ثبت شرکت در قم

شهر قم بعد از مشهد یکی از شهرهای زیارتی در کشور ایران به شمار می رود و سالانه زائران بسیاری از شهر ها و استان های گوناگون به این شهر سفر کرده و در حال رفت و آمد در این شهر مقدس می باشند که ایجاد شغل در این شهر می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و افرادی که قصد تشکیل و ایجاد کارآفرینی را دارند با ثبت شرکت در قم می توانند با خیالی آسوده به فعالیت کاری و اقتصادی خود به موفقیت برسند از این رو موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر در راستای انجام امور ثبتی، ثبت تغییرات شرکت و ... شما عزیزان در کل کشور می باشد.

ثبت شرکت در استان قم به دلیل شرایط متمیزی که در این منطقه وجود دارد، می‌تواند فرصت‌های فراوانی را برای افرادی که به توسعه کسب و کارهای خود علاقه دارند، ارائه دهد. اداره، مرکز، و موسسه ثبت شرکت در استان قم به شما امکان می‌دهد تا شرکت خود را به صورت رسمی ثبت کرده و از این طریق به سود و درآمد بالاتری دست یابید.

قبل از شروع فرآیند ثبت شرکت در استان قم، اهمیت دارد که مطلع شوید که آیا ثبت کردن شرکت از طریق موسسات و دفاتر ثبت شرکت محلی با ثبت شرکت آنلاین از طریق سامانه آنلاین پایدار تفاوتی دارد یا خیر. در واقع، در هر دو روش، شما مراحل و هزینه‌های یکسانی را تجربه خواهید کرد.

سامانه آنلاین پایدار به عنوان یک گزینه اقتصادی‌تر برای ثبت شرکت در کشور شناخته شده است. این سیستم به شما این امکان را می‌دهد که با پرداخت هزینه مناسب، تمامی مراحل ثبت شرکت خود را به راحتی و آنلاین انجام دهید. به این ترتیب، شما نیازی به هزینه‌های اضافی یا حضور شخصی در دفاتر مربوطه برای ثبت شرکت ندارید و می‌توانید از تمامی مزایای این فرآیند بهره‌برید.

مزایای ثبت شرکت در استان قم

طبق آمار جمعیت استان قم بالغ بر بیش از یک میلیون نفر می رسد که در واقع این شهر در رتبه ی هفتمین شهر پر جمعیت در کشور ایران است.

و همچنین یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرت مردم در ایران قم است. بیش ترین مهاجران در شهر قم را طلبه‌های حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و دانشگاهی، اتباع کشورهای همسایهٔ ایران مثل سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و کارگران شاغل تشکیل می‌دهند که بیشتر آنان به همراه خانواده‌های خود به شهر قم مهاجرت می‌کنند از این رو در این شهر فرصت مناسبی جهت تاسیس و ثبت شرکت در آن می باشد که می توان شرکت گردشگری ثبت نمود و جهت تولید و فروش سوغات باکیفیت شهر مقدس قم نیزشرکتی را به ثبت رساند.

همچنین شهرستان قم بزرگترین مرکز تولید فرش ابریشمی در جهان می باشد که این صنعت قالی بافی در قم به سرعت معمول و رایج گردید ودر روستاهای اطراف نیز گسترش پیدا کرد.

این شهر در شاه راه مواصلاتی و حمل و نقل ایران قرار دارد و از یک سو رابط بین استان‌های صنعتی ایران با شهر تهران و از سویی دیگر رابط استان‌ها و شهرهای جنوبی ایران با استان‌ها و شهرهای شمالی می باشد. که این موضوع عصر امروز نیست و حتی در گذشته نیز قم به دلیل واقع شدن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی مناسبی بوده است.

در ادامه با انواع شرکت ها و ثبت آنان در استان قم آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

هنگامی که شما توانایی ثبت قانونی شرکت خود را در استان قم دارید، ابزاری ارزشمند برای شرکت در مناقصات و مزایده‌های دولتی و رسمی را در اختیار دارید. برنده شدن در این مناقصات و مزایده‌ها می‌تواند به شما سود و درآمد بسیار بزرگی را فراهم کند.

به هر صورت که شما در عرصه تولیدی یا ارائه خدمات فعالیت داشته باشید، اشتراک در مناقصات می‌تواند به شما در جلب سود و درآمد بالا کمک کند. با برنده شدن در این مناقصات خدمات و تولیدات خود را به سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی دیگر عرضه کرده و از مزیت‌های ارتباط رسمی با آنان بهره‌مند شوید، که این امکان تنها با ثبت قانونی شرکت و کسب و کار شما ممکن است.

علاوه بر این، اگر خدمات شما محدود به استان قم نباشد، می‌توانید با ثبت شرکت، نمایندگی‌های خود را در دیگر استان‌ها و شهرستان‌های کشور تأسیس کرده و به سادگی و با هزینه و زمان کمتری به سود و درآمد بیشتری دست یابید. این به شما امکان ایجاد ارتباط نزدیکتر با مشتریان خود و گسترش کسب و کار در سراسر کشور را می‌دهد.

مراحل و شرایط ثبت شرکت در قم

درصورت تمایل به ثبت کسب و کار خود در استان قم، باید مراحل ثبت شرکت را طی نمایید. ابتدا، باید یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کنید. این نام باید با شرایط تعیین شده برای نام‌گذاری شرکت‌ها در مقالات مختلفی که به این موضوع پرداخته‌ایم، تطابق داشته باشد.

حتماً به خاطر داشته باشید که نام شرکت شما باید هویت کسب و کار شما را بازتاب دهد و به عنوان ابزاری مؤثر در تبلیغات و مارکتینگ عمل کند. همچنین، نباید به نام شرکت‌ها و کسب‌وکارهای دیگر شباهت داشته باشد. اجرای استعلام نام شرکت‌های ثبت‌شده در این زمینه، اهمیت دارد.

پس از انتخاب نام، باید نوع شرکت خود را انتخاب کنید. برای ثبت شرکت در قم، شما به مدارک مرتبط نیاز دارید که باید آنها را تهیه کنید و هزینه‌های مرتبط با تشکیل پرونده و مراحل اداری را پرداخت کنید.

مرحله بعدی، پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت می‌باشد. این هزینه‌ها شامل پرداخت هزینه روزنامه رسمی و همچنین هزینه‌های دیگر مانند کثیرالانتشار می‌شوند. پرداخت این هزینه‌ها اجباری است تا بتوانید شرکت کسب و کار خود را از طریق دفاتر و موسسات ثبت شرکت به ثبت برسانید.

قالب های ثبت شرکت در قم

قالب های ثبت شرکت در قم

قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران دارای 7 نوع ثبت شرکت می باشد که عبارتند از:

1.ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

2.ثبت شرکت سهامی عام

3.ثبت شرکت سهامی خاص در قم

4.ثبت شرکت تضامنی

5.ثبت شرکت تعاونی

6.ثبت شرکت نسبی

7.ثبت شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی

ثبت شرکت سهامی خاص در قم

در شرکت های سهامی خاص که با اهداف فعالیت های تجاری و بازرگانی تاسیس می گردند، تمامی سرمایه های مورد نیاز برای تشکیل و مدیریت این نوع شرکت ها توسط مؤسسین،تأمین‌گردیده و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست. تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت، به طور روشن و خوانا قید و درج گردد.

شما با ثبت شرکت سهامی خاص می توانید در مزایدات و مناقصات بسیاری شرکت نموده و امتیاز انجام پروژه های بزرگ را دریافت نمایید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در قم

1. 2برگ اظهارنامه‌ی تکمیل شده‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل اظهارنامه توسط کلیه‌ی سهام داران

2. 2 جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه‌ی سهام‌داران

3. 3نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین که به امضای سهام‌داران و بازرسین رسیده باشد.

4. 4نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره که به امضای مدیران منتخب مجمع، رسیده باشد.

5. فتوکپی شناسنامه‌ی تمامی سهام‌داران و بازرسین ( برابر اصل آن در دادگستری‌(

6. ارائه‌ی گواهی پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه‌ی شرکت از بانکی که حساب شرکت در حالِ تأسیس در آنجا باز شده است.

نکته: درصورتی که مقداری از سرمایه‌ی شرکت، آورده‌ی غیرنقدی باشد ( اموال منقول و غیرمنقول ) ارائه‌ی تقویم نامه‌ی کارشناس رسمی دادگستری، ضروری است و در صورتی که اموال غیرمنقول، جزء سرمایه‌ی شرکت قرار داده شود؛ ارائه‌ی اصل سند مالکیت، الزامی است

7. ارائه‌ی مجوز در هنگام نیاز، بنا به اعلام کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت ها

شرکت سهامی عام در قم

ثبت شرکت سهامی عام شرکتی است که برای اهداف تجاری بزرگ ایجاد و تشکیل می گردد و برای تاسیس نیاز به سرمایه های بسیار دارد ، سرمایه لازم این شرکت ها به سهام، تقسیم‌شده که قسمتی از این سرمایه از طریق فروش سهام به مردم تأمین‌ می‌شود. در شرکت سهامی‌عام، سهام داران شرکت های سهامی عام نباید از 3 نفر کمتر باشند و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد. در این شرکت، عبارت «شرکت سهامی عام» باید قبل از نام شرکت با بعد از آن، بدون فاصله با نام شرکت در تمامی اوراق و اطلاعیه‌ها و آگهی‌های شرکت به طور واضح و خوانا قید و درج گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی عام در قم

