نحوه ی استعلام شماره ی ثبت شرکت ها

همه ی شرکت ها بعد از گذراندن مراحل ثبتشان و دریافت کردن شماره ی ثبت از سمت متقاضیان قابل استعلام و پیگیری خواهند بود.اگر پس از استعلام اطلاعات مجموعه یافت نشد باید بدانید که مجموعه ی مورد نظر بعنوان شرکت به ثبت نرسیده است.در ادامه نحوه ی استعلام شرکت های به ثبت رسیده را مورد بررسی قرار میدهیم.اگر در این رابطه نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید میتوانید با کارشناسان ما در موسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید.

 

 

نحوه ی استعلام شماره ی ثبت شرکت ها

 1. در روش اول ابتدا واردسامانه ی شناسه ی ملی برای اشخاص حقوقی کشور به آدرسhttp://ilenc.ir شوید. میتوان گفت که این سامانه از معتبرترین روش ها برای استعلام اشخاص حقوقی کشور بحساب می آید . جهت جستجو کردن با این سامانه ، باید حداقل یکی از موارد زیر رذ در سامانه درج کنید تا بتوانید وارد شوید : نام شخصیت ، شناسه ی ملی یا شماره ی ثبت.
 2. در روش دوم برای دسترسی یافتن به جزئیات آگهی رسمی که در روزنامه به چاپ رسیده باید به نشانی http://rooznamehrasmi.ir  مراجعه کنید . وارد کردن حداقل یکی از سه مورد اطلاعاتی زیر در این سامانه الزامی میباشد : شماره ی ثبت شرکت ، نام شرکت ، شماره ی ملی شرکت.
  لازم به ذکر است که برای جستجو کردن همه ی آگهی های قانونی از سال 1382 تا سال 1391 باید به پورتال
  http:// rrk.ir  مراجعه کنید. این سامانه دارای ویژگی جستجوی پیشرفته است و امکان پیگیری و رصد آگهی شرکت های به ثبت رسیده را به ما می دهد.
 3. روش سوم سامانه ی اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.irمیباشد.
  امروزه جهت جلوگیری از هدر رفتن وقت و هزینه ی متقاضیان سامانه ی ثبت شرکت ها راه اندازی شده است، که همین امر سبب شده تا قسمت عمده ای از مراجعات ارباب رجوع که پیش از این حضوری بود به صورت غیر حضوری و با استفاده از سامانه انجام بگیرد. از این رو برای اخذ هر گونه استعلامی از اداره ثبت شرکت ها ، می توانید به سامانه ی اینترنتی اداره ی ثبت شرکت ها مراجعه کنید. همچنین،شما می توانید تمام اطلاعات درباره نحوه تنظیم نمودن درخواست ها و مدارک های مورد نیاز و بخشنامه ها و اطلاع رسانی های سازمان را از پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به آدرس 
  http://sherkat.ssaa.ir پیگیری نمود.
 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.