هزینه مورد نیاز برای ثبت برند به صورت کلی به چهار دسته تقسیم می شود .

هزینه لازم برای به ثبت رساندن اظهارنامه برند در سامانه مربوطه

در این بخش پس از عضو شدن در سایت اداره مالکیت معنوی باید مدارک مورد نیاز را در سامانه مربوطه بارگذاری کرد و پس از ان اظهارنامه مربوط به ثبت برند را به ثبت رساند . هزینه لازم برای ثبت اظهارنامه برند بر اساس اینکه تعداد طبقات چه قدر است و چه میزان کالایی در آن درج شده است و همچنین اختصاص این برند به اشخاص حقیقی و یا حقوقی متفاوت است .

هزینه اظهارنامه برند در سامانه مربوطه

به عنوان مثال : برای به ثبت رساندن یک طبقه 24 هزار تومان باید هزینه کرد و هر چه تعداد این طبقات بیشتر باشد ، هزینه به همان میزان در اظهارنامه بیشتر می شود . حال در صورتی که متقاضی برای ثبت اظهارنامه برند شخص حقیقی باشد باید همین 24 هزار تومان را هزینه کند ولی اگر متقاضی یک شخص حقوقی باشد باید به میزان دو برابر مبلغ قسمت فوق یعنی 48 هزار تومان هزینه شود .

هزینه لازم برای ثبت هر طبقه اضافی نیز عبارت است از : 20 هزار تومان برای اشخاص حقیقی و 40 هزار تومان برای اشخاص حقوقی

هزینه لازم برای آگهی تقاضای ثبت برند :

زمانی که اظهارنامه مربوطه توسط کاشناسان اداره مالکیت مورد بررسی قرار بگیرد و ثبت آن بلامانع در نظر گرفته شود باید برای ثبت آگهی در روزنامه اقدام کرد که هزینه لازم برای آن از قبیل زیر است :

هزینه آگهی تقاضای ثبت برند

برای چاپ آگهی به صورت معمولی باید مبلغ 154 هزار تومان هزینه شود و در صورتی که تعداد طبقات بالای سه طبقه باشند و شامل علامت رنگی باشد باید 320 هزار تومان هزینه شود .

هزینه لازم برای حق الثبت برند

با گذشت یک ماه از زمان چاپ آگهی در روزنامه باید برای پرداخت حق الثبت از طریق سایت اقدام کرد . هزینه حق الثبت نیز مانند موارد فوق به تعداد طبقات بستگی دارد و هر چه تعداد طبقات و یا کالاها بیشتر باشد هزینه نیز متفاوت خواهد شد .

به صورت کلی هزینه مورد نیاز برای حق الثبت برند های حقیقی و حقوقی به صورت زیر می باشند :

هزینه لازم برای حق الثبت در ازای هر یک طبقه

هزینه حق الثبت طبقه برند

در صورتی که شخص متقاضی یک شخص حقیقی باشد هزینه برابر است با 120 هزار تومان و هزینه لازم برای هر یک طبقه اضافی برای این اشخاص 10 هزار تومان است . در صورتی که شخص متقاضی حقوقی باشد هزینه مورد نیاز عبارت است از : 240 هزار تومان و به ازای طبقه اضافی این اشخاص باید مبلغ 20 هزار تومان پرداخت کنند .

هزینه درج آگهی مربوط به ثبت برند در روزنامه رسمی

هزینه درج آگهی مربوط به ثبت برند در روزنامه رسمی :هزینه درج آگهی مربوط به ثبت برند در روزنامه رسمی

پس از پرداخت شدن حق الثبت ، اشخاص می توانند برای اعلام نهایی به عموم مردم ، نوبت دوم آگهی را چاپ کنند که مبلغ آن مانند مورد اول 154 هزار تومان است .

در صورتی که وکیل دادگستری به عنوان شخص دریافت کننده گواهی ده ساله شما باشد باید مبلغ 200 هزار تومان به عنوان حق التمبر به او پرداخت شود .

 

هزینه مورد نیاز برای تمدید برند ثبت شده در یک دوره 10 ساله چه قدر است ؟

در این خصوص هر کدام از اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی باید مبلغی معادل با هزینه لازم برای ثبت علامت پرداخت کنند .

در صورت تاخیر در تمدید نمودن این دوره نیز هزینه آن به عهده خود آنها خواهد بود .

 

 

 

هزینه ثبت برند

 

یک بازاریابی گستره با ثبت برند امکان میپذیرد.

در صورتی که شرکتی بتواند برند سازی موفقی داشته باشد، می توان برند وی را جزو دارایی های ارزشمند این شرکت به شمار آورد

.با برند خاص، شرکت ها ملزم می شوند که کیفیت محصولاتشان را بالا ببرند تا نام و نشانشان موفق تر و ماندگار تر شود.همین امور شما را در مسیر شغلیتان موفق میکند و همین موفقیت برای شما بسیار مفید است

موسسه ی حقوقی تکسفیر در هزینه های ثبت برند و انجام مراحل ثبت برند شما را یاری میکند

هزینه ثبت برند جهانی

ثبت جهانی برند مترادف است با دو واژه "جهانی سازی" و " تجاری سازی " برند است، ثبت جهانی برند بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی WTO و توافقنامه Trips صورت می گیرد. تا به امروز بیش از 160 کشور جهان موافقتنامه Trips را امضا نموده اند و ایران هنوز این موافقتنامه بین المللی را تایید نکرده است !

