مزایای ثبت یا تاسیس شرکت

امروزه مزایای ثبت شرکت ، و دریافت جواز کسب از جمله اقداماتی است که بسیاری از افراد به دنبال رسیدن به آن هستند ، بسیاری از مدیران و یا سهامداران سعی بر این دارند تا با مزایای ثبت شرکت خود امتیازات و دسترسی های خود را در دنیای تجارت افزایش دهند و از این طریق بتوانند رشد چشمگیری در تجارت و کسب و کار داشته باشند.امور ثبتی و ثبت برند خود را به ما بسپارید

 

همانطور که می دانید ، دنیای تجارت ،سرشار از تحرک و فعالیت و مملو از پدیده های ناپایدار و عوامل متغیر است ، چیزی که به این عوامل می تواند نظم بخشیده و بقای آن را تضمین کند ،وجود قوانین و مقرراتی است که با توجه به نیازهای اقتصادی جامعه و به منظور بسط و تعمیم عدالت اجتماعی تهیه و طراحی شده است .

در متن زیر علاوه بر مواردی چون بررسی مزایای تاسیس شرکت،به دلایل و اهمیت ثبت شرکت نیز پرداخته ایم تا شما عزیزان بتوانید درک صحیح و جامعی از اهداف ثبت شرکت ها را دریابید.

لازم به ذکر است شما می توانید در هر یک از مراحل ثبت ، از متخصصان ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر راهنمایی و مشاوره های لازم را دریافت نمایید .

تاسیس شرکت و اهمیت آن

بدون شک بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی را شرکت های تجاری بر عهده دارند و البته چرخه ی اقتصادی در شرکت های خصوصی و یا ملی می چرخد .

به طور کلی شرکت در سیستم های حقوقی مختلف وسیله ای برای تحدید مسئولیت فعالان تجاری است، این امر بدین معناست که تاجران شخصی یعنی تجاری که به صورت انفرادی فعالیت می کنند،در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت نامحدودی دارند و کل دارایی آن ها،اعم از سرمایه تجاری و اموال خصوصی،وثیقه پرداخت دیون آن ها به طلبکاران است؛اما اشخاصی که فعالیت تجاری شان از طریق تشکیل شرکت انجام می گیرد مسئولیتی عمدتاَ محدود دارند. این یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت است ، همین مزیت شرکت موجب شده است که در دنیای اقتصادی ،حتی تجار انفرادی به جای فعالیت تجاری سنتی،در قالب شرکت به تجارت بپردازند.

زیرا استفاده از خدمات و مزایای شرکت تجاری ، فعالیت اقتصادی را بهبود بخشیده و بازدهی فعالیت اقتصادی را دچار پیشرفت چشمگیری می نماید .

در ادامه نیز مزایای ثبت شرکت مزایای بسیار زیادی را برای شرکت مناقصات و مزایده ها به همراه دارد ، تمامی این موارد مزایایی است که فعالیت فردی نداشته و البته در تجارت های فردی از مزیت هایی مانند فراهم شدن سرمایه ی بیشتر و تجمع تخصص هایی گوناگون برای دستیابی به هدفی واحد و به خصوص محدودیت مسئولیت فعالان تجاری غافل خواهید بود .

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

به همین دلایل است که امروزه نه تنها اشخاص بلکه دولت ها نیز فعالیت اقتصادی خود را در قالب شرکت های تجاری ارائه می کنند.

برخی قوانین شرکت ها

شرکت ها به عنوان یک عملگر حقوقی لازم به همکاری با دو یا چند شخص خواهند بود که به عنوان سهامدار یا شریک به سازمان ثبت شرکت ها معرفی می شوند .

این همکاری صرفاَ زاییده ی قراردادی نیست که طرفین آن را منعقد کرده باشند ،بلکه تابع مکانیسمی است که قانون گذار در اختیار شرکا قرار داده تا سرمایه های فردی خود را برای رسیدن به هدفی خاص که بردن سود است به سرمایه ی جمعی تبدیل کنند.

بد نیست بدانید که تشکیل و تاسیس شرکت به اراده شرکا خواهد بود و نیازی به دریافت اجازه ی قبلی از مقامات اداری نخواهد داشت .

