اهمیت ثبت برند همراه با ثبت شرکت

ثبت شرکت  یکی از مهم ترین اقدامات برای ارتقای سطح کیفی عملکرد و رشد اقتصادی می باشد . هدف اصلی از تشکیل و ثبت شرکت ها عقد قرار داد های قانونی و شرکت در مزایده ها و مناقصات اقتصادی می باشد .

به کمک ثبت شرکت ها می توان امتیازات بسیاری کسب و در جهت رشد اقتصادی شرکت قدم برداشت . در برخی موارد افراد هم زمان با تشکیل و تاسیس شرکت و اقدام برای ثبت آن ، به ثبت برند تجاری نیز می پردازند .

ثبت هم زمان برند و شرکت این مزیت را برای شما به همراه دارد که سوئ استفاده از نام شرکت و نام برند را برای افراد دیگر منع می دارد .

ممکن است افراد بعد از ثبت شرکت خود و رشد اقتصادی و چشمگیرشان از ثبت نام تجاری شرکت خود غافل شوند و افراد سود جوی دیگر از نام و نشان تجاری آن ها استفاده کرده و به نفع خود آن را به ثبت برسانند .

در این موارد است که کارشناس ثبت به شما پیشنهاد می دهد که به صورت هم زمان ثبت برند را انجام دهید . البته ثبت برند به صورت هم زمان با ثبت شرکت دارای شرایطی می باشد که با توجه به تصمیمات نهایی شرکا و یا سهامداران گرفته می شود ، اتخاذ می گردد.

به طور کلی ثبت هم زمان برند و ثبت شرکت زمانی ممکن می باشد که فرد ثبت برند تجاری را به صورت حقیقی انجام دهد .

ثبت برند برای افراد حقوقی همزمان با ثبت شرکت ممکن نیست و افراد متقاضی باید تا پایان مراحل ثبت شرکت و تحویل اساسنامه خود و ثبت در سازمان ثبت شرکت ها ، برای ثبت برند تجاریشان صبر نمایند .

در مواردی که ثبت برند به صورت حقیقی انجام شود ، می توان به صورت هم زمان ، همراه با ثبت شرکت این اقدام را انجام داد .

ثبت برند

برند

برند برای معرفی نوع کسب و کار و تجارت شما مورد استفاده قرار می گیرد، پیش از این که شما وارد بازار رقابتی و تجارت بشوید، نیاز است تا با نامی زیبا و ماندگار به افراد و اقشار مختلف معرفی شوید . بنابراین انتخاب نام از اهمیت ویژه ای برای ورود به دنیای تجارت برخوردار است .

البته همزمان با انتخاب نام و رونق کسب و کار نیاز به تحکیم پایه های خود در دنیای تجارت و البته معرفی هویت اصلی تان دارید ، این اقدام با ثبت برند انجام می شود .

بسیاری از برند های تجاری معروف با انتخاب یک نام مناسب برای محصول و خدمات، خود را از سایر محصولات و خدمات متمایز می نمایند و بعد از انتخاب نام با ثبت برند به کسب و کار خود ادامه می دهند.

ثبت برند

ثبت برند که این روزها به عنوان یک راه برای بیان حیطه ی کاری و زمینه فعالیت مورد استفاده قرار می گیرد، از سو استفاده ی افراد دیگر از نام تجاری شما جلوگیری می نماید . با ثبت برند مانع استفاده افراد از نام تجاریتان می شوید، و افراد برای استفاده از نام شما برای ایجاد شعبات دیگر نیاز به دریافت مجوز از جانب شما خواهند بود. افرادی که بدون اطلاع از شما از برند شما استفاده نمایند مجرم بوده و بر خلاف قوانین تجارتی عمل نموده اند از این رو شما می توانید به راحتی از ایشان شکایت نموده و از نام تجاری خود محافظت نمایید.

با ثبت برند تجاری و یا نام تجاری خود به صورت انحصاری می توانید از نامی منحصر به فرد برای کالا و یا خدمات خود استفاده کنید. برند تجاری شما ممکن است یک نام ساده و یا ترکیبی باشد که معروف و زبان زد خاص و عام گردد .

گواهینامه نام تجاری شما در حقیقت یک سند معتبر است که هویت شما را تثبیت نموده و با مزایای مختلف برای کسی است که آن را از اداره کل مالکیت صنعتی دریافت می کند همراه است .

معممولا ثبت برند در تمامی رشته ها و مشاغل امکان پذیر بوده و در واقع هر فرد در هر کسب و کار و زمینه ی کاری می تواند برند خود را به ثبت برساند

ثبت برند به طور کلی در زمینه های

  • بازرگانی
  • تولیدی
  • فروشگاهی
  • حقیقی
  • صنعتی
  • و خدماتی

مورد استفاده قرار می گیرد ، ثبت برند به طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کرده و یا انحصار و حمایت دولت در پشتیبانی از صاحب برند را به همراه خواهد داشت. از این رو می توان گفت که ثبت برند در بسیاری از موارد و امور مورد نیاز بوده و می تواند مجوز های لازم جهت پیشبرد اهداف و افزایش میزان درآمد و رونق کسب و کار مورد استفاده قرار بگیرد .

به طور کلی با ثبت نام تجاری در صنف خود می توانید آن نام را به صورت انحصاری در اختیار گرفته و حق استفاده و کپی برداری را از رقبای خود صلب نمایید ،، این برای ششا یک امتیاز است که افراد دیگر از شهرت و نام شما به نفع خود استفاده ننمایند .

البته این اقدام باید توسط کارشناسان ثبت و توسط موسسه حقوقی و ثبتی انجام بپذیرد تا برند شما به صورت قانونی و کاملا رسمی به ثبت برسد ، در صورتی که برند شما به هر دلیلی ثبت نگردد تمامی امتیازات این برند اختیار کسانی خواهد بود که به صورت سودجویانه نام تجاری شما را به مالکیت خود در آورده اند .

از این جهت برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی و یا میزان خطا در امر ثبت برند نیاز است تا شما این کار را توسط گروه متخصص در این امر انجام دهید.

معمولا افرادی که نام تجاری خود را ثبت می کنند مانع سو استفاده افراد از برند تجاری خود می شوند و افراد دیگر نمی توانند شعبات دیگری از آن برند را به ثبت برسانند و یا تاسیس نمایند.

برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه ثبت انواع شرکت

و البته در زمینه های ثبت برند تجاری می توانید از متخصصین این مجموعه بهره مند شوید .

از همراهیتان سپاسگزاریم .

ثبت شرکت "تکسفیر" با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

برای ارتباط با ما تماس حاصل فرمایید .

"در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم."

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست 

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی ثبت برند و ثبت شرکت با ما در ارتباط باشید

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج  )

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.