چگونگی انتشار آگهی دعوت

آوریل 08

چگونگی انتشار آگهی دعوت

How to publish an invitation ad

انتشار آگهی دعوت برای دعوت از مجامع عمومی باید با رعایت مقررات قانونی صورت بگیرد زیرا رعایت این موضوع یکی از مهم ترین مسائل در ثبت صورت جلسات می باشد.مطابق با بررسی ها نیم بیشتر صورت جلسات رد شده به وسیله اداره های ثبتی عدم رعایت دعوت از مجامع می باشد.

دعوت از سهامداران برای تشکیل مجامع عمومی باید از طریق انتشار و ثبت آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار صورت گیرد .

حداقل و حداکثر فاصله زمانی مجاز بین ثبت دعوت نامه و تشکیل مجمع چه قدر می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از زمانی که آگهی دعوت نامه مجامع عمومی در روزنامه های کثیر الانتشار ثبت می شود تا زمان تشکیل مجمع عمومی فاصله زمانی بین ده تا چهل روز وجود دارد که سهامدارانی که قصد شرکت در این مجمع را دارند باید با اوراق سهام یا تصدیق موقت سهام خود به شرکت مراجعه کرده و برگه ورود به جلسه را دریافت کند.لازم به ذکر است که فقط سهامدارانی می توانند وارد مجمع شوند که برگه ورودی را دریافت کرده باشند.

قانون گذار کشور برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق سهامداران و اشخاصی که در شرکت ذی نفع هستند ثبت آگهی و دعوت نامه های شرکت را در روزنامه های کثیر الانتشار الزامی دانسته است .

چگونگی انتشار آگهی دعوت :

بعد از شکل گرفتن شرکت مورد نظر در مجمع عمومی عادی که به شکل عادی یا سالیانه می باشد اگر دستور تغییر روزنامه و یا در نظر گرفتن روزنامه ای دیگر در صورت جلسه شرکت باشد در این صورت سهامداران برای تغییر روزنامه اقدام می کنند . از طرف دیگر اگر مجمع عمومی شرکت دائما اعلام تغییر روزنامه کند در این صورت اخرین روزنامه تعیین شده از طرف مجمع عمومی قبلی به عنوان ارگان شرکت در نظر گرفته می شود .

که در سال های اخیر طبق ماده 97 این چنین حکم می شود که :

همه مجامع عمومی به طور سالیانه باید روزنامه کثیر الانتشاری را که دعوت ها و اعلان های بعدی را برای سهامداران شرکت در آن منتشر می شود را تعیین کنند که البته برای این کار تا زمان تشکیل مجمع عمومی سالانه بعد فرصت دارند.همچنین آنها باید این نیت شان را در روزنامه کثیر الانتشاری که تا تاریخ این تصمیم برای انتشار دعوت نامه ها و اعلان های مربوط به شرکت که از قبل تعیین شده است منتشر کنند .

چند مورد مهم که باید در متن آگهی دعوت درج شوند از قبیل زیر می باشند:

1-    در ابتدا باید نوع مجمع عمومی مشخص شود و همراه با تاریخ و ساعت تشکیل جلسه در متن آگهی درج شود.

2-    مشخصات شرکت مربوطه از جمله نام و نوع شرکت به همراه شماره ثبت و شناسه ملی نیز باید در متن آگهی ذکر شوند.

3-    مورد بعدی آدرس دقیق محل تشکیل جلسه می باشد.

4-    و آخرین موردی که ذکر آن در متن دعوت نامه لازم می باشد دستور جلسه است که باید دقیق و کامل ذکر شود.

نکته مهمی که در این قسمت از متن باید به آن اشاره شود این است که :

قانون گذار نشر اگهی دعوت در روزنامه های کثیر الانتشار را در همه موارد الزامی ندانسته است بله طبق ماده 97 اگر تمامی سهامداران یک شرکت در مجمع عمومی حضور داشته باشند در این صورت دیگر نیازی به انتشار آگهی دعوت در روزنامه های کثیر الانتشار نمی باشد .

در انتهای این مقاله به شما عزیزان یادآور می شویم که چنانچه برای انتشار آگهی دعوت برای شرکت خود در تهران و یا کرج نیاز به مشورت و راهنمایی دارید می توانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کرده و یا با این موسسه تماس حاصل فرمایید تا همکاران و متخصصان ما به بهترین شکل شما را یاری نمایند .

بازدید 270 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 09:51