قوانین ثبت شرکت

ثبت شرکت ( ثبت شرکت در کرج) تابع قوانینی است که از جانب سازمان قانون تجارت وضع گردیده است و کلیه افراد حقیقی و حقوقی باید از آن پیروی نمایند .

 

برای تشکیل  یا ثبت شرکت نیاز به اراده و هم فکری افرادی است که اهداف مشخصی را دارند و برای رسیدن به آن گرد هم آمده و تلاش می نمایند، تشکیل شرکت نیازی به اخذ اجازه قبلی از مقامات اداری ندارد. البته در برخی موارد ممکن است برای انجام دادن فعالیت موضوع شرکت، نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح وجود داشته باشد. به طور مثال ، تاسیس یک شرکت یا موسسه با توجه به متن موضوع فعالیت برای تولید و پخش دارو مسلما نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت دارد؛اما انجام دادن این فعالیتها (تولید و پخش) از طریق تاسیس شرکت چنین اجازه ای لازم ندارد. اگر فعالیت شرکت طبق قانون بوده و بر خلاف آن نباشد ،شرکت با رعایت شرایط دیگر قانونی تشکیل می شود.

به طور کلی در کلیه موارد زیر نیاز به دریافت مجوز از اتحادیه مورد نظر با توجه موضوع فعالیت می باشد :

1- آموزش

2-تولید

3-ساخت

4- اجرا

5-بهره برداری

6-طراحی سایت

7-بازاریابی شبکه ای

8-تامین نیروی انسانی برای اماکن های اداری، تجاری و مسکونی

از مواردی است که نیاز به دریافت مجوز از مراجع زیصلاح می باشد .

اساس و قوانین ثبت شرکت ها :

برای تشکیل شرکت نیاز به عقد قرار داد خواهید داشت البته این تنها شرط لازمب رای تاسیس یک شرکت نیست و قوانین دیگری برای تاسیس شرکت مستلزم می باشد .

عقد قرارداد ثبت شرکت:

برای عقد قرار داد رضایت کلیه شرکا و سهامدارارن مورد نیاز است ،به علاوه، شرکت باید دارای موضوعی مشروع باشد. از نظر شکلی نیز قرارداد شرکت، تابع قواعدی خاص است که بررسی آنها ضروری می نماید.

تاسیس شرکت و قانون مدنی :

برای عقد قرار داد شرکت ها نیاز به توجیه در رابطه با قوانین تجارت و ماده 190 قانون مدنی می باشد، شرکتی قانون مند خواهد بود که تابع مقررات مندرج در ماده ۱۹۰قانون مدنی باشد البته شرکت در زمان تشکیل تابع قوانین دیگری نیز خواهد بود. رضایت شرکتا و اهلیت آن ها و مضمون فعالیت شرکت بسیار مهم می باشد.

نقش رضایت مندی شرکا در تشکیل شرکت :

مهم ترین قرار داد در تاسیس شرکت ها توافقات بین شرکا و تصمیمات نهایی برای اهداف می باشد . این دسته قرار داد ها ممکن است کتبی یا شفاهی باشد و به هر حال، اثرش در حدود مفاد و محتوای قرار داد است . در توضیح باید بدانید که گرچه نمی توان آن را در حد یک وعده اخلاقی تلقی کرد، اثر قرارداد شرکت را که به شرکتنامه تعبیر می شود، ندارد. صرف شرکتنامه نیز موجب تشکیل شرکت نمی شود و شرایط دیگری، بسته به نوع شرکت، لازم است تا شرکت تشکیل شود و شخصیت حقوقی پیدا کند.

قرار داد شرکت باید رسمی و ما بین شرکا بسته شود و گرنه از درجه ی اعتبار خارج خواهد بود .

قوانین ثبت شرکت در کرج

موضوع شرکت ها در ثبت شرکت :

موضوع شرکت ، درثبت شرکت دارای مفاهیم متعددی خواهد بود.

1-            از نظر حقوق قراردادها، موضوع شرکت عبارت است از مجموع اموالی که به شرکت آورده می شود و به عبارت دقیق تر، مجموع اموالی که سرمایه شرکت را تشکیل می دهد

2-            از نظر حقوق شرکت های تجاری، به آن فعالیتی که شرکت برای انجام دادن آن تشکیل می شود نیز اطلاق می گردد. این فعالیت معمولا در اساسنامه معین می شود؛ اما در شرکت نامه نیز باید معین شود و الا قرارداد بدون موضوع مد نظر قرار خواهد گرفت.

نقش آورده های مالی شرکت در ثبت شرکت :

به طور کلی آورده های شرکا می تواند نقدی یا غیر نقدی باشد ، ازاین رو می توان فعالیت و کار و هنر یکی از اعضای اصلی شرکت را نیز به عنوان سرمایه در نظر گرفت .

به یاد داشته باشید که هزینه های شرکت باید از سرمایه کلی شرکت تامین شود . آنچه باید در رابطه با ثبت شرکت توسط اشخاص بدانید این است که سرمایه شرکت افزوده خواهد شد و مجموعا دارایی شرکت را تشکیل می دهد، آنچنان اهمیتی برای اشخاص ثالث ندارد که برای شرکت های سهامی یا با مسئولیت محدود؛ زیرا در مورد شرکت های اشخاص، هرگاه شرکت در پرداخت دیون خود از دارایی اش عاجز باشد، شرکای ضامن به طور نامحدود مسئول پرداخت دیون آن هستند.

همانطور که بیان شد دارایی کل شرکت از دارایی سهام داران یا شرکا مجزا بوده و تا زمانی که شرکت پابرجاست ، کلیه هزینه ها و مصالبه قروض شرکت از سرمایه شرکت تامین می شود . همچنین به این دلیل که شرکت فقط تضمین پرداخت طلب طلبکاران خود شرکت است، شرکا حق تقسیم سرمایه شرکت را قبل از پرداخت طلب طلبکاران شرکت نخواهند داشت .

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

البته در برخی موارد ،شرکا و موسسین شرکت شرکت مبالغی به شرکت می آورند که آورده محسوب نمی شود. این مبالغ عمدتا به عنوان پیش پرداخت و یا وام به شرکت داده می شود و در تشکیل سرمایه شرکت دخالتی نخواهند داشت و بنابراین، موضوع شرکت تلقی نمی شود. به همین دلیل، موسسانی که چنین مبالغی را در اختیار شرکت قرار داده اند، طلبکاران شرک تلقی شده، می توانند استرداد وجوه مزبور را تقاضا بکنند

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.