امروز تصمیم داریم در مورد ثبت شرکت شما را آشنا نموده و جهت هر گونه سوال موسسه حقوقی تکسفیر پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. برای تاسیس شرکت ابتدا می باید در مورد سهم سرمایه اشخاصی که تصمیم به ثبت شرکت دارند توافق نمود. و دوماٌ اساسنامه ی کسب و کار به تایید نهادهای مربوط به دولت برسد و شرکت شما به ثبت برسد. و از فواید ثبت شرکت در بوشهر نیز برخوردار گردید.برای ثبت شرکت خود با ما در تماس باشید

استان بوشهر از استان های جنوب غربی کشور ایران می باشد. که جمعیتی بالغ بر بیش از 300 هزار نفر بوده که در جهت ایجاد شغل و کارآفرینی باید تلاش نمود و همچنین مراکز علمی بوشهر دارای رشته‌های فنی در مقاطع کاردانی از جمله مکانیک خودرو، کامپیوتر، عمران، الکترونیک، الکتروتکنیک، صنایع شیمیایی و همچنین رشته کنترل و ابزار دقیق، صنایع شیمایی در مقطع کارشناسی می‌باشد.

و مناطق ویژه اقتصادی این شهر شامل:

منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر

منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

که منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) در جنوب شرقی استان بوشهر واقع می باشد. که سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به نمایندگی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران وظیفه اداره و راهبری حوزه عملیاتی پارس جنوبی، پارس کنگان و پارس شمالی را عهده دار می باشد؛ فعالیت‌های اصلی شامل تعریف، تصویب (طراحی، اجرا، بهره‌برداری و نگه‌داری) ایجاپ و احداث زیر ساخت‌های عمومی است.

این سازمان شامل سه منطقه پارس یک (پارس جنوبی) شامل ۱۴هزار هکتار، منطقه پارس دو (پارس کنگان) با ۱۶هزار هکتار و منطقه سه (پارس شمالی) با۱۶هزار هکتار مساحت هدف پشتیبانی از طرح توسعه بزرگترین میدان گازی جهان (میدان گازی مشترک پارس جنوبی) و نیز دارای 5 میدان گازی گلشن، فردوس، مند، پارس شمالی و فرزاد در سال۱۳۷۷ به تاسیس رسیده است.

انواع ثبت شرکت در بوشهر

بر طبق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، شرکت های تجاری به 7 نوع تقسیم بندی می شوند که شامل:

1.شرکت سهامی

2.شرکت با مسئولیت محدود

3.شرکت تضامنی

4.شرکت مختلط سهامی

5.شرکت مختلط غیر سهامی

6.شرکت نسبی

7.شرکت تعاونی تولید و مصرف

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر، شرکتی است که میان 2 یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به میزان سرمایه‌ی خود مسئول قروض و تعهدات شرکت می شوند. در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› ‌درج گردد.

مدارک لازم ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر:

1.2برگ تقاضانامه‌ی ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود

2.2برگ شرکت نامه

3. 2نسخه از اساسنامه

4. 2نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین و هیأت مدیره

5. فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا و مدیران و ارائه‌ی مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز.

ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر شرکتی است بازرگانی مگر اینکه موضوع فعالیتی آن بازرگانی نباشد که تمام سرمایه‌ی آن منحصراً توسط مؤسسین، تأمین‌گردیده و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ اسمی سهام آن هاست. تعداد سهام‌داران باید از 3 نفر بیشتر باشد و نام «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت، به طور روشن و خوانا درج گردد.

مدارک لازم ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

1) 2 برگ اظهارنامه‌ی تکمیل شده‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل اظهارنامه توسط کلیه‌ی سهام داران

2) 2جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه‌ی سهام‌داران

3) 2نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین که به امضای سهام‌داران و بازرسین رسیده باشد

4) 2نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره که به امضای مدیران منتخب مجمع، رسیده باشد

5) فتوکپی شناسنامه‌ی تمامی سهام‌داران و بازرسین ( برابر اصل در دادگستری‌)

6)ارائه‌ی گواهی پرداخت حداقل درصد سرمایه‌ی شرکت از بانکی که حساب شرکت در حالِ تأسیس در آنجا باز شده است.