در حقیقت،هر چند ممکن است برای انجام دادن فعالیت موضوع شرکت ،نیاز به چنین اجازه ای وجود داشته باشد ،ایجاد شخص حقوقی نیازی به دریافت اجازه از ارگان و یا شخص خاصی ندارد .

مثلا برای تاسیس یک شرکت که در امر تولید و پخش دارو نیاز به دریافت مجوز از وزارت بهداشت دارد ،ولی برای انجام فعالیت های تولید و پخش بعد از ثبت شرکت نیاز به دریافت مجوز از وزارت بهداشت دارد،اما انجام دادن این فعالیت ها (تولید و پخش) از طریق تاَسیس شرکت نیاز به چنین اجازه ای ندارد.اگر فعالیت شرکت طبق قانون ،ممنوع نباشد ،شرکت با رعایت شرایط دیگر قانون تشکیل می شود.

ثبت شرکت چه ضرورتی دارد ؟

اصولا برای تشکیل شرکت ها نیاز به رعایت اصول و قواعد ضروری است که به عنوان پایه های اساسی تشکیل شرکت شناخته می شوند ،

در این خصوص طبق ماده ی 195 قانون تجارت ثبت تمامی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکتها است.ماده ی 2 قانون ثبت شرکت ها نیز (مصوب 1310) ،ثبت شرکت های تجاری را الزامی تلقی کرده و برای مدیران شرکتی که به ثبت نرسیده باشد،جزای نقدی معین نموده و اضافه کرده است که «...در صورت تقاضای مدعی العموم،حکم انحلال شرکت متخلف نیز صادر خواهد شد.

طبق قوانین تجارت، تنها شرکت هایی از نظر قانونی مورد تایید هستند که به ثبت رسیده باشند ، ثبت شرکت نه تنها برای معرفی شرکت و شناسایی آن نیاز است بلکه در مواردی که

بنابراین،هر شرکت تجارتی زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد که به ثبت رسیده باشد.ثبت شرکت ها نه تنها برای معرفی و شناسایی است بلکه از نظر قانون و حاکمیت اجتماع به منظور کسب وجود قانونی است.

قبل از ثبت شرکت ، شرکت هویت قانونی نخواهد داشت ، علاوه بر مراتب مزبور،قاعده الزامی بودن ثبت شرکت ها به دولت امکان می دهد که تحقیقات و رسیدگی های دقیقی نسبت به مقدمات تشکیل و کیفیت بوجود آمدن شرکت انجام گردد تا از تشکیل شرکت هایی که مقررات را رعایت نکرده اند جلوگیری به عمل آید.

شرکت ها بعد از ثبت در واقع یک وجهه قانونی دارند که در حقیقت شرکت یک شخص قانونی است که امتیازات و اختیارات بسیار زیادی را دارد ، و می تواند از حقوق خود به خوبی دفاع کند و از مزایای بی شماری بهره مند گردد.

مزایای ثبت شرکت

1-با ثبت شرکت تمامی قرار داد های بین شرکا رسمی و قانونی بوده و دارای اعتبار می باشد ، و بعد ها هیچ یک نمی توانند مانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی نموده و یا به ایراداتی که درباره ی اسناد غیر رسمی ممکن است وارد نمود استناد نمایند.

2- شرکت به ثبت رسیده می تواند فعالیت و معاملات مالی و اقتصادی بسیاری را انجام دهد .

3-در صورتی که شرکت دچار انحلال و یا ورشکستگی شود طبق مقررات به کلیه امور مالی شرکت رسیدگی می شود .

4-در موقع انحلال یا ورشکستگی با مقررات خاصی به وضع مالی شرکت رسیدگی می شود.

کنترل و نظارت دولت در امور شرکت ها و ثبت آن با تشریفات خاص موجب آن می شود که همه از آن اطلاع حاصل نمایند و در روابط با آن دچار تردید و ناراحتی نشوند. باید توجه داشته باشید که تقاضای ثبت شرکت باید توسط مدیران شرکت داده شود و مدیران شرکت ها برای ثبت شرکت باید کلیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را تحویل سازمان ثبت شرکت دهند ، البته این مدارک طبق قانون تجارت و نظام نامه ای که معین کرده اند تهیه خواهد شد .

 موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

 اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.