ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در استان البرز

نوامبر 28

ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در استان البرز

ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در استان البرز

اگر قصد ثبت شرکت تجاری و بازرگانی و یا ثبت موسسات غیر تجاری را در استان البرز دارید با تکسفیر همراه باشید تا شما را با ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در استان البرز آشنا کنیم:

ثبت شرکت ها در استان البرز:

لازمه ی انجام فعالیت تجاری و بازرگانی به صورت رسمی و قانونی، ثبت شرکت می باشد.

شرایط، مدارک و مراحل ثبت شرکت در تمام شهرهای استان البرز و سایر استان های ایران مشترک می باشد.

طبق ماده 20 قانون تجارت اول از انواع شرکتهای تجاری (سهامی عام، سهامی خاص، تضامنی، نسبی، تعاونی، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی، با مسئولیت محدود) موردی را که با تعداد شریکها، سرمایه و نوع فعالیت شما هماهنگی دارد انتخاب نمایید.

بیشتر شرکت های تجاری که در شهرهای استان البرز ثبت می شوند از نوع سهامی خاص یا با مسئولیت محدود هستند.

برای ثبت انواع شرکت در استان البرز می توانید بصورت مستقیم به سایت اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و مراحل ثبت نام اینترنتی و سایر مراحلش را خودتان انجام دهید.

البته در صورتی که از موسسات حقوقی کمک بگیرید، فرایند ثبت شرکت برای شما در مدت زمان کوتاهتری انجام می شود.

مراحل ثبت انواع شرکت ها در استان البرز:

شریکی را برای شروع فعالیت تجاری و ثبت شرکت انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و از نظر فکری به یکدیگر نزدیک باشید تا بتوانید در کنار همدیگر سریعتر به مقاصد تجاریتان دست یابید.

به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور- اداره ثبت شرکت irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید بخش تاسیس شخصیت حقوقی را انتخاب نمایید و اطلاعات مورد نظر را به سامانه وارد کنید.

انتخاب نام شرکت در درخشش و معرفی آن می تواند نقش بسزایی داشته باشد. در انتخاب نام شرکت تجاری دقت نمایید. نام پیشنهادی شما نباید قبلا به عنوان شخصیت حقوقی ثبت شده باشد و باید از سه بخش (سیلاب) تشکیل شده باشد.

اکثریت شرکتها با مقاصد طولانی مدت ثبت می شوند ولی برخی دیگر به دلیل کارهای پروژه ای دارای اهداف کوتاه مدت هستند. در این بخش موضوع و مدت زمان فعالیت شرکت را که می تواند محدود یا نامحدود باشد را تعیین نمایید.

برای تاسیس شرکت باید مکانی که دارای شرایط تجاری است را اجاره کنید یا در صورت امکان خریداری نمایید و آدرس پستی آن را در سامانه درج نمایید.

سرمایه اولیه شرکت جزو موضوعاتی است که باید از ابتدا مشخص باشد و در سامانه وارد شود.
در قانون حداقل سرمایه شرکت سهامی خاص 100 هزار تومان، شرکت سهامی عام 500 هزار تومان و شرکت با مسئولیت محدود 100 هزار تومان اعلام شده است و برای سایر انواع شرکتها حداقل و حداکثر میزان سرمایه ای مشخص نگردیده است.

اطلاعات هویتی هر یک از اعضای هیئت مدیره و سهامداران باید به سامانه وارد شود.

تعیین میزان سرمایه و سهام هر یک از اشخاص سهامدار و سرمایه گذار در شرکت تجاری را انجام دهید.

شعبات دیگر شرکت را مشخص نمایید البته در صورتیکه شرکت دارای شعبات دیگری باشد، در صورتیکه شرکت مورد نظر شعبات دیگری ندارد گزینه نداشتن شعبه را انتخاب کنید.

اساسنامه جزو اسناد حقوقی است که نوع فعالیت شرکت، مسئولیت های شرکا، اختیارات و ... را مشخص می کند. اساسنامه را تکمیل نمود و در سامانه آپلود کنید.

پس از پذیرش نام شرکت توسط اداره ثبت شرکتها، مدارک ثبت شرکت را برای اداره ثبت شرکتها بفرستید تا مراحل تکمیل نمودن پرونده انجام شود.

پس از مورد تایید واقع شدن ثبت شرکت از سمت اداره ثبت شرکتها، آگهی تاسیس شرکت را باید در روزنامه رسمی کشور چاپ کنید.

کلیه ی مراحل ثبت شرکت از ابتدا تا انتها حدود دو هفته تا یکماه طول خواهد کشید که البته در شهرهای مختلف امکان دارد کمی بازه ی زمانی آن متفاوت باشد.

ثبت موسسات غیرتجاری در استان البرز:

موسسات دقیقا برعکس شرکت ها با اهداف غیرتجاری تشکیل می شوند.

کانون های فرهنگی، آموزشگاه کنکور، مراکز خیریه و ... همگی جزو موسسات غیرتجاری هستند.

موسسات غیرتجاری خود به دو دسته ی موسسه انتفاعی و موسسه غیرانتفاعی تقسیم می شوند.

موسسات انتفاعی مثل موسسات کنکور، موسسات زبان و ... درآمد و سودی را که از فعالیت خود کسب می کنند بین شرکا تقسیم می کنند.

موسسات غیرانتفاعی مثل مراکز خیریه، حمایت از زنان سرپرست خانوار، حمایت از معتادان و ... با اهداف درآمدزایی تشکیل نمی شوند و سودی کسب نمی کنند و برای فعالیت خود نیاز به گرفتن تاییدیه از نیروی انتظامی می باشند.

برای ثبت موسسات غیرتجاری حداقل 2 نفر شریک باید وجود داشته باشد.

موسسات غیرتجاری اگر بخواهند کسب درآمد کنند و مقاصد مالی داشته باشند، باید در این زمینه اقدام به دریافت مجوز نمایند.

ثبت موسسات غیرتجاری نیز همانند ثبت شرکت های تجاری از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک کشور- ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir انجام می شود.

بطور کلی متقاضیان ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در استان البرز بدلیل برخورداری از امکانات رفاهی، سهولت رفت و آمد به تهران، وجود مراکز پژوهشی و دانشگاهی و ... نسبت به سایر استان های کشور در سطح بالاتری قرار دارد.

اگر تمایل دارید در هر یک از شهرهای کرج، فردیس، کمالشهر، نظرآباد، محمدشهر، ماهدشت، مشکین دشت، هشتگرد، چهارباغ، اشتهارد، گرمدره، کوهسار، گلسار، تنکمان، طالقان و آسارا اقدام به ثبت شرکت و موسسه غیرتجاری نمایید می توانید از موسسه حقوقی تکسفیر کمک بگیرید.

بازدید 40 بار