هولدینگ ثبت شرکت تکسفیر آماده ارائه کلیه خدمات خود در زمینه اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ (The design permits assembly) آسانسورمی باشد.

با ما در تماس باشید.

جواز طراحی و مونتاژ( The design permits assembly) به پروانه ای اطلاق می شود که برای شرکت هایی که در زمینه آسانسور فعالیت می نمایند تحت شرایط خاصی صادر می شود.

و مجوز صنعتی ای می باشد که جهت کلیه خدمات و عملیاتی که در زمینه طراحی،محاسبه و تامین قطعات و همچنین نصب و راه اندازی آسانسور و خدمات گارانتی و پس از فروش آن صورت می پذیرد توسط سازمان صنعت و معدن و تجارت و نیز همچنین با هماهنگی سندیکای آسانسور و پله برقی برای متقاضیانی که شرایط لازم را حائز می شوند ،صادر میشود.

واین امر جواز طراحی ومونتاژ به منظور ارتقاء سطح كيفي آسانسورهايي كه در كشور عرضه و به فروش مي رسد،می باشد.

و تحت لقای جواز طراحی و مونتاژ ضوابط ومعيارهاو اصول جديدي براي شركتهاي طراحي و مونتاژ آسانسور، جهت طراحي ، ،محاسبه ،تامين قطعات و مجموعه هاي استاندارد و نصب و راه اندازي و خدمات پس از فروش ( سرويس و نگهداري ) تدوین گردیده است.

اصل ماهیت به وجود آمدن صدور جواز و پروانه طراحی و مونتاژ شرکت های آسانسوری ،شناسایی واحد های پویا ،توانمند وصاحب صلاحیت در عرصه کلیه فعالیت های آسانسوری می باشد.به نحوی که فعالیت این شرکت های دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژآسانسوری باعث ارتقاء سطح کیفیت و ایمنی آسانسورهای نصب شده گردد.

 

زمينه فعاليت شرکت های دارای جواز یا پروانه طراحي ومونتاژ(The design permits assembly) آسانسور:

- فعاليت در زمينه تهیه و فروش آسانسور از طريق طراحي ودیزاین، تامين وتهیه قطعات و مجموعه واقلام و تجهیزات آسانسور، نصب ، راه اندازي و خدمات پس از فروش شامل سرويس و نگهداري با تهيه و ارائه نقشه هاي اجرايي.

پس از تصويب اين دستورالعمل فروش آسانسور فقط توسط شركتهاي داراي پروانه طراحي و مونتاژ آسانسور مجاز مي باشدو سایر افراد حقیقیو حقوقی که دارای مجوز و پروانه طراحی و مونتاژ نیستند مجاز به فروش آسانسور و خدمات بعدی نمی باشند.

- عرضه وارائه آسانسور با رعايت مقررات،ظوابط ومشخصات و استانداردهاي مربوطه كه توسط مراجع ذيصلاح ( سندیکای آسانسوری یا انجمن همگن پله برقی و آسانسور،سازمان صنايع و معادن استان يا موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي استان) اعلام مي گردد.

- انجام بازديد هاو بازرسی های دوره اي از آسانسورهاي فروخته شده و ضمانت و سرويس و نگهداري آنها به مدت حداقل يكسال ( لازم به ذکر می باشد مسئوليت هاي فني و ايمني مرتبط با آسانسورهاي عرضه شده متوجه شرکت های دارای پروانه طراحي و مونتاژ آسانسورمي باشد.(

- امکان سنجی و مديريت اجرايي تامين قطعات و لوازم ومجموعه هاي مختلف آسانسور با رعايت استانداردهاي مربوطه و ظوابط لازمه.

- ارتقاء ،مطالغات دانش پژوه وبهينه سازي و به روز نگهداشتن فن آوريها وتکنولوژی های موجود در صنعت آسانسور.

- کنترل ،شناسايي و معارفه فرآيندها و فن آوريهاي جديد صنعت آسانسور، انطباق و انتقال آنها متناسب با نيازمنديهاي كشوربر اساس استانداردهای موجود.

- تدوین ، تهیه وارائه اطلاعات فني وتخصصی و عمومی در زمينه استفاده بهینه و مطمئن از آسانسور در ساختمانهاي مختلف در تراکم های مختلف از نظر ميزان نيروهاي وارده ناشي از عملكرد آسانسور به سازه، محاسبات ترافيكي ( تعداد ، سرعت ، ظرفيت و سيستم كنترل) و برق مصرفي و ارتقاء پارامترهای مربوطه.

- چک کردن آسانسورهای عرضه شده توسط شركت که بايد داراي بيمه حوادث مسافر و براي كاركنان و پرسنل خود بيمه مسئوليت مدني داشته باشد.

