سوالات رایج ثبت شرکت

1-آیا مالیات شرکت مسئولیت محدود با دیگر انواع شرکت ها متفاوت است؟

     خیر تفاوت ندارد مالیات بردرآمد شرکت های متفاوت نسبت به کارکرد آن ها در یک سال مالی محاسبه می گردد و به سود خالص آن از مجموع درآمد بعد از هزینه ها و درآمدها که بدهکار بستانکار   می شود محاسبه می گردد و مالیات به نوع شرکت ربطی ندارد و مالیات به سرمایه شرکت ربطی ندارد و به سد خالص سالیانه شرکت ارتباط پیدا می کند.

2-چه مدت زمان برای ثبت شرکت مسئولیت محدود لازم است؟

    از زمان مراجعه موکل به دفاتر حقوقی و ارائه مشاوره و بعد از تاییدنهایی مشورت های انجام شده با کارشناس حقوقی و ثبتی منجربه قراردادفی مابین اعضا شده و بعد از ارائه مدارک از طرف موکل به کارشناس ثبت شرکت ها و سپس بعداز ثبت نام در سامانه تاسیس شرکتها و بعد از تایید نهایی که بعد از آن منتظر باید باشند

برای تائید نام شرکت که پس از آن مدارک و اوراق شرکت به امضاء اعضای هیئت مدیره درآمده و مدارک شناسایی (کپی برابر اصل شده) و گواهی عدم سوءپیشینه های انجام شده تحویل و همراه با اساسنامه شرکتنامه و تقاضانامه و گواهی تاییدنام شرکت به اداره ثبت شرکتها پست می شود.

بعد از آن بسته به حجم کاری در سازمان اداره ثبت دارد که معمولا سه هفته زمان می برد و اگر سهامی خاص باشد باید بعد از تائیدنام به بانک برده شود تا مبلغ 35% از سرمایه شرکت واریز و یک حساب به نام شرکت باز گردد و واریز به حساب شود

و نامه بانکی طی تاریخ و پیوست و مهر و امضاء شعبه بانک و برگه فیش واریزی تحویل موسسه ثبتی گردد و پس از تکمیل پرونده پست شود که یک مقدار زمان آن بیشتر از مسئولیت محدود می باشد البته بستگی به مشتری دارد که مراحل بانکی را زود انجام دهد و به دست کارشناس برساند تا مدارک برای پست سریع تر تکمیل و درنهایت پست به اداره ثبت شرک ها تسریع تر صورت پذیرد.

3-مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

     مدارک لازم کپی برابر با اصل مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی در دفتر اسناد رسمی و یک قطعه عکس برای معرفی نامه سوء پیشینه و اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز دارد که باید مجوز هم برابر اصل شود و آورده و تحویل گردد.

4-آیا برای شرکت با مسئولیت محدود نیاز به افتتاح حساب هست یا خیر؟

     درصورت نیاز به طور معمول نیاز نیست.

5-آیا مدیرعامل در شرکت با مسئولیت محدود می تواند از بین شرکاء یا خارج از آنان باشد و به مدت محدود یا مادام العمر به تصدی سمت مدیریت بپردازد؟

    بله می تواند باشد و توسط اعضای هیئت مدیره شرکت تصمیم گیری می کند و حدود اختیارات تعیین می گردد.

 

6- مالیات شرکت با مسئولیت محدود چگونه محاسبه میگردد؟

    نوع محاسبه شرکت به مسئولیت محدود بودن یا سهامی خاص یا عام بودن زیاد مطرح نیست بلکه به عملکرد سالیانه شرکت بستگی دارد و ممیز مربوطه در اداره دارایی این محاسبات را نیز باتوجه به مطالب درج شده و حسابداری در پلمپ دفاتر نوشته شده و طبق آن رسیدگی می شود. و به سود خالص درآمد شرکت مالیات تعلق می گیرد.

7-چطور می توان مطمئن شد که یک شرکت مسئولیت محدود معتبر است ؟

    اعتبار شرکت ها با داشتن شناسه ملی آنها و شماره ثبت آنها در سامانه ثبت و روزنامه ملی آن ها که توسط قوه قضائیه تایید می شود که پس از آن می توان تیتر و تاسیس را در سایت روزنامه رسمی چک کرد و رویت شود.

8-هنگام ثبت یک شرکت باید آدرسی را برای محل شرکت اعلام کرد. آیا این آدرس باید حتما به همراه ارائه سند یا اجاره نامه به اسم یکی از شرکا باشد یا فقط می توان آدرس را بدون این مدارک اعلام کرد؟

   بله باید آدرس دقیق و درست از روی اجاره نامه یا سند که تاییدیه پستی داشته باشند ارائه گردد.

9- چطور اطمینان حاصل کنیم که اسم ما جزء اعضای هیات مدیره یک شرکت مسئولیت محدود ثبت شده است؟

    بامطالعه اساسنامه و می توان نام شرکت یا با شماره ثبتی وارد سامانه سایت روزنامه رسمی شده واطمینان حاصل کنید.

10-منظور از عدم شباهت نام چیست؟ آیا نام شرکت کلا نباید مثل نام شرکت دیگری باشد یا اگر شباهت نسبی با نام شرکت دیگر داشته باشد بلامانع است؟        

     باید سعی شود اسامی انتخابی حتما در دهخدا و یا مرجع هایی که مورد تایید سامان ثبت است انتخاب گردد.

حتما نام معنی داشته باشد و از طرفی دو سیلاب آن باید بقیه سیلابهای دیگر فرق داشته باشد و اگرنه مانعی ندارد که یکی از نام های انتخابی شبیه به شرکت دیگری باشد وکلمه حتما اسم باشد نه صفت .

هرچقدر شباهت نام کمتر باشد امتیاز زود تاییدنام شدن بیشتر است.

11-در صورتی که شرکتی ثبت شود و پس از ثبت فعالیتی نداشته باشد آیا منحل می شود یا باید برای انحلال آن اقدام نمود؟ آیا این عدم فعالیت برای اعضا و مدیران مشکل ساز نخواهد بود؟

      الف-خیر تا اعضاء طی یک صورتجلسه آن را طبق قوانین انحلال شرکت ها و نظریه اراء انجام ندهند و تایدیه اداره ثبت نگردد منحل نمی شود که بااکثر آراء اعضاء هیئت مدیره انجام می شود.

      ب-اگر شرکت قرار است که دیگر نسبت بهآن فعالیت نشود لازم است که منحل گردد.

      ج-اگر بحث موضوعات مربوط به مالیات شرکت رعایت شده باشد مشکلی ندارد.

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند

و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند

و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید با ثبت شرکت در حوزه های متفاوت میتوانید پیشرفت اقتصادی خود را در مناقصات تجربه کنید

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.