ثبت شرکت در لاهیجان

یکی از بزرگترین شهر های استان گیلان و 95 امین شهر پر جمعیت کشور ایران شهر لاهیجان می باشد که از لحاظ موقعیت جغرافیایی و آثار تاریخی که این شهر دارا می باشد بهترین موقعیت مناسب برای فعالیت های اقتصادی می باشد و می توانند در آن ثبت شرکت نمایند تا موفقیت های بیشماری را کسب نمایند.برای انجام امور ثبت برند در کرج با ما تماس بگیرید

شهر لاهیجان از شهرهایی است که همه مردم ایران سوغات معروف لاهیجان را می شناسند و از آن به عنوان سوغات شمال یاد می کنند که امروزه این شهر به طور خاصی برای کلوچه اش معروف شده است.

اقتصاد این شهر از گذشته، کانون بازرگانی ابریشم بوده و بیشترین سهم را نیز در تولید و صادرات آن دارد. بیشترین تمرکز تولید چای در کشور ایران در ناحیهٔ بین شهرلاهیجان و شهر لنگرود می باشد.

که در این شهر می توانید جهت تغییرات شرکت و ثبت شرکت در لاهیجان و امور ثبتی دیگر اقدام نمایید تا از مزایای آن بهره مند شوید و مانند کلوچه لاهیجان هم از معروفیت آن برخوردار گردید هم در کل کشور نام شرکتتان شناخته شده گردد.

از محصولات عمده ای که این شهر دارد شامل:

برنج، چای، پیله ابریشم، کنف و...

تعریف ثبت شرکت

شرکت مجموعه ای اشخاص حقوقی و حقیقی و یا هر دو باهم می باشد که در آن فعالیت های تجاری و اقتصادی را دارا می باشد.

انواع ثبت شرکت در لاهیجان

1.ثبت شرکت سهامی خاص در لاهیجان

2.ثبت شرکت سهامی عام در لاهیجان

3.ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لاهیجان

4.شرکت های مختلط غیر سهامی و مختلط سهامی در لاهیجان

5.شرکت تضامنی در لاهیجان

6.شرکت نسبی در لاهیجان

7.شرکت تعاونی در لاهیجان

اهمیت تاسیس شرکت در لاهیجان:

همان طور که مستحضر می باشید بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی را شرکت های تجاری بر عهده می گیرند. شرکت در سیستم های حقوقی مختلف، وسیله تحدید مسئولیت فعالان تجاری است، به این معنا که تجار شخصی یعنی تجاری که به صورت انفرادی فعالیت می کنند، در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت نامحدودی را دارا می باشند و تمامی دارایی آن ها،

اعم از سرمایه تجاری و اموال خصوصی، وثیقه پرداخت دیون آن ها به طلبکاران است، اما اشخاصی که فعالیت و امور تجاری شان از طریق تشکیل شرکت انجام می گیرد عمدتاَ مسئولیتی محدودی دارند. که فواید شرکت باعث گردیده که در دنیای اقتصادی امروز، حتی تجار انفرادی به جای فعالیت تجاری سنتی، در قالب شرکت به تجارت بپردازند.

چراکه استفاده از پدیده ی شرکت تجاری به بازدهی فعالیت اقتصادی شدت بیشتری می بخشد و متضمن فواید و مزایایی است که فعالیت فردی را در بر ندارد، فوایدی چون فراهم نمودن سرمایه ی بیشتر و تجمع تخصص هایی گوناگون برای دست پیدا کردن به هدفی واحد و به خصوص محدودیت مسئولیت فعالان تجاری. بیهوده نیست که امروزه نه تنها اشخاص بلکه دولت ها نیز فعالیت اقتصادی خود را در قالب شرکت های تجاری ارائه می دهند.

شرکت،به عنوان یک عمل حقوقی، مستلزم همکاری دو یا چند شخص می باشد. این همکاری صرفاَ زاییده ی قراردادی نمی باشد که طرفین آن را منعقد نموده اند، بلکه تابع مکانیسمی است که قانون گذار در اختیار شریکان قرار داده تا سرمایه های فردی خود را برای رسیدن به هدفی خاص که بردن سود می باشد به سرمایه ی جمعی تبدیل کنند.

همچنین تشکیل شرکت مبتنی است بر اراده ی آزاد شریکان و نیازی به دریافت اجازه ی قبلی از مقامات اداری ندارد. در واقع، هر چند ممکن است برای انجام دادن فعالیت موضوع شرکت، نیاز به چنین اجازه ای وجود داشته باشد، ایجاد نمودن شخص حقوقی نیازمند مجوز خاصی نیست.

به عنوان مثال، تاسیس و راه اندازی یک شرکت برای تولید و پخش دارو مسلماَ نیاز به دریافت مجوز از وزارت بهداشت دارد، اما انجام دادن این فعالیت ها مثلا تولید و پخش، از روش راه اندازی شرکت نیاز به چنین اجازه ای نمی باشد. اگر فعالیت شرکت به موجب قانون، ممنوع نباشد، شرکت با رعایت شرایط دیگر قانون تشکیل می گردد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در لاهیجان

1.تکمیل نمودن 2 نسخه شرکت‌نامه

2. تکمیل نمودن 2 نسخه تقاضانامه

3. تکمیل نمودن‌ 2 نسخه اساسنامه

4.اصل مجوز فعاليت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نيازمند مجوز باشد.

5.تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت تمامی شرکا و مديران و هیئت نظارت، در صورت داشتن هيئت نظارت (در مواردي که تعداد شریکان بيشتر از ۱۲ نفر باشند.)

6.اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیئت مديره و مديرعامل

7. 2نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین

8.اصل وکالت‌نامه وکيل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

9.ارائه نمودن اقرارنامه مدیران و بازرسان

جهت امور ثبت شرکت و ثبت برند و ثبت برند در کرج و سایر امور با موسسه حقوقی تکسفیر در تماس باشید.

02632401712

09125934724

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.