ثبت شرکت نسبی را تعدادی افراد تشکیل میدهند تا فعالیت های تجاری خود را به انجام رسانند قابل ذکر است که مسئولیت این اعضا و شرکا در قبال بدهی ها و سود ها به همان نسبت سهمشان در شرکت میباشد.موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر سعی دارد تا شما را در راستای موفقیت یاری کند و پایه و اساس کار خود را بر پایه ی صداقت بنانهاده تا با مشاوره ای دقیق و حرفه ای متناسب با هدف و کسب و کار شما به نحو احسنت بتواند شما را به موفقیت برساند همچنین کلیه ی امور ثبت شرکت ، ثبت برند ، اخذ کد اقتصادی را میتوانید به صورت فورس با کارشناسان ما به پایان برسانید.

موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر در انجام مراحل ثبت شرکت نسبی تجربه فراوان دارد و با به کارگیری تمام تلاش و نیروی خود میتواند شما را به موفقیت برساند و در کسب رضایت شما تمام تلاش خود را دارد.

 

ثبت شرکت نسبی

شرکت نسبی شبیه به شرکت تضامنی میباشد با یک تفاوت که در شرکتی که از نوع نسبی باشد مسئولیت شرکا و اعضای شرکت تنها به میزان سرمایه ی شرکا در شرکت میباشد.

در کنار نام شرکتی که از نوع نسبی باشد باید حداقل نام یکی از شرکا و اعضای شرکت را در کنار نام شرکت اورده شود ذکر شود و هنگامی که نام شرکت مشتمل بر کلیه شرکا نباشد باید در کنار نام شرکت عبارت شرکا و برادران درج شود.

هنگامی که میخواهید شرکتی از نوع نسبی ثبت نمایید باید اقدام به تنظیم شرکت نامه ای مطابق با قانون کنید. همچنین باید کلیه ی سرمایه نقدی شرکت نیز پرداخت شود.و سهم الشرکه غیرنقدی نیز با رضایت تمام اعضا و شرکای شرکت ارزیابی شود.

اداره شرکت از نوع نسبی و تقسیم سود در شرکت های نسبی

یک شرکت نسبی به یک مدیر نیازمند است که این مدیر نیز باید از بین شرکای شرکت و یا فردی خارج از شرکای شرکت انتخاب شود.مدیران یک شرکت نسبی همان وظایفی را دارا هستند که مدیران یک شرکت تضامنی آن وظایف را دارند.

قابل ذکر است که در یک شرکت از نوع نسبی یک شریک نمی تواند سهم خودش را به شریک دیگری انتقال دهد این امر فقط زمانی صورت میگیرد که به رضایت کلیه ی شرکای شرکت باشد همچنین تقسیم سود در شرکت از نوع نسبی به همان نسبت سهم شرکا است .

نکات مربوط به ثبت شرکت نسبی

برای به ثبت رساندن یک شرکت از نوع نسبی تعداد سهامداران باید بیش از 2 نفر باشد.

محدودیتی برای حداقل میزان سرمایه ی به ثبت رساندن یک شرکت نسبی وجود ندارد.

شرکت نسبی میتواند بازرس داشته باشد اما الزامی در این مورد نیست.

مدارک ثبت شرکت نسبی

مدارک ثبت شرکت نسبی

تکمیل دو نسخه از شرکتنامه ی شرکت.

تکمیل دو نسخه از تقاضانامه ی شرکت.

تکمیل دو نسخه از اساسنامه ی شرکت.

در ثبت شرکت برای موضوعاتی که نیازمند اخذ جواز هستند باید جواز از مراجع مربوطه تهیه شود.

تهیه ی کپی برابر اصل از مدارک شناسایی شرکاء ، مدیران .

تهیه ی اصل گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت.

تهیه ی دو نسخه از صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین.

تهیه ی دو نسخه از صورتجلسه ی هیات مدیره شرکت.

تهیه ی اصل وکالتنامه ی وکیلی که امور ثبت شرکت نسبی را برعهده گرفته است.

هزینه ثبت شرکت از نوع نسبی

برای هزینه ثبت شرکت از نوع نسبی نگران نباشید این هزینه که بار پرداخت میشود میتواند شما را در کارآفرینی و کسب مهارت یاری نماید برای دریافت اطلاعات کلی در زمینه های گوناگون میتوانید به موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه کنید و از مشاوره های رایگان با کارشناسان حقوقی و مالی با تجربه بهره مند شوید.همچنین در زمانی که شما قصد ادامه ی فعالیت در کسب و کار خود را ندارید نیز میتوانید اقدام به فروش شرکت خود کنید و چندیدن برابر هزینه ای که برای ثبت شرکت داشته اید را دریافت کنید.

موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر سعی دارد تا شما را در راستای اهدافتان و ثبت انواع شرکت ها از جمله ثبت شرکت نسبی ، شرکت مسئولیت محدود ، شرکت سهامی خاص ، شرکت سهامی عام و ..... یاری نماید.

کارشناسان با تجربه ی ما با توجه به نیاز و مهارت شما کلیه ی مشاوره های قانونی و ثبتی را به شما ارائه میدهد تا شما را به نحو احسنت به موفقیت و کسب رضایت برساند کلیه ی شرکت ها را در صنف های گوناگون و در شهر های مختلف کشور به ما بسپارید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.