ثبت شرکت در سنندج

شهر سنندج یکی از بیست و سومین شهر بزرگ کشور ایران می باشد و همچنین دومین شهر بزرگ کردنشین به شمار می رود.

که سرمایه گذاری در این شهر جهت تاسیس شرکت خدماتی و یا شرکت تجاری از موقعیت های مناسبی برخوردار می باشد و می توانید با ثبت شرکت در سنندج شرکت خود را گسترش دهید و از مزایایی که با ثبت شرکت در اختیار شما گذاشته می شود پیشرفت کاری شما افزایش می یابد.

شهر سنندج از نظر صنعت دارای نیروگاه سیکل ترکیبی و کارخانه های بسیاری می باشد که جهت ثبت تغییرات شرکت می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر جهت امور ثبتی و حقوقی خود توسط کارشناسان باتجربه و وکلای مجرب ثبت شرکت موفقی داشته باشید.

ثبت شرکت تراکتورسازی در شهر سنندج واقع می باشد که اکنون تراکتورهای مورد نیاز استان تهران را تامین می نماید.مراحل ثبت شرکت خود را به ما بسپارید

از جمله صنایع دیگر شهر سنندج صنایع کارخانه ای نساجی، چرم سازی، کاغذسازی، کفاشی، فراورده های غذایی و خیلی صنایع دیگر که جزو صنایع سنندج می باشند. این شهر از نظر دارا بودن معادن بسیار، دارای مرغوبیت صادراتی می باشد.

و یکی از مهمترین مراکز مهم قالی بافی شهر سنندج در کشور ایران می باشد که دارای قالی های بسیار زیبا و ظریفی می باشد که به شکل تک پود بافته می گردد.

از جاذبه های دیدنی شهر سنندج می توان به دوره صفویان را نام برد که یکی از چهارباغ هایی که در کشور بعد از چهار باغ شهر اصفهان، چها باغ سنندج در شمال بازار می باشد که در حال حاضر عمارت خسروآباد و قسمتی از چهارباغ آن باقی مانده است.

هدف کلی از ثبت شرکت در سنندج به کار گیری از امکانات و امتیازات بعد از ثبت به منظور ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات و البته پیشبرد اوضاع اقتصادی و انتفاعی مجموعه می باشد .

انواع ثبت شرکت در سنندج

طبق ماده 20 قانون تجارت شرکت ها می توانند شامل یکی از انواع زیر باشند :

1.شرکت سهامی عام

2.ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

3.ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج

4.شرکت تضامنی

5.شرکت نسبی

6.شرکت مختلط (اعم از سهامی و غیر سهامی)

سرمایه اولیه ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج:

سرمایه گذاری در ثبت شرکت سهامی خاص نباید کمتر از یک میلیون (1000000) باشد. در صورتی که به عللی سرمایه ی شرکت کاهش پیدا کند باید شرکا در ظرف مدت یکسال در صدد جبران آن برآیند. در غیر این صورت شرکت را به نوع دیگر از شرکت ها از قبیل شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت تضامنی تبدیل نمایند.

جهت ثبت شرکت سهامی خاص فقط تسلیم اظهارنامه ی منضم به اساسنامه ای که به امضا تمامی سهامداران رسیده باشد و ورقه ای مشعر بر تعهد تمامی سهام و گواهینامه ی بانکی حاکی از تاًدیه ی قسمت پرداخت شده ی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد تمام تعهد باشد ضمن ارائه ی صورتمجلس عمومی موسسین حاکی بر تعیین نمودن مدیران و بازرسان شرکت کافی است.

مدارک و شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

مراحل و روش ثبت شرکت سهامی خاص :

الف ) مدارک لازم جهت اطلاع کسب نمودن شرایط شرکت سهامی خاص عبارتند از:

( 2برگ اظهارنامه، ۲جلد اساسنامه، ۲نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین، ۲نسخه صورتجلسه هیئت مدیره، گواهی بانکی دایر پرداخت حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت، فتوکپی شناسنامه سهامداران و بازرسین، مجوز در صورت نیاز) تحویل قسمت پذیرش مدارک اداره ثبت شرکت ها داده و رسید دریافت شود و با توجه به تاریخ مشخص و تعیین شده برای اعلام نتیجه در روز موعد جهت دریافت نتیجه به باجه اعلام نتیجه اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایند.

ب) در صورتی که کارشناس اداره ثبت شرکت ها ایرادی در مدارک مشاهده ننمایند نسبت به فراهم پیش نویس آگهی ثبت اقدام و پیش نویس مربوطه پس از تایید مسئولین اداره ثبت شرکت ها تایپ و در روز مراجعه تحویل متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص داده می شود. متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص بایستی به بانک مراجعه و نسبت به پرداخت حق الثبت که در ذیل اظهارنامه مبلغ آن درج شده اقدام نماید.