 

شرايط و ضوابط صدور پروانه طراحي و مونتاژ شرکت های آسانسوریThe design permits assembly :

-دارابودن شخصيت حقوقي ثبت شده به عنوان یک شرکت در یکی از قالب های قانون تجارت با موضوع طراحي، تامين قطعات و مجموعه هاي استاندارد، نصب و راه اندازي و خدمات پس از فروش در زمينه صنعت آسانسور

-دارابودن دفتر كار حداقل به متراژ40 متربراي شركت و امكانات دفتري و ارتباطي لازمه در شرکت آسانسوری(کاربری دفتر می بایست یا اداری باشد یا تجاری یا صنعتی.)(سند مالکیت رسمی یا اجاره نامه با کد رهگیری)

-دارا بودن حداقل يك نفر مسئول فني(مدیر فنی) تمام وقت طبق یکی از شرايط ذیل:

-كارشناسي ارشد با حداقل 2 سال سابقه كار مرتبط (20امتياز) در صنعت آسانسور

-كارشناسي با حداقل 3 سال سابقه كار مرتبط (5/17 امتياز) در صنعت آسانسور

-فوق ديپلم با حداقل 5 سال سابقه كار مرتبط (15)امتياز در صنعت آسانسور

-ديپلم با حداقل 7 سال سابقه كار مرتبط (5/12)امتياز در صنعت آسانسور

-دارا بودن حداقل دو نفر تكنسين فني تمام وقت با حداقل 3 سال سابقه كارمرتبط در صنعت آسانسور

-به ازاي 2 نفر بيشتر5/2 امتياز و نفرچهارم به بعد 1 امتيازمحاسـبه مـي گردد

-دارا بودن تجهيزات و لوازم فنی و تخصصی نصب ، راه اندازي ، سرويس و نگهداري ( مكانيكي، برقي ، اندازه گيري و تست) که لازمه یک شرکت آسانسوری دارای جواز و پروانه طراحی مونتاژ می باشد.

-كسب حداقل 65 امتياز از جدول مربوطه به احتساب امتیاز شرکت های دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ .

-زیاد بودن تعداد مدیران شرکت (به ازاي هر نفر سال 1 امتياز منظور مي گردد) در گرفتن امتیاز بیشتر موثر می باشد.

که به ازاءهرنفرحداكثر8 امتـياز تعـلـق مي گيرد.

- عضويت در سنديكاي صنايع آسانسور و پله برقي ايران که طبق مدارك عضويت ويا تادیه سنديكا باشد،در کسب امتیاز بیشتر موثر می باشد.

- دفتر كار مناسب شركت در صورتی که محل زندگی نباشد در کسب امتیاز بیشتر جهت اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ موثر می باشد.

- لوازم و تجهيزات فنی و تخصصی نصب و راه اندازي و سرويس و نگهداري آسانسور در صورتی که مطابق با لیست سندیکای آسانسوری باشد دارای امتیاز مطلوب می باشد.

- سابقه كار شركت در صنعت آسانسور طبق مدارکی که ارائه می گردد به ازاي هر سال يك امتياز منظور مي گرددکه در کسب امتیاز بیشتر جهت اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ موثر می باشد.

- کامپیوتر(رایانه) و تجهيزات جانبي ، آرشيو فني و بسته هاي نرم افزاري وسخت افزاری که مربوط به صنعت آسانسور می باشد که براساس فهرست اعلامي تشكل صنعت و معدن و تجارت و سندیکای آسانسور در کسب امتیاز بیشتر جهت اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ موثر می باشد.

-خطوط تلفن ،لوازم و تجهيزات دفترو ارتباطي ومخابراتی در کسب امتیاز بیشتر جهت اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ موثر می باشد.

 

مواردی که در ارزيابي واحد طراحي و مونتاژ آسانسور برای صدور جواز یا پروانه طراحی و مونتاژ براي آنها امتيازاتي در نظر گرفته خواهد شد :

فعاليت در طرحهاي ملي ( طراحي ، مشاوره و اجراء) وکلیه موارد مختلف ملی در حوزه مربوطه

نوآوري ، ابتكار و دانش فني در حوزه صنعت آسانسور

همكاري با شركتهاي توليد كننده و موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران در صنعت آسانسور

تاليف و ترجمه كتاب و مقاله و تدوين استانداردها و متون علمي و فني در سطوح مختلف صنعت آسانسور و صنایع وابسته

عضويت درمجامع علمي و مهندسي مرتبط با حوزه صنعت آسانسور

شركت در دوره هاي آموزشي و تخصصي و پژوهشی صنعت آسانسور

كتابخانه و آرشيو فني تخصصی در صنعت آسانسور

كامپيوتر و تجهيزات جانبي و بسته هاي نرم افزاري مرتبط با حوزه صنعت آسانسور

لوازم و تجهيزات مونتاژ و نصب، تست و كنترل كيفي به طور کامل

 

نحوه صدور جواز و پروانه طراحي و مونتاژ(The design permits assembly) آسانسور:

-) درخواست کنندگان و متقاضيان اخذ جواز یاپروانه واحد طراحي و مونتاژ آسانسور(شرکت های آسانسوری) مي بايد مدارك ذیل را تكميل و جهت بررسي و اعتبار سنجی به سازمان صنايع و معادن استان ویا سندیکای آسانسور و پله برقی مربوطه ارائه نمايند :

-پرسشنامه شرکت و واحد طراحي و مونتاژ آسانسور.

هولدینگ ثبت شرکت تکسفیر در امر تکمیل نمودن پرسشنامه پروانه واحد طراحي – مونتاژ آسانسور به دنبال جذب رضایت شما متقاضیان محترم می باشد.

-تعهد نامه كتبي، مبني بر قبول و رعايت ظوابط کلی و استانداردهاي ملي و كليه مقررات ايمني و استانداردهايي كه از سوي وزارت صنعت و معدن و تجارت و يا موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران یا سندیکای آسانسور و پله برقی ابلاغ مي گردد.

-ارائه يك نسخه از مدارك ثبت شركت شامل آگهي تاسيس و روزنامه رسمي ،شرکت نامه یا تقاضانامه یا اظهارنامه ثبتی ،آخرین صورتجلسه تغیرات شرکت،اساسنامه شرکت .

-معرفي آدرس ومكان شركت و امكانات موجود در آن.

-ارائه وتحویل تصوير مدارك تحصیلی و هویتی و سوابق پرسنل یا مدیرفني تمام وقت شركت (مسئول فني و تكنسين های شرکت(

-ارائه نسخه ای از تصوير بيمه حوادث مسافر و بيمه مسئوليت مدني براي كاركنان و پرسنل شركت.

-) مسئول وكارشناس مربوطه نسبت به كنترل وچک کردن مدارك ارسال شده از سوي درخواست کنندگان و متقاضيان و انطباق آن با شرايط و ضوابط اين دستورالعمل اقدام نموده و پس از تاييد نسبت به امتياز دهي حسب جدول امتيازات ،امكانات و نيروي انساني اقدام و در صورت اخذ حداقل 65 امتيازاز 100 امتیاز نسبت به صدور پروانه و جواز طراحي و مونتاژ آسانسور اقدام مي نمايد.

 

چگونگی تغییرات در شرکت های آسانسوری دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ:

-شرکت های آسانسوری در صورت داشتن تغییرات در شرکت خود می بایست یک نسخه از تغییرات شرکت را به سازمان صنعت و معدن و تجارت استان خود یا به سندیکای آسانسوری تسلیم نمایند.

-جابجایی و تغییر آدرس یک شرکت آسانسوری دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ از یک استان به استان دیگر مستلزم تادیه و موافقت هر دو سازمان صنایع و معادن مبداء و مقصد می باشد و با حفظ و رعایت اصول شیوه نامه پروانه طراحی و مونتاژ میسر می باشد.

 

مدت اعتبار، تمديد و يا ابطال پروانه طراحي و مونتاژ آسانسور :

-) مدت اعتبار جواز وپروانه هاي طراحي و مونتاژ شرکت های آسانسوری از تاريخ صدورمجوز سه سال بوده و بعد از 3 سال در صورت دارا بودن شرايط مندرج در ماده 2 اين دستورالعمل و كسب حداقل 65 امتياز و شرايط زير تمديد مي گردند:

-اجراي و نصب و تحویل کامل حداقل 6 دستگاه يا 30 طبقه آسانسور كه تاييديه شركتهاي بازرسي كننده داراي صلاحيت را به طور کامل دريافت نموده باشند.

-رعايت تعهدات كتبي ارائه شده به وزارت صنعت و معدن و تجارت و نداشتن حكم محروميت از ادامه فعاليت و يا ابطال پروانه شركت دارای پروانه و جواز طراحی و مونتاژ آسانسوری.

-) در صورت فراهم نشدن شرايط تمديد پروانه طراحی و مونتاژ آسانسوری از طرف شرکت آسانسوری دارای صلاحیت ظرف مدت 3 سال اوليه به مدت يكسال پروانه شرکت تعليق و در صورت عدم احراز شرايط بند الف اين ماده در پايان دوره يكساله پروانه مربوطه شرکت آسانسوری ابطال مي گردد.

-) مرجع ذیصلاح مربوطه که سازمان صنايع و معادن می باشد، مي تواند در صورت سهل انگاري و عدم رعايت مقررات و استانداردهاي مصوب توسط دارنده پروانه طراحی و مونتاژ آسانسوری، نسبت به ابطال پروانه شرکت آسانسوری مربوطه اقدام نمايد.

