مفاد ثبت شرکت

تشکیل یک شرکت بستگی به اراده ی آزاد شرکا دارد و نیازی به گرفتن اجازه قبلی از مقامات اداری ندارد. ممکن است برای انجام دادن فعالیت موضوع شرکت، نیاز به چنین اجازه ای وجود داشته باشد، ایجاد شخص حقوقی نیازی به اخذ اجازه نیست.

انجام دادن فعالیت های تولید و پخش از طریق تاسیس شرکت چنین اجازه ای لازم ندارد.اگر فعالیت شرکت به موجب قانون ممنوع نباشد، شرکت با رعایت شرایط دیگر قانونی تشکیل می شود.

مفاد ثبت شرکت:

تشکیل شرکت نیاز به منعقد کردن قرارداد دارد. اما این تنها شرط تشکیل شرکت نیست، بلکه شرایط دیگری نیز وجود دارد که تحقق آنها برای تشکیل شرکت بسیار ضروری و مهم میباشد.

انعقاد قرارداد ثبت شرکت:

برای آنکه قرارداد شرکت منعقد شود،رضایت شرکایی که اهلیت انعقاد چنین قراردادی را داشته باشند، ضروری است. به علاوه، شرکت باید دارای موضوعی مشروع باشد.

قرارداد شرکت تابع مقررات مندرج در ماده ۱۹۰قانون مدنی است؛ اما این قرارداد تابع قواعد خاصی است.

تشکیل شرکت دارای مراحل مختلفی است. در ابتدا طرفین باهم توافق میکنند.این توافق میتواند کتبی یا شفاهی باشد.

اثر قرارداد شرکت را که به شرکتنامه تعبیر می شود، ندارد. صرف شرکتنامه نیز موجب تشکیل شرکت نمی شود و شرایط دیگری، بسته به نوع شرکت، لازم است تا شرکت تشکیل شود و شخصیت حقوقی پیدا کند.

شرکای شرکت باید اهلیت انجام دادن معامله را داشته باشند به این معنی که عاقل، بالغ و رشید باشند. لازم نیست شرکای شرکت های اشخاص، اهلیت تجاری نیز داشته باشند.

برای تشکیل یک شرکت، از هر نوع که باشد، نیازی نیست که شرکا اهلیت تجاری داشته باشند، بلکه همین که اهلیت موضوع قانون مدنی را داشته باشند، کافی است.

شرایط شکلی قرارداد شرکت:

1-    ضرورت قرار داد کتبی

2-    مندرجات قرارداد شرکت

3-    نشر قرارداد شرکت

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید

میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند

و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

 

موسسه ی حقوقی تکسفیر تمامی تغییرات شرکت شما را به ثبت میرساند و شما را برای رسیدن به هدفتان یاری میکند شما کافیست برای ثبت تغییرات شرکت خود با موسسه ی حقوقی تکسفیر در تماس باشید و مراحل ثبت تغییرات شرکت را به ما بسپارید با انجام مراحل ثبت شرکت از فواید ثبت شرکت بهره مند خواهید شد

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.