مراحل ثبت شرکت در کرج تاسیس شرکت تجاری و ثبت آن برای ثبت شرکت با اتحاد دو یا چند نفر از شرکا می توان یک شرکت را تشکیل داد ، این تشکیل شرکت نیاز به رعایت موارد و قوانین اصولی و رسمی است که بتواند شرکت را قانونی و رسمی نماید .

 

در واقع شرکت هایی که تصمیم به تاسیس برای انجام امور تجاری دارند باید توسط سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسمی برسند. شرکت های تجاری که به صورت غیر رسمی فعالیت می نمایند غیر قانونی بوده و تخلف محسوب می شود ، کلیه شرکت های متخلف باید جریمه نقدی پرداخت کنند و یا در برخی موارد نیز با صدور انحلال همراه خواهند بود .

برای تشکیل و تاسیس یک شرکت نیاز به اهداف مشترک بین افرادی است که تصمیم به تاسیس آن را دارند . برای تشکیل شرکت تنها اجتماع چند نفر کافی نیست بلکه باید مراحل و موارد قانونی آن طی شود .

برای انجام امور قانونی و حقوقی  ثبت شرکت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه دارید، برای این امر به موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر مراجعه نمایید .

برای ثبت نهایی یک شرکت و دریافت شماره ثبت نیاز به مراحل مختلفی است که تمامی مراحل را متخصصین به شما ارائه می دهند و طبق آن مدارک و موارد مورد نیاز را تهیه و ارائه می نمایند. دریافت شماره ثبت و  ثبت شرکت به عنوان آخرین مرحله در تاسیس شرکت به شمار می رود.

اهمیت  ثبت شرکت ها

همانطور که بیان شد شرکت هایی که رسما فعالیت خود را انجام نمی دهند با مشکلات عمده ای در امور تجاری خود همراه هستند و نمی توانند به صورت قانونی کسب و کار داشته باشند از این رو طبق قانون تجارت باید تمامی شرکت ها و افرادی که تصمیم به فعالیت تجاری دارند باید با ثبت شرکت خود در سازمان  ثبت شرکت ها و دریافت مجوز های لازم فعالیت های خود را در جهت قانون و رسمی ادامه دهند.

برای ثبت شرکت به کجا مراجعه نمایم ؟

برای ثبت اصولی و رسمی شرکت ها در تهران به "اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری" و در شهر کرج ، به "ادارات ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری" مراجعه نمایید . البته می توان با مراجعه به موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر بدون نیاز به برخورد با مشکلات حقوقی و ثبتی کلیه امور  ثبت شرکت ها را انجام دهید .

طی مطالب ذیل اشاراتی به مراحل مهم و اساسی برای ثبت شرکت در کرج نموده ایم ، بنابراین با مطالعه دقیق در رابطه با موارد مورد نیاز اطلاعات جامعی را کسب و در صورت نیاز و یا وجود ابهام از کارشناسان ثبتی موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر بهره بگیرید ، شایان ذکر است که در هر مرحله از اقدامات لازم برای ثبت شرکت می توانید از مشاوره های تخصصی کارشناسان موسسه ثبتی و حقوقی تک سفیر استفاده نمایید .

مراحل مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج

همانطور که بیان شد ، افراد برای تشکیل شرکت دارای اهدافی مشخص و واحد هستند و عموما برای انجام فعالیت های اقتصادی مختلف اقدام به تاسیس و اداره ی یک شرکت تجاری یا غیر تجاری می نمایند ، دریافت و انجام کلیه موارد ذیل برای تاسیس یک شرکت تجاری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد :

  • 1- تنظیم و عقد قرار داد کاری بین شرکا و سهامداران و امضای قرارداد توسط تمامی اعضا هیئت مدیره
  • 2-تنظیم و تعیینمیزان سهام برای تاسیس و میزان سهام هریک از شرکا که باید پرداخت گردد .
  • 3- پذیرش ارادی یک شیء(مال) بعنوان اجرت یا حقوق مالکانه مشترک شرکاء

بد نیست بدانید که تمامی شرکت ها به صورت اختیاری یا اجباری تشکیل و تاسیس می شوند ، شرکت های اختیاری به اختیار و اراده اعضاء شرکت و برای رسیدن به اهداف مشترک که نسبت به آن تصمیم واحدی دارند تاسیس می شوند و کلیه سهامداران در جریان امور شرکت و تمامی قرار داد ها و اساسنامه ها خواهند بود .

