شرکت های بازرگانی به شرکت هایی اطلاق می گردد که در موضوع فعالیتشان (بند 2 اساسنامه) ، موارد مربوط به بازرگانی قید شده باشد.

از جمله مهم ترین فعالیت های شرکت های بازرگانی خرید و فروش ، صادرات و واردات ، ترخیص کالا از گمرکات کشور، خرید سهام دیگر کشورها و همچنین فعالیت های بازاریابی ( غیرهرمی و غیر شبکه ای ) می باشد. علاوه بر این ، با ثبت شرکت بازرگانی می توانید در بورس اوراق بهادار و همچنین در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی و کلیه همایش های داخلی و خارجی شرکت نمایید.

موضوع کلی شرکت های بازرگانی فعالیت های بازرگانی است که مواردی مانند :

1 - خرید

2- فروش

3- توزیع

4- صادرات و واردات کلیه ی کالاهای مجاز بازرگانی

5- اخذ و اعطای نمایندگی شرکت در کلیه ی نمایشگاه ها و سمینارها و همایش های داخلی و خارجی .

درواقع ملاک اصلی برای بازرگانی بودن یک شرکت موضوع شرکت است.

به طور کلی در موضوعنامه های شرکت های بازرگانی معمولا این موارد ذکر می شود:

تهيه،توزيع ،خريد ، فروش ،صادرات و واردات کليه اقلام مجاز بازرگاني

- شرکت در کليه مناقصات ، مزايدات ،همايشها ،سمينارها ونمايشگاه های دولتي ، خصوصي،داخلي و خارجي

-عقد قرارداد با کليه اشخاص حقيقي و حقوقي

-اخذ وام و تسهيلات ريالي و ارزي از کليه بانک و موسسات مالي و اعتباري خصوصي و دولتي خارجي و داخلي-

حق العملکاري بازرگاني

- ايجاد شعب و نمايندگي در سراسر کشور

- ترخيص کالا از گمرکات داخلي کشور-انجام امور مربوط به شرکت مطابق با قانون تجارت که با اهداف شرکت مرتبط مي باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران در زمینه بازرگانی و تجاری فعالیت می نمایند برای آنکه بتوانند در مناقصات مختلف شرکت نمایند و قراردادهای مختلف با مناقصات و مزایدات انعقاد نمایند، قبل از هرچیز نیاز به شماره ثبت و همچنین روزنامه رسمی شرکت دارد.

از آنجایی که ثبت شرکت دارای مراحل مختلف و روند طولانی می باشد متقاضیان در این گونه موارد به جای ثبت شرکت اقدام به خریداری شرکت بازرگانی می نمایند تا با صرف زمان و هزینه کمتر بتوانند صاحب شرکت بازرگانی شوند و اقدام به انجام فعالیت های تجاری برای نیل به اهداف خود نمایند.

از دلایل دیگر خرید شرکت بازرگانی می توان به کارکرد شرکت های قدیمی اشاره کرد چراکه هرچقدر کارکرد و سابقه شرکت در زمینه راه و ساختمان بیشتر باشد شانس بیشتری در مناقصات با ارگان های دولتی و خصوصی دارد.

موسسه حقوقی ثبتی تکسفیر با سابقه طولانی در زمینه خرید و فروش راهنمای خرید شرکت بازرگانی با ویژگی های مورد نظر شما می باشد.

چنانچه شما نیز از صاحبان شرکت های پیمانکاری می باشد که بنا به دلایلی دیگر تمایلی به ادامه فعالیت های شرکت پیمانکاری خود را ندارید می توانید اقدام به فروش شرکت بازرگانی خود بنمایید.

موسسه حقوقی ثبتی تکسفیر با سابقه طولانی در زمینه خرید و فروش شرکت راهنمای خرید شرکت راه و ساختمان با ویژگی های مورد نظر شما می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش شرکت بازرگانی به صورت کاملا قانونی همراه با استعلامات کامل با کارشناسان ما در تماس باشید ما میتوانیم مراحل خرید و فروش شرکت شما را به نحو احسنت انجام دهیم. باتشکر از همراهی شما

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.