ثبت شرکت در هرمزگان

جهت اینکه بتوانید یک فعالیت کاری بدون مشکل و سوءاستفاده ای داشته باشید حتما باید ثبت شرکت نمایید تا بتوانید اهداف کاری خود را بدون هیچ دغدغه های اضافی به انجام برسانید، شما اگر ثبت شرکت نکنید و یک شرکتی را راه اندازی نمایید و یک نامی هم برای شرکت خود برگزینید، و این نام در هیچ کجا به ثبت نرسیده باشد و همزمان هم یک شرکت دیگری به طور اتفاقی یک شرکت هم نام شرکت شما تاسیس کند مصرف کننده محصول و یا مشتریان به کدام شرکت می توانند اعتماد کنند پس بهتر است که شرکت خود را به ثبت برسانید تا زحماتی که در جهت توسعه شرکت انجام می دهید بیهوده نباشد و امتیاز و اعتماد کسب نمایید.برای ثبت شرکت با ما در ارتباط باشید

در این مقاله در مورد یکی از استان های جنوبی کشور ایران به استان هرمزگان می رویم و در مورد چگونگی ثبت شرکت در هرمزگان به گفتگو می پردازیم.

استان هرمزگان 14 جزیره را دارا می باشد به نام های:

 • جزیره کیش
 • جزیره قشم
 • جزیره ابوموسی
 • جزیره لاوان
 • جزیره هندرابی
 • جزیره شتور
 • جزیره لارک
 • جزیره هرمز
 • جزیره هنگام
 • جزیره تنب بزرگ
 • جزیره تنب کوچک
 • جزیره سیری
 • جزیره فرور بزرگ
 • جزیره فرور کوچک

که این جزایر و مرکز استان هرمزگان (بندر عباس) مرکز مهم فعالیت های اقتصادی و تجاری به شمار می رود و این شهر نقش بسیار مهمی در زمینه صادرات و واردات کشور ایفا می‌کند. از جمله بندر شهید رجایی، پالایشگاه نفت بندرعباس، کارخانه آلومینیوم المهدی، کارخانه آلومینیم هرمزگان، کشتی‌سازی خلیج‌فارس، فولاد و سیمان هرمزگان و... را می توان برشمرد.

با توجه به اینکه درآمد این استان در رتبه اولین استان های کشور است می توان جزو پردرآمدترین استان های ایران به حساب آورد و این استان موقعیت مناسبی جهت ایجاد شغل و در آمد و همچنین ثبت شرکت را دارا می باشد.

از نظر موقعیت اقتصادی که این استان دارا می باشد فعالیت کلی مردم این استان در حوزه ماهی گیری، کشاورزی و تجارت مشغول هستند و علاوه بر این نیز این استان معادن بسیاری از قبیل گاز، نفت، کرومیت و ... را دارا می باشد و مناطق جزیره کیش و جزیره قشم جزو مناطق تجاری از نظر اقتصادی جهت سود آوری به شمار می رود.

در این مقاله از موسسه حقوقی تکسفیر به نحوه ثبت شرکت در استان هرمزگان به همراه مدارک و شرایط لازم آن می پرداریم.

انواع قالب های ثبت شرکت در هرمزگان

طبق ماده 20 قانون تجارت شرکت ها می توانند شامل یکی از انواع زیر باشند :

1.ثبت شرکت سهامی عام

2.ثبت شرکت سهامی خاص در هرمزگان

3.ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

4.شرکت تضامنی

5.شرکت نسبی

6.شرکت مختلط (اعم از سهامی و غیر سهامی)

سرمایه اولیه ثبت شرکت سهامی خاص در هرمزگان:

جهت سرمایه گذاری، در ثبت شرکت سهامی خاص نباید کمتر از یک میلیون (1000000) باشد. در صورتی که به دلایلی سرمایه ی شرکت کاهش یافت باید شرکا در ظرف مدت یکسال در صدد جبران آن برآیند. در غیر این صورت شرکت را به نوع دیگر از شرکت ها از قبیل شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت تضامنی تبدیل نمایند.

جهت ثبت شرکت سهامی خاص فقط تسلیم اظهارنامه ی منضم به اساسنامه ای که به امضا تمامی سهامداران رسیده باشد و ورقه ای مشعر بر تعهد تمامی سهام و گواهینامه ی بانکی حاکی از تاًدیه ی قسمت پرداخت شده ی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد تمام تعهد باشد ضمن ارائه ی صورتمجلس عمومی موسسین حاکی بر تعیین نمودن مدیران و بازرسان شرکت کافی می باشد.

مدارک و شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در هرمزگان

مراحل و روش ثبت شرکت سهامی خاص :

مدارک لازم جهت اطلاع کسب نمودن شرایط شرکت سهامی خاص عبارتند از:

( تهیه 2برگ اظهارنامه، ۲جلد اساسنامه، ۲نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین، ۲و تهیه نسخه صورتجلسه هیئت مدیره، گواهی بانکی دایر پرداخت حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت، فتوکپی شناسنامه سهامداران و بازرسین، مجوز در صورت نیاز) تحویل قسمت پذیرش مدارک اداره ثبت شرکت ها داده و رسید دریافت شود و با توجه به تاریخ مشخص و تعیین شده برای اعلام نتیجه در روز موعد جهت دریافت نتیجه به باجه اعلام نتیجه اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایند.