مراحل ثبت شرکت در کرج

مرحله اول ( تعیین نوع شرکت )

- ابتدایی ترین مرحله برای ثبت شرکت در کرج ، انتخاب موضوع شرکت است که باید با همکاری و همفکری شرکا انجام شود . موضوع شرکت چیزی است که شرکت برای آن تاسیس شده باشد.موضوع شرکت باید مشروع و متضمن منافع عقلانی باشد و الا از موارد ابطال شرکت خواهد بود. مدیران برای تععین اهداف شرکت باید نسبت به اختیارات مجاز خود تصمیم بگیرند در غیر این صورت اهداف شرکت قابل قبول نخواهند بود ،عمل به آن ها اثر قانونی ندارد و در صورت تفریط یا تعدی کلیه ی مدیران متضامناً مسئول خسارت صاحبان سهام خواهند بود ، در صورتی که فعالیت شما نیازمند به اخذ مجوز باشد اخذ مجوز از ارگان های مربوطه مورد نیاز و ضروری است.

انتخاب نوع شرکت با توجه به شرایط سهام داران و اهداف کلی شرکت نیز مورد نیاز است .

همانطور که بیان شده است ، یکی از انواع شرکت ها باید انتخاب شود زیرا شرکت ها و شرایط آن ها تفاوت بسیار زیادی با هم دارند ، طبق ماده 20 قانون تجارت شرکت ها می توانند شامل یکی از انواع زیر باشند :

  • 1-شرکت سهامی عام
  • 2- شرکت سهامی خاص
  • 3-شرکت با مسئولیت محدود
  • 4- شرکت تضامنی
  • 5-شرکت نسبی
  • 6-شرکت مختلط (اعم از سهامی و غیر سهامی)

نکته مهم برای ثبت شرکت در شهر کرج :

انتخاب نوع فعالیت و تعداد اعضاء برای فعالیت در شرکت ، و البته تخصیص مسئولیت ها برای افراد مختلف می تواند در انتخاب نوع شرکت تاثیر گذار باشد ، برای اطلاع از شرایط و ضوابط هر یک از انواع شرکت ها نیاز به دریافت مشاوره از متخصصین ثبت خواهید داشت ، با مراجعه به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر می توانید از مشاوره های تخصصی در این زمینه بهره مند شوید .

مرحله دوم ( تعیین میزان سرمایه ابتدایی)

- دومین مرحله برای ثبت شرکت کردن در کرج تعیین میزان سرمایه ابتدایی است ، باید مشخص شود که چه کسی و چه کسانی سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت را تامین می نمایند . سرمایه از مهم ترین عوامل تجارت بوده و بزرگ ترین وسیله ی جلب منفعت است.هر شرکت تجاری برای ادامه فعالیت های خود نیاز به سرمایه خواهد داشت تا بتواند از طریق این سرمایه کسب و کار خود را رونق بخشد .میزان سرمایه شرکت ها به قدرت آن ها برای تجارت کمک شایانی خواهد کرد. برای سرمایه مورد نیاز ثبت شرکت در کرج سقفی تعیین نشده و شرکا به هر مقدار که بتوانند ممکن است سرمایه را افزایش می دهند .لازم به توضیح است در قانون تجارت حداقل میزان سرمایه 000/000/1 ریال می باشد .

مرحله سوم ( تعیین زمان فعالیت شرکت )

- تعیین مدت فعالیت شرکت در کرج در انتخاب نوع شرکت هم دخیل می باشد ، شرکا باید تشخیص و تعیین نمایند که چه مدت می خواهند شرکت را اداره نمایند، شرکت ممکن است برای مدت محدودی مثلاَ6 یا 12 سال تشکیل شود و نیز ممکن است برای مدت نا محدودی باشد.

مرحله چهارم ( انتخاب محل اصلی شرکت برای اداره)

- یک آدرس اصلی برای فعالیت های کلی شرکت در نظر بگیرید ، ثبت شرکت در کرج باید با تعیین مرکز اصلی شرکت و نشانه ی صحیح آن صورت بگیرد .مرکز اصلی شرکت همان مرکز اداره ی آنست که معمولاً مجامع عمومی در آن جا تشکیل و مدیران و بازرسان در آن جا انجام وظیفه می نمایند

مرحله پنجم ( تهیه و تحویل مدارک مورد نیاز )

-  کلیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج را تهیه و تحویل موسسه حقوقی و ثبتی مورد نظر بدهید ، رعایت موارد قانونی و طی نمودن مراحل مورد نیاز هم از شرایط کلی این امر می باشد ، در این مرحله لازم است تا با بررسی کارشناس ثبت کلیه مدارک خود را تهیه و تحویل نمایید ، برای ثبت شرکت می بایست مدارک لازم برای ثبت هر نوع از شرکتی که مورد نظرتان است فراهم گردد.

 

 

متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.