هزینه ی ثبت برند جهانی در برابر قرارداد با کشور های مختلف و واردات و صادرات و داشتن یک تبلیغ خوب برای کشور های همسایه بسیار ناچیز است و شما را به هدفتان نزدیک میکند ما میتوانیم مراحل ثبت برند را برای شما به نحو احسنت به پایان برسانیم

هزینه آگهی ثبت برند

 

مدارک ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقیقی چیست؟

 • تهیه ی یک عدد کپی برابر اصل شده ازشناسنامه و كارت ملي
 • تهیه و تحویل مجوز های لازم در حوزه ی تجارت و کسب وکار یا پروانه کسب
 • تهیه ی 12 تا تصوير از برندی که میخواهید ثبت کنید و تهیه ی برگه ای برای درج توضیحات در جهت برند مدنظر و ویژگی ها و همچنین معنی آن در فرهنگ دهخدا
 • همراه داشتن كارت بازرگان
 • وکالتنامه به همراه امضای درج شده بر روی آن

مدارک ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقوقی یا شرکتها چیست؟

 • تهیه ی جواز برای کار ویا پروانه بهره برداری در این زمینه
 • همراه داشتن آگهی تاسیس شركت و روزنامه رسمی شركت
 • کپی برابر با اصل شناسنامه و كارت ملی شرکا و سهامداران حق امضاء در شرکت
 • کپی برابر با اصل از كارت بازرگانی برای شرکت
 • 12 نمونه تصوير از برند مد نظر
 • امضای وکالتنامه

لازمه ثبت برند   چیست؟

در یک تجارت حرفه ای داشتن برند جزء پایه های اصلی آن کسب و کار می باشد. یک کسب و درآمد و شغل معتبر برای افزایش اعتبار خود باید به داشتن یک برند و اسم بازرگانی ماندگار بیندیشد، چون با این عمل هم در ذهن مردم جا گرفته و ماندگار می شود و همچنین در این صورت از به کارگیری آن توسط سودجویان بازداری می کند.

زمانی که ثبت برند اتمام می یابد، برای بازدارندگی از سو ی دیگران باید قواعد و قوانین مربوط به برند را بداند تا نگران نباشد و قانونی پیش رفته و از سواستفاده نکردن از اسم بازرگانی خود مطمئن باشد.

ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی جهت حفظ نام تجاری اختصاصی از سوء استفاده و کپی سایرین بسیار مهم و حتی واجب است. با ثبت برند، خدمات و کالای خویش را از خدمات و کالاهای مشابه می توانید متمایز کنید.

صاحب برند با ثبت آن حق انحصاری پیدا کرده و می تواند از کسانی که خدمات و فرآوری کالای خود را با برند کاملا مثل و گمراه کننده ی برند خود ارائه می دهند شکایت کند و بازدارنده ی این فعالیت شود.

در حالی که اگر برند شما ثبت نشده باشد و دیگر رقبا از برند تجاری شما به عین برند شما و یا مانند برند شما بهره‌گیری نمایند امکان هیچگونه تعقیب قانونی و گلایه وجود نخواهد داشت در واقع ثبت برند تجاری تنها به سود مالک آن نیست بلکه به نفع اقتصاد و حتی مصرف کنندگان هم می باشد.

پس زمانی که برند شخصی به ثبت می رسد شخص نسبت به اشخاصی که برند خویش را به ثبت رساندند اما بدون کاربرد باقیمانده است می توانند به صورت موقت یا همیشه امتیاز کاربرد آن را به شخص ثالث داده و از این روش کسب درآمد کند.

پس ثبت قانونی برند و برند تجاری برای دارندگان آن بسیار واجب و ضروری است و ازخسارتهای مالی و معنوی بازدارندگی می‌نماید برای دریافت اطلاعات در زمینه ی هزینه ثبت برند با ما در ارتباط باشید

نکات مهم در ارتباط با ثبت برند چیست؟

 • ثبت برند الزامی نیست، ولی اگر اجبار دولت باشد ثبت آن اجبار می شود .
 • با ثبت برند به صورت قانونی برند را به نام خود میزنید
 • در صورت اعطای فرمان استفاده از برند ، این فرمان باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد.
 • برندی که به ثبت می رسد حائز استشهاد ثبت برند انحصاری می باشد.مدت اعتبار این استشهاد ثبت برند 10 سال است.
 • بعد از پایان 10 سال می بایست نسبت به تمدید برند خود اقدام کنند، در غیر این‌صورت بعد از گذشت مدت حداکثر 6 ماه انحصار ثبت برند برداشته خواهد شد و سایرین قادر به ثبت آن برند به نام خویش خواهند بود.
 • برای ثبت همهنگام چند برند جداگانه، برای هر کدام باید به صورت جداگانه اظهارنامه تنظیم و به گردانیدن ثبت مالکیت صنعتی تسلیم نمود
 • تغییرات نشانه صاحب برند تنها در صورتی اعتبار و رسمیت خواهد داشت که به ثبت رسیده باشد.

مزایای ثبت برند

 • تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 • شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 • شهرت را به شرکت‌ شما ارمغان میدهد.
 • اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 • جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 • ممکن است دارائی ازرشمند کسب و کار باشند
 • شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.

 

برای اطلاع از هزینه ثبت برند میتوانید با ما در ارتباط باشید

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.