📌مدارک لازم جهت کسب اجازه‌ی پذیره‌نویسی شرکت سهامی‌عام در حال تأسیس، از مرجع ثبت شرکت‌ها:

1. 2نسخه طرح اظهارنامه‌ی شرکت سهامی‌عام

2. 2نسخه طرح اساسنامه‌ی شرکت سهامی‌عام

3. 2نسخه طرح اعلامیه‌ی پذیره‌نویسی

4.گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35 درصد‌ سرمایه، تعهد توسط مؤسسین

5.فتوکپی شناسنامه‌ی مؤسسین

📌مدارک لازم جهت تأسیس شرکت سهامی عام‌:

1. 2نسخه اظهارنامه

2. 2نسخه اساسنامه

3. 2نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین

4. 2نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره (‌تعداد مدیران، حداقل 5 نفر می باشد.(

5. آگهی دعوت مجمع مؤسسین در روزنامه‌ی تعیین شده

6. کپی شناسنامه‌ی مدیران (‌در مورد اشخاص حقوقی، ارائه‌ی برگ نمایندگی، ضروری است).

7. گواهی بانک مبنی بر واریز 35 درصد سرمایه‌ی شرکت

8. ارائه‌ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مانند بقیه شرکت ها برای انجام امور تجاری تاسیس می شوند ، با ثبت شرکت های مسئولیت محدود می توان بدون نیاز به تنبدیل سرمایه به سهام ، تمامی سرمایه مورد نیاز برای شرکت تامین می گردد، در حقیقت ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین 2 یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به میزان سرمایه‌ی خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است.در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› ‌درج و قید گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

1.پرداخت مبلغ مورد تایید به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت تعیین نمودن نام

2.تکمیل و پر کردن فرم تعیین نام

3. تهیه 2 برگ تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل نمودن آن و امضاء ذیل تقاضانامه توسط تمامی سهامداران [ به منظور تمرین متقاضی جهت تهیه فرم اصلی[

4. 2برگ شرکت نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضاء ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران

 

مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در استان قم

درصورتی که مدارک ثبت شرکت شما بدون هیچ گونه مشکلی باشند، عملیات ثبتی معمولاً بین ۱۴ تا ۳۰ روز به طول می‌انجامد.

اما اگر پنج اولویت شما در انتخاب نام شرکت و تنظیم مدارک برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص تایید نشود، زمان مورد نیاز برای تکمیل فرآیند افزایش می‌یابد و باید هزینه‌های اضافی را نیز در نظر بگیرید.

برای سهولت در مراحل ثبت شرکت و اجتناب از هر گونه تاخیر یا مشکل، می‌توانید به کمک کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی تکسفیر در انتخاب نام شرکت و تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کسب و کار خود بهره‌برید. این متخصصان با مشاوره و راهنمایی، شما را در تسریع و ساده‌تر کردن مراحل ثبت شرکت همراهی می‌کنند.

جمع‌بندی

 • برای ثبت شرکت در استان قم، ابتدا باید یک نام مناسب برای شرکت انتخاب کرده و از تطابق آن با قوانین مطمئن شوید.
 • نام شرکت باید با هویت کسب و کار شما تطابق داشته و در تبلیغات و مارکتینگ مؤثر باشد. همچنین، نباید به نام شرکت‌ها و کسب‌وکارهای دیگر شباهت داشته باشد.
 • بعد از انتخاب نام، نوع شرکت را انتخاب کنید. در استان قم، هفت نوع شرکت مختلف وجود دارد، از جمله شرکت سهامی خاص و سهامی عام.
 • هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت شامل هزینه‌های روزنامه رسمی و دیگر هزینه‌ها می‌شوند.

 

سوالات متداول

 1. چه مدت زمانی برای ثبت شرکت در استان قم معمولاً لازم است؟
  • معمولاً بین ۱۴ تا ۳۰ روز زمان لازم برای ثبت شرکت در استان قم می‌باشد.
 2. چگونه می‌توانم نوع شرکت من را انتخاب کنم؟
  • در استان قم، شما می‌توانید از هفت نوع شرکت مختلف انتخاب کنید. نوع شرکت باید با اهداف کسب و کار شما و سرمایه مورد نیاز تطابق داشته باشد.
 3. برای ثبت شرکت سهامی خاص در قم، چه مدارکی لازم است؟
  • مدارک لازم شامل اظهارنامه تکمیل شده، اساسنامه شرکت، صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین، صورت جلسه هیأت مدیره، فتوکپی شناسنامه‌ی سهام‌داران، گواهی پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت، و در صورت وجود سرمایه‌ای غیرنقدی، تقویم نامه‌ی کارشناس رسمی دادگستری می‌باشد.
 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.