ثبت شرکت در اردستان

دسامبر 19

ثبت شرکت در اردستان

ثبت شرکت در اردستان

اگر شما در شهرستان اردستان استان اصفهان به فعالیت تجاری مشغول هستید یا در هر یک از شهرهای دیگر ایران زندگی می کنید و تصمیم دارید برای انجام فعالیت های تجاری خود در شهرستان اردستان سرمایه گذاری کنید و به کسب و کار خود وجهه ای رسمی ببخشید، با تکسفیر همراه باشید تا شما را با ثبت شرکت در اردستان آشنا کنیم.

آشنایی با شهرستان اردستان:

اردستان یکی از شهرهای استان اصفهان می باشد که در بخش شمالی این استان قرار گرفته است.

اردستان در مسیر کاشان به سمت یزد و نائین واقع شده است.

از عواملی که می تواند منجر به فعالیت صنعتی و ایجاد کسب و کار در شهرستان اردستان شود، نقش مهم آن در حمل و نقل جاده ای و قرار گرفتن آن در مسیر جاده ترانزیتی تهران- بندرعباس می باشد.

اردستان دارای مکان های تاریخی است که از جهت گردشگری و توریستی می تواند منبع درآمد مناسبی برای این شهرستان باشد.

قرار گرفتن دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و حوزه ی علمیه در این شهرستان و وجود افراد تحصیل کرده در گرایش مردم اردستان به انجام فعالیت تجاری می تواند تاثیرگذار باشد.

ثبت شرکت در اردستان:

ثبت شرکت در اردستان همچون سایر شهرهای ایران انجام می شود و تفاوتی بین ثبت شرکت در این شهرستان با سایر شهرستان ها وجود ندارد.

برای قانونی و حقوقی کردن کسب و کار خود در هر یک از محله های شهرستان اردستان همچون کوشک، راهمیان، کبودان، باب الرحی، فهره، محال، ابالی، مون می توانید در جهت ثبت شرکت اقدام نمایید.

در چند سال اخیر مراحل ثبت شرکت دیگر به صورت حضوری و با مراجعه به اداره ثبت شرکتها انجام نمی شود.

با ورود به دنیای تکنولوژی به منظور تسریع در فرایند انجام کار، مراحل ثبت شرکت از طریق مراجعه به سامانه ثبت شرکتها انجام می گیرد.

مراحل ثبت شرکت در اردستان:

انتخاب شریک:

انتخاب شریک کاری همچون شریک زندگی می تواند نقش بسیاری در پیشرفت کاری داشته باشد!

شرکای قابل اعتمادی را پیدا کنید که بتوانید با کمک یکدیگر کارتان را توسعه دهید و شرکت را به اهداف تجاری که در سر می پروانید نزدیک کنید.

اگر قصد ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود را دارید حداقل باید دو نفر باشید یعنی غیر از خودتان اگر یک شریک داشته باشید کافیست ولی اگر قصد ثبت شرکت از نواع سهامی خاص را دارید حداقل باید سه نفر باشید و دو بازرس نیز انتخاب نمایید.

سایت ثبت شرکتها:

ورود به سامانه ی ثبت شرکتها نخستین قدم برای ثبت شرکت به صورت اینترنتی است، ثبت شرکت از طریق سایت کار آسانی می باشد و راهنمایی های لازم در خود سایت قرار گرفته است.

برای مراجعه به سایت ثبت شرکتها آدرس اینترنتی irsherkat.ssaa.ir را در مرورگر سیستم خود وارد کنید.

انتخاب نوع شرکت:

شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی انواع شرکتها هستند که توسط قانون تجارت در ایران مشخص شده است.

کاملا مطالعه و بررسی نمایید و در صورت لزوم با مشاوران موسسات حقوقی مشورت نمایید تا بتوانید برحسب تعداد شریکها و سرمایه و حیطه ی فعالیت شرکت، از انواع شرکتها موردی را انتخاب نمایید که متناسب با شرایط شرکت شما باشد.

