تاریخچه ثبت شرکت

تاسیس شرکت از اموری است که از زمان های گذشته برای انجام دادن کارهای مشترک وجود داشته اما هیچگاه به اندازه اکنون دارای اهمیت ویژه درعرصه اقتصادی کشورها نبوده است.

 

شما میتوانید مراحل ثبت برند در کرج و مراحل ثبت شرکت در کرج را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید و از مزایای بیشمار ثبت برند و ثبت شرکت بهره مند شوید و راه و مسیر پیشرفت در حوزه ی کاری خود را هموار سازید(ثبت برند)

تفاوتی که شرکت های قدیمی با شرکت های جدید دارند این است که شرکت های قدیمی خانوادگی و کوچک بوده و اعضای آنها در حوزه خانوادگی خود بوده اما امروزه شرکت ها گسترده تر شده است.

با نگاهی به تاریخچه ثبت شرکتها در حقوق کشور رم متوجه می شویم که ثبت شرکتهای مختلط که سرمایه گذاران این شرکتها سرمایه خود را در اختیار اشخاص دیگر می گذارند، معمول بوده است ، ولی در این نوع شرکت ها حضور مدیران عامل تأثیر زیادی در امور شرکت دارد

به طوری که مدیر عامل در مقابل اشخاص ثالث مسئول کلیه اعمالی است که به حساب شرکت انجام می دهد حتی اگر معامله کنندگان اصولاً از وجود سرمایه دار اصلی مطلع نباشند.

تاریخچه ثبت شرکت در ایران نشان می دهد که درحقوق اسلامی نیز انواع شرکت به صورت مختلف پیش بینی شده است.

تا اواخر قرن شانزدهم میلادی اکثر شرکتها جنبه شخصی و خانوادگی داشته اند و مسئولیت شرکاء محدود به دارایی های شرکت نبوده و اموال شخصی آنها نیز ضمانت کننده تعهدات شرکت بوده است.

تاریخچه ثبت شرکت های سرمایه به شکل امروزی خود که مسئولیت شرکاء در آن محدود به سرمایه آنها در شرکت باشد و دارای سهم الشرکه قابل نقل و انتقال باشد به زمانی باز می گردد که شرکت های بزرگ برای استفاده از منابع اقتصادی مناطق مستعمره تشکیل شدند.

پس از آغاز قرن شانزدهم که مستعمرات کشورهای اروپا یی به سمت پیشرفت رفتند، شرکت هایی با اجازه دولت های اروپایی تأسیس شدند که هدف از آنها استفاده از منابع طبیعی سرزمینهای مستعمره بود.در این شرکتها مسئولیت صاحبان سهام محدود به آورده آنها در شرکت بوده و هر کدام ازسهامداران حق انتقال سهام خود به دیگری را داشتند.

در قرن هفدهم شرکت های سهامی در دول اروپایی توسعه زیادی یافتند و با وجود سوء استفاده هایی که از این نوع شرکت ها به عمل آمد، روز به روز تعداد آنها افزایش یافت.

تا پایان قرن نوزده میلادی تشکیل شرکت های سهامی با اخذ اجازه از دولت انجام می گرفت ، لکن از اواخر قرن نوزدهم و پس از آن برای ثبت شرکتهای سهامی قوانین خاصی به تصویب رسید.

ثبت شرکت و ثبت برند و ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید

میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند

میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای انجام مراحل ثبت شرکت خود میتوانید با ما تماس بگیرید

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.