قیمت و تعرفه هزینه ثبت شرکت در تهران

برای ثبت شرکت باید مراحل مختلفی را سپری نمایید.یکی از این مراحل پرداخت هزینه ثبت شدن شرکت می باشد.این هزینه ها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند.مثل هزینه حق الثبت ، هزینه انتشار آگهی در روزنامه ، هزینه تعیین نام و... .قیمت و تعرفه هزینه ثبت شرکت به عوامل مختلفی مانند نوع شرکت ، میزان سرمایه شرکت ، تعداد اعضا وغیره بستگی دارد.

بخشی از هزینه ثبت شرکت به بعضی شرکت ها به عنوان سرمایه اولیه پرداخت می شود.یک بخش دیگر به حساب دولت واریز می شود. در صورت داشتن وکیل هم باید هزینه حق الوکاله نیز پرداخت نمایید.

اگرچه هزینه ثبت شرکت در ابتدا شاید زیاد به نظر بیاید ولی افرادی که برای اهداف بلند مدت تجاری و هدفمند اقدام به ثبت شرکت می نمایند ظرف مدت کوتاهی چندین برابر این هزینه به آن ها برگردانده می شود.

 

 

در ادامه انواع هزینه های مربوط به ثبت شرکت را برای شما ذکر می نماییم.با توجه به متفاوت بودن هزینه ها برای شرکت های مختلف می توانید برای اطلاع از آن ها با کارشناسان موسسه تکسفیر تماس حاصل نمایید.

هزینه تعیین نام برای شرکت :

هزینه تعیین نام برای شرکت های مختلف متفاوت می باشد. این هزینه بعد از صدور آگهی و در زمان دریافت مدارک در اداره ثبت شرکت های پرداخت می شود و در دیگر واحد های ثبتی باید این مبلغ در بانک ملی و به حساب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به شماره حساب سیبا 2171329011009 واریز شود و به همراه مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکت ها فرستاده شود.

برای ارسال مدارک باید هزینه ای به اداره ثبت شرکت ها پرداخت نمایید.این هزینه به تعداد برگه ها بستگی دارد.هرچه تعداد برگه ها بیشتر باشد هزینه آن هم بیشتر می شود.

هزینه حق الثبت :

به هزینه ای که برای ابطال فیش سرمایه پرداخت می نمایید هزینه حق الثبت می گویند.که طبیعی است این هزینه برای سرمایه های مختلف متفاوت می باشد.یعنی هرچه میزان سرمایه بیشتر باشد هزینه بیشتری برای حق الثبت پرداخت نمایید.

هزینه انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه :

کلیه اشخاص حقوقی موظفند برای ثبت شرکت خود دو نوبت آگهی در روزنامه منتشر نمایند.یک بار انتشار آگهی در روزنامه محلی که باید هزینه آن را به اداره ثبت شرکت ها پرداخت نمایید.هزینه چاپ آگهی به تعداد خطوط آگهی بستگی دارد.

یک بار دیگر هم انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کشور که باید هزینه آن را به صورت اینترنتی بپردازید.

هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار کشور:

برای پرداخت هزینه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کشور باید به سایت روزنامه رسمی به آدرس http://www.rrk.irمراجعه نمایید.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

به منظور اخذ و پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تنها یک ماه بعد از ثبت شرکت و پرداخت هزینه انتشار آگهی در روزنامه رسمی فرصت دارید.هزینه پلمپ دفاتر شامل دفاتر کل ، دفاتر دارایی و دفتر روزنامه می باشد که به تعداد برگه های دفاتر بستگی دارد که تعداد برگه ها می تواند 50 تا 100 برگی و یا بیشتر باشد.از این دفاتر برای محاسبه مالیات سالیانه شرکت ها استفاده می شود.برای پرداخت هزینه پلمپ دفاتر باید به صورت اینترنتی و از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها اقدام نمایید.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی :

به منظور تشکیل پرونده مالیاتی شرکت ها باید 2 در 1000 سرمایه خود را به اداره امور مالیاتی و دارایی بپردازند و پس از آن مبلغ مربوط به تشکیل پرونده و اخذ کد اقتصادی را واریز نمایند.

هزینه پاکت ، پوشه و دیگر وسایل مورد نیاز برای پرونده

همانطور که گفته شد قیمت و تعرفه هزینه ثبت شرکت در به عوامل مختلفی مثل نوع شرکت و موضوع فعالیت شرکت بستگی دارد.برای اطلاع از هزینه های ثبت شرکت می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل نمایید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.