در اردستان ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود نسبت به انواع دیگر شرکتها درخواست کنندگان بیشتری دارد.

انتخاب نام مناسب برای شرکت:

برای اینکه کسب و کار شما وجهه ی قانونی پیدا کند، نیاز است تا پنج نام برحسب اولویتی که مدنظرتان است در سامانه ثبت شرکتها وارد نمایید.

نامی که برای شرکت بر می گزینید باید از سه بخش مجزا (سه کلمه) تشکیل شده باشد و این کلمات فارسی باشند.

انتخاب موضوع و مدت فعالیت شرکت:

برخی شرکتها اهدافی طولانی مدت دارند و می خواهند تا ابد به کسب و کار تجاری خود ادامه دهند این گونه شرکتها باید مدت فعالیت شرکت را نامحدود انتخاب نمایند ولی برخی دیگر از شرکتها که حالت پروژه ای دارند و با اهداف کوتاه مدت تشکیل می شوند باید مدت فعالیت شرکت را بصورت محدود مثلا یکسال تعیین نمایند.

موضوع فعالیت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، البته شما قبل از اینکه تصمیم به ثبت شرکت بگیرید مطمئنا حوزه ی فعالیت خود را مشخص کرده اید، اما باید آن را در سامانه تعیین نمایید.

تعیین آدرس شرکت:

جایی که شرکت به فعالیت می پردازد باید مکانی اجاره ای باشد یا آن را خریداری کرده باشید و از موقعیت تجاری برخوردار باشد. کدپستی و نشانی شرکت را در سامانه وارد نمایید.

تعیین سرمایه شرکت:

مشخص کردن میزان سرمایه شرکت به دلیل اعتبار بخشیدن به شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر نوع شرکت ثبت شده توسط شما مسئولیت محدود یا سهامی خاص است حداقل میزان سرمایه مبلغ صد هزار تومان و اگر نوع شرکت ثبت شده توسط شما سهامی عام است حداقل میزان سرمایه مبلغ پانصد هزار تومان می باشد.

مشخصات شرکا و سهامداران:

شرکا، سهامداران، اعضای هئیت مدیره شرکت باید به سامانه معرفی شوند، در این مرحله مشخصات آنها را به سایت وارد کنید.

تعیین میزان سرمایه و سهام:

با انتخاب کردن نام هر یک از شرکا، سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت، میزان سهام یا سرمایه آن را به سامانه وارد نمایید.

شعبه های دیگر:

اگر شخص حقوقی (شرکت) که در حال ثبت آن هستید دارای شعبات دیگری نیز هست، آنها را به سامانه وارد کنید در غیر این صورت نداشتن شعبه را انتخاب کنید.

آپلود اساسنامه:

می توانید فایل آماده ی اساسنامه ی شرکت را که پر کرده اید در سامانه آپلود کنید یا اساسنامه را در سامانه تایپ کنید.

ارسال مدارک:

مدارکی را که برای ثبت شرکت تهیه کرده اید و برحسب هر نوع شرکتی تفاوتهایی وجود دارد را کامل کرده و به اداره ثبت شرکتها به صورت پستی ارسال نمایید.

چاپ آگهی در روزنامه رسمی:

پس از تایید نهایی از سمت سازمان، آگهی تاسیس شرکت در اردستان را در روزنامه رسمی کشور چاپ کنید.

مدت زمان ثبت شرکت در اردستان:

از زمان مشاوره برای ثبت شرکت تا تاسیس شرکت در اردستان حدود دو هفته تا یکماه زمان لازم است.

هزینه ثبت شرکت در اردستان:

برای اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت در اردستان می توانید با تکسفیر تماس بگیرید و ضمن برخورداری از مشاوره، از قیمت ثبت شرکت نیز اطلاع پیدا کنید.(تماس با تکسفیر)

در صورتیکه تمایل داشته باشید در شهر اردستان، مبادرت به ثبت شرکت نمایید می توانید از کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر بدین منظور راهنمایی بگیرید.

بازدید 301 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید