پیگیری ثبت شرکت چگونه صورت میگیرد؟

مارس 27

پیگیری ثبت شرکت چگونه صورت میگیرد؟

45555555

ممکن است گاها این مساله پیش بیاید که نیاز داشته باشید از صحت وجود قانونی یک شرکت اطمینان حاصل کنید. برای این کار مطمئن ترین راهی که وجود دارد این است که از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک شماره ثبت و یا شناسه ملی شرکت را چک کنید.

 

در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه شماره ثبت شرکت را پیدا و چک کنید:

شماره ثبت شرکت چیست و چگونه است؟

پس از ثبت هر شرکتی به آن شرکت یک شماره ثبت داده می شود که این شماره ثبت ها تا چند وقت گذشته گاها مشابه یکدیگر بودند و منحصر به فرد نبودند ولی در حال حاضر شماره ثبت شرکت ها به حالت اختصاصی در امده است.

شناسه ملی یک شرکت چیست ؟

همان طور که به همه افراد جامعه بعد از تولد شناسنامه و کارت ملی تعلق میگیرد و هویت آنها ثبت میشود به شرکت ها نیز بعد از ثبت انها علاوه بر شماره ثبت یک شناسه ملی هم تعلق میگیرد که از خصوصیت های بارز این شناسه آن است که یک کد یازده رقمی است که اگر حتی شرکت منحل شود هم این شناسه از بین نمی رود و به شرکت دیگری تعلق نمی گیرد.لازم به ذکر است که شناسه ملی بهترین و مطمئن ترین راه برای چک کردن و استعلام گرفتن یک شرکت است.

حال میخواهیم بدانیم که چگونه باید شماره ثبت شرکت را پیگیری کنیم:

برای این کار ابتدا باید به سایت روزنامه رسمی ایران به آدرس ir مراجعه کنیم سپس نام شرکت مورد نظر را در قسمت مشخص شده وارد کنیم و بعد از آن تمامی اطلاعات خواسته شده را در فیلد های مربوطه وارد کنیم.

استعلام ثبت شرکت چه مزایایی دارد؟

استعلام گرفتن از ثبت شرکت باعث می شود که از فعالیت و عدم فعالیت شرکت به طور قانونی اطمینان حاصل کنیم و همچنین با این کار میتوانیم از نوع شرکت اعم از (سهامی-تضامنی-تعاونی و یا با مسئولیت محدود) و همچنین آدرس محلی که شرکت در انجا واقع شده است اطلاع پیدا کنیم.

آیا استعلام گرفتن از سازمان ثبت اسناد و املاک به صورت حضوری هم امکان پذیر است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر استعلام گرفتن از سازمان ثبت اسناد و املاک به صورت حضوری امکان پذیر نیست و از هرگونه مراجعه حضوری خودداری به عمل آمده است لذا تنها راه برای هر گونه استعلام مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ادرس :www.ssaa.ir می باشد .

پیگیری درخواست ثبت شرکت چگونه است؟

برای پیگیری درخواست ثبت شرکت باید به سایت ثبت اسناد و املاک کشور وارد شده و وارد قسمت پیگیری درخواست شویم وبعد از انتخاب نوع درخواست مان که پیگیری ثبت و یا تاسیس و یا صورت جلسه است باید شماره پیگیری که از قبل دریافت کرده ایم را وارد کنیم و بعد از آن در قسمت های مربوطه نام و نوع شرکت و شماره ثبت و شناسه ملی شرکت را وارد می نماییم و در انتها روی کلید جست و جو کلیک می نماییم.

بازدید 136 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 دی 1398 ساعت 09:47

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید