موسسه حقوقی تکسفیرgridbandi peymankaran

ما به شما اطمینان می دهیم که پس از خواندن این مقاله ، به هیچ مقاله ای در خصوص ثبت شرکت

نیاز نخواهید داشت و می توانید با اطمینان خاطر راجع به مجموعه ای که میخواهید با آن همکاری داشته باشید تصمیم گیری نمایید.

در ابتدا قبل از اینکه راجع به نحوه ثبت شرکت ، مدارک مورد نیاز ، هزینه ها و مراحل ثبت شرکت صحبت کنیم توضیحی در ارتباط با تعریف شرکت ارائه می دهیم.شرکت همانطور که از نامش پیداست هم خانواده ی شراکت و شریک است.به طور کلی شرکت از اجتماع 2 یا چند نفر شریک یا سهامدار و یا موسس با اهداف مشترک (معمولا تجاری) تشکیل می شود، فعالیت میکنند نفعی میبرند و پس از کسر هزینه های انجام شده سود باقیمانده را بین اعضای شرکت طبق اساسنامه تقسیم میکنند.

انواع شرکت ها شامل شرکت های سهامی که خود شامل سهامی عام و سهامی خاص می باشد ، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط سهام، مختلط غیر سهامی و نسبی می باشد.

 

ثبت شرکت

این روز ها در مقایسه با چند سال اخیر روند ثبت شرکت ساده تر شده ولی هنوز پیچیدگی های خاص خود را دارد. این روزها نیز مانند گذشته شما نیز می توانید اقدام به ثبت شرکت خود نمایید ولی پیشنهاد ما به شما این است که به دلیل زمانی که می گذارید و آزمون و خطا هایی که انجام می دهید و هزینه های قانونی که به خاطر آزمون و خطاهایتان چندباره پرداخت می کنید این کار را انجام ندهید و کار خود را به یک موسسه ثبتی بسپارید.

پیشنهاد ما این است که از ابتدای کار ثبت شرکت خود را به کارشناسان موسسه ثبتی حقوقی تکسفیر بسپارید تا یارای شما در ثبت شرکت مورد نظر شما باشد.

هدف کلی ثبت شرکت استفاده از امکانات و امتیازات بعد از ثبت به منظور ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات و البته پیشبرد اوضاع اقتصادی و انتفاعی مجموعه است.

با ثبت شرکت می توان در چار چوب قوانین تجاری قدم برداشت و به فعالیت های تجاری خود رونق و توسعه ی خاصی بخشید.

چرا شرکت باید ثبت شود؟

چرا شرکت باید ثبت شود؟

هر شرکتی برای اینکه به رسمیت شناخته شود و شخصیت حقوقی پیدا نماید باید به ثبت برسد با ثبت شرکت کار شما شکل قانونی و موجهی پیدا خواهد کرد و افراد تمایل بیشتری به همکاری با مجموعه قانونی خواهند داشت.

ثبت شرکت روابط مشخص و قانونی بین شرکاء به وجود می آورد و باعث کسب اعتماد میشود.

با ثبت شرکت مشتریان شما به شما اعتماد بیشتری میکنند.

از مزایای ثبت شرکت می توان به حضور در معاملات و کسب و کار های بزرگتر اشاره کرد. در بسیاری از حوزه ها فعالیت داشتن شرکت ثبتی و ارائه مدارک ثبتی شرکت ضروری می باشد مواردی مانند حضور در مزایدات و مناقصات.

برای حضور در مزایدات و مناقصات احتیاج به ثبت شرکت داریم و بدون ثبت شرکت نمی توان در مزایدات و مناقصات شرکت کرد.

همچنین برای گرفتن وام و تسهیلات ریالی و ارزی از کلیه موسسات و بانک ها نیاز است که فعالیت های شما در قالب شرکت به ثبت رسیده باشد.

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت میتوان به برخورداری از وام و منابع مالی بسیاری از امتیازات و اعتبارات دولتی نیز اشاره کرد.

این نکته نیز قابل ذکر است که بسیاری از مجوزهایی که گرفتن آنها از ارگانها و نهادهای دولتی برای انجام فعالیتهای مختلف الزامی است در بسیاری از موارد تنها به شرکتها اختصاص می یابد و اشخاص حقیقی از چنین مزایایی نمیتوانند استفاده کنند.

وقتی برای بهره مندی از وام اقدام می کنید باید ثابت کنید که یک شرکت ثبت شده هستید و این خود باعث ایجاد اعتماد بهتری در جهت دریافت تسهیلات بانکی خواهد بود.

بهره بری از حمایت قانونی از کلیه حقوق پس از ثبت شرکت نیز از مزایای ثبت شرکت است.

با فعالیت به صورت شرکت کلیه امور و رخدادهای تجاری و غیر تجاری شرکت به صورت رسمی و قانونی صورت گرفته و اعتبار بیشتری خواهد یافت.

بسیاری از اشخاص مایل به دریافت نمایندگی از شرکت های بزرگ و معتبر خارجی و داخلی هستند تا تحت عنوان نمایندگی این برندها فعالیت کنند. اکثر شرکتهای دارای اعتبار برای پیشگیری از مشکلات قانونی و حقوقی احتمالی تمایل به اعطای نمایندگی به اشخاص حقوقی ثبت شده هستند و با اشخاص حقیقی همکاری نمی کنند و یا در صورتی که همکاری کنند شرایط سخت تری را نسبت به شرکتها برای اشخاص حقیقی در نظر می گیرند. بنابراین ثبت یک شرکت راه بسیار مناسبی برای گرفتن نمایندگی شرکتهای مهم و فعالیت به عنوان زیر مجموعه یک برند معتبر است.

همچنین برای شرکت در کلیه نمایشگاه های داخلی و خارجی نیاز است تا فعالیت های شما درقالب شرکت ثبت شده باشد تا در قالب شرکت ثبت شده دارای شماره ثبت در این نمایشگاه ها شرکت نمایید.

وقتی ما به صورت یک شرکت فعالیت می کنیم به علت ثبت شدن تاریخ آغاز به فعالیت شرکت، با گذشت زمان و بیشتر شدن مدت فعالیت، اعتبار شرکت نیز افزایش می یابد به عبارتی هر چه مدت فعالیت شرکت بیشتر شود اعتبار شرکت افزایش می یابد.

با ثبت شرکت میتوان به موضوع نیز توجه داشت که تقسیم فعالیت و مسئولیت در شرکت ها باعث می شود که در صورت ضرر و زیان همه این ضرر ها متوجه یک نفر نباشد.

ثبت شرکت همیشه بهترین راه برای شراکت بین دو تا چند نفر است.

شاید یکی از مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت ، اعطای شخصیت حقوقی مستقل به یک کسب و کار است.

با ثبت شرکت حدود اختیارات و مسئولیتها مشخص میشود، شفاف شدن حساب و کتاب­‌ها نیز از مزایای ثبت شرکت میباشد.

انجام بسیاری از پروژه های بزرگ عمرانی، ساختمانی، خدماتی، مشاور، پیمانکاری،تجاری و غیر تجاری و سایر موضوعات فعالیت های تخصصی در قالب شرکت قابل انجام فعالیت و عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

لذا توصیه می شود در صورتی که مایل هستید به فعالیت های خود به صورت وسیع تر و تخصصی تر اقدام نمایید بهتر است که اقدام به ثبت قانونی و حقوقی شرکت نمایید و در آخر هم برند و نام تجاری خود را ثبت نموده تا از سوء استفاده ی دیگر رقیبان تجاری خود در بازار رقابت در امان بمانید و جایگاه ویژه ای در بازار تجاری داشته باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.