نکته: قبل از مراجعه به بانک به نمایندگی روابط عمومی جهت تعیین مبلغ حق الدرج آگهی تأسیس در روزنامه انتخابی مجمع عمومی مؤسس و دریافت فیش مراجعه شود و مبلغ حق الثبت و حق الدرج یکجا به بانک مربوطه پرداخت شود .

ج ) پس از پرداخت مبلغ حق الثبت به واحد حسابداری اداره ثبت شرکت ها مراجعه و واحد مربوطه پس از رویت فیش پرداختی نسبت به ممهور نمودن ذیل اظهار نامه اقدام می نماید .

د ) مدارک به قسمت ثبت دفاتر اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و تعیین شماره ثبت شرکت و درج بر روی اظهارنامه اقدام و در ذیل ثبت دفتر از شخص معرفی شده توسط سهامداران (که خود یا از سهامداران بوده یا وکیل رسمی شرکت می باشد) با درج ثبت با سند برابراست امضاء اخذ می نماید و سپس آگهی تایپ شده باید به امضاء رئیس اداره ثبت شرکت ها برسد .

یک نسخه ازمدارک دریافت می گردد و در پرونده شرکت که در بایگانی اداره ثبت شرکت ها حفظ و نگهداری خواهد شد و یک نسخه دیگر ازمدارک ( اظهارنامه یک برگ، اساسنامه یک جلد، صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین یک نسخه ، صورتجلسه هیئت مدیره یک نسخه ) ممهور به مهر اداره شده و تحویل متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص می گردد .

متقاضی ثبت شرکت سهامی خاص مدارک خود و پرونده متشکله را به قسمت دبیرخانه اداره برده و پس از ثبت آگهی دردفتر اندیکاتور نسبت به درج شماره ثبت دفتر و ممهور نمودن آگهی تایپ شده اقدام و نسخه مربوط به اداره را دریافت می نماید.

ه) متقاضیان ثبت شرکت سهامی خاص پس از دریافت مدارک به خود نسخه دوم آگهی تأسیس را به واحد روابط عمومی مستقر در اداره ثبت شرکت ها جهت درج در روزنامه کثیرالانتشار شرکت تحویل و نسخه اول آگهی تایپ شده را به دفتر شرکت سهامی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی تحویل می نماید .

سرمایه اولیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج:

در لایحه ی اصلاح قانون تجارت (مصوب 1384 هیات وزیران) برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، حداقل سرمایه ی نقدی یکصد میلیون ریال (100000000ريال)در نظر گرفته شده است .

برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر نسبت به شرایط هر یک از شرکت های ذکر شده و قوانین تجارت حاکم بر آن ها با اخذ اطلاعات لازم از کارشناسان مجرب موسسه تکسفیر با آگاهی بیشتر اقدام به ثبت شرکت در سنندج نمایید.

سرمایه اولیه ثبت شرکت سهامی عام در سنندج:

برای سرمایه گذاری در شرکت های سهامی عام در زمانی که قصد تشکیل شرکت می باشد در تاًسیس شرکت از پنج میلیون ریال (5000000 ریال) نباید کمتر باشد.

در صورتیکه سرمایه ی شرکت بعد از تاًسیس به هر علت از حداقل ذکر شده کمتر شود، در نتیجه باید ظرف مدت یکسال نسبت به افزایش سرمایه تا میزان حداقل مقرر اقدام به عمل آید یا شرکت به نوع دیگر از انواع شرکت های ذکر شده در قانون تجارت تغییر شکل یابد وگرنه هر ذینفع می تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحیت دار درخواست کند.

برای تاًسیس و یا ثبت شرکت های سهامی عام موًسسین باید اقلاً 20 درصد سرمایه ی شرکت را خود تعهد کرده و لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام «شرکت در شرف تاًسیس» نزد یکی از بانک ها تودیع نمایند.

به این ترتیب شرکتی که مثلاً با پنج میلیون ریال تاًسیس می شود باید سیصد وپنجاه هزار ریال (350000 ریال) نقداً سپرده و سپس آگهی برای دعوت سایرین انتشار دهد.

ممکن است قسمتی از تعهد موًسسین سرمایه ی غیر نقدی باشد در این صورت باید عین آن با مدارک مالکیت در همان بانکی که برای پرداخت مبلغ نقدی حساب باز شده است تودیع گرددمراحل ثبت برند و ثبت برند در کرج را به ما بسپاریدبرای کسب اطبلات بیشتر و دریافت مشاوره از کارشناسان ما با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

02632401712

09125934724

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.