موسسه ی حقوقی تکسفیر شما کارفرمایان عزیز را را در ارسال گزارشات مالیات برحقوق همراهی میکند شما موظف به ارسال گزارشات مالیات بر حقوق هستید و بعد از اینکه حقوق را محاسبه کردید و مراحل ارسال گزارشات مالیات بر حقوق را انجام دادید برای پرداخت مالیات آن 30 روز فرصت دارید

شما باید در زمان تهیه لیست حقوق ، مالیات متعلق کارگر و کارمند را با توجه به ضریب جدول مالیاتی و بعد از کسر معافیتهای قانونی، محاسبه کنید و از حقوق آنان کسر و به حساب وزارت امور اقتصادی و دارایی واریز کنید شما میتوانید در کلیه ی امور خود در زمینه ی ارسال گزارشات مالیات بر حقوق با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره با کارشناسان ما بهره مند شوید.

سیستم مالیات بر درآمد را سازمان امور مالیاتی برای ارسال گزارشات مالیات بر حقوق تشکیل داده است در سیستم مالیات بر درآمد اطلاعات پرداخت کنندگان و دریافت کنندگان به شکل فایل الکترونیکی در پایگاه آن سازمان ذخیره میشود شما باید ابتدا به کمک نام کاربری و کلمه عبوری که از اداره دارایی دریافت کرده بودید وارد سایت www.salary.tax.gov.ir در صفحه اول مشخصات سر دفتری که به آن مراجعه کرده بودید را میبینید شما باید از بالای صفحه “خدمات” و “کارمندان” را انتخاب کنید. به کمک این گزینه می توانید لیست حقوق بگیران را مشاهده کنید در هنگام ورود کارفرما به سیستم سه مورد اطلاعات باید تکمیل شود کد اقتصادی قدیم ( برای اشخاص حقیقی به جای کد اقتصادی ؛ کد ملی کارفرما وارد شود)، استان اقامتی کارفرما باید انتخاب شود ،شماره حوزه رسیدگی لیست حقوق کارفرما بایستی وارد شود که عددی 6 رقمی است.

و اگر کارمند جدیدی اضافه شد با انتخاب گزینه “حقوق بگیر جدید” و تکمیل اطلاعات مربوط به آن، آن را به لیست اضافه کنید. پس از انجام این کار برای تک تک کارمندان از منوی خدمات، لیست حقوق، فهرست لیست ها را انتخاب کنید.

هنگامی که ایجاد لیست به پایان رسید، در فهرست لیست ها ، در مقابل لیستی که قبلا ایجاد کرده اید، گزینه عملیات را انتخاب کنید تا وارد بخش جزییات لیست شوید. در جزییات لیست، اگر عبارت فایل های شما پردازش شده است و خلاصه لیست شما قابل مشاهده است نمایش داده شود یعنی لیست شما مشکلی ندارد . از گزینه های پایینی صفحه جزییات لیست بایستی ارسال لیست را انتخاب نمایید.

دقت داشته باشید که پس از ارسال گزارشات مالیات بر حقوق امکان ویرایش این لیست وجود ندارد و باید مجددا مراحل قبلی را انجام دهید با این تفاوت که نوع لیست را در ایجاد لیست از نوع اصلاحی انتخاب نمایید پس درارسال گزارشات مالیات برحقوق دقت کامل را داشته باشید.

در آخر اگر کارفرما معاف از مالیات باشد ؛ در این مرحله کار به اتمام می رسد و برای احتیاط یک نسخه از خلاصه لیست را چاپ نموده و بایگانی می کند .

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.