از مهترین بخشهای شروع کسب و کار انتخاب نام شرکت است.نام شرکت این توانایی را دارد که تاثیر شگرفی بر مشتریان و سرمایه گذاران داشته باشد .براساس اینکه اقتصاد امروزه جهانی به حساب می آید و روابط تجاری به یکدیگر نزدیک شده اند نام شرکت را نیز می توان یک عنصر جهانی دانست.

گاهی با این قضیه رو به رو میشویم که برخی از افراد نامی را برای شرکتشان برمی گزینند که بعدها حتی از بیان کردن آن نام شرمنده خواهند شد و دلیل این انتخاب این است که در آن زمان به دنبال ارزان تمام کردن این راه هستند و حتی یک ساعت نیز به فکر دریافت کردن مشاوره ی برندسازی نبوده اند و اکنون برای اصلاح نام شرکتشان باید چندین برابر هزینه کنند تا آن را تغییر دهند.

10 قانون برای انتخاب نام شرکت

نام شرکت باید منحصر به فرد باشد و این قابلیت را داشته باشد که در یاد بماند

امروزه شاهده به ثبت رسیدن میلیون ها نام شرکت هستیم و در این میان انتخاب نام شرکت که منحصر به فرد باشد و همیشه به روز و جوان و جذاب باشد امری دشوار است زیرا برخی از نام ها در گذر زمان کاربردشان کمتر خواهد شد و استفاده کردن از دسته ای از این نام ها از دسته ای دیگر پیشی خواهد گرفت.

نام شرکت نباید دارای تلفظی عجیب باشد

در انتخاب نام شرکت باید به این موضوع توجه داشته باشید که نامی را برگزینید که دارای تلفظی راحت برای مشتریان باشد.امروزه شاهد این امر هستیم که برخی از کسب و کار های نوپا و استارت آپ ها نام های عجیبی را از حیث متفاوت بودن از رقبای خود برمیگزینند اما هنگامی که مشتری بخواهد آنها را گوگل کند و یا به دیگران معرفی کند دچار مشکل خواهد شد.

نام شرکت باید ساده باشد

انتخاب نام کوتاه برای شرکتتان بهتر است و توجه داشته باشید که از حروف ویژه مانند @ # $ استفاده نکنید و این انتخاب نام شرکت را بین حروف الفبای مد نظرتان به ثمر برسانید.

نام شرکت باید دارای معنا باشد

گاهی شاهد ان هستیم که صاحبان شرکت ها نام هایی را انتخاب میکنند که بی معنا هستند.برای انتخاب لازم است که معنی کلمه ی منتخب را در سایر زبان ها و فرهنگ ها نیز مورد بررسی قرار دهید و پیامد های بین المللی را در نظر بگیرید.

نام شرکت باید حکم سرنخ را داشته باشد.

در انتخاب نام شرکت باید توجه داشته باشید که این نام در مورد کسب و کارتان اطلاعاتی را به همراه داشته باشد و حکم سرنخ را داشته باشد.

اسم منتخبتان قابل ثبت است؟

بسیاری از شرکت ها برای به ثبت رسیدن یک نام ماه ها وقتشان را میگذارند و در نهایت به مشکل بر میخورند که نام انتخابی آنها قبلا به ثبت رسیده است.

پسوند مناسب برای دامنه ی سایت انتخاب شود.

در هنگام انتخاب نام شرکت باید به دامنه ی سایت شرکتتان نیز توجه کنید.اولویت اول .com است یا پسوند کشوری که در آن زندگی میکنید مانند .ir ایران

خودتان را محدود نکنید

نامی را انتخاب کنید که حوزه ی فعالیتشرکتتان را محدود نکند تا به راحتی بتوانید هر محصول یا خدماتی را فارق از زمان و مکان یا دسته ی محصول در شرکت ارائه دهید.

گفتگو با مشتریان

همراه با تعداد محدود از نام های منتخب به نزد مشتریان یا سرمایه گذازان و همکاران خود بروید و از آنها مشورت بخواهید .

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.