ثبت شرکتهای مختلف در البرز

آوریل 01

ثبت شرکتهای مختلف در البرز

karaj institute

برای آنکه بتوانیم در شهر کرج یا استان البرز فعالیت اقتصادی و در آمد زایی داشته باشیم باید حتما قبل از هر کاری شرکت مربوطه خود را ثبت کنیم و مجوزهای لازم را اخذ کرده و بعد از طی مراحل اداری مورد نظر فعالیت اقتصادی خود را به طور رسمی آغاز کنیم که با وجود اینکه کرج یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت بعد از تهران می باشد همچنین با توجه به اینکه کرج یک شهر نسبتا صنعتی است انجام فعالیت اقتصادی در این شهر و ثبت شرکت در آن می تواند موفقیت آمیز باشد.

شرکت های تجاری به 7 دسته تقسیم می شوند که تعداد شرکای مورد نیاز برای ثبت هر کدام از این شرکت ها متفاوت می باشد که در ادامه انواع این شرکت ها و تعداد شرکای مورد نیاز برای ثبت این شرکت ها را شرح می دهیم:

1-    شرکت های سهامی

2-    شرکت های با مسئولیت محدود

3-    شرکت تضامنی

4-    شرکت مختلط سهامی

5-    شرکت مختلط غیر سهامی

6-    شرکت نسبی

7-    شرکت تعاونی

از انواع شرکت هایی که در بالا نام برده شد شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی و شرکت مختلط سهامی به دو نفر شریک یا سهامدار برای ثبت شرکت نیاز دارند.

شرکت مختلط سهامی و شرکت سهامی خاص به سه نفر شریک نیاز دارند .شرکت‌های سهامی عام به پنج شریک نیاز دارند و شرکت‌های تعاونی تولید و مصرف نیز به هفت نفر شریک برای ثبت شرکت نیازمند می باشد.

حال به شرح مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج می پردازیم:

بعد از مشخص شدن نوع شرکت مورد نظر ما و همچنین بعد از اینکه شرکا تعیین شدند باید مدارک مورد نیاز تهیه شود و در سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری بارگذاری شود.که این مدارک از قبیل زیر می باشد:

دو عدد تقاضانامه که توسط شخص تکمیل شده باشد و دو عدد شرکت نامه و اساسنامه کامل شرکت .مجوز لازم برای شروع فعالیت.کپی برابر اصل و احراز هویت شرکا و مدیران.گواهی عدم سوپیشینه برای اعضای هیئت مدیره و مدیریت عامل و شرکا.دو عدد صورت جلسه مجمع عمومی برای موسسین.وکالتنامه با اعتبار از طرف وکیل مربوطه که در جریان پرونده قرار دارد.و در انتها نیز اقرارنامه مدیران و بازرسین شرکت مربوطه که باید ارائه شود.

آدرس اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در کرج عبارت است از:

کرج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان مطهری، جنب پل آزادگان، اداره ثبت اسناد و املاک استان البرز است.

لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در شهرستان های : فردیس،نظرآباد،بهارستان،صفادشت،سیمین دشت ، هشتگرد و سایر شهرستان های استان البرز نیز باید به اداره ثبت شرکت های استان البرز مراجعه کرد که برای ثبت شرکت در استان البرز و سایر استان ها نیازی به مراجعه حضوری به این شرکت نمی باشد بلکه عملیات لازم برای ثبت شرکت از طریق سامانه اینترنتی مربوط به اداره ثبت شرکت ها به صورت اینترنتی صورت می گیرد که اگر قصد ثبت شرکت در استان البرز را دارید باید در سایت اداره ثبت شرکتهای استان البرز ثبت نام کنید.

اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری امور دیگری را نیز انجام میدهد که عبارت اند از :

1 - ثبت تغییرات شرکت شامل: تغییر نام ،آدرس،سرمایه و اعضای شرکتها

2 - ثبت انحلال شرکت : چنانچه شرکت مربوطه به هر دلیلی منحل شود و فعالیت آن متوقف شود باید به اداره ثبت شرکت ها اعلام گردد.

3 - ثبت اشخاص حقوقی: به این صورت که با اختصاص شماره ثبت و شناسه ملی شرکت ها به رسمیت شناخته می شوند.

4 - ثبت دفاتر تجاری و یا دفاتر مالیاتی : این امور برای شرکت های فعال و یا غیرفعال درخواست می شود که در اداره ثبت شرکت ها به انها رسیدگی می شود.

موسسه حقوقی تکسفیر میتواند شما را در ثبت شرکت مورد نظر خود در شهر تهران یا کرج به بهترین شکل ممکن یاری دهد . می توانید برای ثبت شرکت مورد نظر خود از متخصصین ما در موسسه حقوقی تکسفیر یاری بگیرید.

بازدید 40 بار آخرین ویرایش در شنبه, 28 دی 1398 ساعت 16:20

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید