافی را داشته باشید و با ضرافت تمام این مراحل را طی کنید.

ابتدا باید در سامانه الکترونیکی اداره ثبت شرکت­ها ثبت نام کنید.

مدارک درخواستی در این زمینه را ابتدا تهیه کرده و سپس به اداره ثبت شرکت­ها تحویل دهید.

ثبت شرکت سهامی خاص هزینه هایی دارد که باید آنها را پرداخت کنید تا مراحل به درستی طی شوند.

همچنین باید هزینه های مربوط به انتشار آگهی ثبت شرکت سهامی خاص را در روزنامه رسمی کشور پرداخت کنید.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

اساسنامه شرکت سهامی خاص

در اساسنامه شرکت سهامی خاص باید اقدام به پر کردن کلیه ی اطلاعات و تمامی مدراک با دقت بالا و به نحو احسنت انجام دهید.

نام شرکت، موضوع فعالیت شرکتها و انقضای شرکت در آن درج میشود.

مشخص شدن آدرس صحیح دفتر اصلی و مرکزی شرکت و همچنین تعیین شعب شرکت.

مشخص شدن تعداد سهام با نام و بی نام شرکت به طور دقیق و برای هر فرد سهام تعیین و حساب شده باشد .

تعیین تعداد سهام ممتاز، ویژگی­ها و همچنین امتیازات سهام ممتاز.

تعیین میزان مبلغی که برای هر سهام باید پرداخت شده باشد و همچنین نحوه پرداخت الباقی قیمت سهام ها.

طریقه ی نقل و انتقال سهم­ های بانام.

تغییر سرمایه شرکت چگونه انجام میشود؟

به دو صورت این امکان را دارید تا سرمایه ی شرکت سهامی خاص را تغییر دهید و افزایش دهید.

1.صدور سهام جدید

2.بالا بردن مبلغ اسمی سهام

هنگامی میتوانید اقدام به افزایش سهام خود کنید که تمامی سهامداران حا=ضر در مجمع عمومی فوق العاده رضایت خود را مبنی بر افزایش سهام و سرمایه شرکت اعلام نمایند.در واقع برای افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص مجمع عمومی فوق العاده صلاحیت این نوع تصمیم گیری را برای اعضای هیئت رئیسه دارا می باشد تا اقدام به افزایش سهام کند.

همان طور که میدانیم برای افزایش سهام شرکت باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهیم و هیات مدیره برای افزایش سرمایه شرکت تصمیم گیری میکند.

در شرکت از نوع سهامی خاص باید افزایش سهام توسط صاحبان سهام صورت گرفته و این کار را با صدور سهم های جدید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردیده و پس از صدور آگهی تغیرات افزایش سرمایه شرکت در روزنامه کثیرالانتشاری مربوط به آن شرکت انتشار می یابد .البته لازم به ذکر است که صدور سهام جدید یکی از طرق افزایش سهام می باشد.

  

تعیین اعضای شرکت:

برای ثبت شرکت سهامی خاص وجود حداقل 5 نفر الزامی می باشد. که از این 5 نفر می بایست 3 نفر را جهت اعضای هیئت مدیره و دو نفر دیگر را به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل النتخاب نمود و همچنین یک نفر به عنوان منشی جلسه معین کرد.

ذکر این نکته ضروری می باشد که از نظر قانون اعضای هیئت مدیره و بازرسین نباید دارای نسبت خانوادگی با یکدیگر داشته باشند به عبارت دیگر بهتر است نام خانوادگی بازرسین با اعضای هیئت مدیره متفاوت باشد.

تعیین میزان سرمایه شرکت و مشخص نمودن میزان سهم الشرکه اعضاء:

پس از انتخاب اعضای هیئت مدیره باید میزان سرمایه اصلی شرکت و همچنین میزان سهم الشرکه اعضاء را نیز با نسبت دقیق معین نمود. سهام شرکت در شرکت های سهامی خاص به سهام بانام عادی تقسیم می گردد که باید میزان سهم هریک از تعضاء به صورت دقیق معین گردد.

ذکر این نکته ضروری است که سهامدار می تواند خارج از اعضای هیئت مدیره باشد. نکته دیگر این است که برای ثبت شرکت سهامی خاص سپرده گذاری حداقل 35 درصد سرمایه شرکت در بانک به نام شرکت ضروری می باشد.

مشخص نمودن موضوع نامه شرکت:

نکته دیگر درثبت شرکت سهامی خاص مشخص نمودن موضوع نامه شرکت می باشد که می تواند اعم از خدماتی ، فنی مهندسی، تاسیساتی، بهداشتی، فرهنگی و بسیاری دیگر از موضوعات مختلف که بر اساس موضوع فعالیت درنظر گرفته شده برای شرکتتان است می باشد. در صورتی که موضوعنامه نیاز به مجوز داشته باشد گرفتن نامه مجوز به همراه شماره از ارگان مربوطه ضروری می باشد. برای مثال برای شرکت سهامی خاص با موضوع حمل و نقل ، گرفتن مجوز از ارگان حمل و نقل درون شهری برون شهری نیاز است.

تعیین نام برای شرکت :

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 5 نام سه سیلابه با توجه به موضوع شرکت خود انتخاب نمایید و به عنوان نام های پیشنهادی خود برای شرکت به اداره ثبت اعلام نمایید که با کارشناسی این اسامی توسط اداره مربوطه و همچنین استعلام از فرهنگستان با تایید نام یکی از نام های پیشنهادی شما موافقت می گردد. تعیین نام شرکت از جمله کارهای تخصصی مجموعه تکسفیر می باشد که کارشناسان ما یاری رسان شما در این موضوع می باشند. باما در تماس باشید.

پس از جمع آوری اطلاعات بالا متقاضی ثبت شرکتکه معمولا بالاترین مقام اجرایی شرکت یا همان مدیرعامل شرکت می باشد باید با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شرکت خود در این سامانه اقدام نماید.

پس از تایید نام شرکت توسط کارشناس اداره ثبت ، متقاضی با پرینت اظهارنامه، اساسنامه، متن صورتجلسه و اساسنامه که خود نسبت به تکمیل آن اقدام نموده است و جمع آوری امضای تمامی اعضاء هیئت مدیره و بازرسین و منشی جلسه زیر تمامی این اوراق، به همراه تمامی مدارک شناسایی اعضا و بازرسین (کپی برابر اصل شده) و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء و بازرسین و همچنین اقرارنامه عدم سوء پیشینه به همراه نامه بانک مبنی بر سپرده گذاری حداقل 35 درصد سرمایه اعلامی و فیش واریزی به نام شرکت به اداره ثبت شرکت های مربوطه ارسال می گردد که پس از آن با تایید کارشناس مربوطه اداره ثبت کار صدور آگهی شده و متقاضی با ارائه مدارک شناسایی و همچنین پیش نویس صدور آگهی بع اداره ثبت شرکتها مراجعه و مدارک شرکت تاسیس شده خود را دریافت می نماید.

شرایط کلی برای ثبت شرکت سهامی خاص

سهام داران این مجموعه باید بیش از سه نفر باشند و تعداد کم تر از 3 نفر مجاز برای ثبت شرکت نمی باشند .

تفاوت شرکت سهامی خاص با شرکت مسئولیت محدود

بسیاری از افراد شرکت سهامی خاص را با مسولیت محدود به اشتباه می گیرند ، شرکت‌های سهامی خاص در تعداد سهام داران آن می باشد ، سهامی خاص با حداقل تعداد سهامداران که 3 نفر می باشند هم قابل تشکیل است و سهام نیز بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال هستند.

و در شرکت از نوع مسئولیت محدود نیازی نیست که سرمایه را به حساب شرکت واریز کنید اما در یک شرکت از نوع سهامی خاص موظف هستید تا ۳۵ درصد از مبلغ سرمایه شرکت را به حساب شرکت پرداخت کنید.

همان طور که مطالعه نمودید روند ثبت شرکت سهامی خاص دارای پیچیدگی های زیادی می باشد که تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد در این زمینه تبحر و تجربه خاصی داشته باشد لذا توصیه می شود ثبت شرکت سهامی خاص را به متخصصین مربوط به این حوزه واگذار نمایید.

کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی تکسفیر یاری رسان شما در ثبت هرچه زودتر شرکت سهامی خاص با موضوع فعالیت مدنظر شما می باشد. با ما در تماس باشید.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند ، ثبت برند در کرج ، کد اقتصادی ، اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.