موضوع فعالیت شرکت -نمونه موضوع فعالیت شرکت بازرگانی و خدماتی

شرکت ها بر اساس نوع فعالیت شان به گروه های مختلفی تقسیم می شوند . و یا به عبارت دیگر فعالیت شرکت ها نشان دهنده هدف از تشکیل شرکت ها است و انتخاب موضوع فعالیت شرکت ها جزء اقدامات مهم و ضروری در هنگام ثبت شرکت ها می باشد . دو نمونه از انواع شرکت های موجود شرکت های بازرگانی و شرکت های خدماتی هستند که در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع فعالیت این دو نوع شرکت بپردازیم .

گروهی از شرکت ها اعم از شرکت های بازرگانی و خدماتی قبل از به ثبت رسیدن نیاز به دریافت مجوز از سوی ادارات مربوطه دارند .

موضوع فعالیت شرکت های خدماتی :

1- مطابق با ماده 7 قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام کلیه امور مربوطه که در قانون روش واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک های صنعتی به شرکت های خدماتی واگذار شده اند .

2- اموری که با توجه به مقررات موجود در کشور در زمینه های مالی و اداری برای بهبود کیفیت خدمات عمران و آبادانی و عمومی در شهرک های صنعتی انجام می شوند .

3- ایجاد سهولت در تعامل بین واحد های موجود در شهرک و فعالان در زمینه صنعتی و اقتصادی کشور که این کار به معنای برگزاری مراسم ها و سمینارها و نمایشگاه ها در وسعت های ملی و بین المللی و یا به صورت محلی می باشد که این کار برای از بین بردن انواع نیاز های فنی و مدیریتی و بازاریابی و ... صورت می گیرد .

موضوع فعالیت شرکت های بازرگانی :

برای ثبت شرکت های بازرگانی نیز باید حتما موضوع فعالیت این شرکت ها در اساسنامه آنها ذکر شود که از مهم ترین موضوعات در رابطه با فعالیت این شرکت ها از قبیل : خرید و فروش و صادرات و واردات می باشد و از آنجایی که فعالیت شرکت ها معمولا در یک یا چند زمینه مشخص می باشد بنابراین می توان ذکر موضوع فعالیت شرکت ها را به طور جزئی تر نیز بیان کرد . برای مثال : بعضی از شرکت ها ممکن است بیشتر کالاهای مجاز را خرید و فروش و یا صادر و یا وارد کنند که در این صورت در موضوع فعالیت این شرکت ها باید از عبارت همه کالاهای مجاز بازرگانی استفاده کرد .

به طور واضح تر موضوع فعالیت شرکت های بازرگانی از قبیل زیر می باشند :

مهم ترین موضوع فعالیت این شرکت ها همان طور که ذکر شد در رابطه با خرید و فروش و صادرات و واردات می باشد . این شرکت ها بعد از به ثبت رسیدن می توانند در زمینه های زیر نیز فعالیت کنند :

1- ترخیص کالا از گمرک کشور

2- بازاریابی که به صورت قانونی باشد یعنی به صورت هرمی و شبکه ای نباشد .

3- مشارکت در مزایده ها و مناقصه هایی که به صورت دولتی و یا خصوصی انجام می شوند .

4- مشارکت در بازار بورس اوراق بهادار

5- سرمایه گذاری

6- خریداری کردن سهام های شرکت های دیگر

و .....

تمامی موارد ذکر شده در قسمت فوق جزء موضوع فعالیت شرکت های بازرگانی می باشند .

در این مقاله موضوع فعالیت شرکت های بازرگانی و خدماتی را به طور مختصر مورد بررسی قرار دادیم . امید بر آن داریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد .

چنانچه در رابطه با ثبت شرکت های بازرگانی و خدماتی و یا موضوعات فعالیت این شرکت ها سوالی داشته باشید می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر واقع در استان البرز تماس حاصل فرمایید تا مشاورین و متخصصین ما در این مجموعه شما را به بهترین شکل ممکن یاری دهند .