🔰  در صورتی که کارشناس اداره ثبت شرکت ها ایرادی در مدارک مشاهده ننمایند نسبت به فراهم پیش نویس آگهی ثبت اقدام و پیش نویس مربوطه پس از تایید مسئولین اداره ثبت شرکت ها تایپ و در روز مراجعه تحویل متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص داده می شود. متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص بایستی به بانک مراجعه نموده و نسبت به پرداخت حق الثبت که در ذیل اظهارنامه مبلغ آن درج شده اقدام نماید.

نکته: قبل از مراجعه به بانک به نمایندگی روابط عمومی جهت تعیین مبلغ حق الدرج آگهی تأسیس در روزنامه انتخابی مجمع عمومی مؤسس و دریافت فیش مراجعه شود و مبلغ حق الثبت و حق الدرج یکجا به بانک مربوطه پرداخت شود .

🔰 پس از پرداخت مبلغ حق الثبت به واحد حسابداری اداره ثبت شرکت ها مراجعه و واحد مربوطه پس از رویت نمودن فیش پرداختی نسبت به ممهور نمودن ذیل اظهار نامه اقدام می نماید .

🔰  مدارک به قسمت ثبت دفاتر اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و تعیین شماره ثبت شرکت و درج بر روی اظهارنامه اقدام و در ذیل ثبت دفتر از شخص معرفی شده توسط سهامداران (که خود یا از سهامداران بوده یا وکیل رسمی شرکت می باشد) با درج ثبت با سند برابراست امضاء اخذ می نماید و سپس آگهی تایپ شده باید به امضاء رئیس اداره ثبت شرکت ها برسد .

یک نسخه ازمدارک دریافت می گردد و در پرونده شرکت که در بایگانی اداره ثبت شرکت ها حفظ و نگهداری خواهد شد و یک نسخه دیگر ازمدارک ( اظهارنامه یک برگ، اساسنامه یک جلد، صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین یک نسخه ، صورتجلسه هیئت مدیره یک نسخه ) ممهور به مهر اداره شده و تحویل متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص می گردد .

متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص مدارک خود و پرونده متشکله را به قسمت دبیرخانه اداره برده و پس از ثبت آگهی دردفتر اندیکاتور نسبت به درج شماره ثبت دفتر و ممهور نمودن آگهی تایپ شده اقدام و نسخه مربوط به اداره را دریافت می نماید.

🔰 متقاضیان ثبت شرکت سهامی خاص پس از دریافت مدارک به خود نسخه دوم آگهی تأسیس را به واحد روابط عمومی مستقر در اداره ثبت شرکت ها جهت درج در روزنامه کثیرالانتشار شرکت تحویل و نسخه اول آگهی تایپ شده را به دفتر شرکت سهامی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی تحویل می نماید .

سرمایه اولیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان:

در لایحه ی اصلاح قانون تجارت (مصوب 1384 هیات وزیران) برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، حداقل سرمایه ی نقدی یکصد میلیون ریال (100000000ريال)در نظر گرفته شده است .

برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر نسبت به شرایط هر یک از شرکت های ذکر شده و قوانین تجارت حاکم بر آن ها با اخذ اطلاعات لازم از کارشناسان مجرب موسسه تکسفیر با آگاهی بیشتر اقدام به ثبت شرکت در هرمزگان نمایید.

سرمایه اولیه ثبت شرکت سهامی عام در هرمزگان:

برای سرمایه گذاری در شرکت های سهامی عام در زمانی که تصمیم به تشکیل شرکت می باشد در تاًسیس شرکت از پنج میلیون ریال (5000000 ریال) نباید کمتر باشد.

در صورتیکه سرمایه ی شرکت بعد از تاًسیس به هر علت از حداقل ذکر شده کمتر شود، در نتیجه باید ظرف مدت یکسال نسبت به افزایش سرمایه تا میزان حداقل مقرر اقدام به عمل آید یا شرکت به نوع دیگر از انواع شرکت های ذکر شده در قانون تجارت تغییر شکل یابد وگرنه هر ذینفع می تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحیت دار درخواست کند.

برای تاًسیس و یا ثبت شرکت های سهامی عام موًسسین باید حداقل 20 درصد سرمایه ی شرکت را خود تعهد کرده و لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام «شرکت در شرف تاًسیس» نزد یکی از بانک ها تودیع نمایند. به این ترتیب شرکتی که مثلاً با پنج میلیون ریال تاًسیس می شود باید سیصد وپنجاه هزار ریال (350000 ریال) نقداً سپرده و سپس آگهی برای دعوت سایرین انتشار دهد.

ممکن است قسمتی از تعهد موسسین سرمایه ی غیر نقدی باشد در این صورت باید عین آن با مدارک مالکیت در همان بانکی که برای پرداخت مبلغ نقدی حساب باز شده است تودیع گردد برای ثبت برند در کرج با ما کارشناسانم ما هماهنگ شوید.

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.