نکته: درصورتی که مقداری از سرمایه‌ی شرکت، آورده‌ی غیرنقدی باشد ( اموال منقول و غیرمنقول ) ارائه‌ی تقویم نامه‌ی کارشناس رسمی دادگستری، الزامی است و در صورتی که اموال غیرمنقول، جزء سرمایه‌ی شرکت قرار داده شود؛ ارائه‌ی اصل سند مالکیت، الزامی می باشد.

7) ارائه‌ی مجوز در صورت نیاز، بنا به اعلام کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت ها.

فواید ثبت شرکت در بوشهر

دنیای تجارت، سرشار و مملو از تحرک و فعالیت و سرشار از پدیده های ناپایدار و عوامل قابل تغییر و گوناگون است، آنچه به این عوامل می تواند نظم بخشیده و بقای آن را تضمین کند، وجود قوانین و مقرراتی است که با توجه به نیازهای اقتصادی جامعه و به منظور بسط و تعمیم عدالت اجتماعی تدوین گردیده باشد.

در ادامه مطلب، ضمن بررسی فواید ثبت شرکت، به دلایل و اهمیت آن می پردازیم. شایان ذکر است شما می توانید در هر یک از مراحل ثبت، از متخصصان کارآزموده ی ما در موسسه ی حقوقی تکسفیر،کمک بگیرید. کارشناسان ما در این مرکز می توانند از طریق مشاوره تخصصی رایگان، شما را کامل و جامع راهنمایی نمایند.

اهمیت تاسیس شرکت در بوشهر

بدون شک بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی را شرکت های تجاری بر عهده می گیرند. شرکت در سیستم های حقوقی مختلف، وسیله تحدید مسئولیت فعالان تجاری است، به این معنا که تجار شخصی یعنی تجاری که به صورت انفرادی فعالیت می کنند، در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت نامحدودی را دارا می باشند و کل دارایی آن ها، اعم از سرمایه تجاری و اموال خصوصی، وثیقه پرداخت دیون آن ها به طلبکاران است، اما اشخاصی که فعالیت و امور تجاری شان از طریق تشکیل شرکت انجام می گیرد عمدتاَ مسئولیتی محدودی دارند.

همین مزیت شرکت باعث شده است که در دنیای اقتصادی ،حتی تجارت فردی به جای فعالیت تجاری سنتی، در قالب شرکت به تجارت بپردازند.

چراکه استفاده از پدیده ی شرکت تجاری به بازدهی فعالیت اقتصادی شدت بیشتری می بخشد و متضمن فوایدی است که فعالیت فردی را در بر ندارد، فوایدی چون فراهم شدن سرمایه ی بیشتر و تجمع تخصص هایی گوناگون برای دستیابی به هدفی واحد و به خصوص محدودیت مسئولیت فعالان تجاری. بیهوده نیست که امروزه نه تنها اشخاص بلکه دولت ها نیز فعالیت اقتصادی خود را در قالب شرکت های تجاری ارائه می دهند.

شرکت، به عنوان یک عمل حقوقی، مستلزم همکاری دو یا چند شخص می باشد. این همکاری صرفاَ زاییده ی قراردادی نمی باشد که طرفین آن را منعقد نموده اند، بلکه تابع مکانیسمی است که قانون گذار در اختیار شریکان قرار داده تا سرمایه های فردی خود را برای رسیدن به هدفی خاص که بردن سود می باشد به سرمایه ی جمعی تبدیل کنند. همچنین تشکیل شرکت مبتنی است بر اراده ی آزاد شریکان و نیازی به دریافت اجازه ی قبلی از مقامات اداری ندارد.

در واقع، هر چند امکان دارد برای انجام دادن فعالیت موضوع شرکت، نیاز به چنین اجازه ای وجود داشته باشد ،ایجاد شخص حقوقی نیازمند اجازه ی خاصی نیست.

02632401712

09125934724

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.