 

شرایط فعالیت شرکت های دارای جواز و پروانه طرلحی و مونتاژ آسانسور در استانهای دیگر:

اگر شرکت دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ اقدام به فروش و نصب آسانسور در پروژ ه ای در استان دیگر نماید می بایست جهت خدمات پس از فروش و اداء تعهدات خود در آن استان شعبه ای را طبق ظوابط سازمان صنایع و معادن تاسیس نماید یا یک شرکت دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور را به سازمان صنایع و معادن معرفی نماید

 

ارائه آمار و اطلاعات توسط شرکت های دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ آسانسوری:

-شرکت های دارای پروانه طراحي و مونتاژ آسانسور بايد آمار فروش آسانسورهاي خود را با ذكر مشخصات مربوطه هر شش ماه يكبار به معاونت امور توليد سازمان صنايع و معادن استان مربوطه ارسال نمايند.

- سازمان صنعت و معدن و تجارت استانها موظف به ارسال يك نسخه از پروانه هاي طراحی و مونتاژ آسانسور صادره به معاونت امور توليد و دفتر آمار و اطلاع رساني وزارت صنايع و معادن و موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مي باشند

 

شرایط ایجاد شعبه نمایندگی شرکت های آسانسوری دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ در سایر استانها:

-شرکتی که دارای جوازو پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور می باشد اگر بخواهد در استان دیگر تاسیس شعبه نماید می بایست درخواستی در این رابطه به سازمان صنعت و معدن و تجارت ارائه نماید و مدارک لازم را جهت احراز هویت تسلیم نماید و 2 نفر تکنسین یا پرسنل فنی تمام وقت وفق ظوابط معرفی نماید.

   -دارابودن دفتر كار حداقل به متراژ40 متربراي شعبه و نمایندگی شركت و امكانات دفتري و   ارتباطي لازمه در شرکت آسانسوری(کاربری دفترشعبه می بایست یا اداری باشد یا تجاری یا صنعتی.)(سند مالکیت رسمی یا اجاره نامه با کد رهگیری)

-داشتن پروانه کسب و عضویت صنفی از اتحادیه مربوطه در آن استان.

هولدینگ ثبت شرکت تکسفیر آماده ارائه کلیه خدمات خود در زمینه اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ می باشد.

با ما در تماس باشید.

 

لیست تجهیزات اداری لازم جهت اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ آسانسوری:

-كاميپوتر با تجهيزات جانبي      

-پرينتر واسکنر

-ماشين حساب مهندسي  

-ماشين حساب حسابداري تخصصی

-فاكس   

-خطوط تلفن

-كتابخانه تخصصی       

-فايل بايگاني وباکس وزوم کن

-ميز و صندلي اداري

-كپسول آتش نشاني       

 

كتابخانه و آرشيو حداقل شامل:

استانداردهاي آسانسور EN81، EN82 ،استاندارد ملي و مبحث 15 مقررات ملي ساختمان

كاتالوگ هاي تخصصي مربوط به اجزا شامل: درب هاي اتوماتيك، ريل، موتور گيربكس، سيم بكسل، تراول كابل، بافرها و غيره

 

ليست ابزارآلات و تجهيزات نصب و راه اندازي و سرويس و نگهداري شرکت های دارای جواز و پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور:

جعبه ابزار (2 دست) شامل

 • آچار تخت (يك دست)
 • آچار رينگي كامل ( يك دست)
 • آچار فرانسه ( يك عدد)
 • چكش            
 • پيچ گوشتي كامل دو سو                     
 • پيچ گوشتي كامل چهارسو                  
 • كاتر              
 • انبردست – دم باريك – سيم چين                    
 • سوهان در انواع مختلف                     
 • دستگاه پرچ               
 • روغندان                    
 • فرچه سيمي               
 • قيچي ورق بر            
 • سيم لخت كن             
 • خار بازكن                 
 • فازمتر                       
 • آچار آلن كامل                       
 • الماس شيشه بري                   
 • سيم سيار                   
 • گونيا             
 • انبر قفلي                   
 • خط كش فلزي                       
 • متر               
 • اره آهن بر
 • تيفور با جرثقيل سقفي (حداقل 5/2) تن
 • دستگاه جوش و ماسك
 • دريل
 • ميني فرز
 • جك دستي ح
 • كوليس
 • تراز بزرگ و كوچك
 • كلاه ايمني
 • كمبربند ايمني
 • گيربكس پمپ
 • چراغ قوه
 • هويه و قلع و قلع كش
 • تستر
 • سوهان ريل
 • جعبه بوكس كامل
 • جاروبرقي يا دمنده (Blower)
 • جعبه كمك هاي اوليه

هولدینگ ثبت شرکت تکسفیر آماده ارائه کلیه خدمات خود در زمینه اخذ جواز و پروانه طراحی و مونتاژ می باشد. با مشاوران متخصص مادر تماس باشید.

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.